TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Discutii diverse/Fotbalul-ceva rau? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6
irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08

john a scris:

asa cum am spus pentru cei mai putini. yo iti vorbesc acum de-o statistica facuta de mine, bazata pe cei cateva sute de microbisti cu care am stat de vorba sau am vazut meciuri. tu pe ce iti bazezi afirmatia?

Pai ai vorbit doar cu cateva sute de microbisti. Adica cu foarte putini pe langa cati exista de fapt. Asa ca statistica ta este foarte improbabila.

john a scris:

ca tu ii numesti necivilizati pe doctori, politicieni, scriitori, si multi altii care se duc pe stadion in tribune, este parerea ta personala.. (atentie, a nu se confunda tribunele cu peluzele unde stau galeriile)

O diploma sau mai multe diplome nu te civilizeaza. Si faptul ca cineva se preteaza sa stea, de buna voie, la un loc cu niste oameni needucati nu-l diferentiaza cu nimic fata de cei din urma.

john a scris:

eu propun crestinilor sa nu mai faca nicio activitate, unde nu o pot tine incontinuu intr-o rugaciune cum ai zis tu.

In primul rand eu ti-as propune sa lasi "lenea proverbiala" si sa citesti mai cu atentie ce scriu, daca tot citesti si daca tot umplem paginile la acest subiect.

Cand am pomenit de rugaciune am spus-o vrand sa-ti explic ca atunci cand cei de langa tine "blagoslovesc" cu patima echipa adversa, este imposibil sa nu te prinda si pe tine aceasta pofta(cu deosebirea ca este neauzibila, probabil), mai ales ca tu doar iti iubesti cu toata fiinta echipa favorita.

"Urasc adunarea celor ce fac raul si nu stau impreuna cu cei rai." (Ps.26:5)

"Ferice de omul care nu se duce la sfatul celor rai, nu se opreste pe calea celor pacatosi si nu se asaza pe scaunul celor batjocoritori!" (Ps.1:1)

john a scris:

deci se interzic mersul la teatru (doar nu te rogi cand vezi o piesa) filmele, chiar si cititul unei carti sau invatatul (nu cred ca te gandesti la biblie cand studiezi geografia)

Deci sper ca te-ai luminat ce am vrut sa spun, si lasa crestinii sa citeasca si sa invete.

john a scris:

eu unul am votat cu basescu, m-am bucurat ca a castigat, imi parea rau daca pierdea, deci e pacat si sa votez..daca joc o tabla imi pare rau daca pierd, am un spirit competitiv, dar nu fac o drama din asta, deci e pacat si sa joc un sah....

Din nou dai cu nuca-n perete.

Spune-mi tu mie ca atunci cand pierde dinamo, te cuprinde aceeasi parere de rau, care te-ar fi cuprins daca nu iesea base sau daca pierzi o partida de sah, ca nu te cred....

Vorbind mai serios acum, ca intre oameni mari, Biblia imparte intristarea/parerea de rau in doau categorii mari si late: o intristare/parere de rau dupa voia lui Dumnezeu si intristarea/parerea de rau a lumii.

"Într-adevăr, când întristarea este după voia lui Dumnezeu, aduce pocăinţă care duce la mântuire, şi de care cineva nu se căieşte niciodată; pe când întristarea lumii aduce moarte. (2 Corinteni 7:10)

Asadar, sa-ti para rau/sa te intristezi(si este putin spus asa) ca dinamo a ratat nu stiu ce caificare, sau mai stiu eu ce, este inadmisibil pentru sufletul si caracterul de crestin.

Ultima modificare de irlanda (02/04/10 01:15)

02/04/10 01:15

ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
irlanda, orice sondaj se face pe un anumit numar de oameni, daca din cateva sute de microbisti (de diverse varste, avand meserii diferite si domicilii diverse) se ajunge la un anume rezultat, atunci acesta sufera o anumita marja de eroare.aceasta este mica.
tu te uiti la stiri, mai citesti un ziar si vezi tot felul de nabadai facute de suporteri. acestea sunt facute de membrii galeriilor. numarul de oameni din galeria lui rapid de exemplu, reprezinta un 3-4% la suta din totalul sustinatorilor rapidului.

