TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Zilele din urma/Anticristul Moderat de +Archangel+, Old Subiect inchis
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 16
soso_zizou
membru

Inregistat: 29/07/07
anticristul va fi cel ce va fi pus sa coduca lumea. In uram cu ceva timp un membru  din Consiliul Natiunilor Unite spunea ca daca va veni un om cu carisma si putere de convingere, ei vor fi deacord sa-l puna peste lume ca carmuitor chiar daca va veni de la Dumnezeu sau satan, il vor urma.
Deja exista un sistem global de administratje, nu mai este mult pana se va stabili o Noua Ordine Mondiala care va fi condusa de anticrist...

29/07/07 16:07

Site web  
Gruia Samy
membru

Inregistat: 23/07/07
Eu asa cred pt ca ei au o invatatura falsa, si asa scrie in Biblie caci vor veni multi invatatori falsi si ei sunt anticristi :)

31/07/07 11:54

albertina
membru

Inregistat: 12/11/06

Gruia Samy a scris:

Eu asa cred pt ca ei au o invatatura falsa, si asa scrie in Biblie caci vor veni multi invatatori falsi si ei sunt anticristi :)

asa este... e plina lumea de anticristi....

08/08/07 01:06

sytri
membru

Inregistat: 18/08/07
antihrist?
eu zic ca e doar un simbol

18/08/07 09:09

CodDot
membru

Inregistat: 12/01/06
pentru mult timp mi-a fost frica de 2 lucruri:
- sa fiu eu un antihrist
- sa innebunesc

Sa ma ajute Domnuls sa stau stans lipit de El, nedepartandu-ma niciodata de El.

18/08/07 11:49

Site web  
Sarah
membru

Inregistat: 08/03/07

sytri a scris:

antihrist?
eu zic ca e doar un simbol

ce te face sa crezi ca e doar un simbol??? daca ar fi asa,ar fi prea bine,dar ma tem ca nu e asa.

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

18/08/07 16:04

sytri
membru

eu vorbesc de antihrist asa cum e prezentat in biblie...   despre acel antihrist am zis ca e doar un simbol...

in mai multe mitologii apare un personaj anume care prin puterile sale duce atat oamenii cat si zeii spre moarte.

cel mai clar apare acest lucru in mitologia nordica si in mitologia egipteana.
ma refer la Loki si la Set, despre care se poate spune ca reprezinta aceasi deitate.    in mitolrile nordice si egiptene se spune ca zeul intunericului se va naste pe pamant din femeie si ca de la o varsta destul de mica va strange o mana de oameni nascuti cu acealsi scop ca al sau si va distruge lumea pentru a creea pe ruinile ei o lume a intunericului...

acum sa ne gandim la ce simbolizeaza intunericul...
prin intuneric putem intelege starea primordiala, haosul.

20/08/07 13:38

filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Antihristul este exact ce-i spune numele că e. Dacă tu vrei să tragi paralele cu alte lucruri, e dreptul tău.

Cuvântul lui Dumnezeu nu confirmă paralele trasate de tine.

Simbolistica întunericului şi interpretările ei pot fi discutate în altă parte. Topicul acesta tratează o persoană reală, denumită printre altele "Anticrist".

20/08/07 13:49

Site web  
deea
membru

Inregistat: 25/08/07
shtiatzi ca,cand a fost scrisa apocalipsa roma era intrun fel de razboi si aceasta parte a bibliei seamana foarte mult cu ce se intampla atunci:-?

25/08/07 13:18

bathor
membru

Shilo a scris:

Stiati ca in greaca anti nu inseamna impotriva ci in loc de, care tine loc de?

Da , de fap se stie ca Diavolul si planul s-au nu sunt   altceva decat o imitatie a planului lui D-zeu .

de unde jtii cum arata cele doua palnuri?elai vazut?...POATI SPUNE CA UNULE E O GRADINA PLINA CU FLORI JI ALtul e plin cu flacari?sau doar ca aja a zis cnv intro carte voi credeti ca e adevarat?...aduceti dovezi solide...ji nu pe cele din biblie...ca aleas bullshituri

25/08/07 13:25

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Vezi ce si cum scrii, bathor. Altfel vei avea niste consecinte de suportat :) .

25/08/07 21:15

deea
membru

de ce evitati subiectul?nu suportati deloc adevarul sau e imposibil sa recunoasteti ca va bazati pe un basm?

26/08/07 00:27

april
admin forum

Ce evitam ?

26/08/07 01:10

ninelus87
membru

Inregistat: 20/08/07

bathor a scris:

de unde jtii cum arata cele doua palnuri?elai vazut?...POATI SPUNE CA UNULE E O GRADINA PLINA CU FLORI JI ALtul e plin cu flacari?sau doar ca aja a zis cnv intro carte voi credeti ca e adevarat?...aduceti dovezi solide...ji nu pe cele din biblie...ca aleas bullshituri

in ceea ce ne priveste noi stim in ce credem si biblia intradevar e cuvintul lui dumnezeu .dc nu crezi atunci explicam cum de-a reusit aceasta carte sa ajunga pina azi ca restul nu prea au avut viata lunga puneti intrebarea asata si apoi mai vb
\

26/08/07 12:41

deea
membru

nu sunteti singura religie care a ajuns pana azi ;)) nu va puteti baza pe asta ca sa dovediti ceva

26/08/07 14:55

bathor
membru

deci am primit un ban:-?...ionteresant..daca o sa cititi o postare de a mea atunci o sa vedeti ce se intampal daca imi dati ban..nu puteti recunoaste ca sunteti nijte intrusi in religie ji ca iati atacat pe toti ca sa aveti voi dreptate...crestinismul pedepsea pe oricine indraznea sai contrazica pt ca jtiau ca au dreptate

27/08/07 15:32

april
admin forum

bathor, mai citesti-ti mesajele inca o data. Nu e vorba de contrazis, ci de felul cum o faci. Si mai citeste si regulamentul inca o data. Ca sunt lucruri folositoare in el.

