TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Muzica/Noutati muzicale Moderat de +Archangel+  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
bornagain
membru

Inregistat: 03/05/07
am auzit ceva mel. cantate de bethany dillon, si suna fain :)

23/01/08 13:56

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
de Kierra Kiki ati auzit?canta pop..mie-mi place..

31/01/08 14:32

benny
membru

Inregistat: 27/05/07
Dupa o pauza de mai bine de 2 ani de la lansarea ultimului album (All of the above), Hillsong United anunta lansarea unei colectii de 2 CD-uri (With Hearts As One, disponibile din martie '08) si 2 DVD-uri (We Are All In This Together, disponibile din iunie '08) care fac parte din proiectul I heart revolution. Cele 2 CD-uri contin o colectie de 30 de cantece inregistrate in timpul concertelor sustinute de trupa in zeci de locatii de pe intreg Pamantul. Unul dintre DVD-uri contine inregistrari video ale unor cantece din concertele live iar celalalt este un documentar care prezinta viziunea si rezultatele proiectului.

[sursa: Portal TC]

09/04/08 23:24

onfire
membru

Inregistat: 18/10/06

winnetou a scris:

asculta aici o treaba
"cde, bapti, penti, catolicii, ortodocsii" sunt "religii" recunoscute de stat si nu sunt "secte" sa-ti intre asta in cap si iti recomand sa te mai documentezi in continuare, chiar imi place ca ai rasfoit dictionarul "Virtual" :P
iti pot da exemple si de secte ca sa te prinzi ;): martorii lui Iehova, metodistii, perfectionstii si lista poate continua ... tot ce iti recomand e sa te redocumentezi ... chiar crezi ca "secta" inseamna tot ce s-a desprins din biserica apostolica? te inseli ... nu asta inseamna, nu in limba romana
:> spor la treaba

nu ai nici o treaba, vaxaly are dreptate.
mai bine documenteaza-te tu

14/04/08 12:55

Site web  
gabi
membru

Inregistat: 14/11/06
te cam grabesti u sa pui etichete cu fiecare cate "treaba" are...pari sigur pe tine dar vorbesti pe langa...winnetou avea dreptate aici...ia documenteazate putin si cand mai vi cu afirmatii atat de impunatoare spune ceva ce esti sigur ca e bine...nu inchipuiri

apropo ai putea schimba "onfire" cu "onair" ar fi mai pe stilul tau

Ultima modificare de gabi_aron (15/04/08 18:20)

15/04/08 18:13

Site web  
onfire
membru

Inregistat: 18/10/06
man, nu inteleg de unde vine frustrarea ta. nu prea obijnuiesc sa ma bag in toppic-uri de genul asta prea mult, dar daca insisti, bine :)

una la mana, tot ce a scris tovarasul nostru "indian" de mai sus nu are nici un fel de baza, atat logica cat si culturala. care-i faza cu "documenteaza-te si apoi vorbeste", iar dupa ce omu' arata negru pe alb ce inseamna cuvantul secta in dictionar, indianu' rosu spune "mai cauta ca nu e bine" ??? sa nu mai spun ca sunt niste comentarii de "nu te las sa ma lasi ca sa avem ce ne certa" foarte pueril si copilaresc.
2 la mana, cometariul facut de vaxali asupra baietilor de la Pocaitii este cel putin extrem de echilibrat si in tema, pentru ca pe unul din ei il cunosc, de asemenea am fost unul dintre cei mai buni prieteni cu Proocrocu' (unul din fondatorii trupei), si pot sa spun ca stiu cat de cat ce se intampla.
3 la mana, nu poti sa aduci aprecieri personale fara sa cunosti un individ, asta a spus-o Vaxali lui Cherokee aici si asta ti-o spun si eu tie. arata respect pentru cineva care te trateaza cel putin la fel, nu sunt interesat de parerea ta in ceea ce priveste nick-ul meu de aici, acelasi lucru valabil si de persoana ta (numai ca la cote muuult mai mici )
rezuma-te la a aduce pareri despre ce E SCRIS  pe forum si nimic altceva, fara replici taioase si fara "inchipuiri" . poate asa o sa semanam mai mult a niste crestini pe un site crestin.

asta e prima si ultima oara cand iti raspund la replici off topic care nu tin de tine. nu o sa mai existe un precedent.

si ca sa fiu in topic, a auzit cineva de 141 ?

16/04/08 17:17

Site web  
gabi
membru

SÉCTĂ, secte, s.f. Comunitate religioasă desprinsă de biserica oficială respectivă; p. ext. grup (închis) alcătuit din adepţii unei doctrine (filozofice sau politice). – Din fr. secte, lat. secta.

1 la mana: biserica oficiala in cazul acesta nu e ortodoxa/catolica cum sustine amicul si admiratul tau vaxali ci reprezinta orice biserica recunoscuta de ministerul culturii si cultelor ca fiind un cult
"Art. 8 (4) Denumirea unui cult nu va fi identica sau confundabila cu cea a oricarui alt cult recunoscut în România.
Art. 9 (1) În România nu exista religie de stat; statul este neutru fata de orice credinta religioasa sau ideologie atee." (extras din FORMA TEXTULUI LEGII PRIVIND LIBERTATEA RELIGIOASA SI REGIMUL CULTELOR ÎN ROMÂNIA STABILITA ÎN CADRUL ÎNTÂLNIRII FINALE A MINISTERULUI CULTURII SI CULTELOR CU CULTELE RECUNOSCUTE)

intelegi acum unde e baza "tovarasului tau indian"?
2 la mana: nu ma intereseaza ce a zis vaxali despre pocaitii...vorbeam strict de ce ai citat tu din spusele lui winnetou

3 la mana: te cam contrazici amice...
nu poti sa aduci aprecieri personale fara sa cunosti un individ, asta a spus-o Vaxali lui Cherokee aici si asta ti-o spun si eu tie
...
nu ai nici o treaba
- e oare asta nu o fi apreciere personala fara sa cunosti un individ?

