TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Crestinism practicant sau cu juma' de norma!?/Minuni in viata mea...decupaje de viata Moderat de +Archangel+, Old  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
Cred ca fiecare om privind in viata sa poate sa enumere cateva momente speciale...Va invit aici sa descrietei aici aceste momente...poate momente de bucurie sau de tristete...momente in care viata voastra a luat o alta itorsatura...poate momente in care ati vazut mana Lui Dumnezeu la lucru...sau din contra, in care va simteati cei mai singuri oameni de pe pamant.Ar putea aceste mesaje sa fie de un real folos...incurajari pt ceilalti.
Sau chiar poate acum treceti prin momente speciale si ati vrea sa vorbiti...

Fiecare om are nevoie de ceilalti...fiindca fara ei , nu mai suntem oameni...


_______________________________________
calator spre eternitate

18/02/06 22:37

   
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
pai..sa incep eu:poate va spuneti:ce are si asta din "tara tuturor viselor"sa ne tina predici...va spun ca uneori judecam gresit.O sa va spun povestea mea...nu pt a emotiona pe cineva ci doar pentru ca poate sa fie o incurajare sau o dovada a dragostei lui Dumnezeu.
Acus 4 ani an Romania mi sa pus un diagnostic la care nu se gasea nici un tratament iar in 3 luni de zile urma sa ajung intr-un scaun cu rotile.
Dar planul Lui Dumnezeu a fost altul si m-a adus aici unde a trebuit sa renunt la prieteni, la familie si chiar la orgoliul personal.Nu stiu inca care e planul Lui cu mine aici...dar am invat ceva ca El la vremea potivita inchide si deschide usa potrivita.De multe ori am incercat sa fug pe langa tren_adica sa ma ma lupt sa incerc sa resuesc prin fortele proprii_Dar am invata ca as fi fost mai castigata sa fi stat linistita in tren, sa ma abandonez in bratul Domnului si sa ma incerd in El din toata inima mea.
Nici acum nu am raspuns la toate intrebarile dar ceea ce am invatat (si inca mai am multe de invatat)este ca El stie de ce , dar de cele mai multe ori El rezolva problemele altfel decat ne gandim noi, in alt timp si prin alti oameni.
Si am mai invata ceva...nu te uita niciodata si judeca dupa aparente...o simpla doza de cortizon poate transforma o persoana de 40 de kg intr-una de 60 si apoi iti dai seama ca langa tine nu mai este nimeni...dar El ramnane, fiindca pt El esti aceeasi persoana
El lucreaza chiar si atunci cand avem impresia ca nu-L simtim
va las urmatorul verset: Increde-te in Domnul din toata inima ta(...)

sper ca nu voi fi unica cre scrie aici:)

Ultima modificare de laura_emma (20/02/06 21:56)


_______________________________________
calator spre eternitate

20/02/06 21:55

   
maura
membru

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 03/02/06
Wow! simplu si frumos. Nici nu cred ca ar mai fi ceva de adaugat si chiar daca nu avem intotdeauna raspunsuri la  toate intrebarile noastre cu siguranta ne putem increde in D-zeu caci El le stie si le cunoaste pe toate.

_______________________________________
Ma cred cea mai fericita dintre  pamanteni,insa nu trebuie sa o spun;e prea crud pentru ceilalti.

20/02/06 22:58

   
fineas
Exclus

Locatie: cluj romania
Inregistat: 11/01/06
si eu am fost aproape mort (tumoare)dar MEDICUL BUN SA indurat de mine ,si ma facut robul SAU ,mi a placut marturia ta laura emma,DUMNEZEU nu se uita la fata omului ci la inima lui,daca e sincera,EL  ii arata CALEA ,si i intareste pasii.....psalm 37;23. 62;5-9. efes 6;24.

