TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Baietii intreaba, fetele raspund... Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 82
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Bani!

20/12/05 00:24

Site web  
m3diator
admin

Inregistat: 08/12/04
vin si eu cu o intrebare:
cat de importante sunt pentru fete cadourile/micile daruri ?

20/12/05 00:44

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
In general sunt ( poate )mai importante decat unele cadouri "mari"...
Atentia conteaza, zic eu, si nu cred ca sunt singura.
Facandu-le din cand in cand mici daruri, le aratati ca tineti la ele si ca va ganditi la ele...
( si un pic de romantism in alegerea ...darurilor...)

Nu toate fetele vor bani ! Unele vor insa bani  poate din cauza ca nu au altceva de asteptat din partea unor baieti!

Ultima modificare de april (20/12/05 01:01)

20/12/05 01:00

april
admin forum

Ce vor fetele de la baieti? Hm...buna intrebare..despre asta voiam sa scriu mai demult ceva.O sa incerc acum, asa, spontan.

Fetele vor poate  pe cineva sa le implineasca:
- nevoia de afectiune : vor sa fie iubite si sa li se arate asta ( de ex.: gesturi, atentii, mici cadouri...)
- nevoia de comunicare: sa comunice cu ...voi, sa poata vorbi cu voi ( sa aiba si ce ) si sa fie ascultate
- nevoia de sinceritate si incredere : vor sa fiti sinceri si sa aiba incredere in voi( asta le face sa se simta in siguranta cu voi, ocrotite, protejate..)
-nevoia de a sti ca ele sunt prioritare in viata voastra ( si sa le dovediti asta)
-nevoia de sprijin emotional:( asta merge mana in mana cu comunicarea): sa la ascultati cu atentie ( chiar daca nu le intelegeti), si sa fiti alturi de ele. Sa le oferiti un umar pe care pot plange , si nu predici despre motivele pe care le au sau nu sa planga...etc.
Sa va pese cu adevarat de ele!

Etc...etc...etc...:)

Ultima modificare de april (20/12/05 07:52)

20/12/05 01:29

Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05
Un dar este ceva pe care il poti tine in mana si sa spui: "Priveste, s-a gandit la mine!" sau "Nu m-a uitat!". Te poti gandi la cineva si ii poti oferi un dar. Darul in sine este un simbol al acestui gand. Nu conteaza daca a costat sau nu bani. Ceea ce conteaza este ca te-ai gandit! Si gandul nu a fost doar in minte, ci a fost exprimat printr-un dar, care ste o expresie a iubirii.Darurile sunt simboluri vizuale ale iubirii! Darurile pot fi cumparate, gasite sau facute! Daca te opresti pe drum si culegi o floare pentru iubita ta e semn de iubire! Si inca ceva bajetilor! Daca vrei sa devii un expert in a oferi daruri trebuie sa-ti schimbi atitudinea fata de bani!

20/12/05 01:32

Site web  
m3diator
admin

Inregistat: 08/12/04
la prima vedere pare foarte greu sa multumesti o fata dar cand o
iubesti cu adevarat toate acestea vin de la sine... si devine chiar
foarte simplu, cel putin asta e experienta mea.

merci pentru raspunsuri fetelor, ma ajutati sa'mi intaresc convingerile
si sa fiu sigur ca ceea ce stiu, stiu bine :)

20/12/05 02:25

monica
membru

Inregistat: 16/03/05
cat de importante sunt pentru fete cadourile/micile daruri ?
Cred ca intr-o relatie fiecare detaliu conteaza, mai ales acele detalii care aduc bucurie celui/celei de langa tine si care il/o fac sa inteleaga ca este iubit (a) si apreciat (a).

Ultima modificare de monica (20/12/05 17:03)

20/12/05 16:47

filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Mici, mici, dar să aibă totuşi ceva carate...
:D

Ultima modificare de Lupea_Filip (20/12/05 21:36)

20/12/05 21:36

Site web  
vaxaly
membru

Inregistat: 28/03/05
ce intelege-ti prin romantism, ca m-ati inebunit cu romantismul asta. cum ar arata un cadou romantic?

20/12/05 21:58

Site web  
vaxaly
membru

april a scris:

sa la ascultati cu atentie ( chiar daca nu le intelegeti),

Chiar ma intrebam daca femeia poate fi inteleasa.....

Lupea_Filip a scris:

Mici, mici, dar să aibă totuşi ceva carate...
:D

...lasa mai filipe ca nu toate vor carate...

Ultima modificare de vaxaly (20/12/05 22:03)

20/12/05 22:01

Site web  
vaxaly
membru

Larisa a scris:

Un dar este ceva pe care il poti tine in mana si sa spui: "Priveste, s-a gandit la mine!" sau "Nu m-a uitat!". ..!

faina idee, si cred ca ai si dreptate. e bine sa aud si parerea fetelor... (ca de parerea baietilor is satul)

20/12/05 22:05

Site web  
Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05

vaxaly a scris:

ce intelege-ti prin romantism, ca m-ati inebunit cu romantismul asta. cum ar arata un cadou romantic?