4 la mana (ca eu am mai multe de zis :) )...
asta e prima si ultima oara cand iti raspund la replici off topic care nu tin de tine. nu o sa mai existe un precedent.
aici cred eu ca voiai sa folosesti cuvantul "ulterior", antonimul cuvantului spus de tine, pentru ca altfel nu are sens :)
in rest...multa pace

nu am auzit de 141 :D

16/04/08 18:02

Site web  
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Despre ce tot discutati voi aici ?

Ati pierdut noutatile muzicale pe drum ?

16/04/08 19:54

gabi
membru

vorbeam si noi desrpe trupa 141 :D (sau ce o fi :) )

Ultima modificare de gabi_aron (17/04/08 00:43)

17/04/08 00:42

Site web  
sunshine
membru

Inregistat: 10/04/06
Zeci de persoane implicate, printre care doctori in teologie. Peste 1500 de ore de munca si studiu pe teme de interes actual. Doua videoclipuri. Cheltuieli de sute de milioane. Urmeaza sa iasa la lumina cel mai greu, realist si tot-odata complex album de hip-hop spiritual scos pe piata din Romania. Nimic nu va mai fi ceea ce a fost dupa ce vei vedea care este realitatea, trupa Pocaitii prezinta Inima de titan. ( in curand )

Sursa: www.pocaitii.ro

22/04/08 19:19

mototey
membru

Inregistat: 11/12/06
szooper tare :D:D:D

22/04/08 20:12

Site web  
benny
membru

Inregistat: 27/05/07
Trupa Identic are o abordare si o directie noua si te invita sa o descoperi si sa iti spui parerea intr-un eveniment numit Identic Open. Vei auzi piesele in pregatire pentru noul album si vei avea ocazia sa stai de vorba cu ei, sa le dai sfaturi sau sugestii.
Evenimentul va avea loc sambata, 31 mai 2008, de la ora 18 in "sala de jos" a Bisericii Baptiste Manastur (Cluj-Napoca).
Mai multe detalii despre concertul Identic Open >>aici<<

Clujeni, veniţi/mergem? Traian? Sub-zero? m.a.d.t? cine mai e din Cluj?

28/05/08 18:09

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
albume noi:
Superchick - Rock What You Got
Third Day - Revelation
Big Daddy Weave - What Life Would Be Like
Relient K - The Bird and the Bee Sides
Kutless - To Know That You're Alive
Building 429 - Glory Defined: The Best of …

30/07/08 14:44

gabi
membru

pillar- For the love of the game

30/07/08 20:27

Site web  
lorre
membru

da Jeremy Camp nu mai scoate nimica?

02/08/08 21:44

gabi
membru

pe la sfarsitul lui noiembrie va scoate albumul "Speaking Louder Than Before".

02/08/08 22:43

Site web  
lorre
membru

abia astept :D

03/08/08 15:16

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08
e o melodie super faina care a fost cantata la festivalul 100% care se numeste (cred) 'Liber sunt', dar nu imi amintesc cine o canta. oricum, 'artistul' se numeste ceva in genul 'nush cine si nush cine', adica doua nume cu si intre ele, gen ami si crista. maine o sa revin cu detalii exacte. mi-a placut mult melodia, si o zi intreaga nu am reusit sa imi scot refrenul din cap :D

LE: despre melodia asta e vorba http://uk.youtube.com/watch?v=3YfSnepAX90

Ultima modificare de shoricel (19/08/08 21:20)

19/08/08 20:39

hopeful
membru

Inregistat: 30/05/07
ceva nou ;) sa fie super binecuvantati! si cum zice tobosaru lor "all for God"

http://uk.youtube.com/watch?v=9hydpe9wS0c

Ultima modificare de AlwaysHopeful (19/08/08 23:55)

19/08/08 23:55

mototey
membru

wow!... frumos... imi place... multumesc pentru link

22/08/08 02:52

Site web  
sunshine
membru

Inregistat: 10/04/06
TEASC (2008)

"Teasc" este un proiect audio destinat exclusiv distributiei gratuite, cu scopul incurajarii promovarii unei expresii specific romanesti in inchinarea prin muzica.

Poate fi downloadat aici

30/08/08 20:44

mototey
membru

am auzit ca Dunamis a scos un nou album... sau cateva piese... nu stiu multe detalii...

01/09/08 17:04

Site web  
zuzu_str8
membru

Inregistat: 11/09/08
am ascultat concertul Saviour of the World.De la Planethakers. E super fain:)

Ultima modificare de zuzu_str8 (16/09/08 18:04)

11/09/08 22:35

Site web  
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
e legal torrent-ul ala?

11/09/08 22:53

zuzu_str8
membru

Inregistat: 11/09/08
nu stiu, dar am fost advertizat sa nu vorbesc despre lucruri ilegale..deci uita subiectu:)

Ultima modificare de zuzu_str8 (16/09/08 18:05)

13/09/08 04:57

Site web  
Pagini:  1 2 3 4 5    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la