TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Ptr baieti: ce va deranjeaza la unele fete? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 22
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
contradictii la femei: 1. Ptr. o femeie este tot timpul importanta siguranta "materiala". 2. Desi este important a supravietui din punct de vedere material, ele tot timpul isi cumpara haine scumpe. 3. Desi ele tot timpul isi cumpara haine scumpe,niciodata nu au cu ce sa se imbrace. 4. Desi ele zic ca nu au niciodata cu ce sa se imbrace, tot timpul se imbraca frumos. 5. Desi tot timpul se imbraca frumos, haina pe care o pun pe ele este doar "carpa veche". 6. Desi ele zic ca este doar o "carpa veche" se asteapta de la tine sa faci complimente. 7. Desi tu incerci sa le faci complimente, ele nu te cred niciodata ....!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

20/11/05 23:29

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
nu ma mir de ce sunt atatea fete nemultumite. asa nu-mi place sa vad mereu fete care sunt nemultumite de cum arata(de parca nu Dzeu lea creeat), nu le convine dc nu sunt apreciate cat vor ele, si atunci decurg la tot felul de "infrumusetari" ca sa vina apoi toti palavragiii si sa le faca sa se simta importante.

_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

21/11/05 14:47

   
mirella
membru

Locatie: Knoxville- TN
Inregistat: 18/03/05
ce mi'a placut ce ai zis larisa :P
hhehe, ionelcim, mie imi place cum arat :) si ii multumesc Lui D-zeu pt asta :P


_______________________________________
"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

21/11/05 15:13

   
filip
membru

Inregistat: 27/04/05

Larisa a scris:

contradictii la femei: 1. ... 2. ... 3. ... 4. ... 5. ... 6. ... 7. ...

Doamne, Te rog frumos, Te rog mult de tot, Te implor, ai milă, multă milă, foarte multă milă, infinit de multă milă, Doamne, de noi băieţii, şi izbăveşte-ne pe noi...


21/11/05 18:41

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
...de noi insine.....

...schimba-ne pe noi, te imploram, sa putem sa le acceptam asa cum sunt...dragele de ele....

                Amin.

Ultima modificare de april (21/11/05 21:12)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

21/11/05 20:50

   
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Dacă n-ar fi fetele astea să se bage în seamă...
Viaţa ar fi aşa de faină...


21/11/05 20:52

Site web  
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05
Tare as vrea sa stiu daca ar mai fi viata daca nu ar fi fetele sa dea viata locului in care sunt!

_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

21/11/05 21:36

Site web  
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05
mirela, sa sti ca ma bucur.

_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

22/11/05 18:05

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05

Larisa a scris:

Tare as vrea sa stiu daca ar mai fi viata daca nu ar fi fetele sa dea viata locului in care sunt!


Pai ce-ar fi sa le propunem la cei de la nasa sa mai duca si pe luna din ele, ca pe pamant se pare ca sunt prea multe, si plus de asta e plin universul de "locuri fara viata".


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

22/11/05 18:12

   
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
Ce tare ai fost ionelcim :)) doar ca n-ai calculat destul de mult ceea ce ai spus :D iti inchipui ce costisitor ar fi sa trimita femei pe luna ? :D si te-ai gandit ca sunt deja macar cateva carora le-ar placea sa mearga pe luna ? ;))))))

22/11/05 22:03

   
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Păi, să meargă, măcar odată pe lună, dacă nu chiar săptămânal... get it? :D

Ultima modificare de Lupea_Filip (22/11/05 23:19)


22/11/05 23:18

Site web  
mirella
membru

Locatie: Knoxville- TN
Inregistat: 18/03/05
hehe, anca, ne bagam? lol. mi-i bine pe Terra;)

_______________________________________
"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

22/11/05 23:41

   
ionelcim
membru

Locatie: cluj-napoca
Inregistat: 01/11/05

anca4j a scris:

:D iti inchipui ce costisitor ar fi sa trimita femei pe luna ? : ;))))))


pai orice lucru costa pana la urma, dar cred ca multi barbati si-ar asuma astfel de costuri. tot ce se pooate sa fie mai ieftin sa trimiti o femeie pe luna decat s-o intreti pe pamant.


