TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Ptr baieti: ce va deranjeaza la unele fete? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 22
Fyn
membru

Inregistat: 16/03/05
Poate ca unii baieti s-or saturat de discutia asta despre imbracaminte si nu mai au chef de discutat. Bineinteles ca fetele sunt jignite si deranjate ca nu se pot imbraca sau "imbraca" asa cum vor ele si cum se simt bine ele. Da nu e vorba despre a purta sau nu blugi, ci e vorba de a te imbraca decent si nu provocator. Atata tot. Ca poti fi indecenta si cu batic si in fusta si cu o bluza care sa nu fie mulata.
Ati inteles fetelor...
De vreti sa fiti rebele siti rebele.... fiecare va culege ceea ce seamana.... inclusiv baietii care isi "clatesc ochii" pe fel de fel de specimene sexi, cum spunea Daniela.....
AAAAA
Scuzati... La multi ani!!!!..... de ziua lu' copilului

01/06/05 22:17

Daniela
membru

Inregistat: 31/05/05
Bine! fin_fest....... da uni baieti chiar gandesc foarte ingust .
de ex. mergeam intro zi de la scola spre casa si mam intalnit cu un baiat de la biserica si zice ca vai sora da tu asa te imbreci ca nu se cuvine unei pocaite sa se imbrece "asa"(ar trebui sa te hotaresti sa nu mai porti pantaloni).

03/06/05 02:14

gfod
membru

Inregistat: 21/03/05
Bine Daniela! Da' unele fete chiar is inguste....stiai? fara batic si copii multi nu exista mantuire..... ?????? !!! ????1 ??!!1!!????!!???!!?

Doamne! Scapa-ne de Sfanta Traditie Pocaiasca!

03/06/05 10:11

Site web  
Fyn
membru

Apropos de capitolul ingustime......
.....unele haine chiar ca sunt inguste.......

03/06/05 14:10

anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
fyn...esti pus pe poante :P...ne invartim in jurul cozii....:D....mai, fiecare cand se imbraca sa se gandeasca la un lucru : vrem sa devenim  ingeri odata....pai ar trebui sa fim ingeri  si pe pamant,  fara  cornite :D... fiti binecuvantati toti ...si ... incercati sa evitati extremele ;)

03/06/05 19:09

Daniela
membru

Inregistat: 31/05/05
Ei gfod mi-ai ziso . Da, exista nu zic ca nu exista dar mai putine cred eu cel putin.
Ei ce sa facem daca sant doua extreme uni vreau sa largiasca  calea alti sa-o stramteza nici cum nui bine da decat prea ingust mai bine invers.

Salut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ultima modificare de Daniela (04/06/05 21:06)

03/06/05 22:45

Fyn
membru

sau io zic mai bine invers decat cum ai zis tu daniela. Ca la un moment dat o sa se largeasca de numa numa si o sa ajungem pe imas sau in unele locuri se zice pe toloaca. si-om bate campii.......
Schimbati subiectul.....

05/06/05 16:18

m3diator
admin

Inregistat: 08/12/04
da.. ar trebuit schimbata directia discutiei, dar inspre ce?
ma gandesc ca sunt destule nemultumiri impotriva unora
sau altora.. hai sa gasim cateva cuvinte de bine ;) ce spuneti?

05/06/05 16:50

gfod
membru

ma, parca topicul asta vrea sa fie un moderator in vesnicele discutii dintre baieti si fete....cu privire la imbracaminte de cele mai multe ori, din pacate.
asta arata superficialitatea noastra, si lipsa esentei. sunt lucruri mai importante decat hainele de discutat....asa ca veniti si voi cu ceva idei  noi.
uite, o idee noua - nu-mi place ca unele fete ori is inconstiente ori chiar nu stiu ca baietii is foarte sensibili la apropiere fizica(sensibili.....:D) si lasa de inteles lucruri care nu-s chiar cum arata.....dar...bineinteles, si aici este vina noastra, ca o fata nu ar trebui sa lase un baiat sa se apropie de ea daca el nu ar fi vrut in primul rand sa se apropie, nu? :D
Domnul sa va binecuvanteze!

-------------------------------------------------------------------------------------------
draga frate, toata lumea posteaza aici din placere, ca doar de-aia discuta pe forum - de placere. deci, postez de placere, este vreo problema?
(nu te teme, am inteles ce-ai vrut sa spui, da' las-o mai moale. some people are really bored, so they write sensless mesages....)

06/06/05 08:57

Site web  
crazee_sara
membru

Inregistat: 13/06/05
man....:))...that was funny...daca n`am ras cel mai mult la subiectul asta.parca era 'ce nu le place baietilor la fete.voi ati gasit un argument,v`ati zis parerile si ati inceput  sa va dati in cap.da` eo am crezut ca ma sparg de ras si cum ati ajuns treptat la sexualitate...man...:))normal,conluzia...este aceea..adica...nici una.

