TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Fetele intreaba, baietii raspund Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 134
ionelcim
membru

Inregistat: 01/11/05

april a scris:

- va certati intre voi pentru fete? si daca da, cum: pe fatza sau mai subtil?

hai sa incep cu ultima:
de cand eram in liceu am hotarat ceva, noi baietii:
"nu stricam prietenia dintre noi pentru fete"

asa ca in cazul meu nu m-am certat cu nimeni pt asa ceva, si nici nu-mi doresc, dar sunt o gramada de baieti care o fac....si care n-o sa recunoasca in fata voastra...

Ultima modificare de ionelcim (20/01/06 13:30)

20/01/06 13:28

ionelcim
membru

april a scris:

- cum discutati intre voi despre fetele pe care nu le suferiti si cum despre fetele pe care le agreati?

hmm..grea intrebare tu april...cum discutati? cine o inventat intrebarea asta?
in cazul meu, pot spune ca-mi place sa discut orice lucru "pe fata" ori ca-i de bine ori ca-i de rau, fara sa fie nimic exagerat,  dar nu toti b sunt la fel...

oricum in dreptul meu cand ies cu baietii, noi vb destul de putin(asa cvred eu) despre fete
sa nu aveti impresia ca baietii vb foarte mult despre fete. mai sunt si alte lucruri importante

20/01/06 13:42

ionelcim
membru

april a scris:

- ce cuvinte folositi cand discutati despre baietii pe care nu ii inghititi?   

Dl sa-l ierte, sa-l mustre.......dar e valabil si pt fete

20/01/06 13:44

rictus_nervos
membru

Inregistat: 09/01/06
mi se pare corect sa raspundem, desi nu sunt multumit deloc de frelul in care unele au raspuns... ma rog... nu trebuie sa fiu eu multumit, dar de dragul ideii de discutie, ar fi fost frumos sa mai vedem si alte raspunsuri comprehensive precum a dat o don'soara...
despre certatul pe fete nu sunt multe de spus... depinde de cine se cearta... uneori iese cu bataie, alteori cu vorbe grele (ca sa nu spunem apelative ce amintesc de regnul animal si vegetal)... rar sa fie baieti care sa trateze problema cu maturitate... nu va inselati... sunt rari baietii care nu va trateaza ca pe o proprietate in cazuri de genul asta... daca au ajuns sa se certe, e clar...
fetele pe care nu le suferim sunt subiect de bascalie; stati linstite, nu se fac glume cu tenta sexuala, ci doar se face misto de presupuse defecte (fizice sau ba)... despre baieti, la fel... e un pic cam ca la animale, doar ca mai rau... instincte... chit ca vor sau nu sa recunoasca baietii credinciosi de pe forum, suntem niste copii la minte cand vine vorba de conflicte... mai ales noi astia tineri (si ma includ cu totu', ca doar nu are rost sa o dau dupa cires...)
cat despre fetele pe care le agream, daca stim ca ala nu are treaba cu ea, vorbim astfel incat sa ne dam mari ca i-am capatat atentia, ca "ia uite ce favoruri" mi-a facut (in sensul de interpretare a unii zambet ca o acceptare a cererii de casatorie; exagerez evident: baietii fac si eui tantar din armasar), chestii de genu'... nu o sa auziti discutii prea inteligente referitoare la voi, decat la anumiti baieti care nu au ce face si studiaza psihologia feminina si cand cred ca au gasit raspunsul se dau cu capu' de toti peretii: isi dau seama ca au dat cu oistea in gard...
radeti cat mai puteti, fete si baieti!

20/01/06 16:06

rictus_nervos
membru

cuvinte folosite... nu stiu daca e cazul... ascultati-va fratii din familie...
hai mai radeti nitel...

20/01/06 16:07

rictus_nervos
membru

asa... acu despre partea cu prietenia... partea cu datu' e cumva... ciudata... baietii leaga prietenii foarte puternice, dar ca in orice relatie este nevoie de timp pentru o sudura puternica...
ce cred eu ca deosebeste prietenia dintre fete de prietenia dintre baieti...
baietii isi permit glume unul cu altul... ma refer la glume pentru care fetele le-ar considera nasoale si pentru care s-ar supara de tot una pe alta... prietenii isi permit sa se strige unul pe altul dupa porecla, fara sa se supere... baietii isi permit sa faca misto unul de altul cand vine vorba de fete pe care le plac; nu se supara daca prietenul face misto de el ca ii place o fata si nici nu considera ca vrea sa i-o fure, nici nu considera ca se va duce mai depare... si daca se duce, nu e mare branza... baietii isi permit sa se flatuleze, ca sa folosesc un eufemism, in prezenta altor baieti.. personal, consider ca e scarbos, dar poate sunt eu mai sensibil... dupa ce s-au certat, baietilor le vine usor sa devina prieteni din nou: de cele mai multe ori, mai apropiati ca inainte...
ca sa se rupa o prietenie intre baieti este ceva... de cele mai multe ori, femeile sau fetele reusesc asa ceva...
radeti cat mai puteti, fete si baieti!

20/01/06 16:18

sweet andra
membru

Inregistat: 11/01/06
Pe ce puneti accent cel mai mult intr-o relatie?

21/01/06 11:54

ionelcim
membru

relatie cu cine? ce fel de relatie?

pe ce pun accentul in orice relatie, pot sa spun: respect, credinciosie, politete, seriozitate.....

22/01/06 14:25

Zildjian
membru

Inregistat: 19/12/05

sweet andra a scris:

Pe sinceritate. E singurul lucru care poate sa tina relatia, sau nu neaaparat. Prefer sa nu ma iubeasca si sa fie sincera, decat viceversa.

