TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/ADMINISTRATIV/Idei pentru forum Moderat de april, m3diator  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16
m3diator
admin

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 08/12/04
Mai este de lucru dar nu foarte mult, insa merita asteptarea.

22/03/10 08:18

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Imi da eroare la query pentru new posts :D Sa inteleg ca acuma se face update la forum ?:D Abia astept.

29/03/10 14:35

Site web  
lorre
membru

Locatie: langa ape.
Inregistat: 07/10/06
Mai este de lucru la site??

09/04/10 21:37

   
benny
membru

Locatie: Cluj-Napoca
Inregistat: 27/05/07

pe 06/03/10 m3diator a scris:

Va pot spune ca lucrez la relansarea sitului si sper sa fie gata cam in 2 saptamani, sa sarbatorim ce sarbatorim cu o relansare :D. Va fi o versiune mai colorata, sper ca nu prea colorata pentru gusturile unora...

Cam lungi saptamanile astea... Au trecut deja 2 luni... M-as feri sa afirm ca o sa fie finalizat un lucru, cand stiu ca nu pot sa il termin.


_______________________________________
"Nu-mi daţi sfaturi. Ştiu să greşesc şi singur!" [Immanuel Kant]

11/05/10 14:25

   
RainSong
membru

Locatie: going over Jordan
Inregistat: 08/11/06
ben, esti cam dur .

_______________________________________
"se spune ca-i nevoie de curaj pentru-a muri, eu spun ca trebuie curaj pentru-a trai; si stii ca toti oamenii mor, dar nu toti oamenii traiesc .. e greu cand trebuie sa treci zilnic inca un test."

11/05/10 14:42

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

RainSong a scris:

ben, esti cam dur .

De acord! Uiti ca traim in Romania! :P


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

11/05/10 15:13

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

benny a scris:

M-as feri sa afirm ca o sa fie finalizat un lucru, cand stiu ca nu pot sa il termin.

nu cred ca ar fi afirmat asa ceva daca stia ca nu o sa poata termina.

si care este problema (ta) de fapt ? si ideea unde este de ai postat aici ?


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

11/05/10 17:47

   
benny
membru

Locatie: Cluj-Napoca
Inregistat: 27/05/07
Nu am nicio problema, sunt doar curios de noua interfata. :)

Imi cer scuze pentru duritate. Long live m3diator! :)


_______________________________________
"Nu-mi daţi sfaturi. Ştiu să greşesc şi singur!" [Immanuel Kant]

12/05/10 11:07

   
Old
Moderator

Locatie: cluj
Inregistat: 18/01/08

pe 06/03/10 m3diator a scris:

Va pot spune ca lucrez la relansarea sitului si sper sa fie gata cam in 2 saptamani, sa sarbatorim ce sarbatorim cu o relansare :D. Va fi o versiune mai colorata, sper ca nu prea colorata pentru gusturile unora...

benny a scris:


Cam lungi saptamanile astea... Au trecut deja 2 luni... M-as feri sa afirm ca o sa fie finalizat un lucru, cand stiu ca nu pot sa il termin.

Raule! :rolleyes:
Daca citesti cu atentie ce a scris m3d poti vedea ca sunt 2 termeni relativi: sper, si cam.
O sa vezi tu cum va fi cand vei avea multe de facut si vei avea presiunea termenelor limita.
Pe cand o sa crezi ca ai terminat ceva sa vezi ca nu merge si mai lucrezi si mai speri. Atunci sa vorbim sa vad ce vei zice, cum e.

Eu unul sper si astept, dar sunt intelegator pentru ca stiu ce inseamna sa nu mearga toate cum as dori.


_______________________________________
Cunosti cu adevarat valoarea vietii in momentul in care viata atarna de un fir ce-i gata sa se rupa.

18/05/10 14:53

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
Mi-ar placea ca in momentul cand dau click dreapta pe un utilizator, si apoi pe linkul care sa ma duca spre mesajele acelui utilizator, sa-mi apara, una sub alta, mesajele acestuia ( sau o parte), alaturi bineinteles, de linkul subiectului unde se afla ( am obs ca aici nu ar duce direct la postare, insa macar la pagina).
De multe ori stiam ca 'x' a zis ceva ce ma interesa. Insa pana cautam, unde, si rasfoiam paginile, trecea mult timp, sau abandonam intre timp. Consider ca  e mai usor si lizibil asa :)


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

11/01/11 22:19

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
bine punctat, sustin.

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

11/01/11 23:12

   
m3diator
admin

Locatie: Suceava, Romania
Inregistat: 08/12/04
Si mie mi-ar placea... Daca face cineva asta il rog sa-mi trimita pe email codul necesar :D.

11/01/11 23:23

   
zambezi
membru

Locatie: ro
Inregistat: 19/09/07
Se pare ca s-a rezolvat...partial. La cautare exista mai multe optiuni unde se poate cauta si dupa postarile unui anumit membru. Se obtine astfel lista postarilor ordonata cronologic pentru un anumit user cu legatura directa la subiecte.
Apare insa o problema. Lista de rezultate poate fi accesata doar pentru prima pagina. Restul paginilor cu postari (daca sunt mai multe) sunt inaccesibile. Adica dai click pe pagina 2 sau oricare alta diferita de 1 si in loc de lista primesti raspuns: "Cautarea n-a dat nici un rezultat".