_______________________________________
SHALOM

20/02/06 23:11

   
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
da ,e ideal...dar e foarte greu.De multe ori avem aceasta dorinta, dar faptele noastre arata altfel.De multe ori ne rugam si ne exprimam increderea dar continuam sa ne zbatem noi.
O sa spun o experienta:eram in tara "viselor "(eu as adauga naruite ale unora)si vroiam foarte mult sa merg la scoala.Am facut multe, dar planul Sau era altul:El ma vroia la o anumita scoala si intr-o anumta clasa...si a trebuit sa stau 7 luni acasa.In acest timp am putut studia biblia si am putut sa ma refac .Si cand am renuntat sa mai lupt si am incredintat totul in mana Sa am ajuns la o scoala minunata (cea mai buna din regiune).Si la fel am putut sa recuperez sanatatea si am ajuns fara sa cunosc pe cineva aici, la cel mai bun spital.Fiindca L-am avut pe El:)


_______________________________________
calator spre eternitate

20/02/06 23:16

   
doitili
membru

Locatie: Curtea de Arges, Romania
Inregistat: 23/10/05
Psalmii 37:23 Domnul întăreşte paşii omului, când Îi place calea lui;

Psalmii 62:5 Da, suflete, încrede-te în Dumnezeu, căci de la El îmi vine nădejdea.
Psalmii 62:6 Da, El este Stânca şi Ajutorul meu, Turnul meu de scăpare: nicidecum nu mă voi clătina.
Psalmii 62:7 Pe Dumnezeu se întemeiază ajutorul şi slava mea; în Dumnezeu este stânca puterii mele, locul meu de adăpost.
Psalmii 62:8 Popoare, în orice vreme, încredeţi-vă în El, vărsaţi-vă inimile înaintea Lui! Dumnezeu este adăpostul nostru. -
Psalmii 62:9 Da, o nimica sunt fiii omului! Minciună sunt fiii oamenilor! Puşi în cumpănă toţi laolaltă, ar fi mai uşori decât o suflare

Efeseni 6:24 Harul să fie cu toţi cei ce iubesc pe Domnul nostru Isus Hristos în curăţie. Amin.


_______________________________________
Este un lucru sa stii ce gandeste Dumnezeu. Este cu totul altceva sa gandesti cum gandeste El.

20/02/06 23:18

   
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
Minunile lui Dumnezeu in viata mea sunt nenumarate, dar ultimele experiente ce le-am avut cu Dumnezeu au fost in prima mea sesiune cand am simtit cat de mult conteaza sa mergi la examen cu Dumnezeu si nu cu fituica.Am avut examene la care citeam mai atent primul capitol si celelalte f lejer, si mergeam la examen si primeam subiectul cu ce stiam cel mai bine, din primul capitol.MARE DUMNEZEU AVEM. Ultimul examen cel putin, pt mine a fost o minune. Primul subiect a fost din prima pagina, care am citit-o de mai multe ori ... si al 2-lea subiect dintr-o tema pe care am dezbatut-o in casa, pt ca eram interesata ...si in final , am luat 10!!! Asta nu inseamna ca nu am invatat, dar daca tu nu reusesti sa faci totul, fa-ti partea ta, cat poti si Dumnezeu va face restul.Asta e cea mai recenta experienta, dar voi mai reveni :)
Fiti binecuvantati !

Ultima modificare de anca4j (21/02/06 23:40)


21/02/06 23:38

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Daca tot suntem la capitolul facultate eu vreau sa zic ca am terminat facultatea cu o medie mai mare decat am avut in clasa I. Dumnezeu m-a ajutat la fiecare pas ca sa nu mai zic ca la fiecare examen sau colocviu am picat pe subiect - parca toate subiectele erau facute pentru mine, profesorii m-au placut si primesc si acum salutari de la ei. Mi-a placut intotdeauna sa fiu activa la cursuri si sa dau tot ce am mai bun in mine. Pentru ca aveam si alte activitati extra-scolare invatam mai mult in sesiune si aveam oricum avantaj ca mergeam la cursuri. Colegii mei erau intotdeauna suparati pe mine cand le ziceam ca nu prea am invatat, dar ieseam cu 10 de la examene. Asa cum zicea Anca, cand iti faci partea ta, Dumnezeu si-o face pe a Lui.

