TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Muzica/Noutati muzicale Moderat de +Archangel+  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
Ia ciocu' mic baieti. Doar nu incepti acum sa va certati.. Winn, chill!

Sunt curios cam ce o sa spuna fratii aia senili cand o sa fie iar ca in timpul bisericii primare, cand o sa ne adunam pe ascuns(nu o sa dureze mult, si o sa se intample asta). O sa fie biserici "underground" si atunci o sa vedem care se descurca mai bine, cei ca baietii din "Pocaitii", sau batraneii? E vorba ca lumea avanseaza. Daca ei fac lucrare prin muzica (si o fac, cel putin eu asa cred din moment ce ei zic asta) atunci sa fie lasati sa o faca. Izolarea nu face nimic bun. Cui nu ii place sa nu asculte si gata. Deja mi se par depasiti (a se citi copilasi in Hristos ) cei care judeca exteriorul.


31/03/07 17:58

   
winnetou
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 22/12/05
cu tot respectul te-as invita sa deschizi dictionarul si sa citesti ce inseamna "secta" dar stiu ca nu vei face asta, asa ca cauta pe net un dictionar ROMAN (dex preferabil) si apoi informeaza-te si dupa mai vorbim ... cu tot respectul dar nu vorbi cand nu stii ce .. VAXALY

_______________________________________
i will be here 4You, i'll shine a life 4You

31/03/07 20:53

Site web  
vaxaly
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 28/03/05
SÉCTĂ, secte, s.f. Comunitate religioasă desprinsă de biserica oficială respectivă; p. ext. grup (închis) alcătuit din adepţii unei doctrine (filozofice sau politice). –

primii sectanti sunt ortodoxii sau catolicii. depinde care de care s-a rupt. apoi vin restul. logic, matematic toate confesiunile "crestine" sunt oarecum secte. desprinse din biserica Apostolica din veacul I. d.Hr.
...asta 1 la mana.
pe baietii de la pocaitii ii stiu personal. 2 la mana. Aici nu e vorba de castigat si pierdut. Teologia lor este in mare parte evanghelica [teologia mesajului] si sunt inspirati din infulenta pe care teologia evanghelica o are asupra lor.  3 la mana.
POCĂÍ//T ~tă (~ţi, ~te) m. şi f. Adept al unei secte religioase creştine, care consideră pocăinţa ca fiind perfecţionarea morală supremă. /v. a se pocăi
dupa numele lor ar trebui sa apartina de ceva fix, o biserica stabila. [cel putin asa cere si biblia sa fii stabil].
apoi versurile cum spuneam nu sunt ale unei religii, sau da. religia crestina, care il are in centru pe Iisus Hristos. si apropiindu-ne de ei, simtim teologia evanghelica. [penti,bapti,cde].
si raman la aceste cuvinte.
ps: nu fac afirmatiile pt a ponegri muzica, sau pe ei. Imi plac intr-o anumita masura dar chiar si in ziarul Evenimentul Zilei mi s-au paraut oarecum penibli in afirmatiile lor.  [se numeste altfel lucrul asta, dar iti spun doar in particular daca vrei].
Dumnezeu sa-i binecuvanteze pt ca au o lucrare grea de dus, si sa faca ca oamenii sa se POCAIASCA.


_______________________________________
"Nu de aripi are nevoie spiritul omenesc, spune Bacon, ci de plumb. Cu prea mare usurinta se avanta in cele mai inalte abstractiuni pierzand orice contact cu omenescul si realitatea."

31/03/07 22:07

Site web  
winnetou
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 22/12/05
asculta aici o treaba
"cde, bapti, penti, catolicii, ortodocsii" sunt "religii" recunoscute de stat si nu sunt "secte" sa-ti intre asta in cap si iti recomand sa te mai documentezi in continuare, chiar imi place ca ai rasfoit dictionarul "Virtual" :P
iti pot da exemple si de secte ca sa te prinzi ;): martorii lui Iehova, metodistii, perfectionstii si lista poate continua ... tot ce iti recomand e sa te redocumentezi ... chiar crezi ca "secta" inseamna tot ce s-a desprins din biserica apostolica? te inseli ... nu asta inseamna, nu in limba romana
:> spor la treaba


_______________________________________
i will be here 4You, i'll shine a life 4You

31/03/07 22:13

Site web  
winnetou
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 22/12/05
PS ce-mi place mie de unii care vorbesc in cunostinta de cauza (persoanele de fata se exclud)

_______________________________________
i will be here 4You, i'll shine a life 4You

31/03/07 22:14

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Cum ramane cu noutatile muzicale ?

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

31/03/07 22:28

   
winnetou
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 22/12/05
Chiar ma gandeam la asta :)

2007 - The FFH Collection

http://www.amazon.com/FFH-Collection/dp/B000M06KF2


_______________________________________
i will be here 4You, i'll shine a life 4You

31/03/07 23:01

Site web  
vaxaly
membru

Locatie: Bucuresti
Inregistat: 28/03/05
am jucat in hora trasata de tine winnetou. am scris din dextul spus de tine. si am raspuns la intrebarile tale. de ce ai tras asa de repede concluzia ca nu stiu nimic despre "sectarism?". [scuze april, promit ca e ultimul offtopic]. cat despre "cunostinta de cauza" o sa intelegi mai tarziu, in alte topicuri.
si da, voi studia in continuare pt ca nimeni nu e in stadiul final al unei cercetari. cat traiesc invat. dar, nu concluziona eronam, dupa cateva jocuri de hora asupra cunostintei si necunostintei unui individ.

noutati muzicale.
http://www.musichristian.com/sys/produc ... code=email


_______________________________________
"Nu de aripi are nevoie spiritul omenesc, spune Bacon, ci de plumb. Cu prea mare usurinta se avanta in cele mai inalte abstractiuni pierzand orice contact cu omenescul si realitatea."

