TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Probleme, idei, sfaturi utile/Droguri ? Moderat de antonela, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08
Chimia ti-l arata pe Dumnezeu, in orice caz nu prin folosirea drogurilor. Prin folosirea drogurilor iti scurtcircuiteaza capacitatile naturale, le deregleaza; in nici un caz nu te conduce spre supranatural.

Asa ca poti sa vii cu idei clare, nu cu tinte ideologice, si idei ciudate, gen: "traiti cu spaima si teroare", pentru ca , bag seama, tu nu stii ce-i ala crestinism, decat din auzite si poate din basme.

Inca ceva: nu este civilizat sa caracterizezi persoane mai ales ca nu le cunosti, cum te-ai referit la edi ca fiind "edi probabil esti tiparu antisocial depresiv"

De asta april te-a trimis la regulament, pentru ca aici e un form public in care trebuie respectate un minim de reguli ce tin mai ales de bunul simt si de bunele maniere; de o convietuire civilizata.

Ultima modificare de OLD TRAIAN (07/04/11 23:48)

07/04/11 23:46

dhannyella
membru

Inregistat: 06/06/09
Nu vreau sa continui nu abaterea de la subiect dar nu ma pot abtine :D
@Dragoi...tu crezi ca daca zici o gramada de cuvinte care,nu au prea mare legatura unele cu altele o sa ne uimesti? Daca da,te inseli :D

Ps:daca pentru tine Biblia e doar in "manuscris fabulos"nu cred ca poti zice ca vezi lumina si toate alea ce ne-ai indemnat pe noi...

"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

07/04/11 23:47

Old
Moderator

dhannyella a scris:

nu cred ca poti zice ca vezi lumina si toate alea ce ne-ai indemnat pe noi...

Intrebarea e ce fel de lumina? Pentru ca cei sub influenta drogurilor probabil vad ceva atunci cand sunt intr-o stare extatica. Atunci ei se cred "luminati". Iar atunci cand afla mtode de evadare din realitate, ei cred ca au aflat fericirea si lumina.

Dar evadeaza din realitate, stii de ce? Pentru ca le e frica de realitate, nu au curajul s-o priveasca in fata! De asta consuma droguri, pentru ca in starea pe care o capata atunci uita de realitate, si vad numa ' lumini.

Ultima modificare de OLD TRAIAN (07/04/11 23:53)

07/04/11 23:53

Dragoi
membru

Inregistat: 07/04/11
Ce moralisti sunteti, vedeti! deasta imi pareti ipocriti, ca voi in loc sa ma luati asa cu bunatate ,ca ma vedeti un eretic, voi ma blamati. Parca pilda era ca lasam toate oilep pentru oaia pierduta, da voi doar le credeti si atat.
     Iar pentru domnisoara cu numele scris in sanscrita,tu oricum n ai inteles da pun pariu ca esti sexy..

07/04/11 23:58

dhannyella
membru

Inregistat: 06/06/09
Pai,trebuie sa fim moralisti cu unii ca tine,pana nu se "adanceste" problema.

La ce vocabular ai...oare ce cauti aici,pe bune?

"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

08/04/11 00:06

Dragoi
membru

Deci pana la urma preferati sa ma cenzurez decat sa imi combateti ideile , era tipic.Fericiti cei saraci cu Duhu era parca,si cat e de adevarat. Va invidiez cum nestiinta v-a schimbat si aveti taria sa credeti.

08/04/11 00:09

Old
Moderator

Dragoi a scris:

Ce moralisti sunteti, vedeti! deasta imi pareti ipocriti, ca voi in loc sa ma luati asa cu bunatate ,ca ma vedeti un eretic, voi ma blamati. Parca pilda era ca lasam toate oilep pentru oaia pierduta, da voi doar le credeti si atat.
     Iar pentru domnisoara cu numele scris in sanscrita,tu oricum n ai inteles da pun pariu ca esti sexy..

Ai fost atentionat cu multa bunavointa ce iti este permis sa faci intr-un spatiu public. Se pare ca n-ai tinut seama.
Aici nu este un loc unde sa poti sa insulti dupa buna-ti placere, si ca sa vezi ca nu suntem ipocriti ci asa cum am spus de la inceput lucrurile pe nume asa suntem.

