TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Frustrarile noastre Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 7
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Azi am gatit manacare cu miel si mai rau a si trebuit sa o gust. =( Nu-i suport nici macar mirosul. Am pus vin, usturoi si chimion si parca tot mai miroase. Offf...

_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

29/03/12 15:57

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Am scris aici, negasind nici un alt topic potrivit.

Parca atat de greu e, uneori, sa vezi prin ochii Domnului ceva. Te intrebi (si, omenesc, pe buna dreptate, chiar) : de ce? Parca acum se potriveste cel mai bine un citat dintr'un eseu scris de un tip

"Plaja inundabila a timpului poate fi situata in lume:
Intre Demult si moarte.
Oe i'a scris lui Narumi:
Ma grabesc pe ingusta fasie dezvelita de reflux."

E prea scurta viata sa ai timp sa te uiti inapoi. Si parca fiecare are marea lui si plaja lui. Si alearga impreuna doar o clipa, cat vanturile's prielnice. Apoi spun "adio" si alearga, fiecare singur, fiecare grabit. Si'n urmatoarea clipa, esti departe. Atat de departe, incat nu'i auzi nici raspunsul. Si doare, stiind ca nu poti astepta. Nu poti privi in jur, caci in urmatoarea clipa totul e schimbat. Ce'ti ramane e plaja ta.

Singura alinare este ca Dumnezeu nicicand nu te lasa. Si nicicand nu greseste. Si ce este faurit de mana Sa este perfect. Toata creatia Ii este perfecta. Si, apoi

"O, adâncul bogăţiei, înţelepciunii şi ştiinţei lui Dumnezeu! Cât de nepătrunse sunt judecăţile Lui şi cât de neînţelese sunt căile Lui!"

Nu inteleg multe. Dar chiar cand toate se clatina, bratul Sau imi e scut. Si Voia Sa, plina de dragoste.

"Dar, Doamne, Tu eşti Tatăl nostru; noi suntem lutul, şi Tu, olarul care ne-ai întocmit: suntem cu toţii lucrarea mâinilor Tale."

ps : intr'o zi, cu ajutorul Domnului........

Ultima modificare de edi.theraven (04/04/12 22:12)


04/04/12 18:40

Site web  
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Zilele astea am vazut ce inseamna sa fie oameni incompetenti in functii inalte! :(

Tot zilele astea, am fost uimita de ceea ce am vazut in Timisoara: este un oras foarte frumos, cu multa verdeata, dar m-a inmarmurit faptul ca, in mai multe locuri, pe trotuare, erau pur si simplu aruncati saci de gunoi, chiar haine sau mobila! Efectiv nu mi-a venit sa cred!!!

[Sper sa nu se supere pe mine timisorenii.]


_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

05/04/12 23:56

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Trebuie sa fac pui umplut si miel. Of. Bucata de miel are si os, dar sotul meu nu intelege chestii din astea. Nu stiu prin ce orificii as putea baga umplutura ca bucata e tare aplatizata. Plus ca am uitat de ata pentru cusut si nu stiu daca voi gasi prin cartier si nu am gasit nici verdeata corespunzatoare pt umplututa; el mi a cumparat doar marar, tarhon si busuioc. Trahonul nu stiu ce gust are, cu busoicul nu m-as risca si mararul e prea putin. :(

_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

07/04/12 10:27

   
dhannyella
membru

Locatie: Cluj :)
Inregistat: 06/06/09
Am o profa care tot timpul imi zice gresit numele...nu mai inteleg,am cel mai simplu nume!!! :(

_______________________________________
"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

09/04/12 20:13

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Iti zice Dana? :D

09/04/12 20:16

Site web  
ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
si eu aveam, in liceu, o profesoara, care imi zicea nu stiu cum, un fel de porecla, care nu-mi placea, i-am zis asta dar nu a inteles, urmatoarea ora: "mohicane" nu mai vorbi, eu am continuat sa discut ba chiar si mai tare, nedandu-i nicio atentie, femeia s-a enervat si mi-a zis, pe nume, sa ies afara. atunci i-am raspuns si eu: "pai doamna n-am stiut ca-mi ziceti mie sa fac liniste, ca nu ma cheama asa" de atunci m-a "lasat in pace.

Ultima modificare de ultimul mohican (09/04/12 20:25)


_______________________________________
"Eu arat altora calea cea dreapta, pe care am cunoscut-o tarziu, cand eram obosit de ratacire"

09/04/12 20:24

   
dhannyella
membru

Locatie: Cluj :)
Inregistat: 06/06/09

edi.theraven a scris:

Iti zice Dana? :D


nu...asta e prenumele :)

pe mine ma cheama POP si profa tot timpul imi zice altfel :D [uite ca,cu ocazia asta am mai zis ceva despre mine :P ]

mohicane:si eu i-am zis,dar tot asa zice :( [desi,nu cred ca o face intentionat,nu-mi place]

Ultima modificare de dhannyella (09/04/12 20:45)


_______________________________________
"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

09/04/12 20:43

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Credeam ca te cheama Daniela :) :D Banuiesc cum iti zice :D

09/04/12 20:45

Site web  
dhannyella
membru

Locatie: Cluj :)
Inregistat: 06/06/09
Ma cheama :P ,al doilea prenume :D


ps:am uitat sa-i zic fratelui meu sa schimbe becul din bucatarie,si acuma nu mai vad nimic :(


_______________________________________
"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

09/04/12 21:03

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Poti gati si maine :D Mai e vreme :D

09/04/12 21:12

Site web  
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
M-am saturat de "Alvin si chipmunks".