Asadar, sa-ti para rau/sa te intristezi(si este putin spus asa) ca dinamo a ratat nu stiu ce caificare, sau mai stiu eu ce, este inadmisibil pentru sufletul si caracterul de crestin.

asta o spui tu, e parerea ta personala si ti-o respect, dar nu ai nici un argument biblic. (nu cauta ca nu o sa gasesti, o sa vii poate cu diverse interpretari ale unor versete)

fotbalul pentru un microbist poate fi pacat doar cand pune stapanire pe el creand o "dependenta", sau daca merge la stadion, aici avand dovada scrisa de tine mai sus, cu asezatul la masa celor rai. atata vreme cat se uita la un meci sau doua pe saptamana, mai citeste o stire din sport si mai are doua trei discutii cu amicii despre fotbal, nu-i nici un bai.

Ultima modificare de john blacktorne (02/04/10 10:03)

02/04/10 08:53

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

irlanda a scris:

Pai ai vorbit doar cu cateva sute de microbisti. Adica cu foarte putini pe langa cati exista de fapt. Asa ca statistica ta este foarte improbabila.

Tu cu cati ai vorbit :) ?

02/04/10 09:57

irlanda
membru

john a scris:

irlanda, orice sondaj se face pe un anumit numar de oameni, daca din cateva sute de microbisti (de diverse varste, avand meserii diferite si domicilii diverse) se ajunge la un anume rezultat, atunci acesta sufera o anumita marja de eroare.aceasta este mica.

Daca vrei ca afirmatia ta sa ramana in picioare, cum ca cei mai putini au un comportament necivilizat, nu cei mai multi cum am spus eu, atunci trebuia sa faci un sondaj pe mai mult de jumatate dintre suporteri.
Tu ai facut nici pe sfert, deci nu-i reala statistica ta.

john a scris:

tu te uiti la stiri, mai citesti un ziar si vezi tot felul de nabadai facute de suporteri. acestea sunt facute de membrii galeriilor. numarul de oameni din galeria lui rapid de exemplu, reprezinta un 3-4% la suta din totalul sustinatorilor rapidului.

Din persepectiva crestina, cuvantul "nabadai" poate capata cu totul alt inteles. Din perspectiva crestina, o mare nabadaie este si simplul fapt ca mergi pe stadion si urlii cat te tin plamanii "hai dinamo".

john a scris:

asta o spui tu, e parerea ta personala si ti-o respect, dar nu ai nici un argument biblic. (nu cauta ca nu o sa gasesti, o sa vii poate cu diverse interpretari ale unor versete)

Ba sint o gramada de versete care ne arata ca trebuie sa ne purtam vrednic de chemarea pe care am primit-o. Citeste de ex. Efeseni 4. Daca pentru tine a ne purta vrednic de chemarea pe care am primit-o inseamna a ne alatura trup si suflet unei echipe de fotbal...atunci "no comment".

john a scris:

fotbalul pentru un microbist poate fi pacat doar cand pune stapanire pe el

Prin faptul ca te numesti microbist, arata ca apus stapanire pe tine.

john a scris:

atata vreme cat se uita la un meci sau doua pe saptamana, mai citeste o stire din sport si mai are doua trei discutii cu amicii despre fotbal, nu-i nici un bai.

Daca poti renunta cateva saptamani/luni la vizionare de meciuri sau discutii cu amicii despre fotbal, atunci nu-i niciun bai.

april a scris:

Tu cu cati ai vorbit  ?

Cu foarte putini. Dar asta nu schimba adevaratele statistici care arata ca suporterii in majoritate au un comportament necivilizat.

02/04/10 10:16

ultimul mohican
membru

irlanda a scris:

Daca vrei ca afirmatia ta sa ramana in picioare, cum ca cei mai putini au un comportament necivilizat, nu cei mai multi cum am spus eu, atunci trebuia sa faci un sondaj pe mai mult de jumatate dintre suporteri.

irlanda tu stii ce-i ala un sondaj? hai sa-ti dau un exemplu: privind alegerile prezidentiale de exemplu, sondarea opiniei publice s-a facut pe o baza de probabil 2-3mii de oameni, in nici un caz pe jumatate din eventualii votanti adica cateva milioane. privind orice subiect, un sondaj se face pe o mie doua de oameni, dar probabil o sa gasesti tu si pe acilea ceva de contestat.

Din persepectiva crestina, cuvantul "nabadai" poate capata cu totul alt inteles. Din perspectiva crestina, o mare nabadaie este si simplul fapt ca mergi pe stadion si urlii cat te tin plamanii "hai dinamo".

aici suntem de acord, nu vad ce as comenta, am si zis ca nu mi se pare o atitudine crestineasca sa mergi in galerie.

