TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Muzica/Noutati muzicale Moderat de +Archangel+  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 5
Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
Cred ca ar fi fain sa avem un subiect pentru aparitiile noi din domeniul muzicii : tot ce misca si are specific crestin.

O sa incep eu, si o sa spun despre colectia Wow Hits 2007. Am scris mai multe despre acest album pe blogul meu.

Ultima modificare de Seraphim (05/03/07 20:49)

08/10/06 21:07

rubenK2
membru

Inregistat: 15/09/06
e super wow 2007...are piese faine si aici am ascultat autori care nu i-am mai auzit niciodata ! merita sa-l ascultati ;) pace!

11/10/06 19:39

Site web  
ionel
membru

Inregistat: 24/04/06
tev rog spunemi si mie cum pot sa intru in posesie,dar vreau toata colectia Wow.....
                       multumesc

16/10/06 15:25

gfod
membru

Inregistat: 21/03/05
Uite, e foarte simplu. O cumperi :)

16/10/06 20:11

Site web  
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

gfod a scris:

Uite, e foarte simplu. O cumperi :)

Spune-i si de unde :) .

16/10/06 20:32

sunshine
membru

Inregistat: 10/04/06
uite cateva link-uri de unde poti cumpara diferite cd-uri WOW

http://www.clcromania.ro/index.php?doc= ... de=general

http://www.kerigma.ro/muzica.php?catego ... amp;main=3

http://www.christianbook.com/Christian/ ... &Go=Go

17/10/06 17:21

sunshine
membru

Luna trecuta am fost la un concert unde formatia care a cantat ne-a spus ca nu e destul de apreciata muzica crestina in Romania,si ma gandeam...pai de ce?Sunt oameni care cumpara Cd-uri.Si acum imi dau seama ca asa oameni gasesti din ce in ce mai rar.E simplu cum download-and un mp3 iti poti bate joc de munca altuia, e chiar foarte simplu sa faci asta.Domnul sa va binecuvaneteze si sa va lumineze(pentru toti cei care download-eaza mp3-uri, mai ales muzica romaneasca, care dupa parerea mea nu e chiar asa scumpa sa nu o poti cumpara)

09/11/06 21:53

Adinush
membru

Inregistat: 11/11/06
dap si mie imi place WOW 2007 i super formatzii noi.

11/11/06 23:47

sandyv
membru

Inregistat: 24/12/06
aici e forum de crestini?

24/12/06 13:16

Ste.fan
membru

da

24/12/06 13:25

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
oof...ce intrebare...;)...

25/12/06 14:32

gabi
membru

Inregistat: 14/11/06

asherit a scris:

Luna trecuta am fost la un concert unde formatia care a cantat ne-a spus ca nu e destul de apreciata muzica crestina in Romania,si ma gandeam...pai de ce?Sunt oameni care cumpara Cd-uri.Si acum imi dau seama ca asa oameni gasesti din ce in ce mai rar.E simplu cum download-and un mp3 iti poti bate joc de munca altuia, e chiar foarte simplu sa faci asta.Domnul sa va binecuvaneteze si sa va lumineze(pentru toti cei care download-eaza mp3-uri, mai ales muzica romaneasca, care dupa parerea mea nu e chiar asa scumpa sa nu o poti cumpara)

tu chiar iti cumperi toata muzica pe care o asculti?

27/12/06 18:54

Site web  
lorre
membru

gabi_aron...ai dreptate...

02/01/07 12:39

sunshine
membru

gabi_aron a scris:

tu chiar iti cumperi toata muzica pe care o asculti?

Pai am niste cd-uri cu mp3-uri de mai de mult, dar nu am mai downloadat mp3-uri decat legal, si incerc mereu sa imi cumpar cd-uri cu muzica romaneasca crestina care imi place(macar muzica romaneasca, daca nu straina ~ ca ai mai greu acces in Romania la muzica straina).
Si dupa parerea mea un Cd cu muzica romaneasca crestina nu e scumpa deloc, fata de ce muzica se vinde in comert (manele si altele care au niste versuri de nici nu merita sa te gandesti sa cumperi un Cd cu astfel de muzica).

