TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Felicitari TC/Mesaje pentru felicitari Moderat de april, m3diator  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
m3diator
admin

Inregistat: 08/12/04
va rog sa scrieti aici eventuale idei de mesaje sau versete
care sa fie folosite pentru felicitarile virtuale.
va multumesc.

02/02/06 23:41

Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05
Atitudinea iti determina altitudinea!

06/02/06 23:41

Site web  
Larisa
membru

"Sfarsitul incununeaza opera!"

"Cunoaste-te pe tine insuti!"

08/02/06 01:03

Site web  
ionelcim
membru

Inregistat: 01/11/05
Pro 3:5 Încrede-te în Domnul din toată inima ta, şi nu te bizui pe înţelepciunea ta!
Pro 3:6 Recunoaşte-l în toate căile tale, şi El îţi va netezi cărările.

08/02/06 22:28

ionelcim
membru

sa 37:4 Domnul să-ţi fie desfătarea, şi El îţi va da tot ce-ţi doreşte inima.
Psa 37:5 Încredinţează-ţi soarta în mîna Domnului, încrede-te în El, şi El va lucra,

08/02/06 22:29

ionelcim
membru

Pro 17:14 Începutul unei certe este ca slobozirea unor ape; deaceea, curmă cearta înainte de a se înteţi.

08/02/06 22:32

ionelcim
membru

Deu 32:11 Ca vulturul care îşi scutură cuibul, Sboară deasupra puilor, Îşi întinde aripile, îi ia, Şi-i poartă pe penele lui:

08/02/06 22:33

ionelcim
membru

Psa 103:5 El îţi satură de bunătăţi bătrîneţa, şi te face să întinereşti iarăş ca vulturul.

08/02/06 22:33

ionelcim
membru

Pro 23:5 Abia ţi-ai aruncat ochii spre ea şi nu mai este; căci bogăţia îşi face aripi, şi, ca vulturul, îşi ia sborul spre ceruri.

08/02/06 22:34

ionelcim
membru

Psa 14:6 Rîdeţi voi de nădejdea celui nenorocit... dar scăparea lui este Domnul.

08/02/06 22:36

ionelcim
membru

Psa 18:39 Tu mă încingi cu putere pentru luptă, şi răpui pe protivnicii mei supt picioarele mele.

08/02/06 22:37

ionelcim
membru

Psa 19:11 Robul Tău primeşte şi el învăţătura dela ele; pentru cine le păzeşte, răsplata este mare.

08/02/06 22:38

ionelcim
membru

Psa 24:7 Porţi, ridicaţi-vă capetele; ridicaţi-vă, porţi vecinice, ca să intre Împăratul slavei!

08/02/06 22:38

ionelcim
membru

Psa 28:6 Binecuvîntat să fie Domnul, căci ascultă glasul rugăciunilor mele.

08/02/06 22:41

Larisa
membru

Isaia 64:8 ... noi suntem lutul si Tu esti olarul, care ne-ai intocmit: suntem toti lucrarea mainilor Tale.

Mi-ar placea sa fie o felicitare cu imaginea cuiva pe ea si sa scrie: "Tu esti fiul/fiica Meu/Mea in care imi gasesc placerea!"

09/02/06 01:42

Site web  
Larisa
membru

Eu ma culc si adorm in pace caci Tu, Doamne imi dai liniste deplina in locuinta mea!

09/02/06 01:46

Site web  
doitili
membru

Inregistat: 23/10/05
dragostea care o primesti e dragostea pe care o daruiesti

am mai gasit cateva la capitolul dragoste
poate din toate va place macar una - doua

Ultima modificare de doitili (09/02/06 02:03)

09/02/06 01:49

doitili
membru

te iubesc mai mult ca ieri si mai putin ca maine

acum inima mi-e pustiita de dor.mi-e dor de tine ,pui mic si scump

vocea ta e un pansament pt sufletul meu ranit.prezenta ta e cel mai bun remediu e cea mai buna solutzie.

09/02/06 01:52

doitili
membru

Iubeste caci numai iubind poti vedea frumusetile vietii astfel vei fi mai fericit si orice obstacol il vei trece mai usor.

Un zambet nu inseamna fericire asa cum o lacrima nu inseamna durere. Potzi plange cand esti fericita, potzi sa razi cand inima itzi plange!!!

Iti multumesc pentru ca existi in viata mea si pentru ca ma ajuti sa inteleg ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit.

- Am sa-ti spun un cuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu . . .

09/02/06 01:56

doitili
membru

Tu reprezinti fumosul, blandetea si gingasia din viata mea. Fara tine viata mea ar fi cenusie dar cu tine.. e vie dulce si colorata.

Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger.

"Atat de frageda, te asemeni cu floarea alba de cires si ca un inger printre oameni in calea vietsii mele iesi"

p.s. ca tot vine ziua indragostitilor

Ultima modificare de doitili (11/02/06 21:59)

09/02/06 02:00

Larisa
membru

o sora este un fel de prieten special.

11/02/06 17:49

Site web  
scalcom
membru

Inregistat: 13/04/05
MESAJE DE FELICITARE

O binecuvantare pentru tine
Fie ca in toate zilele vietii tale sa te inconjoare dragostea familiei si a prietenilor.
Si fie ca dragostea aceasta sa-ti umple inima de bucurie.

O binecuvantare pentru tine
In toate lucrurile, roaga-L pe Dumnezeu sa-ti dea pacea Lui care intrece orice pricepere... stiind ca doar in El gasesti speranta si fericire.

CITATE:
Te va pazi --- Domnul te va pazi la plecare si la venire. (Psalmul 121:8)

Domnul insusi va merge inaintea ta, El insusi va fi cu tine, nu te va parasi si nu te va lasa; nu te teme, si nu te inspaimanta. (Deuteronom 31:8)

Sa te asculte Domnul in ziua necazului, sa te ocroteasca Numele Dumnezeului lui Iacov, sa-ti trimita ajutor din locasul Sau cel sfant, sa te sprijineasca din Sion. (Psalmul 20:1-2)

Nu te teme, caci Eu sunt cu tine; nu te uita cu ingrijorare, caci Eu sunt Dumnezeul tau; Eu te intaresc, tot Eu iti vin in ajutor. Eu te sprijinesc cu dreapta Mea biruitoare.

Daca voi lua aripile zorilor, si ma voi duce sa locuiesc la marginea marii, si acolo mana Ta ma va calauzi. (Psalmul 139:9-10)

Pacea nu este absenta conflictului, ci prezenta lui Dumnezeu, oricare ar fi conflictul.

Aruncati asupra Lui toate ingrijorarile voastre, caci El insusi ingrijeste de voi. (1 Petru 5:7)

Ultima modificare de scalcom (15/02/06 09:47)

15/02/06 09:47

doitili
membru

te iubesc....sa nu uiti asta
LA MULTI ANI PT ZIUA DE ASTAZI SI TI DORESC SA FII ALATURI LANGA PERSOANE CARE TE IUBESC ADICA DE MINE

Te iubesc de cand te stiu si nu m-as satura de tine nicicand,iubirea mea

te iubesc si te voi iubi mereu pt k u esti pulsul sufletului meu.

Inima mea bate numai pt. tine. te iubesc, te ador vei ramane mereu in sufletul meu

Alfabetul incepe cu ABC. Numerele incep cu 123. Muzica incepe cu do-re-mi. Si prietenia incepe cu tine si cu mine.

Intre noi exista un ocean. Padurile si muntii ne despart. Nu sunt superman, dar da-mi o secunda si voi zbura peste mari si tari pentru a-ti trimite dragostea mea. Ai primit-o ?

16/02/06 23:47

itiself
membru

Inregistat: 12/03/06
Iti doresc sa ai timp ca in tot zbuciumul vietii sa gasesti macar o clipa de ragaz.  Iti doresc intelepciunea de a recunoaste ca fiecare piedica din calea ta ascunde in ea un prilej de a creste, depasind-o.   Iti doresc bucuria de a descoperi lucrurile mici, aparent neinsemnate ale vietii si de-a te inviora prin ele.   Iti doresc prieteni buni, care sa-ti fie alaturi si la necaz, nu doar pe timp de soare.   Iti doresc calmul plin de pace, care sa iti dea siguranta pana si in cele mai navalnice furtuni ale vietii.  Iti doresc incredintarea ca exista Dumnezeu si ca El este langa tine in fiecare zi, in fiecare clipa din viata ta .  Toate acestea ti le doresc eu tie... Mereu aproape de tine...

15/03/06 15:47

Site web  
doitili
membru

Ploua acum...Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie...atat de mult imi este mie dor de tine!

Oricat de speciale ar fi cuvintele,nici macar nu pot sa inceapa sa-ti spuna despre toata dragostea pe care ti-o port in suflet

I-am cerut lui D-zeu o floare si mi-a dat o gradina.I-am cerut un copac,mi-a dat o padure.I-am cerut un rau,mi-a dat un ocean.I-am cerut un inger si mi te-a dat pe tine!

17/03/06 10:30

Pagini:  1 2    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la