TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Curente si/sau erezii/Ereziile antitrinitare Moderat de +Archangel+, Old  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 11 12 13 14 15
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11
Cine este nascut din Dumnezeu ,nu poate intoarce spatele lui Dumnezeu .Doar cei nascuti din samanta denominationala ,intorc spatele Adevarului . !1 Ioan 4:6 Noi însă suntem din Dumnezeu; cine cunoaşte pe Dumnezeu ne ascultă; cine nu este din Dumnezeu nu ne ascultă. Prin aceasta cunoaştem Duhul adevărului şi duhul rătăcirii.

Ultima modificare de zacariah (16/12/11 08:53)


16/12/11 08:52

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Si ce legatura are cu trinitatea?
Tu esti nascut din samanta denominationala?


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

16/12/11 08:54

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Pai vrea sa zica ca el nu este din Dumnezeu pentru ca nu ne asculta.

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

16/12/11 09:02

   
valeriu
membru

Locatie: romania, maramures
Inregistat: 02/01/11

Oblio a scris:

„Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul, Cel dintâi şi Cel de pe urmă?”

... exprima atemporalitatea, vesnicia, existenta de dincolo de timp, de creatie.
   

Că Dumnezeu este de la început avem zeci şi zeci de dovezi. Nu cred că era cazul să ne mai spună aceasta încă o dată în Apocalipsa 1:8. Cred că Dumnezeu a dorit să accentueze încă o dată şi în ultima carte a Bibliei, faptul că El nu se schimbă (Maleahi 3:6). Ceea ce a început  va face, chiar dacă au intervenit obstacole.
Numeri 23:19  „Dumnezeu nu este un om ca să mintă, Nici un fiu al omului, ca să-I pară rău. Ce a spus, oare nu va face? Ce a făgăduit oare, nu va împlini?”
Isaia 41:4  „Cine a făcut şi a împlinit aceste lucruri? Acela care a chemat neamurile de la început, Eu, Domnul, cel dintâi şi Acelaşi până în cele din urmă veacuri.”

În acest fel Dumnezeu este Alfa şi pentru că îşi ţine promisiunea şi îşi va duce planul cu omul până la capăt este şi Omega. El este şi Beta, Gama, Delta… Ce începe duce la  bun sfârşit (Începutul şi Sfârşitul). De altfel,  Dumnezeu este fără început şi fără sfârşit.
Nici  Domul Isus nu schimbă regula în timpul jocului, deci ceea ce spune în Apoc. 22:13, i se potriveşte şi respectă întocmai.

Asta nu înseamnă că IEHOVA şi Isus sunt unul şi acelaşi Dumnezeu.


16/12/11 09:08

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

valeriu a scris:

Că Dumnezeu este de la început avem zeci şi zeci de dovezi. Nu cred că era cazul să ne mai spună aceasta încă o dată în Apocalipsa 1:8

Pai, daca stii ca nu trebuia sa se mai spuna inca odata, crezi ca trebuiau zeci si zeci de dovezi?

Nu crezi ca una sau doua erau suficiente, iar celelalte exprima altceva? (Daca mergem pe logica ta)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

16/12/11 09:22

   
valeriu
membru

Locatie: romania, maramures
Inregistat: 02/01/11
După logica mea este ca şi cu un joc de puzzle. Dacă strecori o singură piesă dintr-un alt joc cu „zeci şi zeci de piese”, aceea una este în plus şi nu potriveşte nicăieri în acel joc.

16/12/11 18:49

   
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10
"Inceputul si Sfarsitul"...  se refera (raportandu-ne la lumea noastra de ieri de azi si de maine pana la judecata) la inceperea creatiei omenirii/lumii si incheierea prin Mantuire a ei.
  Dumnezeu se identifica la originea tuturor lucrurilor, deci ne spune ca El este Initiatorul dar si Cel ce supravegheaza si stabileste Finalul unei  lucrari ce se naste din vesnicie... Lucrarea pe care o desfasoara acum are drept finalitate instaurarea Imparatiei Fiului aflat la dreapta Tatalui. Tatal, Fiul si Duhul Sfant vor fi mereu  Inceputul si Sfarsitul oricarei lucrari ce se desfasoara in Spatiu-Timp sau altundeva. Dar Dumnezeu este Singurul care transcede de dincolo de aceea Il numim Dumnezeu Adevarat.
  Ca sa fac o comparatie... nimeni nu poate crea o masina din interiorul ei, dar dupa ce o creeaza poate sa lucreze atat din exteriorul cat si in interiorul ei.