17/06/05 10:34

ykkka
membru

Inregistat: 09/06/05
intotdeauna am fost de parere ca felul cum te imbraci te caracterizeaza,tine de caracter.daca vezi o fata imbacata necuviincios nu poti sa spui despre ea ca e pocaita sau ca e serioasa.nu-mi place ca aruncati toata vina pe noi..si baietii sunt la fel de vinovati pt ca nu au taria de caracter sa nu se uite prea insistent la noi.nu toate fetele se inbraca necuviincios.cand mergi pe strada vrei nu vrei dai cu ochii de ispite...pana la urma nu numai in biserica poti fi ispitit.
eu cred ca sunt baieti care incearca sa nu bage prea mult in seama toate astea ,carora D-zeu le da taria sa nu fie ispititi,dar toata faza e sa vrei.
tot ce putem sa facem e sa cerem Duhul Sfant de la D -zeu,sa fie cu noi pt ca sa ne ajuta sa iesim biruitori din toate ispitele,dar trebuie sa-L mai si ascultam,nu sa inchidem ochii.fiecare stim ce trebuie sa face,atat fetele cat si baietii...

08/07/05 17:22

gfod
membru

si in alta traducere, ykkka, trebuie sa am taria sa-mi controlez hormonii? asa as vrea sa-i simti si tu cateva zile. mai vb dup-aia.
     :D

08/07/05 22:53

Site web  
scalcom
membru

Inregistat: 13/04/05
ykkka, eu cred ca parerea ta ar trebui sa concluzioneze acest subiect.

Pentru mine este foarte clar, nu inteleg de ce se discuta atat de mult pe acest subiect. Continuarea subiectului ar trebui facut pe baza unor pareri individuale si nu pe comentarii.

Adevarul despre "ce va deranjeaza la fete sau la baieti" este cred eu la mijloc. Nu este usor sa fii o fata pocaita si de asemenea nu este usor sa te pastrezi un baiat pocait.

10/07/05 09:10

Corina
membru

Inregistat: 02/04/05
Nu inteleg ce cauta fetele sa scrie aici- ia bagati-va mintile in cap si lasati-i pe baieti sa aiba si ei parerile lor. Au tot dreptul sa nu le placa la noi ( fetele) anumite lucruri...:))) glumeam
E interesant cat de mult ii deranjeaza pe baieti imbracamintea indecenta. Si poate daca am intelege nu ne-ar mai trebui niciodata sa ne imbracam in felul acesta, asa cum daca baietii ar intelege ce inseamna sa promiti unei fete marea si sarea si apoi sa o lasi balta, nu ai mai lasa-o niciodata balta, sau nu ai mai promite in nici un fel... .
Elisabeth Elliot sotia lui Jim Eliot misionar martirizat, a trait cativa ani cu niste indieni primitivi care inca nu auzisera de termenul "haine" atat barbati cat si femei si totusi spunea ea, nu am auzit de adulter intre ei. Ori eu cred ca problema este in mintea omului. Ca se poate sa fie totul frumos, sa stea cineva la usa bisericii si sa nu permita intrarea in biserica la persoanele imbracate indecent. Problema este ca noi nu vom ramane vesnic in Biserica si o sa isim de acolo si pe strada azi se poarta tot mai indecent. Ce vor face crestinii nostri atunci?

11/07/05 14:43

jla3_6alj90
membru

Inregistat: 18/03/05
ce nu inteleg eu este ...apropo ca tot la imbracaminte sa ajuns ...unora le e greu ...f greu ...ca se imbrace mai decent eu una scuze fetelor..dar mie pur si simplu greatza sa spun asa sa vad o pers pe strada cu pantalonii exagerat de stramti si un maieu de ala ...si pe langa asta mai sunt si grase si le iese slanina pe langa nasol sunt fan al hainelor super largi se vb mai inainte ca nu tre sa exagerezi dak imi aduc aminte dar imi place sa exagerez in asta parte imprumut des tricouri de la tatal meu:D ...o chestie care ma stresat rau de tot a fo la scoala cand colegul meu de banca chiar ma scos o data din sarite "a ces cu pantaloni astia ..iai luat de la tatal tau
stiai ca baietilor nu le plac hainele largi sa vada mai ales la o fata parca esti un baiat "ma enervat rau at si am uitat cas pocaita si iam tras doi pumni sa invinetit, tot timpu` avea ceva de comentat la mine si de imbracaminte ,si cum imi faceam paru`,de tabara si de religia mea si de tot si acum vb f frumos cu mine, hey cu tot si rabdarea mea are limite nu?desi imi pare rau ca iam dat dar nul mai puteam suporta ...lam borcanit :)...