Inca ceva: aici nu este un loc al avansurilor amoroase.

De data asta primesti avertisment oficial. Daca il nesocotesti o sa ti se interzica dreptul de a mai posta o perioada pe acest forum.

Ultima modificare de OLD TRAIAN (08/04/11 00:13)

08/04/11 00:13

Dragoi
membru

faptu ca ai accentuat o parere de a mea inseamna ca n-ai inteles.Am glumit si eu nitel sau ati uitat ca exista niste glande numite ovare sau testicule care aproape ne conduc viata.
        Prefer sa ma banezi si sa te rogi pentru mine , da i drumu . Toate cuvintele folosite de mine existai in cea mai noua editie a DEX-ului,deci imi cenzurati ideia, e normal voi credeti ca in vechiu testamentu si in nou testament e vorba de aceeasi reprezentare a divinitatii..

08/04/11 00:18

irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08

Dragoi a scris:

In proportie de 90% persoanele in contact cu LSD,PSilocibin sau Mescalina sustin ca au avut experiente divine profunde care le a marcat existenta intr un mod mistic.

Aberatie. In proportie de 99% dupa ce le-a trecut euforia, cei care au consumat tampeniile de mai sus sustin ca au avut experiente care pentru nimic in lume nu le-ar mai incerca avand in vedere ca orice "stare de bine" in urma asimilarii lasa urme adanci care adunate duc la ruinare unei fiinte .

Dragoi a scris:

Asa, motivul existentei site-ului asta(tanarcrestin.net) e unul singur:existenta oamenilor care nu au gandit niciodata pentru ei,pentru ca de asta aveti reclame pe site-ul principal, sa faceti bani.E cam acelasi principiu pentru care exista adventisti,penticostali etc.nu dezvoltam..

Stii cine nu poate gandi pentru sine? Un om care consuma droguri. La ala saracu' gandirea ii este totalmente atrofiata atat atunci cat se fericeste cat si dupa minune. Ala nu mai judeca singur.

Dragoi a scris:

Si inca un lucru , nu mai speriati oamenii cu diavoli,pacate,pucioasa.Daca Dumnezeu e dincolo de bine si rau si noi suntem nascuti din EL atunci ar trebui si noi sa aspiram sa fim dincolo de bine si rau.

Daca ai avea macar habar cine este Dumnezeu si ai fi intr-adevar nascut din El ai stii ca nu pemite nimanui sa atenteze la ceea ce El este de drept stapan , adica la viata.

Dragoi a scris:

Si sunt Crestin , si imi plac la nebunie pildele biblice da fara interpretarea voastra groteasca si lugubra.

Aha, daca manifesti o placere nebuneasca pentru ceva, automat de indentifici cu acel ceva.
Baietel, asta-i numa' in cazul licorilor tale "divine".
Credinta trebuie traita cum este scrisa in Biblie nu doar placuta nebuneste.

Dragoi a scris:

Probabil tre sa va spun si dece am postat asta ca voi sunteti mai greoi.Mesaju asta e pentru a deschide niste ochii,macar unul.Sa fiti iubiti si sa iubiti!

Mesajul este mai degraba pentru a inchide niste ochi, dar cum nu sintem nicicum greoi ramanem cu ei deschisi.

Dragoi a scris:

Tristetea e ca pentru crestini Dumnezeu apare doar in Biblie..

Nu stii nimic despre crestini. Cred ca ai avut ceva halucinatii cand ai consumat acele substante "divine" si bineinteles ca te-au marcat.

Pentru tine dumnezeu apare doar in substantele "divine" dar sa nu-ti placa la nebunie de el ca-i fals.

Dragoi a scris:

Asta e parerea mea, sau ce? n am dreptu la ea?

Nu ai dreptul la ea, derutatule, atata timp cat nu faci decat sa-ti manifesti aici efectele substantelor minune .