23/01/06 12:58

monica
membru

Inregistat: 16/03/05
Bunul simt, sinceritatea, respectul ar trebui sa existe in orice relatie.

23/01/06 17:48

CodDot
membru

Inregistat: 12/01/06

monica a scris:

Bunul simt, sinceritatea, respectul ar trebui sa existe in orice relatie.

in afara de cele spuse de tine... ei bine dragoste reciproca

23/01/06 18:27

Site web  
mit4jc
membru

Inregistat: 08/12/05

Pe incredere, sinceritate, respect, loialitate.

Ultima modificare de mit4jc (24/01/06 20:15)

24/01/06 20:14

Antonim
membru

Inregistat: 22/11/05
cred ca aici ar trebui sa scrie cineva care este in aceasta faza a vietii cand vb despre fete in mod special si inca nu are o prietena care sa determine scurtarea acestor discutii ;)

26/01/06 12:31

Site web  
ionelcim
membru

nu prea inteleg ce zici.....oricum...tu de ce nu poti?

26/01/06 14:04

daria
membru

Inregistat: 25/01/06
parerea mea este ca cel mai important intr-o relatie este si ramine comunicarea.
daca poti sa vb deschis cu persoana de linga tine poti trece impreuna si prin zile rele si zile bune.
Conteaza foarte mult sa sti ce expectante are persoana de linga tine si reversul e valabil. ;)

26/01/06 16:51

Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05

Antonim a scris:

cred ca aici ar trebui sa scrie cineva care este in aceasta faza a vietii cand vb despre fete in mod special si inca nu are o prietena care sa determine scurtarea acestor discutii ;)

headshot ... joci cu cheat-uri? :)

26/01/06 23:11

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Hai sa va pun si voua o intrebare care ne-a fost pusa noua :

Ce rol are varsta fetei in inceperea unei "relatii"? Adica ce diferenta de varsta ati prefera sa fie intre voi? Si de ce?

29/01/06 21:22

ionelcim
membru

prima data sa raspunda,......cine v-a intrebat pe voi

30/01/06 15:21

lucian
membru

Inregistat: 24/01/06

Larisa a scris:

De ce in general fetele sunt alea mai spirituale cand de fapt tipul ar trebui sa fie preot si profet in casa casa lui?

Stiinta arata ca unul dintre motivele spiritualitatii crescuta in randul fetelor este insusi modul de gandire si actionare al acestora. Astfel fetele beneficiaza de o intuitie mai activa fata de cea a baietilor, avand, de aici, o inclinatie deosebita spre comunicarea cu viintele supranaturale. De unde si "excesul de zel" in aceasta comunicare, fetele petrecand mai mult timp in analiza si comentarea visurilor.
Aceasta idee este acceptata si sustinuta si de teologi marcanti, cum ar fi Rev.Iosif Ton

30/01/06 19:48

anda82
membru

Inregistat: 26/01/06
noi,femeile mergem in esenta lucrurilor,din cauza aceasta suntem "ajutor potrivit pt voi barbatii".ca sa va sustinem ,si sa va intrebam"ce pot sa fac ca tu sa te simti mai bine? sau "cum pot sa te sprijin in luarea deciziei?" ,noi trebuie sa fim pline de feminitate adica "duh bland si linistit"

31/01/06 00:27

Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05
Da, Doaaamne!

31/01/06 01:47

Site web  
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Repet intrebarea pe care am pus-o mai sus :

Ce rol are varsta fetei in inceperea unei "relatii"? Adica ce diferenta de varsta ati prefera sa fie intre voi? Si de ce?

31/01/06 20:02

lucian
membru

Inregistat: 24/01/06
Buna intrebare... nu stiu insa daca tot la fel de bune vor fi raspunsurile.
Vorbesc din tabara celor care inca nu au inceput nimic, si pot sa spun ca desi cu ceva timp in urma aveam niste "principii" in privinta varstelor, am inceput sa cred ca varsta nu este unul din factorii principali. Cu siguranta ca nimeni nu a sustinut asta aici, dar tind sa cred ca este un gand care mai devreme sau mai tarziu va fi mentionat.
Cred ca foarte important este un nivel cat se poate de apropiat al maturitatii. Al varstei  reale, daca vreti. In acest sens nu am nimic impotriva unei relatii in care el are 25 si ea are 19, daca gandesc la acelasi nivel (va rog sa nu trageti concluzii pripite. Deductia este urmatoarea: ori ea s-a maturizat prea repede, ori el prea tarziu - nu incercati, in general,  sa blamati o anumita categorie). Nu este cazul sa incep cu alte exemple, insiruind o multime de variante, deoarece prefer sa cred ca s-a inteles opinia mea.
Cel mai frumos este atunci varsta maturitatii persoanelor in cauza corespunde intervalului normal de ani. Mai exact daca ai 21 de ani sa te porti ca atare.
Sunt de parere ca atunci cand aceste proportii sunt respectate, relatia nu are de ce sa nu mearga bine, in aceasta privinta!

Mai astept si lamuririle altora... poate am fost "prea psiholog"! :D

Acum spune-ne si tu ce crezi!

01/02/06 10:18

black-panther
membru

Inregistat: 18/10/05
varsta EI acceptabila pt mine = varsta mea +/- 8 ani

01/02/06 11:45

Site web  
ionelcim
membru

april a scris:

Repet intrebarea pe care am pus-o mai sus :

in dreptul meu,...as prefera sa nu fie mai mare cu mai mult de 1an, dar nici mai mica cu 5-6, ani....dar astea, pana la urma sunt toate asa de provizorii ca.....

01/02/06 14:44

Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 134    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la