TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Frustrarile noastre Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 7
AndreeaC
membru

Locatie: Cluj
Inregistat: 17/01/12
Nu stiu ce am in ultima perioada ca nu mai reusesc sa adorm la amiaz! pff

Ultima modificare de AnaMaria (27/05/12 15:09)


_______________________________________
Great minds discuss ideas. Average minds discuss events.
Small minds discuss people. Eleanor Roosevelt

27/05/12 15:06

   
march
membru

Locatie: Resita, Romania
Inregistat: 27/02/12
Asa de repede se schimba vremea! :( Azi-dimineata era asa frumos, aveai impresia ca o sa fie 40 de grade la pranz si brusc s-a pus o ploaie cu stropi mari. S-a oprit dupa 5 minute, acum ceva vreme iar a inceput si iar s-a oprit. Nici nu stii in ce sa te imbraci si ce sa faci

_______________________________________
"Care este, în adevăr, neamul acela aşa de mare încât să fi avut pe dumnezeii lui aşa de aproape cum avem noi pe Domnul Dumnezeul nostru, ori de câte ori Îl chemăm?"
                    Deuteronom 4:7

28/05/12 19:20

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Ploaia e asa faina :D

28/05/12 19:33

Site web  
march
membru

Locatie: Resita, Romania
Inregistat: 27/02/12
Mi-am mai dat seama de o chestie :D. Emma intra seara, cad io ies eu si nu mai apuc sa vorbesc. Tot dimineata citesc ce scrie ea. :D. Nu mere' asa :D

Ultima modificare de march (28/05/12 19:47)


_______________________________________
"Care este, în adevăr, neamul acela aşa de mare încât să fi avut pe dumnezeii lui aşa de aproape cum avem noi pe Domnul Dumnezeul nostru, ori de câte ori Îl chemăm?"
                    Deuteronom 4:7

28/05/12 19:47

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
@march,acum am vazut frustrarea ta. :D Uite ca acum nu-i seara. :D

Ma enerveaza ca stau atat sa dau copy paste la niste diacritice... :x


_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

31/05/12 18:33

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Sunt tare frustrat ca la fiecare upgrade de OS trebuie sa astepti 15 mii de ani pt ca developerii de aplicatii sa le faca compatibile intre ele si compatibile cu kernelul.... now it works now it doesn't.

04/06/12 22:00

Site web  
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

emma_mada a scris:

@march,acum am vazut frustrarea ta. :D Uite ca acum nu-i seara. :D

Ma enerveaza ca stau atat sa dau copy paste la niste diacritice... :x

www.diacritice.com
Nu mai dai copy paste la discritice dai la paragrafe :P

Ultima modificare de shoricel (04/06/12 22:07)


_______________________________________
A passion lifestyle.

04/06/12 22:05

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

shoricel a scris:

www.diacritice.com
Nu mai dai copy paste la discritice dai la paragrafe :P

http://www.tanarcrestin.net/forum/viewt ... 53&p=3


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

04/06/12 22:31

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Scuze sefa :P

_______________________________________
A passion lifestyle.

04/06/12 23:38

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

edi.theraven a scris:

Sunt tare frustrat ca la fiecare upgrade de OS trebuie sa astepti 15 mii de ani pt ca developerii de aplicatii sa le faca compatibile intre ele si compatibile cu kernelul.... now it works now it doesn't.

Pai faci upgrade de OS dupa 15 mii de ani cand aplicatiile sunt ok. :D


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

05/06/12 12:23

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Incerc, din pacate updateurile pt acest OS vor inceta in septembrie cand voi fi fortat sa fac un upgrade.

05/06/12 18:12

Site web  
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Ma exaspereaza Sami. Stie si el sa zica mo'cov si se crede deja ajutor de bucatar. :rolleyes:

Ultima modificare de MRU (07/06/12 17:29)


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

07/06/12 15:03

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Mi-a dat Sami trezirea de la 4:55. =(

_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

13/06/12 10:22

   
felyy
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 23/06/08

MRU a scris:

Mi-a dat Sami trezirea de la 4:55. =(

oioi eu am ceas destepttor aproape in fiecare dimineata in jur de ora 6....eu nu mai pot de somn si ei ii arde de chiuit si de joaca...in concluzie dorm de amiaz si eu....cel putin o ora...nu 3 cat doarme ea

ma streseaza disertatia la maxim :((

Ultima modificare de felyy (13/06/12 13:29)


_______________________________________
Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot..sunt ceea ce este mai simplu EU

13/06/12 13:28

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
urasc cand un curs si 2 suporturi de curs sunt total diferite, un suport fiind scris de acelasi prof. Formule si relatii atat de ambigue... In lista de examen 30% din subiecte nu se regasesc in cursuri...

Ultima modificare de edi.theraven (19/06/12 13:45)


19/06/12 13:43

Site web  
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
Dincolo de faptul ca traiesc printre oameni necrestini/nepocaiti :D totusi aveam pretentia ca parintii, indiferent de religie/credinta/cult, totusi, sa manifeste o dorinta arzatoare de a-si creste copiii in educatia cea mai buna.Astazi copilul meu a invatat doua cuvinte noi de la colegii de gradinita, si anume, cuvantul ""bou"",dar nu folosit in contextul de sot al vacii si ""sofisticata-ma"" care, ma scuzati daca nu l-am scris corect ;) este un cantec pe care ma bucur ca nu l-au spus si la serbare :(

Ultima modificare de Roxana (19/06/12 14:39)


_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


19/06/12 14:35

   
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10
Boul nu poate fi sot al vacii, poate taurul. :)

Melodia aia... ce sa zic, este din lume prin atitudine si vocabular. Mesajul exprima totusi o realitate, un efect al decadentei detestat chiar de lumea insasi (in general vorbind).

