TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Probleme, idei, sfaturi utile/Droguri ? Moderat de antonela, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08

filip a scris:

Centrii fericirii influenţează, la rândul lor, dezvoltarea legăturilor emoţionale şi cognitive între mamă şi copil.
Pe termen lung, legăturile acestea influenţează comportamentul copiilor şi dezvoltarea personalităţii lor ca adulţi.

O teorie care explica mai in detaliu acest lucru este cea a atasamentului, a lui John Bowlby (1907–1990), psihiatru si psihanalist britanic. ;)

15/07/08 09:43

filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Pe mine mă amuză doar că fetele se droghează. Asta-i informaţia importantă pentru PHR! Restu'... apă de ploaie! Sic!

15/07/08 10:10

Site web  
irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08
Pai din ce am citit eu efectul este asupra mamicilor.

Sau se intampla acelasi lucru si asupra celor care inca nu sant mamici? :rolleyes:

Ultima modificare de irlanda (15/07/08 10:17)

15/07/08 10:17

adriana
membru

nu cred...vezi ce te tortureaza?!

15/07/08 10:19

irlanda
membru

Rezist,rezist... ;)

15/07/08 10:21

adriana
membru

cu folos? adica cine rabda...castiga?! ;)

15/07/08 10:24

irlanda
membru

Desigur .

Incercarea lucreaza rabdarea in noi,nu? :rolleyes:
Gata ca sintem prea oftopic si ne cearta april :D

15/07/08 10:28

tanarsinelinistit
membru

Inregistat: 28/07/08
La revedere

Ultima modificare de tanarsinelinistit (26/10/08 12:54)

28/07/08 22:22

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
tanarsinelinistit, dacă tu chiar ai luat din toate alea enumerate mai sus...ăăăăăă.....mai trăieşti bine?

28/07/08 22:40

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07

tanarsinelinistit a scris:

Sa nu bagati multe sticlute ca vomitati

Sa nu loati mai mult de 20 - 25 ca numai dormiti 48 de ore si mai ai si depresii

merita incercat ! !

aaa...astea sunt recomandarile tale pentru noi?stii ca esti pe un forum crestin,nu? ;)

ps: bixtonimul nu e solutie de desfundat nasul? :D

Ultima modificare de fluflu (28/07/08 22:45)

28/07/08 22:45

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07

fluflu a scris:

ps: bixtonimul nu e solutie de desfundat nasul? :D

Ba da, dar efedrina din el dă dependenţă. ;) Ia citeşte aici cine a mai fost dependent. ;)http://www.tanarcrestin.net/forum/viewtopic.php?id=578

Ultima modificare de Magdy (28/07/08 23:07)

28/07/08 23:06

livu2day
membru

Inregistat: 06/11/08
Zice in Biblie sa iti cinstesti trupul care tia dat Domnul, adevaru ca droguri (si alcohol e in categoria aia) iti zice unpic unpic unpic pina ajungi la mult si prea mult si distrus pe tine si pe cei din viata mea. Dovada sunt multi orbiti de acestea lucrile care gasesc oameni din lume si orice in lume e intuneric si Domnul e lumina adica opus.
Poti sa spui ca exagerez dar si prea multa mancare poate fi pacat!!
Oameni ca sa scapa din adevar si probleme beau, mananc si isi distrug viata ca sa ascund de realitate.
Domnul sa ne ajute!!

07/11/08 18:12

Sword
membru

Inregistat: 01/02/08
Ia vedeti si voi la ce se face reclama pe Hi5. Sper sa nu va bagati acolo din alte interese ;) . http://www.ihigh.ro/index.php
In curand or sa faca astia si reclama la heroina.

03/02/09 10:22

lucialucy
membru

Inregistat: 31/07/09
pentru dependentii de heroina exista acum o sansa, ea se numeste Reglare Neurologica Accelerata (ANR), o tehnica medicala moderna pentru dependenta de opiacee (heroina, metadona, morfina, codeina). Aceasta procedura medicala este realizata de catre o echipa medicala romano-israeliana intr-un spital public. Tratamentul costa, dar la ora actuala este singurul tratament uman, sigur si civilizat. eu cunosc pe cineva care a trecut prin aceasta procedura si se simte foarte bine. daca doriti mai multe informatii puteti accesa site-ul www.forad.ro sau imi puteti scrie pe adresa de mail lucialucy12@yahoo.com

31/07/09 12:30

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08

lucialucy a scris:

pentru dependentii de heroina exista acum o sansa, ea se numeste Reglare Neurologica Accelerata (ANR), o tehnica medicala moderna pentru dependenta de opiacee (heroina, metadona, morfina, codeina). Aceasta procedura medicala este realizata de catre o echipa medicala romano-israeliana intr-un spital public. Tratamentul costa, dar la ora actuala este singurul tratament uman, sigur si civilizat. eu cunosc pe cineva care a trecut prin aceasta procedura si se simte foarte bine. daca doriti mai multe informatii puteti accesa site-ul www.forad.ro sau imi puteti scrie pe adresa de mail lucialucy12@yahoo.com

Exista o sansa mai ieftina, gratis, inca El Te plateste!
Domnul Iisus Hristos poate elibera si de heroina!