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

22/02/06 01:46

Site web  
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
da imi aduc  aminte si eu o experienta...Nul trecut am avut de trecut prima parte a bacului la franceza.Eram doar de 1 an jumatate in Franta si imi era tare frica.M-am rugat dar parca nu aveam suficiçenta credinta.Dupa examenul oral, unde vazusem ca profesoara a zambit am iesit plangand crezand ca l-am cazut...Satana imi tot spunea:da te-ai increzut in fortele tale, vezi ca nu ai destuila credinta? esti ratata! Dar Planul Sau era altul! Cand am primit rezultatul, a fost cea mai mare nota pe care am avut-o vreodata (ca profi se temeau sa-mi dea note mari sa nu se supere francezii;))
Asta a fost inca un semn prin care El mi-a aratat ca ma vreea acolo in acel moment.Si am experimentat inca o data cat de minunat este sa te lasi condus de El pas cu pas.

Cuvantul tau e o CANDELA pt picioarele mele si o LUMINA pe cararea mea_candela nu lumineaza mult ci doar atat cat ai nevoie ca sa pasesti, iar cand bate vantul, e nevoie sa pasesti prin credinta


_______________________________________
calator spre eternitate

27/02/06 20:09

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Astazi am avut o zi foarte reusita la serviciu. Eu lucrez la un magazin second-hand si de aproape 6 SAPTAMANI pun hainele pe umeras in acest magazin. Sunt ceva fotografii pe site-ul meu:  www.jaspax.com/larisa. Acum cateva saptamani seful meu mi-a zis ca o persoana are nevoie de 6 SAPTAMANI de antrenare ca sa fie un Umeras(asa se cheama pozitia)bun. Ei bine, astazi au venit la mine si m-au intrebat daca nu vreau sa urc mai departe in companie - sa lucrez in alt departament. Nu pot sa zic decat ca Dz e bun si ca promovarea a venit nesperat de repede. Ma bucur ca am un Dz de partea mea. Toata slava I se cuvine numai Lui!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

13/04/06 04:47

Site web  
Cris Cristi
membru

Locatie: CLUJ-NAPOCA
Inregistat: 22/02/06
Se intampla acu cativa ani...noaptea dinaintea acelui eveniment, imi amintesc m-am trezit de 3 ori, m-am rugat pentru ocrotire si calauzire in lucrarea de evanghelizare, la care trebuia sa merg a doua zi,de regula nu ma trezesc noaptea,dorm bine...in drum spre acel sat, intr-o curba masina a inceput sa "danseze" am prins o portiune de polei, am incercat sa redresez masina dar aceasta a luat mai mare balans...m-am pierdut, si in loc sa accelerez am franat...ne-am rotit de cateva ori pe carosabil, aveam aprox. 60 km/h, dupa care ne-am izbit cu spatele masinii de un podet...santul era de 1 m... spatele s-a facut "acordeon" , impactul a avut loc exact in roata de rezerva, geanta acesteia ovalizandu-se rau de tot...nimeni nu a patit nimic, ne-am ales doar cu o sperietura strasnica...chiar chitara din spate ca prin minune a ramas intacta...masina s-a indreptat cu un baros si asa, descentrata rau, a mers...si cu o intarziere am ajuns si la destinatie...Acesta este Dumnezeul nostru!...Slavit sa fie El pentru ca ne-a pazit trupurile si sufletele! ...In masina aveam un frate, nu stiam, care avea probleme cu coloana si o tanara care a fost operata la coloana si avea o tija, iar a doua operatie, de care avea nevoie, se putea face doar daca prima se vindeca bine...daca masina avea un impact frontal sau lateral...nu vreau sa ma gandesc ce se putea intampla...Aceasta a fost una din multele minuni pe care le-am experimentat cu Dumnezeu...in acest caz, vorba lui Pavel, am avut de suferit doar "pierderea corabiei"...Ce se putea intampla daca nu ma rugam in acea noapte,nu stiu, stiu doar ca eu am facut ceea ce trebuia, si Dumnezeu a lucrat mai departe asa cum a gasit cu cale...