O seara la un restaurant mai elegant, flori, lumanari, ciocolata, lenjerie intima(scuzati cuvantul lenjerie).

20/12/05 23:09

Site web  
april
admin forum

Lupea_Filip a scris:

Mici, mici, dar să aibă totuşi ceva carate...:D

Daca baiatul are "carate" ( cine citeste sa inteleaga :D ) este acceptat cu placere si un cadou fara carate...fiindca de multe ori persoana care ofera da valoare cadoului...

21/12/05 18:47

april
admin forum

vaxaly a scris:

e bine sa aud si parerea fetelor... (ca de parerea baietilor is satul)

Tocmai de aceea e creat topicul acesta, sa aflati parerea fetelor...
Deci, daca vreti sa stiti ceva despre ele, mergeti direct la sursa :)

21/12/05 18:51

vaxaly
membru

O seara la un restaurant mai elegant, flori, lumanari, ciocolata, lenjerie intima(scuzati cuvantul lenjerie).

...ok. ma gandeam si eu la asta dar parca sunt bine cand spune o fata :))
...(si se accepta cuvantul lenjerie:P)

21/12/05 23:41

Site web  
Zildjian
membru

Inregistat: 19/12/05
Bai baieti,daca apelati la forum ca sa aflati parerile fetelor,e grav. Puteti foarte usor sa intrebati pe o fata "reala",din viata voastra de zi cu zi,si o sa observati cat de deschisa poate sa fie. Belive me..i did :)

22/12/05 00:05

Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
aici sunt mai multe...

mai cu talent fetelor,mai cu talent ;)

22/12/05 00:09

vaxaly
membru

Zildjian a scris:

Bai baieti,daca apelati la forum ca sa aflati parerile fetelor,e grav. Puteti foarte usor sa intrebati pe o fata "reala",din viata voastra de zi cu zi,si o sa observati cat de deschisa poate sa fie. Belive me..i did:)

mai e bine sa stii si parerea pe forum. Eu doar sunt curios ce vor fetele :) ... am 4surori si le intreb si pe ele, si multe amice (crestine si necrestine) si le mai intreb din cand in cand, dar eu vreau sa vad ce vor si fetele "noastre" de pe forum .....

22/12/05 12:28

Site web  
april
admin forum

Seraphim a scris:

mai cu talent fetelor,mai cu talent ;)

Intrebati voi "mai cu talent", si vom raspunde si noi  la fel de...."mai cu talent".

22/12/05 13:18

winnetou
membru

Inregistat: 22/12/05
rog fiecare fata kre citeste intrebarea asta sa raspunda la ce am intrebat!

ce doresc fetele cel mai mult de la prietenul lor (cele kre v-atzi achizitzionat unul)

22/12/05 15:49

Site web  
Zildjian
membru

Ok...daca fetele sunt deschise la discutii,o sa le intreb: Ce aveti in cap cand luati fustele alea "Low Rider" de pocaite, mulate pe buci mai rau ca la Madona? Aveti impresia ca sunteti mai sfinte daca se vad trasaturile fundului mai bine? Credeti ca barbatii pocaiti sunt de fier? Nu au pofte? Nu va condamn eu..Biblia o face...

26/12/05 18:15

april
admin forum

Nu cred ca trebuie sa bagi toate fetele in aceeasi oala! Nu toate se imbraca asa. Poate la tine in biserica...
Si ai putea sa te exprimi mai...politicos.

26/12/05 18:24

Zildjian
membru

E adevarat,nu toate fetele se imbraca,dar 90% o fac. Si nu neaaparat la mine in biserica,ci in majoritatea bisericilor. Si nu cred ca e cazul politetii aici, pentru ca lucrurile astea sunt strigatoare la cer. April, nu crezi ca diavolul isi face de cap prin "surorile" astea cu coapse puternice...chiar crezi ca ar trebui sa fim politicosi cu dracul? In fond, e lucrarea lui, si vina nu e a "surorilor'. Ca de..noi nu avem personalitate. Noi suntem credinciosi si mergem la'dunare.

28/12/05 12:47

vaxaly
membru

la mine in biserica exista si un lider spiritual al tinerilor si deci pot sa spun ca la mine in biserica nu e cazul de fete care sa imbraca "dezbracat". totusi au fost si ceva exceptii (ca peste tot) dar s-au mai linistit. Si totusi la noi nu e "sfanta traditie" ci pot sa zic ca ea cea mai libera biserica din zona Moldovei. Trebuie cineva care sa le explice. aici era sotia pastorului de tineret care vorbea cu fetele .....
...au nevoie de explicatii ca multe sunt ..." "

28/12/05 13:44

Site web  
ionelcim
membru

Inregistat: 01/11/05

Zildjian a scris:

E adevarat,nu toate fetele se imbraca,dar 90% o fac. .

te rog sa ma crezi ca la noi 98% nu o fac, ceea ce am prezentat mai sus este o exceptie destul de rara, si plus de asta fata resp nu este membra la noi in biserica.
hai sa nu exageram....

28/12/05 15:00

Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 82    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la