TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Lucruri lumesti, care par normale si in biserici Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 9 10 11 12
marcellina27
membru

Locatie: lucca. italy
Inregistat: 19/03/11
oare este normal ca u tanar din familie crestina sa se casatoreasca in lume? delok.. eu stiu ca e pacat...si totusi se intampla,. de curand am auzit un caz..si am rams uimita.de ce oare lumea atreage asa de mult pe crestini_ si nu se intampla invers?

19/03/11 00:39

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
la ce te-ai referit cand ai spus ca s-a casatorit in lume? Ca doar nu ne-om casatori pe alta planeta,te referi la o fata nepocaita probabil?!

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


19/03/11 07:17

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

Roxana a scris:

la ce te-ai referit cand ai spus ca s-a casatorit in lume? Ca doar nu ne-om casatori pe alta planeta,te referi la o fata nepocaita probabil?!

La asta se refera. Cand sunt atatea fete pocaite care asteapta sa fie observate, el se duce in alta parte. :(

marcellina, lasa-l ; el s-a dus unde i-a fost si inima. Dar ceea ce eu cred, e ca un asemenea lucru: cineva din biserica de poacaiti se casatoreste cu cineva nepocait, nu e o normalitate in biserica si nici macar nu e un lucru care pare normal in biserica.

Parea normal pana cand a plecat; parea o normalitate credinta lui, faptul ca  stat in biserica evanghelica.

Ultima modificare de Old (22/09/12 20:46)


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

19/03/11 09:18

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
Nu stiu, daca am ales chiar bine topicul insa am si eu un off, o frustrare legata de ceea ce se intampla momentan in bisericile noastre(si cand zic noastre ma refer la cele din zona mea, nu vreau sa generalizez, poate gresesc).

Mi-e dor de evanghelizarile care se faceau odata pe stadioane, cand se pocaiau oameni..mi-e dor sa vad cum se predica evanghelia cu putere...

Am obosit sa mai vad show-ul asta ieftin care se face acum, scenete, trupe care mai de care de "cantareti" care zic ca canta pt Domnul, cand ei de abea asteapta sa mergi la ei la sfarsit sa le strangi mana si sa le zici ca au cantat bine, frumos.. Si avem pretentia ca oamenii sa se pocaiasca...


23/04/11 15:03

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

alex a scris:

.
Mi-e dor de evanghelizarile care se faceau odata pe stadioane, cand se pocaiau oameni..mi-e dor sa vad cum se predica evanghelia cu putere...
...

Acuma nu se mai pocaiesc?

Chestia cu stadioane si multi care se predau chiar ca e lumesc in unele cazuri.
Ma refer la cazul incare oamenii ziceau ca se predau, cam aceiasi in fiecare zi daca se evangheliza mai multe zile; si nu prea avea grija de ei nimeni.


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

07/11/12 21:00

   
Pagini: 1 ... 9 10 11 12    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net