08/04/11 00:19

Dragoi
membru

Nenea cu nume de tara are o parere si vad ca mi a studiat posturile,s-o fi apucat de gandit?.Nu sunt sub nicio substanta chimica  si daca le am incercat a fost doar la nivel cognitiv.Da daca toti oamenii de pe planeta ar fi fost crestini practicanti ne am intoarce in evu mediu si asta e doar o realitate istorica.Da nu confundati faptu ca Biblia e cartea de capatai cu faptu ca e singura carte.A mai fost si Buddha, Si Eminescu , Si Einstein si Planck care au crezut cu adevarat in Dumnezeu , si termenu de revelatie a aparut practic in Arta, mai rar in religie.Ca si experientele Sfintilor aveau ca motiv meditatia si postu si experimentau prin intermediu glandei pineale("glanda sufletulu"),experiente de natura mistico revelatorie.
              Nu exista ATEI , toata lumea se raporteaza la divinitate , in felu lui.Deasta Biblia e scrisa in pilde ,ca fiecare sa itneleaga ce poate sa inteleaga.

08/04/11 00:31

irlanda
membru

Dragoi a scris:

Nenea cu nume de tara are o parere si vad ca mi a studiat posturile,s-o fi apucat de gandit?

In comparatie cu tine care nu reusesti nicicum.

Dragoi a scris:

Nu sunt sub nicio substanta chimica  si daca le am incercat a fost doar la nivel cognitiv.

Suficient cat sa-ti dea aripi sa te spargi pe aici in scheme atotcunoscatoare.

Dragoi a scris:

Da nu confundati faptu ca Biblia e cartea de capatai cu faptu ca e singura carte.

Biblia e singura Carte care contine cuvantul lui Dumnezeu.

Dragoi a scris:

A mai fost si Buddha, Si Eminescu , Si Einstein si Planck care au crezut cu adevarat in Dumnezeu , si termenu de revelatie a aparut practic in Arta, mai rar in religie.

Daca ar fi crezut cu adevarat in Dumnezeu sfarsitul lor ar fi fost tot in Dumnezeu. Lucru care nu s-a intamplat.

Dragoi a scris:

Nu exista ATEI , toata lumea se raporteaza la divinitate , in felu lui.Deasta Biblia e scrisa in pilde ,ca fiecare sa itneleaga ce poate sa inteleaga.

Raportarea la Divinitate se poate face doar prin Credinta. Biblia contine si pilde pentru cei care au ochi care sa vada si inima sa inteleaga.

08/04/11 00:46

Dragoi
membru

Doar faptu ca ai ocazia sa ti argumentezi credinta acum o datorezi celui care a inventat internetu, si tot lui ii datori aproape tot ce inseamna legatura ta cu realitatea, da tu nu ai cum sa stii asta.Pentru tine stiinta e antichrist da mergi cu autobuzu la munca, stai linistit nu esti unic.
       Nu e nici o schema, e glasu ala care a testat rau si l-a inteles.Da sunt sigur ca tu esti genu de om care isi gaseste fata violata de un mosh la 79 de ani, nu il impusca in cap.Tu crezi ca moartea e o pedeapsa, deasta sunt mandru ca sunt dac, si cauta pildele Sf Andrei sa intelegi ADN-ul

08/04/11 00:54

irlanda
membru

Dragoi a scris:

Doar faptu ca ai ocazia sa ti argumentezi credinta acum o datorezi celui care a inventat internetu, si tot lui ii datori aproape tot ce inseamna legatura ta cu realitatea, da tu nu ai cum sa stii asta.

Credinta era argumentata si cand nu exista internetul . Dar tu nu ai cum sa stii.
Legatura mea cu realitatea nu inseamna internetul.

Dragoi a scris:

Pentru tine stiinta e antichrist da mergi cu autobuzu la munca, stai linistit nu esti unic.

Credinta mea in Dumnezeu este net superioara credintei mele in stiinta.