_______________________________________
"CAT SUNT IN LUME SUNT LUMINA LUMII" Isus Hristos

23/11/05 11:22

   
mirella
membru

Locatie: Knoxville- TN
Inregistat: 18/03/05
deci despre ce vorbiti voi aici? ca vreti sa scapati de femei?am inteles eu bine?

_______________________________________
"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

23/11/05 19:18

   
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
asta arata cat de dependenti sunt ei de femei :D daca nu e asa , de ce va mai insurati sau.... pt majoritatea...de ce va cautati sotii ? :D orice faceti.  tot la "eva " va intoarceti .... pentru ca  VA LIPSESTE O COASTA ! :P

23/11/05 21:56

   
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
O doagă, mai degrabă... :D

23/11/05 23:23

Site web  
Larisa
membru

Locatie: Seattle
Inregistat: 22/05/05

anca4j a scris:

asta arata cat de dependenti sunt ei de femei :D daca nu e asa , de ce va mai insurati sau.... pt majoritatea...de ce va cautati sotii ? :D orice faceti.  tot la "eva " va intoarceti .... pentru ca  VA LIPSESTE O COASTA ! :P

Anca, tre sa se insoare pentru ca Dz i-a creat ca sa nu fie singuri pentru ca nu se descurca prea bine, dragii de ei. Au nevoie de cineva cu atentie distribuitiva si care sa-i incurajeze tot timpul ca pe bebelasi.


_______________________________________
"In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe" - Nicolae Iorga

24/11/05 00:37

Site web  
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
bine, bine...ne intrebam ce ar face barbatii fara femei...da sa fim seriosi_de fapt adam a fost creat primul_si pe urma eva
intelegeti  voi....


_______________________________________
calator spre eternitate

24/11/05 22:46

   
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
si in plus vorbiti de fete nemultumite!
de la creatie saracutul adam a fost nemultumit! Nu s-a multumit cu nici o animala...asa ca ....pana la urma voi sunteti cei care ati cerut "eve"_acum tineti-le si nu incercati sa scapati de ele ;)


_______________________________________
calator spre eternitate

24/11/05 22:48

   
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
N-am fost io acolo când cu Adam... că-i băgam io minţile-n cap!
:D


24/11/05 23:08

Site web  
Corina
membru

Locatie: Cluj-Napoca/Romania
Inregistat: 02/04/05
oau pe ce latura a alunecat discutia asta!
F. urata!  dar hai sa ma "bag si eu in discutie ca imi plac certurile astea"
Uneori ma tot intreb de ce a fost nevoie sa creeze Dumnezeu pe barbat, din moment ce femeile se descurca deja in toate domeniile.
Au preluat conducerea, chiar si unele biserici sunt conduse tot de femei, dar care stau in umbra! In cela mai multe familii, barbatii merg acasa dupa 8 ore de lucru, soferi, sau nustiu ce si se aseaza pe pat si spun: da-mi, fa-mi, ada-mi... nu conteaza ca la lucru 8 ore au fost si sotiile lor. am fost odata la o prietena de-a mea si am gasit-o tare suparata. Era insarcinata si lucra de dimineata pana pe la ora 5. apoi venea acasa si acolo "toata munca era dinaia de femei" spalat, calcat, gatit mancare etc...sotul ei era in somaj, sau i se terminase somajul si isi cauta de lucru, nu stiu exact, dar important e ca statea acasa. In dimineata zilei in care m-am pomenit la ei, prietena mea isi trezise sotul sa inchida usa si il atentiona ca a lasat pe masa bani pentu cumparaturi. Nu stiu altfel de detalii, insa ea cand venii la ora 5 de la lucru banii de cumparaturi erau tot acolo si sotul ei in fata televizorului. Binenteles a luat banii si a mers ea si a facut si cumparaturile...si sa imi spuneti voi acum: ce rost are sa ai in casa un asemenea sot? nu se descurca mult mai bine singura? Femeile sunt tratate adesea ca un vas mai slab, dar de ce barbatul ar fi mai puternic? Puternic la ce? Ca asa s-au lenevit baietii, si barbatii in general, ei nu au nevoie de scoli, ca ei oricum isi gasesc si se insoara, ca ei nu trebuie sa aiba caracter, ca se poate trai si fara, ca ei muncitori pe un santier le ajunge...si cand e vorba sa se insoare le trebuies fete destepte cu scoli, cu realizari, sa nu fie grase, sa nu fie, slabe, sa nu cumva sa fie balbaite, sa nu cumva sa...am auzit expresia "sa aiba buzele prea aproape de nas"... dar cine va credeti?
Nu va ganditi ca fetele nu mai au cu cine sa se casatoreasca ca ele au crescut (spiritual vorbind), sau daca nu vreti sa ramaneti asa atunci casatoriti-va cu fete ca voi (mai sunt si exceptii binenteles, nu pentru ei am scris). Si nu mai fiti aroganti, bine? ca nu e cazul.