Ultima modificare de Oblio (16/12/11 21:13)


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

16/12/11 21:06

   
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11

valeriu a scris:



Asta nu înseamnă că IEHOVA şi Isus sunt unul şi acelaşi Dumnezeu.


Prin urmare sunt 2 dumnezei ,unul mai batran care a iesit la pensie ,iar celalat mai tanar ,care a creat toate lucrurile din cer si de pe pamant?Frumos monoteism de balta!


El este chipul Dumnezeului celui nevăzut, Cel întâi născut din toată zidirea.
Pentru că prin El au fost făcute toate lucrurile care sunt în ceruri şi pe pământ, cele văzute şi cele nevăzute: fie scaune de domnii, fie dregătorii, fie domnii, fie stăpâniri. Toate au fost făcute prin El şi pentru El.
El este mai înainte de toate lucrurile, şi toate se ţin prin El.Colos 1;15-17


17/12/11 07:36

   
valeriu
membru

Locatie: romania, maramures
Inregistat: 02/01/11

zacariah a scris:



Prin urmare sunt 2 dumnezei ,unul mai batran care a iesit la pensie ,iar celalat mai tanar ,care a creat toate lucrurile din cer si de pe pamant?Frumos monoteism de balta!


Unui copil de grădiniţă i-aş răspunde că Dumnezeu Creatorul nici pe om nu l-a creat pentru a ieşi cândva la pensie, cu atât mai mult Dumnezeu nu iese la pensie niciodată, doar „S-a odihnit de toată lucrarea Lui” (Gen. 2:3).
Ţie pot să-ţi spun: Ajunge că Satana este mincinos, nu-l copia!!!


17/12/11 14:50

   
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11

valeriu a scris:


zacariah a scris:



Prin urmare sunt 2 dumnezei ,unul mai batran care a iesit la pensie ,iar celalat mai tanar ,care a creat toate lucrurile din cer si de pe pamant?Frumos monoteism de balta!


Unui copil de grădiniţă i-aş răspunde că Dumnezeu Creatorul nici pe om nu l-a creat pentru a ieşi cândva la pensie, cu atât mai mult Dumnezeu nu iese la pensie niciodată, doar „S-a odihnit de toată lucrarea Lui” (Gen. 2:3).
Ţie pot să-ţi spun: Ajunge că Satana este mincinos, nu-l copia!!!


Satana nu poate crede prima porunca ,si el de 6000 de ani a inventat multe dogme si pareri subiective .

Ascultă, Israele! Domnul Dumnezeul nostru este unicul Domn.Deuter 6;4


De aceea vă spun că nimeni, dacă vorbeşte prin Duhul lui Dumnezeu, nu zice: „Isus să fie anatema!” Şi nimeni nu poate zice: „Isus este Domnul” decât prin Duhul Sfânt.

Cand o sa te nasti din acelasi Duh cu Isus ..o sa intelegi .Pana atunci spor la polemici.

Isus le-a răspuns: „Nu cârtiţi între voi.

Nimeni nu poate veni la Mine, dacă nu-l atrage Tatăl, care M-a trimis; şi Eu îl voi învia în ziua de apoi.

Ultima modificare de zacariah (17/12/11 18:15)


17/12/11 17:53

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

valeriu a scris:


Asta nu înseamnă că IEHOVA şi Isus sunt unul şi acelaşi Dumnezeu.


zacariah a scris:


Prin urmare sunt 2 dumnezei ,unul mai batran care a iesit la pensie ,iar celalat mai tanar ,care a creat toate lucrurile din cer si de pe pamant?Frumos monoteism de balta!

Asta ai inteles tu ca spune Valeriu sau umbli cu insinuari?

El este chipul Dumnezeului celui nevăzut, Cel întâi născut din toată zidirea.
Pentru că prin El au fost făcute toate lucrurile care sunt în ceruri şi pe pământ, cele văzute şi cele nevăzute: fie scaune de domnii, fie dregătorii, fie domnii, fie stăpâniri. Toate au fost făcute prin El şi pentru El.
El este mai înainte de toate lucrurile, şi toate se ţin prin El.Colos 1;15-17

Asta sustine Biblia, iar asta nu combate nimeni pe aici, ca Domnul Iisus este cel intai nascut in toata zidirea. Numai ca "Cel intai nascut in toata zidirea " nu inseamna ca El nu exista, ci ca exista. Nascut nu inseamna ca Dumnezeu Tatal s-a aratat in alt mod, dar ca de fapt Iisus este doar o aratare a lui Dumnezeu Tatal, si ca nu este distinct de acesta, ci El exista, asa cum il prezinta si Biblia.


