TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Muzica/Genurile muzicale Moderat de +Archangel+  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
giany
membru

Inregistat: 18/05/07
si cu asta vrei sa spui ca tu esti o roada buna si manelistii nu .... daca din intamplare si tu esti o roada rea???

21/11/08 14:24

gabi
membru

Inregistat: 14/11/06
ohhhhhhh...la ce am ajuns :) ...bai giany, uite spre satisfactia ta zic ca sunt o roada rea...si toti "corbii" cu lanturi de aur de 5 kg la gat sunt super creatii....si zic asta deoarece nu are legatra cu ce ziceam inainte...iti repet...eu mi-am zis in paginile anterioare parerea fara sa contest faptul ca sunt  ingaduiti de El...pur si simplu nu-mi plac si am aceata parere despre care-ti ziceam...in rest...ti-am zis ...dai frate cu manelele cat vrei, canta-le sub dus sau cand aspiri casa, da cd-player-ul la maxm cand mergi cu masina si mai lasa si geamurile jos, ce daca e frig si iarna, sa se auda arta care zace-n unii :)

21/11/08 14:30

Site web  
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

april a scris:

Asa ca ii invit pe cei care se pricep sa "povesteasca" ceva despre aceste genuri muzicale si celorlalti ( ca poate mai sunt si altii, in afara de mine ;) ).

Genurile muzicale: particularitati, deosebiri, etc.

21/11/08 14:34

giany
membru

subliniez faptul ca noi nu avem capacitatea de a ne considera roada buna sau rea ... adica noi nu cunoastem bine sensul total al CUVĂNTULUI SĂU ... cel putin asa cred eu ... si de aceea El este singurul indreptatit sa spuna : " e bun sau e rău !!! "

Ultima modificare de giany (21/11/08 14:41)

21/11/08 14:38

gabi
membru

mda...asta pentru cei care nu au primit in dar capacitatea de a distinge ce e bun si folositor pentru ei si ce nu. Sa fim seriosi...nu mereu stai sa-L intrebi daca e bine sau rau ceva ci mai ai si tu constiinta si inteligenta.

april..despre particularitatile genurilor vorbim...si anume...aspecte negative vs pozitive ale manelelor...daca fortam putin si le numim gen muzical :)

21/11/08 14:43

Site web  
giany
membru

mai aroane ... inteleg opinia ta ... dar daca mie imi sunt de folos anumite ingrediente din lumea asta ce sa fac ... io ma gandesc la cea ce discutam ca si cum un om ar trebui sa manance ... tie iti place mai mult desertul decat felul 1 sau felul 2 ... si crezi ca ar fi bine sa sari peste felul 1 si 2 ... treci direct la desert pt ca tie iti place mai mult desertul ... in schimb io mananc si felul 1 si 2 ...

Ultima modificare de giany (21/11/08 14:50)

21/11/08 14:46

gabi
membru

a...nu-mi place exemplul tau :)...pentruca la mine felul 1 si 2 nu sunt simbolizate de manele...pana la urma ideea e ca suntem oameni diferiti cu gusturi diferite...si nu facem altceva decat sa ne spunem parerile :) ...sigur ca parerile noastre se cam bat cap in cap...dar...mergem inainte :)

21/11/08 14:50

Site web  
giany
membru

mda... mergem inainte ... dar uniiiiiii... merg inainte cu spatele ...

21/11/08 14:51

april
admin forum

gabi_aron a scris:

april..despre particularitatile genurilor vorbim...si anume...aspecte negative vs pozitive ale manelelor...daca fortam putin si le numim gen muzical :)

"vad".

21/11/08 14:57

gabi
membru

asta din privinta ta...vezi tu...daca tu mergi cu spatele intr-o directie, la o prima vedere ti se pare ca ceilalti merg cu spatele in cealalta directie...si atunci...care e cu spatele si care e cu fata? :)

21/11/08 14:58

Site web  
giany
membru

io vb despre directia  catre poarta RAIULUI ... unii merg inspre ea dar nu cu fatza ... ci cu spatele ... oare ei nu vor fi primiti in RAI???

