TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenie, dragoste, casatorie, familie/In prag de divort - casatorie nefericita Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3
Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08

ultimul mohican a scris:

okeiu old, deci lipseste liberul arbitru.

Ba uite ca este si arbitru dar care nu fluiera incetarea meciului imediat dupa ce a inceput, ci sunt reguli clare de arbitraj. Discutia poate continua aici de ce, dar e alta chestie.

mohicanu, ultimu' a scris:

daca eu sunt cu adevarat credincios, Dumnezeu imi alege sotia ii pune dragoste sa ma iubeasca, pe mine ma face la fel sa o iubesc pe ea si cam atat. ie bine, nu trebuie sa ma mai agit. :)

Si ti-o tranteste in brate apoi zice: "tine de ea baiete; e a ta" ! :D

Uite ca nu-i chiar asa.

mohicanu a scris:

eu sunt cu adevarat credincios,
Partea asta din afirmatie, (asa cum am trunchiat-o) suna bine. :P

Ultima modificare de Old (14/10/12 17:26)

14/10/12 17:25

Turcu Ovidiu
membru

Inregistat: 16/06/09
No, s-au despartit sau nu? Stau la 6 dimineata si citesc povestea asta interesanta. Sunt curios cum s-a terminat.

09/12/12 06:06

Roxana
membru

Inregistat: 14/03/08
Daca te referi la povestea lui vialytds si noi suntem curiosi ce a mai facut...

09/12/12 08:13

Turcu Ovidiu
membru

Nu a fost dragoste niciodata intre ei. Punct.

09/12/12 10:51

Old
Moderator

Turcu Ovidiu a scris:

Nu a fost dragoste niciodata intre ei. Punct.

Cunosti cazul (Semnul intrebarii)

09/12/12 14:10

Turcu Ovidiu
membru

Nu e clar?

10/12/12 23:26

Old
Moderator

Din ce as putea intelege ca e clar?

11/12/12 08:18

Turcu Ovidiu
membru

Din ce a scris el. Ea nu vrea, dar vrea, la fel si el. Ea nu vrea sa bage divort ca sa nu fie baiul ei. El nu e barbat indeajuns fiindca nu o iubeste cu adevarat. E mai mult o ramasita a relatiei in fire dinainte de credinta, iar cand au ajuns la biserica si au auzit sau probabil au fost chiar consiliati si li s-a zis ca e bine sa se casatoreasca, orbeste, normal ca e vorba si de imagine, "voia Domnului" etc.

Cand iubesti cu dragostea Lui nu te gandesti la divort.

11/12/12 09:39

felyy
membru

Inregistat: 23/06/08

Turcu Ovidiu a scris:

Cand iubesti cu dragostea Lui nu te gandesti la divort.

Cand vrei sa faci voia Lui Te rogi sa-ti de-a dragoste pentru persona raspectiva...

Probabil a si rezolvat problema in felu lui....mare pacat

Asfel de oameni care nu lupta pt casnicia lor mi se par lasi si falimentari (sper sa nu jignesc pe nimeni, e parerea mea personala)

Sunt unele situatii in care divortul pare a fi inevitabil...nu cred ca era un caz dinasta

11/12/12 10:19

suflet bland
membru

Inregistat: 18/01/13
deci pana la urma nu se stie finalul, pacat, as fi vrut sa vad ce s-a intamplat...

24/01/13 11:50

Pagini:  1 2 3    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la