TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Despre si pentru noi, forumistii/Cum ai aflat de tanarcrestin ? Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9
Danny07
membru

Inregistat: 15/12/08
Multumesc Magdy.Rabdarea e una din calitatile pe care le am.

18/12/08 11:42

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07

Danny07 a scris:

...Rabdarea e una din calitatile pe care le am.

Norocosule...

18/12/08 11:46

Danny07
membru

Inregistat: 15/12/08
Stiu.Dar am invatat-o avand un frate mai mare,si trecand prin diferite situati..Acuma nu ma laud mi-a spus altii.Dar chiar si asa mai am de lucrat...

18/12/08 11:52

FiicaDeRege
membru

Inregistat: 03/11/08
tamarta4jc e vinovata de prezenta mea aici :P

20/12/08 15:14

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
a? eu? dar cine esti? :">
Vaslui.. :-? Iulia?

20/12/08 15:15

FiicaDeRege
membru

mhm...m-ai nimerit:D

20/12/08 15:16

tamarta
membru

ioi!!! Nu-mi vine sa cred!!!! sigur tu esti??? ioi!!! >:D<
ah..ce bine imi pare!!! mi-e asa de dor de tine!!
>:D< scumpa de tine!! :)
oups..nu m-am putut abtine

20/12/08 15:22

FiicaDeRege
membru

sigur sunt eu....si mie mii dor de tine!!!>:D< :*:* abia astept sa vin iar prin Galati:D

20/12/08 15:26

tamarta
membru

te primesc cu bratele deschise, draga mea! :)

20/12/08 15:27

KoJack
membru

Inregistat: 29/02/08
....from mototey ... :D:D:D

KJ.

03/01/09 14:18

Site web  
maria_t
membru

Inregistat: 25/01/09
Culmea, tocmai Symy ni l-a recomanat!

29/01/09 21:06

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08

maria_t a scris:

Cine-i Symy ? :D

29/01/09 23:04

maria_t
membru

Inregistat: 25/01/09
Un tip care scrie prea putin pe acest forum.Cel care a fost acuzat ca a intrat cu bocancii pe forum. Un bun prieten al meu. Cel din "trupa de soc" parca asa ne-a numit cineva, o buna crestina, Irlanda ,parca, si careia prea putin ii pasa de noii veniti si ii intampina ca atare.De fapt Ovello a gasit mai multe forumuri,cand am hotarat sa ne retragem de pe 9am, Symy le-a dat note si noi am mers "pe mana lui".Dragut e ca am vb azi cu administratorul forumului 9am, si-a cerut scuze, si ne-a spus ca daca dorim  sa ne intoarcem va pune un moderator ca sa nu mai avem probleme cu cei certati cu "elementarul bun simt", si cum nu e interzis sa activezi pe mai multe forumiri simultan, de ce nu.Eu sunt multumita ca cineva a inteles ca a gresit si si-a cerut scuze .

29/01/09 23:26

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08

maria_t a scris:

Un tip care scrie prea putin pe acest forum.Cel care a fost acuzat ca a intrat cu bocancii pe forum. Un bun prieten al meu. Cel din "trupa de soc" parca asa ne-a numit cineva, o buna crestina, Irlanda ,parca, si careia prea putin ii pasa de noii veniti si ii intampina ca atare.
Mai bine nu intrebam :D Eu sunt cam de un an si am intalnit si eu superoameni dar nu i-am bagat in seama ;), daca nu va intelegeti cu cineva nu-l ignorati dar  evitati-l :D   Acum suna logic afirmatia

30/01/09 20:21

qwe-cj
membru

Inregistat: 15/01/09
nu mai tin minte cum am dat de TC probabil cautam muzica crestina.si ma bucur ca existati.dumnezeu sa va binecuvinteze

25/02/09 17:14

livu2day
membru

Inregistat: 06/11/08
Amin!!
Domnul sa te binecuvanteze si pe tine.
Bine ai venit pe Tc, totusi daca ai venit de mai mult timp dar bine ai venit si Domnul sa te ajute sa vorbim dupa voia Lui :)

25/02/09 17:19

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
bine ai venit! :D

25/02/09 17:35

belinda
membru

Inregistat: 13/11/08
de tanar crestin am aflat la intamplare....cred...poate a fost voia Sa..dar nu stiu....:):) cautam niste situ-uri pentru tineri si din greseala am apasat pe acest sit ...si apoi am inceput sa il fecventez...si acum sunt tot aici....:):):):):))

"Mandria omului va fi smerita si trufia oamenilor va fi plecata;numai Domnul va fi inaltat in ziua aceea"(Isaia 2:17)...

09/03/09 13:43

maryus
membru

Inregistat: 19/02/09
am aflat mai de mult timp de TC si am avut un alt nume dar am uitat parola....acuma mi-am reamintit si m-am reinscris...nu de mult timp

09/03/09 13:57

adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
De la Tanara Crestina.

13/03/09 15:35

simo
membru

Inregistat: 13/04/08

m3diator a scris:

sunt curios care e povestea voastra... 1.cum ati aflat de acest site,
2.ce impresie v-a facut si ce v-a determinat sa va alaturati si sa va
spuneti parerea pe forum.
3.care sunt serviciile pe care le folositi cel mai des si ce ati dori sa va
mai oferim?