21/11/08 15:01

gabi
membru

a nu stiu..nu sunt in masura sa ma exprim cu privire la asta....dar vezi tu...ca daca e ceata sau bezna nu sunt deajunse stopurile ca sa vezi clar unde sa mergi..si s-ar putea sa te trezesti abatut demult, si apoi cu spatele viteza e scazuta si daca e un drum lung iti sfarnesti motorul si cutia de viteze si e posibil sa ramai pe drum inainte de porti...asaca ingrijeste-te mai intai sa poti parcurge drumul pana acolo si apoi vei vedea daca poti sau nu sa intri ;)

21/11/08 15:04

Site web  
giany
membru

mai aroane ... ia gandeste si tu la un lucru ... mergand in directia catre RAI ... nu ai ce pericol sa iti vina din directia RAI si atunci ... ca sa te asiguri ca nu esti in pericol sa te traga careva inapoi ... iti asiguri spatele prin simplul fapt ca mergi cu fatza inapoi ... nu stiu daca m-ai inteles ... sper ...

21/11/08 15:10

gabi
membru

te-am inteles...dar e gresit...sti...se zice ca drumul spre iad e pavat cu intentii bune si mie-mi place sa adaug ca cel spre rai e pavat cu incercari...asaca daca nu dai de probleme intreaba-te daca nu cumva esti pe drumul acela frumos pavat......si inca ceva...daca tot mergi spre iad...cine sa aiba interesul sa te impiedice prin capcane..dar daca mergi spre rai vei vedea ca e unul care deabia asteapta sa cazi ;) si in plus...nici nu am zis de pericole :))...oricum ma gandeam ca era bine sa fi zis si de ele dar vad ca am ajuns sa zic ;)....gata cu discutia aici ca deja ne-am departat mult de manele si april deja cred ca bate cuie in monitor :D

21/11/08 15:16

Site web  
april
admin forum

Mda.

21/11/08 18:04

gabi
membru

vezi...ti-am zis eu giany ca bate :))

21/11/08 19:06

Site web  
lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
stiti ca ce am postat eu ..faza cu manelele..nu intentionam sa va fac sa va certati :))

21/11/08 21:11

irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08

giany a scris:

mai unii ... manelisti ... chiar au talent ... voce ... si canta melodii care ung sufletul ... inima ... mintea ... hai spune ... !!! nu e asea???

Eu admt faptul ca rromi in majoritate sant inzestrati cu talent in ce priveste muzica.
Eu numesc talent sa poti manui si stapani un instrument muzical foarte bine, fara vreo lectie de muzica .Si sant care fac ce vor ei cu acordeonul sau tambalul.
La fel si cu vocile,ar avea niste voci foarte bune daca nu si le-ar poci si sugruma in stilul lor specific.
Asta in ce priveste talentul.

Cat priveste genul de muzica pe  care-l canta -manelele-in opinia mea sant de prost gust,miscarile,versurile si mesajul(de multe ori lipsa)asociate majoritatii manelelor.Numai despre bani, invidie,femei, dusmani.
Si ce tare este cel care exprima aceste "valori"!
Acest lucru este comun si altor categorii de muzicieni,altor stiluri de muzica dar la manelisti atinge limite maxime.
Aproape toata muzica lor este furata, plagiata de la greci, sarbi, turci, arabi.

22/11/08 02:51

giany
membru

da
...!!! bine ...!!! si ce daca ... :D:D:D

22/11/08 12:15

gabi
membru

ei...nu pot se cred ...bai e prima data cand sunt 100% deacord cu irlanda :))

22/11/08 13:09

Site web  
giany
membru

tre sa primesti un premiu aroane cred ... :):):) ... medalia de cărpa ... :D:D:D

22/11/08 13:14

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06

gabi_aron a scris:

ei...nu pot se cred ...bai e prima data cand sunt 100% deacord cu irlanda :))

Nici eu nu pot sa cred! :D

22/11/08 17:10

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
Mah eu subscriu pe irlanda, gabi_aron doar ca in loc de manele pun rock :))

22/11/08 17:48

gabi
membru

pune tu in playlist in loc de manele rock nu in mesajul irlandei :P

chiar nu se potriveste deloc daca pui rock...se afla in extreme diferite rock-ul si manelele...sau doreai doar un mic atac la adresa mea? :)

Ultima modificare de gabi_aron (23/11/08 00:43)

23/11/08 00:38

Site web  
levi's
membru

Inregistat: 09/12/08
nu pot sa cred k cineva a putut sa compare rock-ul cu manelele... rock-ul e muzica adevarata... :)

09/12/08 18:20

Pagini:  1 2 3 4    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la