Ba sint o gramada de versete care ne arata ca trebuie sa ne purtam vrednic de chemarea pe care am primit-o. Citeste de ex. Efeseni 4. Daca pentru tine a ne purta vrednic de chemarea pe care am primit-o inseamna a ne alatura trup si suflet unei echipe de fotbal...atunci "no comment".

cum am specificat vii cu interpretari si divagatii proprii nu cu argumente biblice.

Prin faptul ca te numesti microbist, arata ca apus stapanire pe tine.

no comment........

Daca poti renunta cateva saptamani/luni la vizionare de meciuri sau discutii cu amicii despre fotbal, atunci nu-i niciun bai.
pot renunta si un an, am avut vremuri in care eram plecat prin afara si vedeam un meci o data la 2 luni.

Cu foarte putini. Dar asta nu schimba adevaratele statistici care arata ca suporterii in majoritate au un comportament necivilizat.

unde sunt adevaratele statistici? poti cauta pe google pana maine, ma indoiesc ca o sa gasesti ceva.

02/04/10 10:37

feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

irlanda a scris:

atunci trebuia sa faci un sondaj pe mai mult de jumatate dintre suporteri.

cu cat creste volumul esantionului cu atat se asteapta sa creasca precizia si reprezentativitatea, si de la un prag incolo cresterea in precizie (implicit al esantionului) este nesemnificativa. adica, odata ce ajungi la pragul de saturatie, n'are sens sa cresti esantionul, pt ca rezultatul e acelasi.

john blacktorne a scris:

fotbalul este un sport, un hobby si atat.

mm, asta ar trebui sa fie, dar e mai mult de'atat. numa' daca ne gandim cati bani ruleaza, putem spune lejer ca'i (si) o afacere.

02/04/10 12:57

irlanda
membru

john a scris:

hai sa-ti dau un exemplu: privind alegerile prezidentiale de exemplu, sondarea opiniei publice s-a facut pe o baza de probabil 2-3mii de oameni, in nici un caz pe jumatate din eventualii votanti adica cateva milioane.

Si in niciun caz in urma unui astfel de  sondaj, nu s-a putut spune ca cei mai multi romani voteaza cu x, si cei mai putini cu y.

john a scris:

privind orice subiect, un sondaj se face pe o mie doua de oameni

S-o face, dar n-are nicio relevanta acel sondaj, in cele din urma.

john a scris:

dar probabil o sa gasesti tu si pe acilea ceva de contestat.

Abtine-te.

john a scris:

aici suntem de acord, nu vad ce as comenta, am si zis ca nu mi se pare o atitudine crestineasca sa mergi in galerie.

Tot atitudine necrestineasca este sa mergi si pe stadion, in tribune. Nu-i nicio diferenta.

john a scris:

cum am specificat vii cu interpretari si divagatii proprii nu cu argumente biblice.

Eh, o specificatie cat se poate de subiectiva. Ce sa mai spui si tu...

john a scris:

pot renunta si un an, am avut vremuri in care eram plecat prin afara si vedeam un meci o data la 2 luni.

Nu tu erai sau esti subiectul discutiei.

john a scris:

unde sunt adevaratele statistici? poti cauta pe google pana maine, ma indoiesc ca o sa gasesti ceva.

Adevaratele statistici sant ceea ce se vede si ramane in urma mocrobistilor care si-au "incurajat" cu patos echipa. Stadioane devastate, incaierari cu fortele de ordine si intre suporteri., betii si multe altele.

O adevarata pledoarie si imagine a "educatiei si moralitatii" mocrobistilor.

feed a scris:

cu cat creste volumul esantionului cu atat se asteapta sa creasca precizia si reprezentativitatea, si de la un prag incolo cresterea in precizie (implicit al esantionului) este nesemnificativa. adica, odata ce ajungi la pragul de saturatie, n'are sens sa cresti esantionul, pt ca rezultatul e acelasi.

Aoleu feed, m-ai bagat in ceata. Zi si tu mai pe intelesul prostului(adica eu).

Eu nu inteleg cum nu conteaza volumul esantionului fata de rezultat? Adica se face un sondaj de opinie pe cateva sute de suporteri, ei fiind de fapt sute de mii sau chiar milioane si se ajunge la rezultatul ca majoritatea sint de fapt extrem de morali...si nu conteaza daca sondajul se face pe mai mult de jumatate din suporteri, si se ajunge la un rezultat total diferit de primul, cum ca majoritatea suporterilor sint de o etica indoielnica...Cum sa fie acelasi rezultat indiferent de numarul suporterilor pe care s-a facut sondajul?