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

19/12/11 11:49

   
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11
Tatăl a zămislit pe Fiul, prin Duhul, aici pe pămînt (Mat. 1), făcînd astfel începutul unui neam dumnezeiesc. După Duh, Fiul era Dumnezeu, după trup El era om, pentru a reaşeza omenirea în starea dumnezeiască. El trebuia să fie om ca să poată muri; El trebuia să fie Dumnezeu, pentru a birui moartea, iadul şi pe Satana.Cum pot fi trei persoane care sînt de aceeaşi părere, un singur Dumnezeu? Această învăţătură poate fi numită, cu adevărat, o învăţătură păgînă şi străină Bibliei. Dumnezeul cel veşnic, singurul adevărat, S-a făcut de cunoscut într-un mod triplu: în cer ca Tată, pe pămînt ca Fiu şi ca Duh Sfînt. Aceasta este mărturia Sfintei Scripturi. Dumnezeu a fost vestit de către prooroci şi apostoli, aceştia L-au trăit, L-au auzit, L-au văzut şi L-au cunoscut aşa cum S-a descoperit. Teologii au dat totul peste cap şi au făcut din Unul trei. Majoritatea lor admit că Biblia nu cunoaşte învăţătura trinitară, dar totuşi aceasta este susţinută de ei. Cum este posibil aşa ceva?

19/12/11 15:00

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

zacariah a scris:

Tatăl a zămislit pe Fiul, prin Duhul, aici pe pămînt (Mat. 1), făcînd astfel începutul unui neam dumnezeiesc. După Duh, Fiul era Dumnezeu, după trup El era om, pentru a reaşeza omenirea în starea dumnezeiască. El trebuia să fie om ca să poată muri; El trebuia să fie Dumnezeu, pentru a birui moartea, iadul şi pe Satana.Cum pot fi trei persoane care sînt de aceeaşi părere, un singur Dumnezeu? Această învăţătură poate fi numită, cu adevărat, o învăţătură păgînă şi străină Bibliei. Dumnezeul cel veşnic, singurul adevărat, S-a făcut de cunoscut într-un mod triplu: în cer ca Tată, pe pămînt ca Fiu şi ca Duh Sfînt. Aceasta este mărturia Sfintei Scripturi. Dumnezeu a fost vestit de către prooroci şi apostoli, aceştia L-au trăit, L-au auzit, L-au văzut şi L-au cunoscut aşa cum S-a descoperit. Teologii au dat totul peste cap şi au făcut din Unul trei. Majoritatea lor admit că Biblia nu cunoaşte învăţătura trinitară, dar totuşi aceasta este susţinută de ei. Cum este posibil aşa ceva?

De unde ai luat explicatia asta?


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

19/12/11 15:19

   
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11
„ Căci ce zice Scriptura?”, trebuie să întrebăm cu toţii în orice situaţie: „Ce zice Scriptura despre acest subiect?” Noi trebuie să călcăm pe urmele apostolilor, să credem aşa cum au crezut ei, să învăţăm aşa cum au învăţat ei, să botezăm aşa cum au botezat ei. Fără nici o excepţie, fiecare întrebare biblică îşi găseşte răspunsul corect numai în Biblie. Partea tristă este că oamenii din cadrul creştinismului nici măcar nu-şi dau seama că noi toţi am fost născuţi şi că trăim în „credinţe falsificate”. Tălmăciri sunt peste tot, dar nu şi Cuvântul.De fapt fiecare învăţătură a fost mai mult sau mai puţin înţeleasă greşit şi răstălmăcită. De aceea noi trebuie să aducem fiecare învăţătură înaintea Judecăţii lui Dumnezeu. Dacă suntem sinceri şi dorim să ieşim din haosul spiritual, noi trebuie să ne întoarcem la început. Numai atunci vom ajunge să cunoaştem cum au tratat apostolii aceste învăţături, despre care ei nu au discutat niciodată, ci le-au înţeles în mod simplu şi le-au practicat corect.

20/12/11 00:44

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Nu mi-ai raspuns ce te-am intrebat!

Te intreb din nou, mai babeste: De unde ai facut copy/paste la aceste paragrafe?


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

20/12/11 09:39

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Si iti va raspunde cu alt copy-paste. Asta-i nivelul. Nu cred ca poti cere de unde nu e.

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

20/12/11 09:57

   
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11

OLD TRAIAN a scris:

Nu mi-ai raspuns ce te-am intrebat!

