TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Glume si chestii amuzante/Perle "profetice" Moderat de feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
copilu
Exclus

Locatie: Romania
Inregistat: 11/05/10
O batrana in biserica, (de peste 4000 de membri) in timpul rugaciunii se ruga cu voce tare:
- Doamne, satura-ne odata de curvie!


_______________________________________
doar c8ilu!

25/07/10 21:24

   
GeoAli
membru

Locatie: Valenii de Munte
Inregistat: 28/05/09
unu din diaconii bisericii noastre a specificat de ce pastorul care suferea de cancer n-a putut ajunge la biserica...pe cand el spunea ca pastorul se simte rau si spunea tot felul de nume de diagnostice rele o femeie din biserica zicea de zor "aleluia"..toata biserica se uita la ea,dar nu-si dadea seama..la un moment dat dandu-si seama ce zice,s-a uitat la toti si si-a pus mainile la gura!

_______________________________________
Iubirea adevărată se exprimă prin vorbe puţine dar prin fapte multe, bune şi frumoase.

26/07/10 09:38

   
anka_ing3rasha
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 01/02/07
salut tuturor!am gasit si eu niste glume si m-am gandit sa le impartasesc cu voi,sper ca am postat unde trebuia:)

Marţi la orele 4 p.m. o să fie o seară a femeilor. Se va servi îngheţată făcută la biserică. Surorile care dau lapte să vină mai devreme.

Sora Johnson va cânta piesa „pune-mă în patul meu de odihnă” acompaniată de pastor.

Florile de pa amvom vor fi oferite spre slava lui Dumnezeu în amintirea mamei lui.

Joi la orele 5 p.m. va fi o întâlnire a noilor mame a bisericii. Doamnele care vor să devină mame în viitorul apropiat, să treacă pe la biroul păstorului.

Duminică vom avea o colectă specială pentru punerea unui covor nou în sanctuar. Toţi cei ce vor să facă ceva pe covorul nou, să vină în faţă şi să ia o bucată de hârtie.

Cei fără adăpost din oraşul nostru vor servi o cină cu fasole scăzută în subsolul bisericii. Va urma o serată muzicală.

Pastorul va oferi masajul de seară la orele 6 p.m.

Pastorul va rosti mesajul de rămas bun, după care adunarea va intona imnul „cântaţi toţi de bucurie”

Un anunţ, cu privire la starea păstorului, care era bolnav: „DOMNUL E BUN, pastorul e mai bun”!

Surorile Truett şi Meryweather vor cânta un duet, Domnul ştie de ce

Nu te lăsa ucis de îngrijorare! Biserica vrea să ajute!

Predica de seară se va întitula: ce este iadul? Veniţi mai repede şi ascultaţi repetiţia corului

Surorilor! Nu uitaţi să aduceţi acele obiecte care nu vă mai trebuie acasă! Nu-i uitaţi pe bărbaţii voştri!

După cina de seară, vom avea rugăciune şi medicaţie

Fratele Emanuel a cântat cântarea „pe aici nu voi mai trece”, producând o mare satisfacţie fraţilor din biserică

Puneţi donaţia în plic, împreună cu persoana decedată pe care o comemoraţi

Irving Benson şi Jessie Carter s-au căsătorit în biserică, la 24 Octombrie. Aşa s-a sfârşit o prietenie ce dăinuia de pe vremea şcolii elementare

Copii vor prezenta Hamlet de Shakespeare în subsolul bisericii. Membrii sunt invitaţi să participe la această tragedie.

Barbara va rămâne în spital pentru mai multe teste. Ea nu poate dormi noaptea, şi are nevoie de casete cu predicile păstorului

Cei ce au curăţat curtea adunării şi păstorul, să vină în faţă

Păstorul este bolnav, aşa că serviciul de vindecare de miercuri seara se va anula

Toată muzica cântată a fost compusă de Handel în cinstea celei de-a 300-a aniversări a naşterii sale

Biroul bisericii va fi închis până la deschidere. Va fi închis în timpul deschiderii. Se va redeschide luni dimineaţa

Corul are nevoie de 8 robe noi, datorită adăugării unor noi membri şi uzurii unora vechi.