_______________________________________
"Toate izvoarele mele sunt in Tine." Ps.87:7

16/04/06 16:02

   
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
Mi-a placut mult marturia ta cristi;E drept ca tu te-ai rugat inainte...iar Dumnezeu te-a ocrotit. DEci e o chestie interesanta_avem si noi partea noastra  de lucru in Lucrarea Sa , in Planus Sau.
Cred ca increderea are unh rol primordial in viata unui crestin dar sa nu uitam niciodata sa facem paertea noastra;
De exemplu inainte de examen sa invatam;)...inainte de casatorie sa postim...etc Eu intr-o vreme imi puneam problema serios care e legatura intre medicamentecand esti bolnav si increderea in El; Ma intrebam daca nu cumva trebuie sa nu mai iau medicamente si sa ma incred in El ca ma va vindeca...dar dupa putin timp de mediatatii am descoperit ca si in faptul ca iau medicamentele cu regularitate si credinciosie si incredere fac voia sa ...si aceea e o mica parte din "treaba" mea in planul Sau:)


_______________________________________
calator spre eternitate

03/06/06 22:06

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Vecinii nostri de jos fumau, dar fumau bine ca mirosea in toata casa la noi si daca stateai in baie te innecai de mirosul puternic care venea pana la noi. Am rabdat noi mai bine de 10 luni, dar acum doua saptamani Jesse a zis ca vrea sa vb cu ei si daca nu se rezolva sa vb cu managera blocului. Eu l-am oprit si l-am rugat sa incepem sa ne rugam pentru ei timp de o saptamana. Ei bine, in saptamana in care ne-am rugat(saptamana trecuta) nu a mai mirosit a fum si zilele trecute am observat ca vecinii nostri s-au mutat. Domnu-i bun! Rugaciunea era sub nasul nostru. Imi pare rau ca nu am folosit aceasta arma mai repede.

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

04/06/06 01:07

Site web  
sunshine
membru

Inregistat: 10/04/06
si eu lunea trecuta...aveam de mers la biserica la o intalnire importatna ca a venit un pastor american(Kenneth Hagin).La care imi mirosea mie a ceva ciudat ca nu am avut o incercare inainte...si inainte cu 2 h sa plec incep sa ma rog Domnului sa ma ajute sa trec orice incercare va veni.Apoi cu juma de ora inainte sa plec m-am blocat in lift:)...Slava Lui ca nu m-am panicat desi statusem vreo 10 min in lift...si cu ocazia asta am si aflat de ce maneta trebuie sa tragi sa se deschida usa liftului...:)...si de binecuvantarea de care am avut parte la biserica nici nu mai zic...:)

04/06/06 21:34

   
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
rugaciunea e cheia care deschide portile binecuvantarii, spune cineva. Asa este ! Dar de prea multe ori ne e frica sa avem acea incredere oarba in El si mai tinem inca cu dintii de propriile posibilitati. Oare ce s-ar intampla daca i-am lasa Lui tote in mana ? Ore ar mai fi la fel viata noastra?

_______________________________________
calator spre eternitate

12/06/06 21:46

   
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Mai nou la serviciu pun preturile la toate hainele de dama care intra la noi in magazin. Saptamana asta au fost prea multe si nu mi-am terminat norma care o aveam zilnic. Ei bine astazi dimineata inainte de a ne apuca de lucru am zis cu glas tare: "Doamne ai mila!" la care colega mea care pune preturile la hainele barbatesti si care nici ea nu-si terminase norma a zis: "Si ajuta-ne sa ne terminam astazi norma!". Ei bine, cu jumatate de ora inainte de a se termina programul amandoua aveam norma terminata si i-am zis: "Ai vazut ca Dumnezeu ne-a ascultat rugaciunea?" As vrea sa incepem de acum cu rugaciune lucrul.

A doua faza: veneam spre casa cand am observat ca nu prea mai am motorina ca sa ajung acasa. Am inceput sa ma rog ca Dumnezeu sa ma ajute sa ajung acasa si apoi sa am motorina suficenta ca sa ajung pe urma la primul peco. Ei bine, am inceput sa strig in masina: "E un miracol, e un miracol!" Pur si simplu am vazut cum acul in loc sa mearga din ce in ce mai jos urca. Am ajuns acasa si acul nu a mai coborat. Acum urmeaza sa ajungem pana la primul peco ca sa ne punem benzina. Dumnezeul nostru este minunat! Rugaciunea = cheia unei vieti pline de aventuri!


