TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Felicitari TC/Mesaje pentru felicitari Moderat de april, m3diator  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
mi-as dori mult daca ati contribui cu idei de mesaje pt pasti...ceva original...dar si clasic,  sa fie cat mai multe si diferite ...cine se ofera? :)
astept sa postati...si...sa am idei de cat mai multe felicitari .
GBU all

23/03/06 22:33

sunshine
membru

Inregistat: 10/04/06
Puteti sa faceti cateva felicitari cu mesaj in limba engleza?:)

Ultima modificare de sunshine (01/11/07 18:11)

19/04/06 14:09

maranata
membru

Inregistat: 19/03/06
"Caci daca traim, pentru Domnul traim; si daca murim, pentru Domnul murim. Deci fie ca traim, fie ca murim, noi suntem ai Domnului" - Romani 14:8

"Eu sunt Alfa si Omega, Cel dintai si Cel de pe urma, Inceputul si Sfarsitul." - Apocalipsa 22:13

"Nu te teme de nimic, caci Eu te izbavesc, te chem pe nume: esti al Meu" - Isaia 43:1(b)

"De aceea, pentru ca ai pret in ochii Mei, pentru ca esti pretuit si te iubesc, dau oameni pentru tine, si popoare pentru viata ta" - Isaia 43:4

"Vegheati dar, pentru ca nu stiti in ce zi va veni Domnul vostru." - Matei 24:42

"Mai bine este sa cauti adapost in Domnul decat sa te increzi in om" - ps 118:8   - mijlocul Bibliei.

Isus sa renasca si in sufletul tau !

Cand esti daramat pentru nimic,Dumnezeu te ridica pentru ceva!Cand ti se inchide o usa Dumnezeu itzi deschide una mai binecuvantata!Credinta vede INVIZIBILUL, crede INCREDIBILUL&primeste IMPOSIBILUL !

22/12/06 02:50

lara
membru

Inregistat: 03/12/06
"Tu esti chemat sa fii lumin, vegheaza ,deci, asupra ta
Vegheaza candela sa-ti tina - curand va fi venirea Sa "

Ultima modificare de lara (19/03/07 10:30)

16/03/07 11:21

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
Prov6:23..."Sfatul e o candela, inavatatura e o lumina, indemnul si mustrarea e calea vietii"

Matei21:22..."Tot ce veti cere cu credinta in rugaciune veti primi"

Psalm37:4..."Domnul sa-ti fie desfatarea si El iti va da tot ce-ti doreste inima"

Proverbe4:23..."Pazeste-ti inima mai mult decat orice caci din ea ies izvoarele vietii"

Matei5:8..."Ferice de cei cu inima curata ca ei vor vedea pe Dumnezeu"

Ieremia17:17..."Binecuvantat sa fie omul care se increde in Domnul si a carui nadejde este Domnul"

Romani 15:13..."Dumnezeu nadejdii sa va umple de toata bucuria si pacea pe care o da credinta, pentru ca prin puterea Duhului Sfant sa fiti tari in nadejde"

Evrei13:6..."Asa ca putem zice plini de incredere:Domnul este ajutorul meu, nu ma voi teme:ce mi-ar putea face omul?"

Deut31:6..."Intariti-va si imbarbatati-va! Nu va temeti si nu va inspaimantati de ei caci Domnul Dumnezeul tau va merge El insusi cu tine, nu te va parasi si nu te va lasa."

Psalm32:8..."Eu-zice Domnul, te voi inavata si-ti voi arata calea pe care trebui s-o urmezi, te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta."

Romani12:8..."Daca este cu putinta, intrucat atarna de voi, traiti in pace cu toti oamenii"

Ioan14:1..."Sa nu vi se tulbure inima. Aveti credinta in Dumezeu si aveti credinta in Mine."

Psalm67:1..."Domnul sa aiba mila de noi si sa ne binecuvanteze, sa faca sa lumineze peste noi Fata Lui."

19/03/07 14:29

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
[ tamarta, nu ai putea sa le scrii intr-un singur mesaj :) ? ]

19/03/07 15:00

anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
am reusit sa le adun pe toate intr-un mesaj, pe viitor tineti cont de sfatul lui april :) multumim!!!

19/03/07 18:09

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
scuze!!! Nu am stiut! am vazut la ionelcim asa.... o sa le scriu intr-un mesaj de acum... multumesc ca mi-ati spus...

30/03/07 13:30

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
nu puteti face ceva felicitari si pt botez ?:)

28/10/07 22:03

april
admin forum

RainSong a scris:

Ceva mesaje si/sau poze :) ?

28/10/07 22:04

april
admin forum

susica a scris:

.. mesaj pentru felicitare>>iti doresc sa te trezesti cu Dumnezeu an gand,iar bunatatea Lui sa/ti andulceasca buzele si inima>>

susica a scris:

MESAJE PT FELICITARI<<du-te lipeste-te de un om care se teme de Dumnezeu si an preajma lui invata si tu sa te temi>>

susica a scris:

<<mesaj pentru felicitare>>iti doresc sa urci cu domnul pe munti analti ai credintei si sa respiri aerul Lui curat>>

01/11/07 17:53

mihaella
+

Inregistat: 04/07/07
"Cred in soare chiar cand nu straluceste...in dragoste chiar cand sunt singur...si in Dumnezeu chiar cand nu-mi vorbeste! "

03/11/07 09:08

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
Binecuvântările pregătite de Dumnezeu pentru tine îţi depăşesc imaginaţia!

17/11/07 20:24

Andreea
membru

Inregistat: 16/08/06

RainSong a scris:

ca si text cred ca este foarte potrivit cel din Efeseni 4:5 "Este un singur Domn,o singura credinta,un singur botez."Acest verset a fost pe "certificatul" de la botezul meu... :)

22/01/08 11:48

felyy
membru

Inregistat: 23/06/08
Cum as putea sa fac si eu cateva felicitari?
Sau nu poate face oricine? Cum e cu astea?

Ultima modificare de felyy (23/08/08 14:52)

23/08/08 14:52

hopeful
membru

Inregistat: 30/05/07
pai iti descarci photoshopu, mergi faci cateva poze artistice, gandindu-te intai la mesajul care vrei sa il scrii pe ele :)

23/08/08 14:58

felyy
membru

hopeful a scris:

pai iti descarci photoshopu, mergi faci cateva poze artistice, gandindu-te intai la mesajul care vrei sa il scrii pe ele :)

asta stiu dar cum le pun pe www.tanarcrestin.net?

23/08/08 15:15

biencutza
membru

Inregistat: 13/07/08
pt asta vorbeste cu mediator sa ti le puna

23/08/08 17:56

felyy
membru

biencutza.bm a scris:

pt asta vorbeste cu mediator sa ti le puna

aha deci asa stau lucrurile...mai vad eu :)

23/08/08 18:07

crisstina
membru

Inregistat: 10/03/08
"nu-i nimic trece "

Ultima modificare de crisstina (18/10/08 23:17)

18/10/08 23:17

KoJack
membru

Inregistat: 29/02/08
Am eu o idee de mesaj ..

textul: "It's hard to be a christian, have a break!" sau "E greu sa fii crestin, ia o pauza!"

si ca imagine ar fi o imagine cu un accident sau cu ceva "groaznic" pentru a arata ce se intampla daca iei o pauza ... ;) ... ideea nu imi apartine ... e a unei prietene ... ;)

KJ.

09/02/09 15:15

Site web  
Pagini:  1 2    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la