02/04/10 14:45

ultimul mohican
membru

irlanda, sondajele alea au relevanta si sunt valabile, au o marja de eroare de 3-4-5 % maxim. tu nu ai venit cu nici un argument biblic ca e pacat sa fii microbist, tu imi vorbesti de stadioane devastate, scandaluri cu fortele de ordine si betii, desi eu ti-am delimitat clar membrii galeriilor, de ceilalti suporteri (majoritatea) dar cum tu probabil nu ai fost niciodata la stadion, nu ai vorbit cu sustinatori ai vreunei echipe, mai pe romaneste (sa-mi fie iertat) esti cam in afara subiectului AI DREPTATE, statistica mea e gresita, tu detii adevaratele statistici valabile (alea care nu le gasesti pe google) nici un om civilizat nu merge pe stadion si e pacat sa te uiti la meciuri de fotbal si sa tii cu vreo echipa.

02/04/10 20:05

irlanda
membru

john a scris:

tu nu ai venit cu nici un argument biblic ca e pacat sa fii microbist

Nu se pomeneste in Biblie despre microbisti...asta daca tu intelegi ce-i pacat si ce nu doar daca iti este scris negru pe alb cuvantul respectiv...
Pana una alta, vino tu cu un argument biblic ca nu este pacat sa fii microbist.

john a scris:

dar cum tu probabil nu ai fost niciodata la stadion, nu ai vorbit cu sustinatori ai vreunei echipe, mai pe romaneste (sa-mi fie iertat) esti cam in afara subiectului

Deci, daca n-am fost pe stadion nu pot sti ce-i pacat si ce nu-i pacat...daca n-am fost in carciuma nu pot sti daca a te imbata e pacat sau nu... etc.
Interesant mod ai tu de a intelege ce-i pacat si ce nu-i pacat.

john a scris:

AI DREPTATE, statistica mea e gresita, tu detii adevaratele statistici valabile (alea care nu le gasesti pe google) nici un om civilizat nu merge pe stadion si e pacat sa te uiti la meciuri de fotbal si sa tii cu vreo echipa.

Da, am dreptate: nicun om civilizat nu merge pe stadion si este pacat sa te uiti la meciuri de fotbal si sa tii cu vreo echipa cand aceste lucruri au pus stapanire pe tine. Capici?

Ultima modificare de irlanda (03/04/10 00:58)

03/04/10 00:57

april
admin forum

irlanda a scris:

Da, am dreptate: nicun om civilizat nu merge pe stadion

nu ai dreptate.

03/04/10 09:43

ultimul mohican
membru

Nu se pomeneste in Biblie despre microbisti...asta daca tu intelegi ce-i pacat si ce nu doar daca iti este scris negru pe alb cuvantul respectiv...
Pana una alta, vino tu cu un argument biblic ca nu este pacat sa fii microbist.

daca tu imi zici ca e pacat sa ma imbrac in tricou albastru, nu o sa gasesc nici un argument in biblie care sa-mi spuna ca nu e pacat. cand vine vorba de religie,credinta,Dumnezeu eu ma bazez pe biblie, tu te bazezi pe interpretari exagerate si idei preconcepute.

divagatie offtopica: din cauza unor asemenea pareri, a trebuit sa explic de multe ori oamenilor, (stiindu-ma in cunostiunta de cauza, eram primul intrebat in subiecte de religie si mai ales pocaiti) ca a fi pocait nu inseamna sa te calugaresti, ca ai voie sa mergi la un teatru, sa citesti un ziar, sa mergi la un film etc. nu intelegeam de ce nu ma credeau cei carora le explicam. acum inteleg.

Da, am dreptate: nicun om civilizat nu merge pe stadion si este pacat sa te uiti la meciuri de fotbal si sa tii cu vreo echipa cand aceste lucruri au pus stapanire pe tine. Capici?

nici un om civilizat crestin nu merge la stadion. -  a nu se confunda civilizatia cu crestinismul. nu sunt antonime dar nici pe departe sinonime. daca nu te referi doar la stadioanele din romania, dar chiar si asa asta e o maxima puerila si o generalizare superficiala.

am spus intr-una din postarile precedente caci mersul la stadion poate fi considerat pacat (cel putin in romania) si nu am incercat sa-l sustin. cat despre dependenta iar am specificat, atat timp cat nu pune stapanire pe tine e ok.

