TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenie, dragoste, casatorie, familie/Mituri legate de relatiile sexuale Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08

Turcu a scris:

Cati din barbatii care scriu pe acest forum nu s-au masturbat si cate fete care citesc comentariul meu nu s-au autosatisfacut, sau macar sa fi vazut un film indecent?

Turcule, hormonii iti joaca feste si nici nu-ti mai dai seama ce tampenii scrii si pe unde le scrii...

In primul rand nu asta-i subiectul despre masturbare sau autosatisfacere.

In al doilea rand ce te intereseaza numarul? Sau daca sint mai multi aceasta practica nu mai este una pacatoasa?

Avand in vedere ca esti totusi pe un forum crestin si majoritatea celor care scriu sint crestini mi se pare mult prea indrazneata si irelevanta intrebarea ta.

Ultima modificare de irlanda (11/12/12 16:12)

11/12/12 16:08

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08

Turcu Ovidiu a scris:

Cati din barbatii care scriu pe acest forum nu s-au masturbat si cate fete care citesc comentariul meu nu s-au autosatisfacut, sau macar sa fi vazut un film indecent?

Nu trebuie raspuns.

Eu nu sustin sexul inainte de casatorie.

Si atunci pentru ce postul acesta?
Ce vrei sa spui, ca nu am prins ideea? Care este motivul pentru care ai scris despre autosatisfacere?

11/12/12 20:20

Turcu Ovidiu
membru

Inregistat: 16/06/09
Vezi prima postare din topic si o sa intelegeti, old. Irlanda, pe tine nu te cenzureaza nimeni. Vorbesti asa cum esti, o nesimtita, da' nime' nu iti zice. Or ai pile pe aici or e ceva in neregula cu moderatorul, ca cu tine sigur e. Poate esti barbat, dar nu accept sa imi scrii asa cand eu eram pe topic. Viso fratilor si ne mai auzim peste o vreme. Botnita la irlanda.

Ultima modificare de Turcu Ovidiu (12/12/12 20:05)

12/12/12 20:01

Roxana
membru

Inregistat: 14/03/08
Imi pare sincer rau pentru mesajul si modalitatea abordata de tine...cu atat mai mult cu cat te "dai" crestin si esti pe un forum public crestin.Mesajul tau este inconfortabil pentru toti.Puteai sa ai o abordare eleganta, in particular.Domnul sa se indure de tine si sa-ti dea pocainta.Daca inainte dadeai sfaturi crestine, faptele au scos in evidenta slabiciuni de ale tale sau un caracter total neslefuit.Imi pare rau pentru toti cei ce au citit, pentru ca in loc sa zidesti ai distrus! Mila Domnului cu tine!

14/12/12 09:26

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
acum v-am citit mesajele.

irlanda, ai avertisment.

Turcu Ovidiu, ai ban.

14/12/12 14:54

suflet bland
membru

Inregistat: 18/01/13
interesante pareri.... unele chiar ajuta si deschid ochii, eu cunosc multe persoane care deja au trecut limita, si desi au regretat nu au mai putut face nimic, dar eu ma intreb asa : daca dai totul dinainte, ce mai dai dupa nunta? ca se presupune ca DUPA CASATORIE cei doi for fi una...

24/01/13 11:33

edi.theraven
membru

Inregistat: 26/10/08
Bineinteles. Dar si asta, in sine, este o premisa oarecum gresita. Adica daca "astepti" doar pentru a avea parte de asta "dupa" si atat, mi se pare motivul gresit.

24/01/13 11:36

Site web  
suflet bland
membru

la asta nu m-am gandit edi... dar vreau sa cred k nu e numai asta motivul asteptarii... eu am trait ffff mult printre necrestini si ceea ce am inteles e ca iti amintesti toata viata de acele momente... atunci de ce sa nu iti amintesti de ele intrun mod frumos si sa poti povesti cu persoana pe cae o ai alaturi..
aqma nu im spuneti ca veti putea vorbi cu persoana cu care v-ati casatorit de relatiile anterioare (mai ales daca au fost si intime), si sa povestiti... ca asta nu mai cred... adica asta am vazut mai mereu.... :D

24/01/13 12:31

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06

suflet bland a scris:

daca dai totul dinainte, ce mai dai dupa nunta?

Tot totul. :D

suflet bland a scris:

ca se presupune ca DUPA CASATORIE cei doi for fi una...

Din punct de vedere biblic cei doi sunt una dupa ce au relatie sexuala.

24/01/13 15:30

suflet bland
membru

pai daca tu incepi casatoria fara binecuvantare.... ca de fapt si de drept asta e nunta... doi merg inaintea Domnului sa ii ceara binecuvantarea

24/01/13 16:12

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Pai asta e cam nasol...

24/01/13 16:32

suflet bland
membru

+Archangel+ a scris:

Pai asta e cam nasol...

ehe .. si inca cum...
am observat ca in zilele noastre nu prea se da importanta la asa ceva... sau poate nu sunt informati tinerii cu ce inseamna de fapt casatoria.. li se spune ceva de genul :`mai bine va casatoriti decat sa pacatuiti`.. ok, de acord, dar explicati ce inseamna si asta...

Ultima modificare de suflet bland (24/01/13 16:46)

24/01/13 16:43

Pagini:  1 2 3 4    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la