Predica de dimineaţa: Probleme contemporane: Eutanasia. Vom încheia cu imnul „Ia-mi viaţa mea”

Predica de dimineaţa: Bârfa, vorbirea de rău. Vom încheia cu imnul „lasă-mă să-ţi spun ce-am auzit”

Sunteţi neştiutor de carte? Scrieţi bisericii ca să vă ajute

Lecţia despre proorocie a fost anulată din cauza unor circumstanţe imprevizibile

Facem rugăciuni speciale pentru cei ce sunt bolnavi la cerere

Predica de dimineaţa: Isus umblă pe ape. Predica de seară: în căutarea lui Isus

Bertha Belch, misionară în Africa va vorbi deseară. Veniţi să o ascultaţi pe misionară vorbind din Africa

Pastorul îşi va aprinde lumânarea de la lumânarea de pe amvon. Uşierii îşi vor aprinde lumânările de la lumănarea pastorului, apoi vor aprinde pe cei ce stau în primul rând

Avem un sistem nou se sonorizare, oferit de unul dintre fraţii din biserică pe cinstea soţiei sale

Ultima modificare de anka_ing3rasha (03/08/10 20:32)


_______________________________________
Sa traiesc fiecare zi ca si cum as sti ca ar fi ultima,facand voia Lui plina de bucurie:)

03/08/10 20:31

   
lea24
membru

Inregistat: 03/09/10
Am citit intr-o carte despre un mod de adresare al unei surori care proorocea catre un frate din biserica: 'Suflete de pe a doua banca cu ochelari si cizme de cauciuc !'. Atunci am aflat ca exista 'suflete cu ochelari' :)))
Sau despre altii care prooroceau ca Domnul va lucra in acea biserica 'ca-n filme' ;)


20/09/10 12:35

   
lorre
membru

Locatie: langa ape.
Inregistat: 07/10/06
Un tigan se ruga : " Doamne, te iubesc de bag cutitu` in toti!! "  ;  " Doamne, ce misto esti !!!"

Ultima modificare de lorre (21/09/10 16:10)


21/09/10 16:09

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08

lea24 a scris:

Am citit intr-o carte despre un mod de adresare al unei surori care proorocea catre un frate din biserica: 'Suflete de pe a doua banca cu ochelari si cizme de cauciuc !'. Atunci am aflat ca exista 'suflete cu ochelari' :)))
Sau despre altii care prooroceau ca Domnul va lucra in acea biserica 'ca-n filme' ;)

Ai putea sa ne spui in ce carte?

@lore, poate e gluma putin cam nesarata.


_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

21/09/10 20:13

   
lorre
membru

Locatie: langa ape.
Inregistat: 07/10/06
@emanuel : mie nu mi s-a parut, altfel nu o postam. Dar o sterg, daca mai exista reclamatii ;).

Ultima modificare de lorre (22/09/10 14:42)


22/09/10 14:42

   
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06
emanuel
Si eu am citit faza respectiva si din cate tin minte, era in cartea: "Intre zambet si suspin, Petru Lascau"


_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

22/09/10 16:09

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Se poate ! Eu am auzit chestia asta de vre-o doua saptamani. Un cunoscut zicea ca i s-a spus asa cumnatei sale de catre un ..."profet",  iar de atunci fratele sau asa-i spune sotiei sale: <<suflete cu ochelari>>.

Poate e un termen "de inspiratie" de spun mai multi asa.


_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

22/09/10 21:14

   
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06
emanuel, daca nu ai auzit si trait tu anumite lucruri nu inseamna ca nu e asa. Multe se intampla si multe spun cei care vorbesc de la ei si nu de la Domnul

_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

22/09/10 22:37

   
Sarah
membru

Locatie: Michigan
Inregistat: 08/03/07
pai poate pe randu doi erau 3 cu ochelari,si numa unu cu cizme,si a vrut sa-i spuna sigur,sa stie ca el e,sa nu se tot intrebe 3,oare nu cumva sunt eu? in ziua de azi,e posibil orice :(

_______________________________________
Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

23/09/10 14:57

   
lea24
membru

Inregistat: 03/09/10
Emanuel, cartea se numeste "Intre zambet si suspin", scrisa de Petru Lascau.

Ultima modificare de lea24 (03/10/10 09:52)


03/10/10 09:47

   
Pagini:  1 2    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net