31/07/09 13:01

edi.theraven
membru

Inregistat: 26/10/08
Sanatatea mintala a celui dependent de heroina,de ex,este mult afectata sa mai realizeze asta,traian.Asa cred eu.Este nevoie si de tratament.

02/08/09 12:54

Site web  
Dragoi
membru

Inregistat: 07/04/11
Am citit doar discutia  asta pentru ca e un subiect mai delicat.Si cum era de asteptat e un site vizitat majoritar de fanatici religiosi pentru care cuvantul psihedelic e adjectiv diavolesc.Am inceput prin a ma intreba care e rost siteului,si m am gandit ca a indruma, a ajuta.Dar cum se intampla cu fanaticii religiosi ei nu pot sa accepte anumite probleme si le pun pe seama Diavolului, iar baiatu ala de sus a expus o problema interesanta din punct de vedere religios.Si cum era de asteptat nimeni aici n a gandit o secunda pentru el si a acceptat tot ce a auzit si a ajuns sa vada lumea asta cum au vrut altii.Spunea cineva aici ca nu trebuie sub nicio forma raul confundat cu binele,OK.Sa incepem Diavolu , nenea ala care ne impinge la pacat soptindu ne romante si fantezii ascunse nu exista.Ce numiti voi crestinii diavol altii il numesc EGOISM ,toate asa zisele pacate au o singura cauza:EGOISMUL,EGOCENTRISMUL,ati inteles voi.Si sa iti dau o veste filip , cand ai luat aspirina te ai drogat, sa nu mai zicem de cat ti a afectat ficatu amoxicilina de iarna trecuta,pentru ca LSD-ul sau Mescalina Sau THC ul nu difera de acid acetil salicilic,sunt tot niste compusi chimici,probabil ca n ai nici cunostinte elementare despre chimie si pentru tine Mary Currie e o alchimista arsa pe rug in antichitate.
        In proportie de 90% persoanele in contact cu LSD,PSilocibin sau Mescalina sustin ca au avut experiente divine profunde care le a marcat existenta intr un mod mistic.
        Asa, motivul existentei site-ului asta(tanarcrestin.net) e unul singur:existenta oamenilor care nu au gandit niciodata pentru ei,pentru ca de asta aveti reclame pe site-ul principal, sa faceti bani.E cam acelasi principiu pentru care exista adventisti,penticostali etc.nu dezvoltam..   
       Vroiam sa ma mai intind la discutie da probabil adminu o sa stearga postul meu, pentru ca cenzura a fost inventata de religie.
       Si inca un lucru , nu mai speriati oamenii cu diavoli,pacate,pucioasa.Daca Dumnezeu e dincolo de bine si rau si noi suntem nascuti din EL atunci ar trebui si noi sa aspiram sa fim dincolo de bine si rau.
       Si sunt Crestin , si imi plac la nebunie pildele biblice da fara interpretarea voastra groteasca si lugubra.Si ma si bucur de viata fara sa ranesc pe nimeni si incerc in fiecare zi prin orice secunda sa ajut.Si da ma imbat si cant si consum si THC si gandesc , si fac orice sa fiu fericit pentru ca Dumnezeu ne iubeste si vrea sa fim fericiti
        Probabil tre sa va spun si dece am postat asta ca voi sunteti mai greoi.Mesaju asta e pentru a deschide niste ochii,macar unul.Sa fiti iubiti si sa iubiti!
                                                 Pentru lamuriri ID de messenger alexxx_15ro

07/04/11 20:05

adriana
membru

Dragoi a scris:

In proportie de 90% persoanele in contact cu LSD,PSilocibin sau Mescalina sustin ca au avut experiente divine profunde care le a marcat existenta intr un mod mistic.

Nu cunosc substantele pe care le amintesti, dar din postul tau se intelege ca divinitatea se rezuma la biochimie.

Am fost intr-o oarecare masura confesoarea unui dependent de heroina si biochimia la el se traducea in plan psihologic prin minciuna, furt, neputinta, durerea de a rani pe cei din jur, durerea de a pierde job si nu doar atat.