Si acum discuati la subiect. Multumesc.

27/08/07 17:48

blasphemer
membru

Inregistat: 07/09/07
Anticristul eu il consider,un conducator care o sa distruga religia,si poate si religiile,desi singura care e peste tot e doar crestinismul si subramurile.
Cum crestinismul a distrus alte culturi si religii va veni si ziua cand ea o sa-si ia rasplata cuvenita.

Sub nici o forma nu va fi trimis de Lucifer sau alte entitati ceresti,pentru ca pur si simplu nu are nevoie,sa faca asta,o putea face oricand,timpul nu trece in "lumea zeilor" ,deci la el nu conteaza.Nu o sa se desparta pamantul in doua,nu ar sa iasa demoni din pamant,nu o sa cada cerul,pentru ca e doar o culoare albastra,nu ar sa vina issus din nou.

Va fi rezolvat cum trebuie,cum se rezolva in epoca noastra,cu politica,in cel mai rau caz razboi.
Deci cand am zis distrus mam referit si la dizolvarea pur si simplu a bisericii si religiilor.

07/09/07 15:14

sytri
membru

de fapt va fi un individ care va trage sforile din umbra...

07/09/07 15:18

blasphemer
membru

Tot asta am zis si eu,un conducator,o sa inceapa ceva,o sa traga sforile,dar nu va desparti cerul si nu vor zbura demoni deasupra noastra ,cum e viziunea crestinilor.
Va fi ceva...simplu.

07/09/07 15:19

filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Biblia te contrazice. De fapt prezintă implicarea a două personaje: conducătorul efectiv - Antihrist şi respectiv un prooroc al său. Eu am motive întemeiate să cred Biblia. Motive pentru a te crede pe tine.... zero.

2 Tes 2:
8. Şi atunci se va arăta acel Nelegiuit, pe care Domnul Isus îl va nimici cu suflarea gurii Sale, şi-l va prăpădi cu arătarea venirii Sale.
9. Arătarea lui se va face prin puterea Satanei, cu tot felul de minuni, de semne şi puteri mincinoase,
10. şi cu toate amăgirile nelegiuirii pentru cei ce sunt pe calea pierzării, pentru că n-au primit dragostea adevărului ca să fie mântuiţi

Apoc. 13:
12. Ea lucra cu toată puterea fiarei dintâi înaintea ei; şi făcea ca pământul şi locuitorii lui să se închine fiarei dintâi, a cărei rană de moarte fusese vindecată.
13. Săvârşea semne mari, până acolo că făcea chiar să se pogoare foc din cer pe pământ, în faţa oamenilor.
14. Şi amăgea pe locuitorii pământului prin semnele, pe care i se dăduse să le facă în faţa fiarei. Ea a zis locuitorilor pământului să facă o icoană fiarei, care avea rana de sabie şi trăia.

Apoc. 16:
13. Apoi am văzut ieşind din gura balaurului, şi din gura fiarei, şi din gura prorocului mincinos trei duhuri necurate, care semănau cu nişte broaşte.
14. Acestea sunt duhuri de draci, care fac semne nemaipomenite, şi care se duc la împăraţii pământului întreg, ca să-i strângă pentru războiul zilei celei mari a Dumnezeului Celui Atotputernic.

Apoc. 19:
20. Şi fiara a fost prinsă. Şi împreună cu ea, a fost prins prorocul mincinos, care făcuse înaintea ei semnele, cu care amăgise pe cei ce primiseră semnul fiarei, şi se închinaseră icoanei ei. Amândoi aceştia au fost aruncaţi de vii în iazul de foc, care arde cu pucioasă.

07/09/07 16:13

Site web  
sytri
membru

si...     se poate spune ca fiara e...  papalitatea !!!

08/09/07 10:25

blasphemer
membru

vai biblia,ce sa zic,o carte groasa cu multe pagini in ea care relata povestiri cu morala ca sa aduca crezare,frica si discordie.
nu zic ca toate sunt povestile nu sunt adevarate,unele pot fi,dar sa fim seriosi am mai relatat ideea asta,daca fiara asta e atat de rea si de vicleana de ce nu prea se vede nimic pe orizont?
de ce nu cade ceru?
de ce nu se desparte pamantul?
de ce nu vin demoni mici si dracusori din pamant si ne sodomizeaza pentru multi ani?
au trecut 2 mii de ani de la venirea lui isus si in acesti 2000 de ani nu sa relatat nimic in atat de spectaculos care sa ne ameninte existenta...poate razboaiele cauzate de politica.
defapt daca ma gandesc au venit dracusori mici,chiar crestinii,in inchizitie,au sodomizatii mii de oameni,leau scos ochii,limbilie,muschii si altele modele de tortura care le simti teroarea si durerea numai cand le rostesti.
"amin"

Ultima modificare de blasphemer (15/09/07 01:52)

15/09/07 01:51

april
admin forum

blasphemer, daca nu ai ceva de scris la subiect mai bine te abtii. Ok ?

Multumesc.

15/09/07 11:38

blasphemer
membru

din pacate face parte din subiect,daca tu nu acepti asta nui vina mea

15/09/07 16:50

Pagini:  1 2 3 4 5 ... 16   Subiect inchis

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la