TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Misiune/Misiune Moderat de +Archangel+, Old  
Autor
Mesaje Pagini: 1
+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
In cadrul acestui subiect as dori sa discutam despre misiunile in care am fost implicati si, daca putem, sa punem poze cu activitatile desfasurate.

Saptamana care a trecut am fost intr-o tabara organizata de prietenii si fratii nostri din Tara Galilor pentru copiii din Centrul de Plasament Sinaia. Au fost 4 zile extraordinare in care ne-am jucat, am cantat, am avut seminarii si, cel mai important, ne-am rugat. O bucurie extraordinara pentru mine si sotia mea a fost ca o fata, dupa ce am discutat personal, L-a acceptat pe Isus ca Domn si Mantuitor si, desi mai facuse astfel de legaminte, niciodata nu a plans iar acum a plans in hohote. Imi pare rau ca deocamdata nu pot pune poze din cauza legislatiei care protejeaza identitatea minorilor dar imediat ce voi obtine aprobarea pentru cateva poze cu siguranta le voi pune si aici.

27/08/12 10:36

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08
Te gandesti la vestirea Evangheliei (prin orice mijloace) in tara? Sau si in tara si in afara ei? Sau doar in alta cultura?
Intreb ca sa prind cat mai bine ideea subiectului, daca voi scrie ceva pe aici.
Nu stiu cum e cu legislatia de care zici.

31/08/12 21:41

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Ma refer la orice (fel de) misiune in care membrii forumului sunt implicati direct.

Si iata si pozele. Scuze ca nu sunt mai clare dar nu am voie sa le public altfel.

Am ajuns in tabara.

Incalzirea de dimineata pe un cantec vesel.

Mai cantam un cantecel sa ne mearga bine toata ziua.

Ne pregatim de joaca.

Impartirea pe echipe.

Cand instructorul ridica mana toata lumea trebuie sa faca liniste. Habar n-aveam cat de eficienta este tehnica asta.

Sa inceapa jocurile... pentru cei mari

...si pentru cei mici.

O tentativa de drumetie dar ne prinde ploaia si ne uda fleasca.

Seara iar mai cantam un cantecel, doua, trei...

...si apoi ascultam un mesaj.

Premierea echipelor.

Si... nelipsitul foc de tabara.

Au fost mult mai multe activitati dar nu am putut pune poze de acolo. Am avut teatru de papusi, discutii din Biblie cu cei mai mari, ateliere de creativitate cu cei mici, am jucat multe jocuri, am cantat, am dansat, am stat de vorba. Iar la sfarsit toti plangeau si spuneau ca a fost cea mai frumoasa tabara desi ei au fost in multe tabere crestine.

03/09/12 10:23

Pagini: 1    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la