02/01/07 15:20

lorre
membru

Eu de ex stau intr-un orasel mic unde sincer nu gasesti nici un magazin cu muzica crestina...ce pot sa fac in cazu asta? Cred ca ma duc intr-un oras mare o data pe an...

03/01/07 13:07

april
admin forum

lorre_diana a scris:

Eu de ex stau intr-un orasel mic unde sincer nu gasesti nici un magazin cu muzica crestina...ce pot sa fac in cazu asta? Cred ca ma duc intr-un oras mare o data pe an...

Poti comanda casete si CD-uri prin internet.

03/01/07 13:21

lorre
membru

Ok...:D

03/01/07 19:03

april
admin forum

Dupa cum unii dintre voi stiu deja, a aparut CD-ul "Dezvaluiri" al formatiei "Pocaitii".

Il puteti comanda de pe www.pocaitii.ro , unde puteti asculta si cateva din cantecele de pe CD-ul respectiv :) .

05/03/07 20:56

Ste.fan
membru

Stie cineva cat costa? Am vrut sa fac comanda, dar nu stiu cat costa si cum se livreaza (proababil prin posta, ca nu am vazut sa poti cumpara cu cardul). L-a cumparat cineva? :D

//edit : era pe site, chiar pe prima pagina 15 RON :)

Ultima modificare de Seraphim (08/03/07 10:29)

08/03/07 10:22

april
admin forum

Scria 15 RON CD-ul si 5 RON taxele postale . Presupun ca se livreaza prin posta si ca se plateste ramburs. Inca nu l-am comandat, dar probabil ca o voi face , pentru ca am un frate care asculta hip-hop, si nu cred ca i-ar strica sa schimbe...versurile ;) .

08/03/07 11:54

vaxaly
membru

Inregistat: 28/03/05
noutati muzicale spuneai Serafim.
am si eu un concert, "noutate".

sambata, 31 martie 2007, trupa Nolklon te invita pe terasa La Cafenescu, [Bucuresti www.lacafenescu.ro ] de la ora 19. concert rock, in premiera.

va fi o noutate, promit.

Ultima modificare de vaxaly (28/03/07 23:35)

28/03/07 23:33

Site web  
winnetou
membru

Inregistat: 22/12/05
2006 - TOBYMAC - PORTBABLE SOUNDS  + download ;;)http://winnetou.wordpress.com/2007/03/2 ... le-sounds/

30/03/07 17:39

Site web  
winnetou
membru

ce credeti? asta e hip-hop "spiritual"?  http://winnetou.wordpress.com/2007/03/2 ... spiritual/

Ultima modificare de winnetou (31/03/07 08:31)

31/03/07 08:29

Site web  
vaxaly
membru

Inregistat: 28/03/05
"Trupa Pocaitii “nu are nici o legatura cu secta pocaitii; nu reprezinta nici o secta, religie ori confesiune. Textele versurilor NU se bazeaza pe teologia unei religii ci doar pe Biblie si experienta lor cu GOD.”

secta pocaitii :)) oare chiar nu au nici o legatura cu "pocaitii"? textele lor se bazeaza pe teologia unei religii [momentul in care s-au intalnit cu Dzeu a fost conturat de o anumita religie/teologie - ma refer la modul cum s-a intamplat].
dar .... Domnu cu ei

31/03/07 13:30

Site web  
winnetou
membru

vaxaly a scris:

"Trupa Pocaitii “nu are nici o legatura cu secta pocaitii; nu reprezinta nici o secta, religie ori confesiune. Textele versurilor NU se bazeaza pe teologia unei religii ci doar pe Biblie si experienta lor cu GOD.”

secta pocaitii :)) oare chiar nu au nici o legatura cu "pocaitii"? textele lor se bazeaza pe teologia unei religii [momentul in care s-au intalnit cu Dzeu a fost conturat de o anumita religie/teologie - ma refer la modul cum s-a intamplat].
dar .... Domnu cu ei

"textele lor se bazeaza pe teologia unei religii " . imi poti spune si mie teologia asta? sau religia?

31/03/07 14:41

Site web  
Pagini:  1 2 3 4 ... 5    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la