Te intreb din nou, mai babeste: De unde ai facut copy/paste la aceste paragrafe?



http://www.facebook.com/groups/167256143300642/


20/12/11 14:25

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Nu am gasit la locul indicat aceste afirmatii, dar ramane ce ti-am spus pentru citate ce nu-ti apartin.

Revenim la continut.
zacariah a scris:

Tatăl a zămislit pe Fiul, prin Duhul, aici pe pămînt (Mat. 1), făcînd astfel începutul unui neam dumnezeiesc.

Te referi la faptul ca prin intruparea Fiului lui Dumnezeu incepe pe pamant neamul dumnezeiesc.
Biblia zice ca ne-amul dumnezeiesc a inceput pe pamant mai demult.
"...fiul lui Enos, fiul lui Set, fiul lui Adam, fiul lui Dumnezeu. "(Luc.3:38)
" fiindca suntem de neam din Dumnezeu,..."(Fapt.17:29)

zacariah a scris:

...pentru a reaşeza omenirea în starea dumnezeiască
...

Asta inseamna ca omenirea a fost candva in stare dumnezeiasca? Nu in stare omeneasca? Dupa care biblie spui asta?


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

20/12/11 15:40

   
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11
In primul rand nu Fiul s-a intrupat ci Cuavantul profetic ,si a devenit Fiul .Cuvantul era insusi Dumnezeu,nu era un dumnezeu cum afirma azi martorii/.Neamul dumnezeiesc a existat doar prin creatia primara ;Adam si Eva ,apoi prin Seth ,Cain fiind o incrucisare .Deoarece pacatul si moartea a venit prin incrucisare ,a intrat prin sange in omenire.De aceea Domnul Dumnezeu trebuia sa vina intr-o forma asemanatoare cu omul ,caci omul a pacatuit in forma carnala.Dumnezeu insusi s-a dezbracat de Slava  sa si a devenit ca noi oamenii ,ptr a ne racumpara din starea decadenta carnala si pacatoasa.Dumnezeu se manifesta ca Tata in cer ,ca Fiul pe pamant iar ca Duh (Spirit)in fiii nascuti din nou .Vezi Galat 2;20 ...2Corint 5;14-19/

Ultima modificare de zacariah (20/12/11 16:08)


20/12/11 16:07

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

zacariah a scris:

In primul rand nu Fiul s-a intrupat ci Cuavantul profetic ,si a devenit Fiul

Cuvantul profetic s-a implinit, nu s-a intrupat.
S-a intrupat Cuvantul.

Cuvantul era insusi Dumnezeu,nu era un dumnezeu cum afirma azi martorii/

Cuvantul era Dumnezeu, asa zice Biblia; nu "insusi Dumnezeu". Aici intervine erezia, in adaugiri, cum este adaugirea "insus", care nu se gaseste in Biblie. Si lasa martorii, n-avem treaba cu ei aici ci cu ce zice sau nu zice Biblia.

zacariah a scris:

Tatăl a zămislit pe Fiul, prin Duhul, aici pe pămînt (Mat. 1), făcînd astfel începutul unui neam dumnezeiesc.


Neamul dumnezeiesc a existat doar prin creatia primara ;Adam si Eva ,apoi prin Seth
,
In care dintre aceste doua afirmatii ai dreptate? A inceput prin Adam sau prin Iisus?

...Cain fiind o incrucisare .Deoarece pacatul si moartea a venit prin incrucisare

Cum sa vina pacatul prin incrucisarea care este Cain? :rolleyes:
Nu a venit prin neascultarea lui Adam? Prin cain s-a perpetuat.
"Caci, dupa cum prin neascultarea unui singur om, cei multi au fost facuti pacatosi, tot asa, prin ascultarea unui singur Om, cei multi vor fi facuti neprihaniti." (Rom.5:19)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

20/12/11 17:08

   
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11
Erezia este tocmai cand afirmi ca Fiul s-a intrupat .Nu scrie asa in Ioan 1;1.
Iar in Isaia 35 ;4-5 este scris destul de clar profetia venirii a lui Dumnezeu insusi ca Mantuitor !

Spuneţi celor slabi de inimă: „Fiţi tari, şi nu vă temeţi! Iată Dumnezeul vostru, răzbunarea va veni, răsplătirea lui Dumnezeu; El însuşi va veni şi vă va mântui.”
Atunci se vor deschide ochii orbilor, se vor deschide urechile surzilor.

Apoi in Isaia 9'6 gasim din nou cine este Fiul ;
Căci un Copil ni S-a născut, un Fiu ni S-a dat, şi domnia va fi pe umărul Lui; Îl vor numi: „Minunat, Sfetnic, Dumnezeu tare, Părintele veşniciilor, Domn al păcii.”