_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

16/06/06 06:28

Site web  
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
mare minune ca Dumnezeu mai face inca minuni! Nu va pierdeti credinta nici atunci cand soarele nu e evident:zicea cineva: "cred in soare si atunci cand nu straluceste , cred in Dumnezeu chiar si atunci cand nu imi vorbeste"

_______________________________________
calator spre eternitate

24/07/06 23:34

   
sunshine
membru

Inregistat: 10/04/06
hmmmm sa zicem ca am aflat saptamana asta ca Domnul nu-si paraseste copii orice s-ar intampla. :)
Am fost in tabara in Ungaria la Balaton(nu stiu cine a auzit de el,lacul cel mai mare) asa si era vorba intr-o seara sa mergem la un concert de muzica din anii 80-90,muzica usoara,concertul fiind unul in aer liber.Pe la 9:30 mergem noi la concert si cand vad chitara electrica,bass,acustica si tobe raman masca.Si cum am ajuns acolo concertul a inceput si toti cei de pe acolo au inceput sa faca pogo si sa sara unul in altul,ei fiind vreo 40-50 la numar.Mie nu mi-a placut,a fost clar ca nu vroiam sa raman la concert,si incep sa Il rog pe Domnul sa ma trimita acasa(unde eram cazati) ca nu aveam cu cine sa merg.Si dupa vreo 8-9 melodii pe la mijlocul concertului incepe o furtuna si toti cei care cantau isi strang instrumentele si pleaca intr-un club,iar noi ramasesem sa mergem inapoi acasa. :)
Ca sa nu mai zic ca a doua zi trebuia sa vizitam o biserica catolica in care nu vroiam sa intru,si tocmai s-a aflat ca fata de anul trecut s-a pus taxa de 250 forinti (50.000 lei) ca sa intrii in biserica si atunci am si gasit scuza sa nu intru :D
Domnul e atat de bun. :)


01/08/06 21:55

   
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
ÃŽntrebare de cârcotaş: era o tabără cu caracter creştin? Dacă da, ce căutai cu astfel de "creştini"? Dacă nu, ce căutai acolo?

Câteodată ne-o cam facem singuri. Bine că Domnul nu e om, ci Dumnezeu, că altfel ar fi vai de noi.


01/08/06 22:20

Site web  
nascutinvingator
membru

Locatie: Craiova,Romania
Inregistat: 25/03/06
Asherit : si ce crima faceai daca vizitai o biserica catolica?....a stai miam amintit voi  pocaitii sunteti crestinii cei adevarati iar  catolicii si ortodocsii sunt cei falsi...bine ca au pus taxa la intrare si  ai gasit scuza sa scapi....nu s-a prins nimeni...

_______________________________________
Mi s-a inradacinat credinta  ca omul care lupta, chiar si singur,pentru Dumnezeu si Neamul sau, nu poate fi invins niciodata

01/08/06 22:50

Site web  
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Vreau sa zic ca bisericile catolice sunt minunate, dar si plina de kitsch-urile. Eu imi pare rau ca nu mi-am facut nunta intr-o biserica catolica pentru culoarul ala interminabil si orga cu n-spe mii de tuburi. Acum cam 9 luni in urma am fost socata sa aflu ca numai crestinii dupa Evanghelie, penticostalii si baptistii sunt pocaiti!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

02/08/06 04:35

Site web  
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Eh, ce să-i faci, trebuie să fii fată ca să înţelegi când o fată se topeşte la imagini dinastea romantice despre nuntă... Eu unul mărturisesc că mă depăşesc. Nu mă deranjează clădirile de biserică ale catolicilor. Sunt opere arhitectonice frumoase, dar în afară de satisfacerea unui simţ artistic, estetic sau acustic, sincer nu prea le văd rostul.

