TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Ptr baieti: ce va deranjeaza la unele fete? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 19 20 21 22
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Topicul asta este despre ce te deranjeaza la fete. Poate e o aluzie de care nu ma prind. Anuntul tau mergea la topicul de Mica Publicitate.

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

16/12/09 12:53

   
lorre
membru

Locatie: langa ape.
Inregistat: 07/10/06
penibil. =))

21/12/09 16:44

   
liviutu
membru

Locatie: italia,bergamo
Inregistat: 31/01/10
ai dreptate anca ,pt ca si baietii noi adica uneori poate gresim ,si nici la voi nu a zis nimeni sa fiti ca calugaritele,dar trebuie sa se vada diferenta dintre cele pocaite si cele din lume esti de acord?

_______________________________________
Voi canta bunatatea si dreptatea ,Tie Doamne iti voi canta ,ma voi purta cu intelepciune pe o cale neprihanita ,Ajuta ma Doamne,

31/01/10 17:16

   
liviutu
membru

Locatie: italia,bergamo
Inregistat: 31/01/10
ai dreptate mirella pt ca nu am avea nciunul din noi ceva de criticat pt ca daca DUMNEZEU ma dat sa fiu baiat multumesc lui ,

_______________________________________
Voi canta bunatatea si dreptatea ,Tie Doamne iti voi canta ,ma voi purta cu intelepciune pe o cale neprihanita ,Ajuta ma Doamne,

31/01/10 17:32

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Diferenta intre oamenii pocaiti si ceilalti se vede oricum. Pocait nu este egal neoprotestant. Deci, reluand, diferenta dintre pocaiti si restul se vede oricum, fiindca altfel nu s'ar mai numi pocaiti ci, poate, fatarnici.

31/01/10 17:46

Site web  
mary123
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/06/10
Pentru ca o tanara sa se imbrace decent trebuie sa aiba ca motivatie puternica nu numai biblia, cuvantul lui Dumnezeu ci mai mult decat atat.Trebuie sa fie crescuta, educata in acest spirit. Trebuie ca si constiinta ei sa-si faca datoria.Sa se controleze singura cand pleaca de acasa si nu numai, cum arata, atrage vreo privire?Atunci este o problema.Scuza cum ca vara este foarte cald si se poarta haine mai lejere, scurte,transparente, f. decoltate, nu tine.
Bluzele pot avea maneci, pot fi intregi pana peste talie in jos, si mpana la gat. Nu se moare din asta.Ca si fustele, trebuie sa acopere genunchi.
Familia are un rol important in acest sens.Am observat fetite de 5-6 ani incurajate de mamele lor sa se imbrace cu rochii/hainute care mai mult dezbracau decat imbracau.Unde vor ajunge aceste fete la majorat? Este clar.


14/06/10 17:14

   
Lucica
membru

Inregistat: 06/06/09
Si baietii sunt de vina ca fetele se imbraca provocator pt ca le incurajeaza...mai demult cand ma imbracam si eu asa simteam ca baietii ma privesc cu interes, cu admiratie, imediat intrau in vorba cu mine. Acum, cand incerc sa evit sa ma mai imbrac asa mi se pare ca baietii in general ma evita, si uneori imi vine gandul sa ma imbrac din nou ca si inainte ca sa ma simt din nou apreciata, acceptata, etc... Totusi, am incredere ca Dumnezeu nu ma va lasa sa cad in aceasta capcana a celui rau ... Sunt sigura ca nu sunt singura fata in situatia asta.
Baietii ar trebui sa se gandeasca si la asta inainte de-a da vina pe fete

Ultima modificare de Lucica (22/08/10 15:56)


22/08/10 15:55

   
daniel
membru

Locatie: cluj
Inregistat: 01/03/08
Inteleg sa fi bosumflat candva, poate de mai multe ori dar in primul rand nu tot timpul si in al doilea rand zi ca te doare ceva, nu te bosumfla si mai mult :D

_______________________________________
Ţinta poruncii este dragostea, care vine dintr-o inimă curată, dintr-un cuget bun, şi dintr-o credinţă neprefăcută.   1Timotei 1:5

29/12/10 17:25

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

Lucica a scris:

Si baietii sunt de vina ca fetele se imbraca provocator pt ca le incurajeaza...mai demult cand ma imbracam si eu asa simteam ca baietii ma privesc cu interes, cu admiratie, imediat intrau in vorba cu mine. Acum, cand incerc sa evit sa ma mai imbrac asa mi se pare ca baietii in general ma evita, si uneori imi vine gandul sa ma imbrac din nou ca si inainte ca sa ma simt din nou apreciata, acceptata, etc... Totusi, am incredere ca Dumnezeu nu ma va lasa sa cad in aceasta capcana a celui rau ... Sunt sigura ca nu sunt singura fata in situatia asta.
Baietii ar trebui sa se gandeasca si la asta inainte de-a da vina pe fete

Raspund si eu la un post de 4 luni.

Eu unul nu dau vina pe fete. Ceea ce ai spus tu e valabil si pt baieti. Unele fete te baga in seama daca ai atitudine de smecheras, faci glume aiurea, trase de par sau pur si simplu ca sa nu taci din gura. Ca fata, daca adopti atitudinea corecta si vestimentatia adecvata baietii care nu te baga in seama vrea inseamna ca nu merita sa iti fie amici. Acelasi lucru si pt baieti: daca te imbraci normal si te porti normal, fetele care nu te baga in seama sau te privesc ca pe un fraier nu merita sa iti fie amice.

Lucica a scris:

Baietii ar trebui sa se gandeasca si la asta inainte de-a da vina pe fete

Nici baietii nu trebuie sa dea vina pe fete nici fetele pe baieti. Fiecare trebuie sa incerce sa isi formeze un caracter conform Bibliei independent de cat de acceptat sau nu este de anturaj, prieteni, colegi, societate.


_______________________________________
A passion lifestyle.

29/12/10 18:07

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08

soricica \":D\" a scris:

daca te imbraci normal si te porti normal, fetele care nu te baga in seama sau te privesc ca pe un fraier nu merita sa iti fie amice.

Perfect :D asta si vreau :D Sa ma priveasca ca pe un fraier si sa ma lase in pace.

Ultima modificare de edi.theraven (29/12/10 18:09)


29/12/10 18:07

Site web  
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
Mmm... edi, ce te deranjeaza la fete? :D

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

30/12/10 09:42

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Vrei sa fac o lista ? :D

30/12/10 09:43

Site web  
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
Edi,te deranjeaza ca tot tip dupa tine de cateva zile si ma ignori? :(

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


30/12/10 10:03

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

edi.theraven a scris:

Vrei sa fac o lista ? :D

Astept cartea! :D


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

30/12/10 10:17

   
giany
membru

Locatie: ROMANIA
Inregistat: 18/05/07

marytaby a scris:

...tre sa ne armonizam..pt a lupta impotriva ispitei..cu Domnu inainte

da ... am vazut de multe ori ... sarind de la fuste scurte si alte haine mulate sau decoltate ... cizme ... cizme la vreo 25 grade afara ... sunt fete care ... mai bine ma abtin ...


_______________________________________
smile, pray, love ... it will help you to enjoy life more ...

26/05/14 19:21

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Si ce, te mira? Vazusem pe careva zicand ca daca se imbraca intr'un anumit fel noi avem de obiectat pentru ca ne place si pentru ca nu o putem avea....deci, repet : te mai mira?

26/05/14 19:36

Site web  
Pagini: 1 ... 19 20 21 22    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net