14/07/05 16:02

Corina
membru

Si sa nu aiba beietii motive sa nu le placa fetele?
Personal mi se pare ca un baiat adevarat nu va fi atras niciodata de o fata care si-a pierdut feminitatea...(indiferent daca este vorba de felul in care se imbraca sau se poarta). Si societatea asta in care traim e foarte intoarsa pe dos. Baieti care nu sunt instare sa isi asume responsabilitati... pe nici un plan si asteapta telefoane de la fete, care stabilesc intalniri, si care se comporta asemea baietilor. Am ascultat odata la radio o emisiune in care erau puse in contrast doua personalitati ale lumii contemporane de femei. Una era finuta si femina si una dura si barbatoasa. Si pe cine credeti ca au preferat-o barbatii mai mult? pe cea dura...pt. ca au sunat tot dinaceia care nu a fost instare sa isi asume barbatia....

14/07/05 16:21

gfod
membru

DAaaaaaa!!! nu-mi place lispa de femnitate si gratie la femei! (bine, tre' sa aiba si ele niste limite, ca doar, tot ce-i exagerat nu-i bun:D )

14/07/05 18:37

Site web  
mirella
membru

nah..acum sunt pareri fel si fel...dar eu din cate am discutat cu baietii am ramas la impresia ca fetele feminine sunt mai placute...

"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

17/07/05 22:45

Fyn
membru

Io cred ca la o fata mai putin feminina, care se da ea mare si tare sau e "self suffice" e mai putin loc pentru un barabat (am spus BARBAT - nu toti baietii sunt barbati, sau nu toti barbatii sunt BARBATI) si va cauta sa-l domine

Ultima modificare de fyn_festus (23/07/05 19:56)

23/07/05 19:56

Corina
membru

Sincer imi pare tare rau pentru tine jla3_alj90 dar numai pentru ca tu crezi ca "fetele-s naspa" asta nu inseamna ca chiar suntem naspa. Este doar parererea ta, si oricat de avantajati ar fi baietii, tot sunt bucuroasa ca sunt fata. Am atatea avantaje pe care ei nu le au cu toate ca unii dintre ei sunt niste fiinte asa de scumpe... Si sa iti mai spun ceva cine trece prin viata si il doare in cot de viata niciodata la capatul ei nu va spune : "s-a meritat sa traiesc!" ci altceva ce eu nu ti-as dorii sa auzi. Si viata inseamna sa te zbati sa te lupti, sa obtii victorii, sa cazi si apoi sa te ridici din nou. Ai destul timp sa iti odihnesti inima dupa aceea, in  mormant, nu-i asa? Acum e timpul luptei!
   Cauta sa ajuti pe alti oameni si sa vezi cu ce probleme se confrunta altii si ai sa vezi ca problemele tale sunt mici in comparatie cu a lor si vei avea ocazia sa traiesti o viata noua si nu va mai trebui sa iti ridice Dumnezeu moralul! Sunt asa de multe de facut in lumea asta!

25/07/05 09:26

mirella
membru

daca vrei sa fii baiat numa' din cauza hainelor e de rau...asa daca vrei sa ai haine ca al lor iti faci la comanda :P alex, eu zic sa multumesti la D'zeu ca esti fata...si sa fii recunoscatoare de lucru asta. aaa, ziceai si de faptu' ca ei nu sufera asa mult etc, eh alex...daca nu ne zic noua asta nu inseamna ca nu sufera. si nu pun suflet..sau nu fac alte lucruri ce le facem noi.

"Pot TOTUL in Hristos care ma intareste". Filipeni 4:13

06/09/05 18:17

Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05
Fyn, o tipa fie ea si crestina isi dezveleste trupul pentru a fi senzuala, pentru a fi remarcata, pentru a se simti bine in pielea ei, pentru a fi populara - in speranta ca nu o sa se inscrie intr-un fun club de femei nemaritate si unele fac asta pentru ca au ce arata si nu vor sa fie ca niste musulmance de care sa se bucure numai barbatii lor! In general ideea este sa seduca. Nu sa se duca acasa ci sa seduca.

07/09/05 22:39

Site web  
Fyn
membru

Merci Larisa, dar despre subiectul senzualitate s-a discutat aici indelung timp. Ma gandesc ca e in natura unei fete sa fie senzuala si sa fie atractiva pentru cei din jur. Cred ca acesta e un dar de la Dumnezeu, care trebuie folosit si stapanit cu intelepciune.

08/09/05 18:22

Fyn
membru

inca o chestie ce nu o pot intelege la fete. Spuneai Larisa la topicul adiacent acestui topic, de faptul ca baietii nu invita fetele in oras. Dar mai spuneai de tine ca erai inchisa in "turnul tau de fildes"... sau cam asa ceva. Ce ma enerveaza la fete e ca atunci cand vrei sa vorbesti cu ele, parca le-ai intreba ceva jignitor sau nu stiu ce SF-u. Nu stiu sa fie ma sociabile. Si asta nu am patit o singura data. De mai multe ori la diferite persoane.
Deci cand vrei sa abordezi o fata, iti raspunde asa scurt, ca sa scape de tine, mai mult...... si apoi mai vreti ca baietii sa va invite in oras.....
Exista o explicatie?

09/09/05 12:03

scalcom
membru

Inregistat: 13/04/05
Da de cele mai multe ori sunt speriate de modul de abordare pe care il aplici

09/09/05 13:38

Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 22    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la