TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Ptr fete: ce va deranjeaza la unii baieti? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 34
justdoit
membru

Inregistat: 27/07/07
uneori fetele isi asuma responsabilitati nu neaparat necesare... si invinuiesc beietii de iresponsabilitate

21/08/07 22:03

Sarah
membru

Inregistat: 08/03/07
hmmm,spui tu ceva aici,insa noi de multe ori vrem sa ajutam,sa intindem o mana,si sa facem lucrurile sa functioneze,si asta ne motiveaza sa ne asumam responsabilitati care nu prea ne apartin,{cu ce suntem noi de vina,ca ne dam seama mai repede ca trebuie facut ceva ;)},lasand gluma la o parte,cred ca e mai bine ca cineva sa-si asume responsabilitatea,decat sa astepte pana celalalt isi da seama,sau pana il urneste din loc.Faza-i ca nici nu va convine sa va spunem cam ce responsabilitati va apartin....

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

22/08/07 02:37

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07

Sarah a scris:

insa noi de multe ori vrem sa ajutam,sa intindem o mana,si sa facem lucrurile sa functioneze,si asta ne motiveaza sa ne asumam responsabilitati care nu prea ne apartin

Sarah,stii cum s-ar putea traduce? :D :D Ca vrem sa acaparam  tot,mai baieeeti,mai!!!! :D :D :D

Lasand gluma la o parte,Sarah,adevar ai grait!

Ultima modificare de Magdy (22/08/07 12:18)

22/08/07 08:52

dora27
membru

Inregistat: 14/08/07

Sarah a scris:

,lasand gluma la o parte,cred ca e mai bine ca cineva sa-si asume responsabilitatea,decat sa astepte pana celalalt isi da seama,sau pana il urneste din loc.Faza-i ca nici nu va convine sa va spunem cam ce responsabilitati va apartin....

bine spus Sarah! mie personal mi-ar palcea sa nu spun niciodata unui baiat ce responsabilitati are, ci as dori ca el sa stie asta!

Ultima modificare de dora27 (22/08/07 14:22)

22/08/07 14:21

justdoit
membru

dar uneori nu e cazul pentru ca sa isi asume o anumita responsabiliate.... toate la timpul lor... uneori bagaje in plus nu fac altceva sa te incetineasca sa faci ceea ce este cu adevarat important

22/08/07 14:45

dora27
membru

Inregistat: 14/08/07
pai normal ca la timpul potrivit.......ca daca si le asuma cand nu e momentul......atunci responsabilitatile sunt un "bagaj" in plus.....

22/08/07 14:50

Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07

Sarah a scris:

lasand gluma la o parte,cred ca e mai bine ca cineva sa-si asume responsabilitatea,decat sa astepte pana celalalt isi da seama,sau pana il urneste din loc.Faza-i ca nici nu va convine sa va spunem cam ce responsabilitati va apartin....

Baietii actioneaza mai greu pentru ca ei gandesc lucrurile mai logic si parca asa e in natura lor:  sa astepte.  Personal am vazut in viata ca este mai bine sa astepti decat sa te arunci sa faci ceva ca trebuie facut.  Este nevoie de o calauzire concreta din partea lui Dumnezeu, chiar si in lucrurile mai marunte.  Fetele actioneaza conduse mai mult de instinct, emotii si sunt mai nerabdatoare din fire :).  Acum, cu responsabilitatile, sunt de acord ca si baietii si fetele sa isi asume responsabilitatile care li sunt atribuite de Dumnezeu in primul rand.

Eu v-as sugera sa va impliniti mai intai responsabilitatile voastre inainte sa spuneti altora ce responsabilitati le apartin lor :D.

Acum sa nu ma luati la rost ca eu nu stiu exact despre ce e vorba in conversatia asta si am vorbit si eu la modul general.

Ultima modificare de Joseph7 (23/08/07 03:25)

23/08/07 03:23

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
wow ,deci baietii din ziua de azi nu au nimic in cap ,numa fete .Asa naspa mi se pare ca tu mergi si vb cu ei ca o amica si ei intra in interpretari ... sau  iti baga niste apropouri si fraze pe care le-or mai zis la 100 inaintea ta :)) (na ,nu are legatura cu indragosteala mea)

Ultima modificare de RainSong (01/09/07 19:49)

01/09/07 19:47

cami
membru

Inregistat: 17/07/07
de sters

Ultima modificare de cami (11/06/09 16:55)

04/09/07 12:55

giany
membru

Inregistat: 18/05/07
flory .... tu stii cate ceva despre bunele maniere???
si un om de 80 de ani este obligat moral sa ma salute daca eu(am 32 de ani) stau pe loc si el trece pe langa mine. cine da buna ziua primul cand intri in casa cuiva ??? cel care e in vizita sau cel ce e in casa???