Spune ne cum vrei. Ferice de noi daca tu si altii ca tine ne vor vorbi pe nedrept datorita credintei noastre.

07/04/11 20:19

edi.theraven
membru

Inregistat: 26/10/08
Vrei sa spu ca Jim Morrison cand zburda printre cactusi avea contact cu divinitatea ? :))

07/04/11 20:24

Site web  
Dragoi
membru

Vreau sa spun ca sunteti ipocriti.Sa ti povestesc povestea tulburatoare a unei obeze, aproape am plans.Si nu era vorba de heroina.Oamenii in general au tendinta de a da vina pe altceva cand singurii responsabili pentru fericirea sau din contra suferinta noastra e doar din cauza noastra.Vorbeam de simpli compusi chimici,adica pentru voi drogurile  alea rele , relele de ele, care salveaza m ai multe vietii pe ora decat a au masacrat templierii si Mahomed.Si sunteti ipocriti pentru ca nu aveti curaju fata de voi nici macar sa studiati fenomenul.Si daca tot i a dat Dumnezeu lu` Adam toate semintele de care are nevoie,inseamna ca poate avem nevoie.Fiecare are experienta lui proprie si unica atunci cand experimenteaza o substanta psihedelica.
           Iar tu edi probabil esti tiparu antisocial depresiv care asculta rock si viseaza sa fie preot.Raspunsu la intrebarea ta e DA.Orice clipa traita te pune in contact cu Divinitatea,de la mirosu unei flori pana la o halucinatie.Tristetea e ca pentru crestini Dumnezeu apare doar in Biblie..

07/04/11 21:07

emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Ba, da ce intrare "triumfala" ti-ai facut. Eu unul nu te vad bine pentru ca iti lipseste in primul rand respectul pentru semeni. Nu mai zic de faptul ca era politicos sa dai ziua buna cand ai intrat prima data. Asta nu te invat acuma, pentru ca tinea de primii 7.

Ultima modificare de emanuel (07/04/11 22:40)

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

07/04/11 22:40

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Dragoi,

1. citeste regulamentul, ca presupun ca nu l-ai citit.

2. aplica-l, controleaza-ti limbajul si respecta-ti interlocutorii, altfel il aplic eu. si nu este vorba despre nicio cenzura aici.

3. nu ne cunosti ca sa ne judeci, sa ne bagi in oala cu nu stiu cine si sa ne caracterizezi cum vrei tu.

4. discuta la subiect. subiectul sunt drogurile, nu noi etc.

5. nu se face reclama pe site pt a face bani. unele reclame sunt gratis si banii de la altele sunt folositi pt a plati intretinerea site-ului. iar echipa face gratis tot ce face.

07/04/11 23:02

Dragoi
membru

Lasa Emanuele ca nu vorbeam aici de mine sau de tine, discutam niste idei asa cum e frumos si fascinant intre oameni.Ca n ar fi intrat nimeni sanatos pe internet sa aibe niste discutii atat de intime si mai placut de atat intre straini.
           Si amice eu nu sunt "buna ziua cu tine ca nici macar straini nu suntem" , am avut si eu un punct de vedere despre subiectu respectiv , la fel ca toata lumea,dar eu sunt genu de parere cenzurata in general, ca voi traiti cu spaima si teroare daca sunteti crestini adevarati,iar daca nu sunteti ajunge niste mutatii.E superb sa simti divinitatea , da cautati o si bucurati va de darul oferit ridicati va din genunchi si razganditi-l voi pe Dumnezeu,meritati ce primiti .
           Asta e parerea mea, sau ce? n am dreptu la ea?

07/04/11 23:06

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
asta numesti tu discutatul ideilor ?

07/04/11 23:14

Dragoi
membru

April, sunt poate pe alocuri ironic si am o tinta, da e ideologica,pentru ca n ai cum sa negi chimia, fizica cuantica,poezia,meditatia,postu.Omu e intr o continua directie de a-l intelege pe Dumnezeu, si religia face parte si ea din enumeratia de mai sus, desi are caracter revelator si sa stii ca si chimia are.
              Parerea mea e urmatoarea,deschide ti ochii mari sa vedeti lumina ,intelegeti -o ,cautati o si bucurati va de ea in toata splendoarea.Eu ti am spus apreciez valoarea Biblie ca si manuscris fabulos in dezvoltarea divinitatii in mine,da pastrati cateva intrebari vii si pertinente.

07/04/11 23:28

Pagini:  1 2 3    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la