Minciuna ca un Fiu nascut in vesnicii va veni de langa un Dumnezeu Tatal ,este de sorginte pagana si nu are suport Biblic.


20/12/11 17:41

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

OLD TRAIAN a scris:

Cuvantul profetic s-a implinit, nu s-a intrupat.
S-a intrupat Cuvantul.


zacariah a scris:

Erezia este tocmai cand afirmi ca Fiul s-a intrupat .Nu scrie asa in Ioan 1;1.

Cred ca nici n-ai citit ce am scris.
Cand m-am referit la Ioan 1, ti-am spus ca ai adaugat cuvantul "insus" care nu este si daca il introduci poate da alt sens; iar tu imi arati ca prin Isaia este cuvantul insus.

Am vazut. Daca faci colaj de cuvinte poti aduce orice erezie; numa' sa iaba cine sa te creada.

Iar in Isaia 35 ;4-5 este scris destul de clar profetia venirii a lui Dumnezeu insusi ca Mantuitor !

Isaia 35:4 arata ca venirea lui Dumnezeu inseamna razbunare, oare asta a fost la venirea Domnului Iisus. Nu cumva vorbeste despre o vreme neimplinita?
Citeste capitolul 35 in intregime si vezi ca vorbeste despre altceva.

Apoi in Isaia 9'6 gasim din nou cine este Fiul ;
Căci un Copil ni S-a născut, un Fiu ni S-a dat, şi domnia va fi pe umărul Lui; Îl vor numi: „Minunat, Sfetnic, Dumnezeu tare, Părintele veşniciilor, Domn al păcii.”
E normal sa-l numeasca asa, pentru ca asta reflecta ceea ce este Iisus.
Despre El vorbeste apostolul Pavel: "Pentru ca prin El au fost facute toate lucrurile care sunt in ceruri si pe pamant, cele vazute si cele nevazute: fie scaune de domnii, fie dregatorii, fie domnii, fie stapaniri. Toate au fost facute prin El si pentru El. "(Col.1:16)

Iar faptul ca nu este una si aceeasi persoana poti intelege si din Coloseni 1:2 "Har si pace de la Dumnezeu, Tatal nostru, si de la Domnul Isus Hristos"
Stii de ce este conjunctia "si"? Prinzi sensurile gramaticale?


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

20/12/11 18:49

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

zacariah a scris:

http://www.facebook.com/groups/167256143300642/

1. nu au toti cont pe facebook si n-o sa-si faca doar pt a-ti citi tie mesajele.

2. acolo de unde le-ai copiat ?

3. ti-am mai scris, daca vei continua cu copierea unor mesaje in loc sa dialoghezi cu cei care discuta cu tine, ori ti le voi sterge ori te voi "sterge" pe tine. asta e un forum de discutii, nu blogul tau.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

20/12/11 19:17

   
zacariah
membru

Locatie: Cluj Romania
Inregistat: 07/10/11
In primul rand recunoaste-ti ca este foarte comod sa-mi stergeti postarile incomode ,nu va place adevarul ,oricum scopul lui Dumnezeu l-am atins ,aceste postari va vor fi marturie in ziua judecatii.La revedere !

22/12/11 07:07

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08
Aha. De asta te-am intors permanent la Biblie si-ti aratam unde strecurai falsul; ca nu ne place adevarul.
De asta-ti spuneam ca Biblia este baza , nu ce zic unii su altii despre Biblie, ca nu ne place adevarul?
Si de ce crezi ca ti s-a spus sa vorbesti tu nu sa copiezi ce au spus altii?
Nu branham, nu un pretins apostol, nu un alt site, nu facebook.
Te-am chemat tot timpul sa stai la discutie pe baza Bibliei nu cu ideile altora ornate pe ici pe colo cu versete din Biblie.

Daca vezi ca aici sunt oameni care nu accepta sa le speli creierul, si de asta te duci e treaba ta.

Pacat de tine!

Ai fi avut ocazia sa cunosti Biblia asa cum este; numai ca trebuia sa accepti sa gandesti, sa-ti folosesti mintea si pentru asta.

Un lucru cred totusi ca ai castigat: ai inteles ca atitudinea misogina este pentru oameni slabi, si in domeniul asta ti-ai revizuit comportamentul, cel putin cat ai fost pe aici; sper ca nu ai facut-o numai aici si pentru ca nu ai avut de ales, ci pentru ca ti-ai dat seama ca nu esti atat de slab incat sa adopti o atitudine misogina.


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

22/12/11 07:46

   
Pagini: 1 ... 11 12 13 14 15    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net