Acuma revenind la experienţa lui Asherit, sper să ne servească de învăţătură de minte adiţională şi altora care ajungem prin locuri fără Dumnezeu. Şi eu am făcut boacăne din astea. Nu cred că m-am cuminţit încă de tot. Mai degrabă ştiind El ce poamă sunt mă constrânge să nu prea am unde sau când mă duce în locuri în care să mă distrez în felul lumii, şi să uit de El.

Dar sper să mă păzească la fel cum m-a păzit şi până acum. El ne vede naivitatea din noi şi ne ajută. Dar dacă ne încăpăţânăm şi stăruim în a ne îndepărta de El, s-ar putea să ne lase şi pe noi să ajungem ca şi fiul risipitor. Dacă nu merge cu binişorul, atunci Domnul îngăduie şi nuiaua.


02/08/06 09:45

Site web  
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
am sa va povestesc din nou o experienta de-a mea.A fost o perioada din viata mea in care cum zicea Filip "m-am incapatanat" si m-am jucat cu pacatul, o data de doua ori si chiar a inceput sa-mi placa.Dar apoi erau clipe in care ma simteam mizerabil , ma detestam si credeam ca nu mai am nici o sansa.
Intr-o sera eram pe mess si primesc un mail "o scrisoare de la Tata"in care nu era altceva decat vesete biblice care se insirau cu niste imagini, versete care mi-au vorbit direct sufletului si unul care zicea: Daca vor fi pacatele tale albe ca carmazul se vor face albe ca neaua" si altele care aratau dragostea Sa.In momentul acela ceva in mine s-a rupt, am inceput sa plang si sa-I cer iertare.Mi-am dat seama cat de jos am fost dar mai mult de tot mi-am dat seama de puterea Sa de a ridica.Si din clipa aceea am fost eliberata.
Sunt momente in care te simti tentat dar incearca sa fugi...sa le eviti...e mai sigur!
"Nu poti impiedica pasarile sa zboare desupra capului tau, dar le poti impiedica sa-si faca cuib"_e adevarat!


_______________________________________
calator spre eternitate

02/08/06 23:05

   
angel_tabitutza
membru

Locatie: suceava, romania
Inregistat: 30/07/06
hmmm.... am si eu o experienta din tabara cu tinerii!!! la campulung...anca stie:P am jucat fotbal si era cat pe ce sa imi rup piciorul...am fost la spital mi-au zis ca nu am nimic....si am plecat f fericita la cabana... toti bucurosi...ca teoretic nu aveam nimic, practic am avut piciorul in ghips... eh si in seara aia au facut foc de tabara...ma simteam ata de singura si asa parca de smerita sa vad cum ma duc altii in brate cand eu sunt o fire f zglobie... am inceput sa plang...incercam sa imi revin...dar cum...ma rugam sa mor... eh toate bune si frumoase... m-au dus baietii in camera...si somn usor...fiindca eram obosita am dormit f bine pana la 04 fara ceva... cand am visat ca ma pregateam de o calatorie... apoi ma simteam intr-un haos...nu mai simteam nimic...m-am trezit dar nu stiam unde sunt...pur si simplu eram inconstienta cand am vazut cum apare o lumina mare galbena si imi spune sa merg acasa... din reflex mi-am acoperit ochii si am incercat sa imi revin din starea aia... apoi am inceput incet sa-mi dau seama unde ma aflu... dar simteam prezenta aia supranaturala care a venit sa ia pe cineva... am inceput sa o strig pe o prietena...ne-am trezit majoritatea din camera ne-am rugat...dar de dormit nicicum... aici am vazut ca d-zeu imi asculta rugaciunile de aceea va indemn sa aveti grija ce vreti sa cereti din partea Lui ca s-ar putea sa primiti!!! e ceva f real!!!

03/08/06 20:43

   
sunshine
membru

Inregistat: 10/04/06

angel_tabitutza a scris:

de aceea va indemn sa aveti grija ce vreti sa cereti din partea Lui ca s-ar putea sa primiti!!! e ceva f real!!!


amin,asta e foarte adevarat,lucrurile pe care le spunem si le gandim se intampla...sunt foarte de acord cu ce ai spus angel_tabituza,ai grija ce iti doresti caci asta se va intampla...


03/08/06 21:19

   
Pagini:  1 2 3 4    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net