hai sa-ti explic cum e treaba cu microbistii: de exemplu steaua are vreo 2 milioane de sustinatori sa zicem. in galerie (acolo unde se injura, se produc batai si betii) se duc cam 2-3 maxim 5 mii. pe stadion in total in medie 8-9 mii, din cei ramasi acasa, se apuca sa sparga si sa se certe in urma unui meci inca vreo mie de oameni. restul au joburi normale, familii, viata lor, se uita la un meci, iau un ziar de sport ocazional, mai discuta cu un prieten si asta inseamna pentru ei sa fii sustinator. dar evident e pacat. bun, hai sa zicem ca statistica mea e gresita, daca majoritatea ar fi scandalagii si fanatici din 2 milioane, probabil ar fi anarhie pe strazi de cate ori ar fi meciuri.

03/04/10 10:03

irlanda
membru

john a scris:

cand vine vorba de religie,credinta,Dumnezeu eu ma bazez pe biblie, tu te bazezi pe interpretari exagerate si idei preconcepute.

Unde-i baza ta biblica care sa-ti sustina practica de microbist?

john a scris:

din cauza unor asemenea pareri, a trebuit sa explic de multe ori oamenilor, (stiindu-ma in cunostiunta de cauza, eram primul intrebat in subiecte de religie si mai ales pocaiti) ca a fi pocait nu inseamna sa te calugaresti, ca ai voie sa mergi la un teatru, sa citesti un ziar, sa mergi la un film etc. nu intelegeam de ce nu ma credeau cei carora le explicam. acum inteleg.

Explica-le ca nu inseamna sa te calugaresti, dar explica-le mai intai ca nu inseamna nici sa traiesti ca cei nepocaiti, si intre tine si ei sa nu existe nicio diferenta.

john a scris:

restul au joburi normale, familii, viata lor, se uita la un meci, iau un ziar de sport ocazional, mai discuta cu un prieten si asta inseamna pentru ei sa fii sustinator. dar evident e pacat.

Nu, asta nu-i pacat. Si bine ar fi sa se rezume doar la atat sustinatorii.

april a scris:

nu ai dreptate.

Ok. am generalizat. rectific: putini oameni civilizati merg pe stadion. asa am dreptate?

03/04/10 10:36

april
admin forum

irlanda a scris:

Ok. am generalizat. rectific: putini oameni civilizati merg pe stadion. asa am dreptate?

e mai bine zis, dar cred ca sunt mai multi decat "putini" ;).

03/04/10 10:39

ultimul mohican
membru

unde-i baza ta biblica care sa interzica practica de microbist? (nicaieri)

daca, ca sa se faca diferenta intre un pocait si unul din lume tu consideri ca, crestinul nu trebuie sa mearga la un cinema, la un teatru sau in alte parti pentru ca asa fac si cei din lume e parerea ta. maine nu mai merg cu metroul, acolo e multi pagani si mai si vorbesc urat. plec cu taxiul, trebuie sa gasesc un sofer crestin.

03/04/10 10:48

irlanda
membru

john a scris:

unde-i baza ta biblica care sa interzica practica de microbist? (nicaieri)

Baza mea biblica este incompatibilitatea intre menirea/chemarea noastra si practica de microbist. Este plina Biblia de relatari cum si in ce fel ar trebui sa ne coportam si sa ne traim viata cu placerile si confortul ei ca si fii de Dumnezeu. Daca iubirea ta de fotbal, te impiedica sa intelegi acest lucru, e problema ta.

john a scris:

daca, ca sa se faca diferenta intre un pocait si unul din lume tu consideri ca, crestinul nu trebuie sa mearga la un cinema, la un teatru sau in alte parti pentru ca asa fac si cei din lume e parerea ta.

Este parerea Bibliei.

"Sa nu va potriviti chipului veacului acestuia, ci sa va prefaceti, prin innoirea mintii voastre, ca sa puteti deosebi bine voia lui Dumnezeu: cea buna, placuta si desavarsita." (Rom.12:2)

john a scris:

maine nu mai merg cu metroul, acolo e multi pagani si mai si vorbesc urat. plec cu taxiul, trebuie sa gasesc un sofer crestin.

Ideea este sa nu iei parte cu cei pacatosi la ceea ce fac ei. Daca poti intelege cum vine asta... daca nu, nu mai merge cu nimic ca pagani e peste tot, nu doar la metrou.

p.s aici nu esti pe stadion ca sa ne tragem de sireturi sau sa ne intrecem in exreimari si afirmati cat mai "smecheroase".