Povestea mea,e ca stiu... de tanarcrestin, aproximativ de 3 ani. Cand am venit aici in Spania, cautam pe neth Biserici crestine din Barcelona. Cautand zile intregi, am descoperit un site,cu pagina/ tanarul.crestin. am intrat pe site si aproximativ 1 an mi-am descarcat acele melodii de promovare, ce se gasesc la intrarea in site. Nu mi-am dat seama de forum, ca intram mai pe fuga, dar... in una din zile am fost mai atenta si am sesizat ce si cum. Am citit regulamentul si m-am inscris pe acest site.

Pentru mine una, acest site a fost bine venit, exact la momentul potrivit. E unul din mijloacele benefice, pentru cei ce vor sa schimbe idei si deasemeni sa afle idei noi.
Cred ca acest site,e exceptional pentru cei ce se simt singuri, sau au nevoie de sfatul altor tineri. Eu una, ma simteam singura,departe de casa,de prieteni,Biserica... Aici, am descoperit o lume interesanta,unde putem comversa,schimba fel de fel de idei si deasemeni...ne putem face prieteni de suflet. Prin acest intermediu, eu am reusit sa cunosc si mai bine fiinta umana,astfel: am reusit sa cunosc si sa ajung la sufletul celor... cu care ma inteleg de minune. Ei deasemeni sunt in sufletul meu si cred ca prietenii simt ca ne pasa de ei,dandule dovezi de atentie si oferindule prietenie neconditionata.
Tot ce ma determinat, sa continui cu acest forum. A fost faptul ca aici niciodata nu ne plictisim, daca cu adevarat dorim sa luam ceva bun. Sunt multe pagini, ce ne duc... exact acolo unde dorim sa ajungem. Pentru mine, ca un labirint al necunoscutului,care intotdeauna rezerva lucruri interesante. Mereu,noi idei,si noi initiative.

Chiar daca: nu sunt foarte activa in discutii, (poate timpul si dispozitia sufletului) dar mereu intru, sa fiu la curent cu noile pareri, cu noile aparitii. Iar atunci cand simt ca trebuie sa raspund la ceva, sau sa fac ceva,inevitabil fac ce imi spune sufletul. Chiar daca aici,e o lume virtuala,se simte caldura si se simte faptul, ca acest site,e inconjurat de copii a Lui Dumnezeu.  Eu una, am simtit caldura sufletelor celor de aici si le multumesc tuturor! Pentru felul in care mau intampinat si pentru tot ce au facut pentru mine.  Dumnezeu, sa va rasplateasca tuturor celor ce ati fost alaturi de mine, atunci cand am avut nevoie de voi. De fapt fiintele umane, mereu vor avea nevoie de oameni, chiar daca cel mai important si de nedespartit e Dumnezeu.

Asa, am aflat eu de tanarcrestin si sunt increzatoare ca Dumnezeu va face din noi,oameni cu dorinta de a-L lauda pe El.

10/04/09 12:45

harra
+

Inregistat: 21/04/09
Buna,v-am gasit cautand inf pe net,imi place forumul si multe din temele lui

21/04/09 10:19

frMarian
membru

Inregistat: 20/08/09
Pace sa fıe cu voı totı!
Eu nu apartın nıcı uneı confesıunı neo-protestante. Aprtın Bısrıcıı Catolıce. Am aflat de acest sıte sı forum de la o amıca care frecventeaza una dın bıserıcıle neo-protestante dın Tımısoara. Sunt uımıt ca sunt atatea dıscutıı pe acest sıte...sı chıar ınteresante!!!
Insa cred ca este dfestul de greu sa dıscutı despre anumıte probleme fara sa fıı subıectıv.
Sunt bucuros ca noı tınerıı crestını avem aceasta dorınta ın suflet dupa adevar.
Adevarul este doar EL! de aceea pentru a traı ın adevar trebuıe sa traım ın Domnul. Dıferentele dogmatıce morale sau de organızare dıntre bıserıcıle crestıne sunt o problema care a fost de la ıncepul crestınısmuluı ınsa noı trebuıe sa nu prıvım doar punctele negatıve care ne dıstanteaza dar sı cele care ne apropıe. In fınal totı tındem spre aceıası tınta chıar daca aceasta o manıfestam ın mod dıvers: ISUS.
Acum cand scrıu aceste randurı ma aflu ıntro tara musulmana Turcıa. Sunt de ceva tımp aıcı ın Turcıa sı pot sa spun ca este foarte ımportant pentru noı crestınıı sa fım ın armonıe cu Evangelıa: IUBITIVA UNII PE ALTI:::: DUPA ACEASTA VA VOR CUNOASTE:::: spunea Isus apostolılor saı sı este valabıl sı pentyru noı crestınıı dın mılenıul III. Eu zıc ca este tımpul sa lasam la o parte toate frustrarıle noastre sı sa ıncepem un drum nou...  de fratıetate.
P.S Nu atept ca totı sa fıe de acord cu mıne de aceea daca nu va convıne raspundetı.

20/08/09 21:29

Anamari@
membru

Inregistat: 12/09/09
Am primit o felicitare de la un prieten şi aşa am aflat şi ţin să spun k îmi pare bine k am aflat :D

12/09/09 20:24

Site web  
edi.theraven
membru

Inregistat: 26/10/08
Cred ca pe google, am cautat ceva si am dat peste un subiect pe site. Intrebasem ceva, nu mai stiu, apoi m'au captivat niste discutii, si am zis sa'mi exprim si eu parerea. Sau, de pe un grup de discutii de pe hi5. Una din 2 :D .

16/09/09 21:19

Site web  
Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la