04/09/07 13:36

cami
membru

de sters

Ultima modificare de cami (11/06/09 16:57)

04/09/07 14:14

giany
membru

flory a scris:

scuze ca nu am precizat in mesajul anterior ca respectivul trece pe langa fata!

si daca nu te observa omul ce faci ??? il saluti sau nu ???

04/09/07 15:02

cami
membru

de sters

04/09/07 19:11

giany
membru

pentru eventualitati poate ca el nu o place deloc pe ea si nici nu vrea sa o observe pentru ca e posibil ca ea sa fie si un pic ingamfata si prea plina de ea. pentru eventualitati...

04/09/07 22:49

sunshine
membru

Inregistat: 10/04/06
Giany_v daca nu iti place de o persoana si totusi o cunosti, tu nu o mai saluti? Poate persoana aceea vede in tine un exemplu, chiar daca e un baiat sau o fata, cum crezi ca reactioneaza in momentul in care observa ca nu o bagi in seama?
Eu tot consider ca baietii ar trebui sa salute primii si din pacate sunt foarte multi baieti care la ora asta se lasa salutati de fete, in loc sa salute ei primii...

Ultima modificare de sunshine (04/09/07 22:56)

04/09/07 22:54

giany
membru

am niste exemple de te taie rasuflarea...
nu le pot scrie ca e prea mult dar in principiu e vorba de anumite "fumuri" si "aere" pe care le manifesta anumite persoane de gen feminin si nu ma pot "urca" la acel "level" sa le salut pt ca daca le-as saluta as primi un fel de salut care nu-mi place. tre sa recunosti ca sunt si astfel de exemple.

04/09/07 23:00

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Exista un subiect si despre bunele maniere .

Cine-l gaseste primul :D ?

04/09/07 23:05

Joseph7
membru

Inregistat: 02/03/07
April il gaseste primul, daca nu l-a si gasit :D:D

05/09/07 04:17

cami
membru

de sters

05/09/07 10:32

giany
membru

nu m-am referit la tine pt ca nici nu te cunosc.

06/09/07 18:00

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Mie mi se pare aiurea sa astepti sa te salute baiatul primul :D Vezi pe cineva, fata, baiat, sau ce o fi, si il saluti ca doar nu te doare gura.Eu chiar nu ma impiedic in chestii de astea.Daca vrea sa ma salute bine, daca nu, la fel de bine.Dar in general eu salut prima, nu stiu de ce...asa m-am obisnuit.

Asa, si ca sa fiu la subiect, ma enerveaza teribil baietii care atunci cand dai mana cu ei, ti-o strang mai sa iti rupa oasele :D Nu stiu ce vor ei sa demonstreze cu asta, dar pentru mine e un motiv numa' bun ca data viitoare sa ii ocolesc :D:D

11/09/07 19:22

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Pe mine ma enerveaza aia care (iti) dau mana ca o carpa :)

11/09/07 19:37

Ste.fan
membru

Inregistat: 15/11/05
Pai, de ce? Ar fi mai dragutz daca ar trebui sa o tii cu gheata dupa un "salut" ? :D

11/09/07 19:50

justdoit
membru

cu o fata nu dai mana ca si cu un baiat.... intre barbati strangerea trebe sa fie puternica, fiecare e stapan pe el.... cu fata e altfel, odata ce e intruchipeaza frumusetea... sensibilitatea.... ea e mai fragila....si trebe sa te porti ca atare :)

11/09/07 20:53

OchiiCatreCer
membru

Inregistat: 28/08/07
scz ca intr discutia cu "strangerea de mana" :) si acuma sper ca nu mai is offtopic :)laura_emma a scris cv d genu:"da frumusete interioara?am observat ca totul revine la exterior(cel putin aici)
   am intalnit multe pers care imbracanduse cu "largituri"si stand cuminti in banca lor au ramas ani de zile nesalutate si respinse.DACA O FATA NU ARE FRUMUSETE IZBITOARE POTI TRECE P LANGA EA si sa spui"scz,nici macar nu te-am vazut k erai aici"
    hai sa fim seriosi  baietilor care va credeti ff sfinti si dati vina p fete;daca apare o fata care e aranjata(nu dezbracata)si una cu pantaloni de trening si ghete,la care veti merge prima?
    fiti seriosi baietilor!recunoasteti ca va plac fetele care se dau in spectacol."
                 :) deci...?

11/09/07 21:18

Pagini: 1 ... 11 12 13 14 15 16 17 ... 34    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la