Tragedia sta in faptul ca, solutiile/rezolvarile sugerate sau cautate de lume, sunt tot experiente lumesti. Adevarata Lumina este ignorata tot mai mult dovada credinta care se raceste vizibil de la generatie la generatie.
Majoritatea oamenilor ce "resping" decadenta doar "cantand" astfel, deplang doar faptele celorlalti escamotand propriul aport, propria implicare in acea lume. :(

Ultima modificare de Oblio (19/06/12 23:03)


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

19/06/12 22:59

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Frustrarea nr. 1: cum poti striga hotul, cand hotul esti tu?!aaa...si cica esti crestin?!

Frustrarea nr.2: Faceam curatenie in baie si n-am vazut ca Sami mi-a furat ciful crema si l-a frecat bine pe un fotoliu de i-a luat tot "smaltul". Ma exaspereaza tentativele lui de a ma ajuta prin gospodarie. :D


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

20/06/12 15:10

   
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10

MRU a scris:

...si cica esti crestin?!

Chestia care ma roade pe mine cel mai tare este ca, desi multi dintre cei care se declara agnostici sau chiar atei, se cununa totusi religios ca tot omul si isi boteaza si copii. Pentru inmormantare nu lasa cu limba de moarte sa nu se mai cheme preotul si sa nu se mai faca nici un ritual. Cred ca in cazul acestora totul se face doar de gura lumii sau al sotului care crede si/sau pentru petreceri si inrudiri?


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

20/06/12 22:28

   
dhannyella
membru

Locatie: Cluj :)
Inregistat: 06/06/09
Desi examenul de ieri trebuia sa inceapa la 13 a a inceput la 14:20...profii astia,numai de noi nu le pasa...parca eu numai timp sa ma uit la pereti aveam :(

_______________________________________
"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

22/06/12 13:39

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
invat 2 saptamani la rand 300 de pagini de materie pt un examen si aflu cu o zi inainte de examen ca doar 10 subiecte din toate sunt pt examen. E fain rau :D

02/07/12 17:50

Site web  
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Nu mai pot de ciuda. M-am contrazis cu sotul meu pe teme de biologie. Nu vrea sa inteleaga ca partea inferioara comestibila dintr=o pasare(copanelul) este corespondentul gambei umane. I-am aratat si pe un desen al scheletului pasarilor si nu vrea sa se uite. El zice ca ceea ce numim noi copanel la pasari la noi este coapsa. Aproape ca mi-a stricat ziua. =( Mai si face misto de asa zisa mea nestiinta. :x

_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

07/07/12 17:10

   
Oblio
membru

Inregistat: 03/10/10
Pai daca ne luam si dupa ce zice DEX-ul... se pare ca e corect ce sustine el. :)
Da nu trebuie sa te amarasti doar pentru atat, se intampla fiecaruia sa se mai incurce in termeni. Ceea ce gandeai tu ca ar fi "copanul" (adica gamba) de fapt este numit "ciocanel" sau pulpa inferioara. Dar cred ca sunt si unii care folosesc "copan" pentru partea superioara şi "copanel" pentru partea inferioara.

Ultima modificare de Oblio (08/07/12 20:49)


_______________________________________
“Domnul nu se uita la ce se uita omul; omul se uita la ce izbeste ochii, dar Domnul se uita la inima.” 1 Samuel 16:7.

08/07/12 16:10

   
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
Smart Phone .. da .. si pe cat de smart pe atat de complicat si incapatanat. Am internet pe telefon pe care il platesc lunar si nu pot intra macar sa verific mailuri sau sa instalez yahoo mess .. pt ca el e smart phone..
Toata ziua am incercat si eu sa instalez doar 4 aplicatii pe Nokia 5800 Express Music si niciuna nu a mers.. Niciuna .. :(
Sun la Vodafone sa intreb de ce MiniOpera nu merge si primesc super veste: Pai, e smart phone. Nu e compatibil. Pai daca e smart, nu ar trebui sa mearga?


_______________________________________
By grace - Daughter of the most high King

09/07/12 00:46

   
felyy
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 23/06/08
am atatea de facut...curatenie...ceva mancare....si nicicum nu ma pot mobiliza sa ma apuc.....noemi nu mai sta deloc cminte se da de-a dolobaca prin pat pana la margine...mi groaza sa nu cada...cand o pun in patut  se prinde de bari si se schinuie sa se ridice...nu o inteleg deloc de ce nu poate sta potolita si de ce se tot chinuie sa se ridice ca oricum nu prea poate...in scoica nu mai sta ca se impinge si cade legata face ca trenu...in carucior la fel se chinuie sa se ridice in fund..............offfffff

sare ca titirezu...pe zi ce trece semnana tot mai mult cu cea din burtica cand nu statea deloc cuminte....

cand o vad cum rade la mine si cum ma prinde cu manutele nu am cum sa ma supar pe ea...

P.S:daca nu se potoleste in viitorul apropiat tr sa imi fac implanturi la podoaba capilara :))


_______________________________________
Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot..sunt ceea ce este mai simplu EU

09/07/12 10:33

   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 7    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net