_______________________________________
sug pula

25/11/05 13:35

   
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Corina, eu îţi dau perfectă dreptate. Şi eu consider că bărbaţii nu prea au scop în lumea asta. De altfel, eu m-am întrebat adesea de ce m-o adus Dumnezeu pe lume. Nu folosesc la nimic, ci numai parazitez.

Mă  gândesc că, dacă ar fi fost o femeie la început, atunci cu creaţia, ar fi ştiut de fapt să-I zică lui Dumnezeu să facă. Dar, poate nici acuma nu-i prea târziu. Haideţi să facem o rugăciune pentru dispariţia trântorilor din lumea asta! (Eu m-aş duce primul...)


25/11/05 14:49

Site web  
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
De la ce va deranjeaza la unele fete ati ajuns la concluzia ca va deranjeaza toate fetele, de vreti sa le trimiteti in spatiu????
Nu vreau sa fac acum reclama femeilor sau barbatilor....Dumnezeu i-a creat pe amandoi, pentru ca e nevoie de amandoi...se completeaza reciproc...sunt la fel de importanti...nu e unul mai bun decat celalalt... si uscaturi exista in ambele " tabere"...

Ma gandeam de ce l-a creat Dumnezeu pe Adam si apoi pe Eva....El i-ar fi creat pe amandoi oricum....dar de ce nu i-a creat pe amandoi odata? Si mi-a trecut prin cap ca poate a vrut ca Adam sa-si dea seama ca-i lipseste cineva, cineva care sa-l completeze....si cand Adam a realizat asta, Dumnezeu a actionat....si am mai putea spune ca Adam si-a dorit pe cineva, dar nu stia pe cine....Bine ca a stiut Dumnezeu!

In legatura cu barbatii care "paraziteaza" si sunt "trantori" eu zic sa nu ne rugam sa dispara, ci sa fie transformati intr-o noua specie ,si anume in... albinoi ( hihihi ).

Ultima modificare de april (25/11/05 17:45)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

25/11/05 17:41

   
simple
membru

Locatie: pamant
Inregistat: 19/10/05
super ideea cu "alitnoii"
stiti cred ca si baietii si fetele au momente cand se intreaba ce rost au pe lumea asta.Cel putin mie mi s-a intamplat destul de des pana cand mi-am dat seama ca eu nu am nici un drept sa-l iau la rost pe Creatorul meu!El m_a creat asa cum sunt...mi_a dat sa duc si bune si rele_dar ceea ce imi da puterea sa merg mai departe e faptul ca stiu ca El are totul in control
stiu ca e greu sa accepti asta cand te trezesti in fata unui diagnostic grav..in fata unei pierderi sau chiar a unei"dureri de dragoste";)_pt cei care sufera de boala asta
Eu am experimentat si mi_am dat seama ca fiecare!fiacare are locul sau!
si sa nu cumva sa ne terezim ca luptam cu Dumnezeu fiindca batalia e deja castigata!Mai bine sa luptam alaturi de Dumnezeu'sa fim gata sa ne luam rolul in serios chiar daca nu-l intelgem perfec si sa luptam impreuna cu Dumnezue!_Avem o lume intereaga de castigat pt El!
Ne ajunge oare numa o viata sa reusim sa o facem?
Ganditi-va si sa nu va mai aud ca nu va gasiti rostul!


_______________________________________
calator spre eternitate

26/11/05 18:04

   
mirella
membru

Locatie: Knoxville- TN
Inregistat: 18/03/05
deci baietilor, ce va deranjeaza la unele fete?

_______________________________________
"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

26/11/05 19:26

   
Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 22    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net