Dragoi a scris:

.Da sunt sigur ca tu esti genu de om care isi gaseste fata violata de un mosh la 79 de ani, nu il impusca in cap.Tu crezi ca moartea e o pedeapsa, deasta sunt mandru ca sunt dac, si cauta pildele Sf Andrei sa intelegi ADN-ul

Baietel, te-ai dat in spectacol suficient si ne-ai impresionat pana la extaz cu "argumentele" tale halucinante despre Dumnezeu, crestini, forum, Biblie, etc asa ca eu zic ca ori te comporti ca un om mare si vii cu argumente lucide, ori te cari de unde ai venit si-ti traiesti viata linistit "intr-o mistica revelatie divina"....

08/04/11 01:13

Dragoi
membru

*Credinta mea in Dumnezeu este net superioara credintei mele in stiinta.*

Inainte de orice , imi place cum atitudinea ta ca esti baiat mare te argumenteaza, apoi , Devii un ipocrit si nu vorbi despre ce n ai avut curaju sa experimentezi.Ca Habar n-ai de Manuscrisele de la Marea Moarta.TU si toti care cred ceva ar fi in stare sa blameze orice sa aibe dreptate. Si stai tu linistit ca am meditat pana am avut experienta extrasensoriala, si simt un sentiment complex despre iubire ,Da tu crezi ca Nichita Stanescu e femeie si Eminescu e sifilitic .Tu ai mentalitatea de acum 2000 de ani cand Ioan vorbea de libelule din metal in apocalipsa ,zicea de elicoptere, da tu nu stii matematica,filosofie sau poezie .Si durerea e ca va e frica sa ganditi ca voi,v am mai zis pt mine Iisus ramane un ideal utpic cunostintei mele , da t preferi sa ma injuri.Psihologic vorbind tu esti vocea celor ca tine , tematori care habar n au despre ce vorbesc in 90% din cazuri

08/04/11 01:26

irlanda
membru

Dragoi a scris:

Si durerea e ca va e frica sa ganditi ca voi,v am mai zis pt mine Iisus ramane un ideal utpic cunostintei mele

Nu ne este frica ca daca ne era nu-ti raspundeam.

Dragoi a scris:

da t preferi sa ma injuri.

Ah, mititelul de tine, unde-i injuratura aia? Sau ai halucinatii iar?

In alta ordine de idei daca mai ai ceva de spus despre droguri limpezeste-ti mintea si spune. Daca nu mai ai ce spune si din motivul asta ataci stangaci intelocutorii, iti semnalez mesajele si daca nu te cari de voie buna o sa o faci silit.

08/04/11 01:41

Dragoi
membru

vai da ce frica imi e de amenintarea ta ca o sa plec silit.Esti genu caruia ii e frica sa experimenteze viata. Amice ramai axat ca tu stii adevaru fara sa l fi trait.Da pentru tine Dumnezeu care ucide toti copii din Egipt e acealasi care il Boteaza pe Iisus.Si nu mai vorbi tu de ralatii ca nush pe cine ai facut cu adevarat sa gandeasca.Ideeia de Iisus a aparut in Antichitate dupa Socrate,da el era sincer , tu crezi ca Dumnezeul tau e mai bun ca al meu.Esti un om cu care daca folosesc anumiti termeni tu deschizi DEX u . Crede tu in divinitate fara argumente ca eu cred cu ele

08/04/11 01:51

Dragoi
membru

Gata ajunge, Toti cei care de aici mi au raspuns au problemele mari cu ei ! .. si nu mai analizati voi chestii pe care nu le stiti.Argumentarea existentei divinitatii e primu pas spre ateism zicea cineva inteligent.

08/04/11 01:53

Old
Moderator

Dragoi a scris:

Gata ajunge, Toti cei care de aici mi au raspuns au problemele mari cu ei ! ...

Da, asa e, ajunge!
Pentru ca ai continuat pe acelasi ton, si cu aceleasi expresii de insulta dupa ce ai fost avertizat primesti o pauza pentru reflectie.

Pentru ca este prima pauza ce o primesti aici, azi sunt indulgent, primesti ban 2 zile.

Ultima modificare de OLD TRAIAN (08/04/11 02:09)

08/04/11 02:00

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Dragoi, lasa prostiile si apuca-te de munca.

08/04/11 09:01

ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
dragoi, lasa prostiile da' nu te apuca de munca. e grea ;D

08/04/11 09:23

Pagini:  1 2 3    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la