_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

21/04/12 20:02

   
march
membru

Locatie: Resita, Romania
Inregistat: 27/02/12
Azi mi-a murit papagalita. Nu stiu de ce. Azi-dimineata am gasit-o moarta in cusca. :( :( :( . Am vrut sa scriu la subiectul despre animale, dar nu se potrivea, nu e ceva folositor pentru altii. :(

_______________________________________
"Care este, în adevăr, neamul acela aşa de mare încât să fi avut pe dumnezeii lui aşa de aproape cum avem noi pe Domnul Dumnezeul nostru, ori de câte ori Îl chemăm?"
                    Deuteronom 4:7

21/04/12 20:09

   
emma_mada
membru

Locatie: Craiova
Inregistat: 20/10/10
Saraca... :( Imi pare rau, march...

_______________________________________
"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

21/04/12 23:17

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

MRU a scris:

M-am saturat de "Alvin si chipmunks".

Nu mai manca. Baga restul la congelator. :D


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

23/04/12 15:17

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
9 luni inside, 2ani si 2luni outside...si eu ma aleg doar cu mama Adi; in schimb sotul cu papi, dadi si tati. Pai e corect asa?!:rolleyes: nu mai vorbesc ca n-a schimbat in viata lui un scutec...=(

Ultima modificare de MRU (04/05/12 13:30)


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

04/05/12 13:24

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
Este inceputul ..incet, incet, te obisnuiesti...eu dupa 42 de saptamani inside si 4 ani si 6 luni afara, cu nopti nedormite sau genunchii negrii, ma aleg cu ..""mami tu stai acasa cuminte, eu cu tati mergem in parc"".. traducere- ""vreau sa stau doar cu tati, fara tine""

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


04/05/12 20:31

   
dhannyella
membru

Locatie: Cluj :)
Inregistat: 06/06/09
uau MRU si ROXANA...asa-s copiii din ziua de azi? :D


eu is foarte frustrata pentru ca profa de didactica abuzeaza de noi...ne tine trei ore fara pauza,asa ceva nu se mai poate :(


_______________________________________
"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

04/05/12 22:46

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Daca as sta la didactica 3 ore fara pauza as fi cel mai fericit om :D

04/05/12 22:51

Site web  
dhannyella
membru

Locatie: Cluj :)
Inregistat: 06/06/09
edi,nu cu profa mea!!! :D

_______________________________________
"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

05/05/12 21:05

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
ins ca profa mea e unicat :D eu chiulesc de la cursurile de profil sa trec pe la ea la seminarii :D

05/05/12 21:06

Site web  
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Sa mai ierte Dumnezeu, dar cred ca am dat de o persoana patologic mincinoasa. Intreb cat a dat pe o tava, imi spune ca 5 lire(redusa de la 10), dupa alte 3 saptamani zice ca 25. O intreb cat a dat pe un condiment organic zice ca 12 lire, ma uit pe siteul magazinului de unde a cumparat, acelasi gramaj 2 lire si ceva. Ma intreb cate povesti mi-o fi indrugat...Nu pot sa inteleg motivul.

Aaaa...si e pocaita. =(

Ultima modificare de MRU (09/05/12 15:03)


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

09/05/12 14:59

   
daniel
membru

Locatie: cluj
Inregistat: 01/03/08
Trebuie sa copiez rezolvarea unei probleme si nu ar fi o problema mare insa sunt 20-30 de pagini. :((

_______________________________________
Ţinta poruncii este dragostea, care vine dintr-o inimă curată, dintr-un cuget bun, şi dintr-o credinţă neprefăcută.   1Timotei 1:5

26/05/12 22:08

   
the_stranger
membru

Inregistat: 15/01/08
Nu-mi mai apare fotografia aia simpatică,  cu floricica, la avatar :(

_______________________________________
Haide sa zambim! Gata? 1,2,3 siiii....

27/05/12 13:48

Site web  
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
A fost nunta astazi la vecinii mei si era mare veselie...lautari, hora miresei, chiuituri, distractie..ma uitam pe geam la ei si m-au dat lacrimile...si nu de bucurie pentru ei ci de tristete ca habar nu au in ce se baga si ce-i aia casnicie :(

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


27/05/12 14:55

   
Pagini:  1 2 3 4 5 6 ... 7    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net