Ultima modificare de irlanda (03/04/10 11:04)

03/04/10 11:03

ultimul mohican
membru

micile placeri ale acestei lumi sunt diverse: fotbalul, filmele, cartile, teatrul, diverse jocuri etc. daca tu nu poti avea mici bucurii fiind si crestina e problema ta, asta nu inseamna ca altii pacatuiesc facand aceste lucruri.

p.s. din fericire nici tu nu traiesti in era inchizitiei (din fericire pentru oameni, din pacate pentru tine)

p.s.2 "e" era intentionat scris gresit, dar ma bucur ca ai remarcat.

p.s.3 propun ca toti microbistii sa fie ucisi cu pietre.

p.s.4 in atentia adminilor: stiu ca am depasit o oarece limita, nu o sa se mai intample.

03/04/10 13:08

april
admin forum

ok.

03/04/10 14:52

irlanda
membru

john a scris:

micile placeri ale acestei lumi sunt diverse: fotbalul, filmele, cartile, teatrul, diverse jocuri etc

Ca si crestin trebuie sa facem o triere intre aceste mici placeri ale vietii si sa alegem numai pe cele care sint demne de ceea ce pretindem ca sintem.

john a scris:

daca tu nu poti avea mici bucurii fiind si crestina e problema ta, asta nu inseamna ca altii pacatuiesc facand aceste lucruri.
p.s. din fericire nici tu nu traiesti in era inchizitiei (din fericire pentru oameni, din pacate pentru tine)

Nu stii tu ce bucurii sau fericiri am sau n-am  eu ca si crestina. Asa ca te-as ruga sa te rezumi doar la subiectul discutiei.

john a scris:

p.s.2 "e" era intentionat scris gresit, dar ma bucur ca ai remarcat.

Da, am remarcat mistocareala pe care te rog sa ti-o pastrezi pentru eventualele escapade pe la stadioane. Acolo se potriveste.

john a scris:

p.s.3 propun ca toti microbistii sa fie ucisi cu pietre.

Nicidecum. Mai degraba sa se pocaiasca toti microbistii.

03/04/10 18:11

sel_sel16
membru

Inregistat: 04/02/08
Wow ce disputa s-a iscat aici.
Eu merg tot pe ideea ca destul de multi oameni civilizati merg pe stadion si nu a pentru a urla din toti rarunchii diverse grozavii, ci pt a privi echipa favorita ''la treaba'' sau pur si simplu ca moment de relaxare.
Eu tin cu Dinamo :D, dar recunosc, nu am fost la nici un meci al lor pe stadion, i-am privit doar la tv.
De cateva luni, locuiesc in Germania si pot sa spun ca am fost aici la 2 meciuri de fotbal ale uneia dintre echipele locale. Aici nu se intampla ce vedem la noi in tara de ex., urlaturi, batai, distrugeri. Nu. Oamenii stau frumos la meci, discuta, rad sau canta. AM ramas uimita sa vad cantand tot stadionul. Vreau sa spun ca am vazut si multe fete/femei care au venit sa vada meciurile si nu una pe ici pe colo ci chiar destul de multe, exact asa cum vedeti la tv pe marile stadioane din tarile civilizate. Vin cu sotii, prietenii sau prietenele, stau frumos si privesc de zici ca sunt la teatru si  nu vad nimic rau in asta.

23/04/10 20:45

ultimul mohican
membru

joaca hamburgul finala? tii bine cu dinamo (ca orice om normal si cu capul pe umeri evident :D )

23/04/10 20:59

sel_sel16
membru

Inregistat: 04/02/08
Sa speram, desi cam greu de crezut asta dupa 0-0 acasa.
Mi-ar place sa vad vad o finala HSV - Atletico M :P
Si da orice om normal si cu capul pe umeri tine cu Dinamo si nu cu Steaua. :P :)))

23/04/10 21:20

Tiana
membru

Inregistat: 25/01/10
si orice om normal cu capul pe umeri si cu putina logica tine cu Barcelona...:)

23/04/10 22:31

emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Sau daca vrea sa vada un meci frumos tine cu Universitatea Craiova.

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

23/04/10 23:24

ultimul mohican
membru

da, iote ce meci frumos a fost cu urziceniul  in banie :D

Ultima modificare de ultimul mohican (26/04/10 14:36)

26/04/10 14:35

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08
Stii, acolo e chestia cu arbitri, cu blat, cu accidentari, cu absente... :D

26/04/10 18:18

Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la