Ultima modificare de zambezi (14/01/11 00:41)


14/01/11 00:27

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
Aia era deja,nu?
Si e diferit de ce ziceam eu ...


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

15/01/11 21:44

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
da e diferit. cred. flufu, tu voiai ceva de genul cand deschizi profilul unui utilizator, sa ai acolo o casuta cu meajele lui feedback de ex. iar daca dai click pe "mesajele lui feed" aceste postari sa-ti apara, implicit si subiectele unde le-a postat, dar in primul rand postarile, mesajele. adica daca vrei sa-ti faci o parere despre un user de ex in 2 minuti sa-i poti citi ultimele 15 mesaje de exemplu.

admini, moderatori, se poate?


_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

15/01/11 21:51

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
nu merge. si mie mi-ar fi placut sa se poata, cu toate ca asa ar fi aparut doar mesajele cuiva, nu si contextul discutiei ( uneori este bine sa fie citit si el, inainte de a ne forma o anumita parere ;) )

este foarte greu sa se faca modificari in structura forumului. unele au fost posibile, pana la urma, dar cer nu doar multa munca ci si mult timp, ceea ce nu au m3diator si webdev mereu la dispozitie. alte modificari nu-s posibile tocmai din cauza structurii forumului.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

15/01/11 21:52

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Asta zicea m3diator, daca poate cineva sa realizeze o astfel de aplicatie e super.

_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

15/01/11 21:54

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
pai asta de care zice flufu la cat ma pricep eu se poate. (adica stiu forumuri cu acelasi format, daca nu insel, care au aceasta  setare)

daca nu s-a inteles ce zice flufu si ce-am zis, eu va pot da cateva linkuri spre diverse forumuri in care gasim "mesajele lui x" :)

april, apar si mesajele si contextul daca vrei. adica iti apar pe pagina de exemplu 10 mesaje de ale lui feed, dar la fiecare mesaj iti apare si threadul pe care a postat, apoi printr-un singur click pe mesaj se deschide pagina unde a postat mesajul deci ai si contextul :)

Ultima modificare de ultimul mohican (15/01/11 22:07)


_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

15/01/11 21:55

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
Da, stiu ca m-ai inteles mohicane, si m3diator a inteles.
Deci nu ramane decat ca cineva binevoitor si inteligent, bineinteles, sa faca acest lucru si sa-i de alui m3diator, in mail...ce trebuie :D


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

15/01/11 22:03

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

ultimul mohican a scris:

april, apar si mesajele si contextul daca vrei. adica iti apar pe pagina de exemplu 10 mesaje de ale lui feed, dar la fiecare mesaj iti apare si threadul pe care a postat, apoi printr-un singur click pe mesaj se deschide pagina unde a postat mesajul deci ai si contextul :)

asa e, nu m-am exprimat eu prea bine.

apar intai doar mesajele persoanei, in ordinea postarii, dar daca dai click pe ele se deschide pagina unde au fost postate. stiam si eu un forum unde era asa, dar avea alt format.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

15/01/11 22:43

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
din cate stiu eu merge indiferent de format :) adica din ce-mi amintesc (desi ma pricep cam putin la partea tehnica) pe unde am activat si mai activez, erau si forumuri vbuletin si altfel si mergeau in ambele cazuri :)

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

15/01/11 23:00

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
ok, te rog sa te interesezi si sa-i explici lui m3diator. eu la partea tehnica nu ma prea pricep ;) .

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

15/01/11 23:30

   
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
mda, o sa incerc. adica stii cand am zis ca n-as accepta nicio functie pe vreun forum, am vorbit serios. ca am o lene proverbiala. si stiu ce inseamna moderare. am facut-o o singura data si atunci fortat de imprejurari. iar moderare, inseamna sa faci splituri, sa citesti cam tot de pe partea ta, sa incerci sa impaci userii, sa fii obiectiv indiferent de preferinte cand dai un verdict, oho si multe altele.si-ti mai vin si useri cu diverse idei. f,. bune de altfel, da "conducerea trebe sa le puna in practica. por fin , da o sa ma interesez si poate o sa vin si cu tot ce trebe pt. a fi realizata aceasta treaba.

_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

15/01/11 23:41

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

ultimul mohican a scris:

iar moderare, inseamna sa faci splituri, sa citesti cam tot de pe partea ta, sa incerci sa impaci userii, sa fii obiectiv indiferent de preferinte cand dai un verdict, oho si multe altele.si-ti mai vin si useri cu diverse idei. f,. bune de altfel, da "conducerea trebe sa le puna in practica.

si etc si etc :)

ultimul mohican a scris:

por fin , da o sa ma interesez si poate o sa vin si cu tot ce trebe pt. a fi realizata aceasta treaba.

ok :)


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

15/01/11 23:47

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Eu as propune modificarea regulamentului. :)

Iaaaar? :rolleyes:

Da. Propun sa se introduca un articol ca-i prohibita nu numai folosirea de cuvinte vulgare, ci si trimiterea spre resurse care folosesc cuvinte vulgare sau imagini obscene.


_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

28/01/11 09:05

   
Pagini: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net