31/03/07 23:17

Site web  
T-pop
membru

Locatie: Oradea
Inregistat: 20/01/06
Treceti pe la download. O sa puna Ovi o piesa de pe noul album punctRO (care de fapt iese saptamana viitoare :D). Cadou de Paste pentru voi.
Din celelalte piese veti gasi demouri la noi pe site peste cateva zile.


_______________________________________
"The more I study science, the more I believe in God."
                               Albert Einstein

07/04/07 17:08

Site web  
lorre
membru

Locatie: langa ape.
Inregistat: 07/10/06
Ok...nu ma bag dar cnva a zis k e ult offtopic...deci tine-te de cuvant:)

07/04/07 20:55

   
rubenK2
membru

Locatie: Lupeni, Romania
Inregistat: 15/09/06
http://www.k2sound.net
Nu am stiut ce sa scriu aici....Toate detaliile (nu prea multe) le puteti afla de pe site ;)


_______________________________________
Libertatea nu e abilitatea de a face ceea ce vrei sa faci...
E puterea de a a face ceea ce trebuie sa faci...

15/04/07 01:01

Site web  
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
Ekklesia vol. 2 2007 :)

www.amedeia.wordpress.com

am pus varianta in engleza langa cea in romana. cum vi se par melodiile de pe volumul nou ? dar traducerile?


24/04/07 19:26

   
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
Foarte faine :)

24/04/07 22:44

   
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
Cati ati auzit de grupul Shema? Au un album scos de ceva timp, cam jumatate de an, dar sunt curioasa sa aflu parerile voastre :)

Aici gasiti  versurile melodiilor (2)
http://amedeia.wordpress.com/2007/04/26/95/
http://amedeia.wordpress.com/2007/04/05 ... -ti-inima/

Albumul a fost scos la Studio Mesaj , puteti asculta aici doua dintre melodii

http://www.studiomesaj.com/StudioMesaj/ ... _Shema.htm

Ultima modificare de anca4j (27/04/07 11:23)


27/04/07 11:22

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
melodia cu este oare iertare ,o am cantata de alta formatie cred ... fain :D

_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

27/04/07 11:59

   
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
awanna parca, nu? :)

27/04/07 13:18

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
awana ? cantau rock ,nu ? nu ei o canta ,altcineva ... :|

_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

27/04/07 18:52

   
nick1408
membru

Locatie: Ocna-Mures, Romania
Inregistat: 06/11/07
Noul Album "DECEAN - Locul Sfant"

Pentru toti cei care doaresc sa comande Noul Album "Locul Sfant", va rugam  trimite-ti adresa d-voastra postala si codul postal la adresa de e-mail a trupei:  deceanband@yahoo.com  Pretul unui CD este de 20 RON + cheltuielile postale. Plata se va face prin ramburs la primirea coletului. Nu se trimit mai mult de 2 CDuri!
Multumim mult si Domnul Isus sa fie cu voi!


06/11/07 16:01

Site web  
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
eu am albumul Decean! foarte bun :D

_______________________________________
never regret something that once made you smile...

11/11/07 13:32

   
benny
membru

Locatie: Cluj-Napoca
Inregistat: 27/05/07
de acord... aseara am ascultat live cateva piese de pe noul album (am fost la concert la cluj :D)

_______________________________________
"Nu-mi daţi sfaturi. Ştiu să greşesc şi singur!" [Immanuel Kant]

11/11/07 13:48

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
si la noi a fost concert acuma doua saptamani!dar din pacate nu am putut fi prezenta :( oricum am auzit ca a fost bestial

_______________________________________
never regret something that once made you smile...

11/11/07 13:51

   
Eagle 006
membru

Locatie: Timisoara, Romania
Inregistat: 19/09/07
Si eu am fost la concert Decean acum doua saptamani.A fost fain  :)

_______________________________________
Fii un gladiator al cerului in aceasta lume!!!  ;)

11/11/07 14:18

   
gabi
membru

Locatie: Ludus, Romania
Inregistat: 14/11/06
fain concertul de la ms(mai putin the mesangers:)...la cj nu am putut sa merg:(...dar am inteles ca a fost fain si acolo....bv decean respect pt toti artistii romani care isi compun piesele;)

_______________________________________
"... greutatea erudiţiei în definirea cuvintelor nu compensează slăbiciunea argumentului în chestiunile mai importante." Francis A. Schaeffer

12/11/07 13:41

Site web  
sweet andra
membru

Locatie: vestul civilizat
Inregistat: 11/01/06
O da :) am facut si eu rost de nou album Decean- Locul Sfant :) si sunt incantata... muzica de calitate :) ... ce te inalta :)

_______________________________________
"Dragostea sa fie fara prefacatorie. Fie-va groaza de rau, si lipiti-va tare de bine." Romani 12:9

13/11/07 21:38

   
sergiu4ever
membru

Locatie: Botosani
Inregistat: 22/01/08
Ascult de ceva timp Bethany Dillon; canta super.Puteti asculta cateva piese pe http://www.myspace.com/bethanydillonmusic sau www.bethanydillon.com. Gbu

22/01/08 21:35

   
Pagini:  1 2 3 4 5    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net