TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Despre si pentru noi, forumistii/Noi, cei de pe forum... Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 88
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Cineva se gandea sa facem un topic unde sa incercam sa ne cunoastem mai bine...
De asemenea, au fost discutii pe mai multe topicuri referitoare la numele, avatarul sau semnatura unora...

Am o propunere :
Cred ca ar fi interesant daca am explica de ce am ales ce  am ales si ce reprezinta acestea...
Poate asa ne vom cunoaste un pic mai bine...Bineinteles, daca cineva vrea sa scrie mai mult, poate sa o faca....

Ce ziceti? Interesati?

Ultima modificare de april (16/11/05 17:50)

12/11/05 21:19

Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05
Imaginea de la avatarul meu, dupa cum vedeti este un fluturas! De ce un fluturas? Pentru ca atunci cand Jesse meu era in America si eu il asteptam sa vina noi am convenit ca suntem niste viermi de matase care stam in gogoasa, dar ca atunci cand o sa ne vedem o sa fim deja fluturasi caliti de multe adversitati. Numele meu intreg este Larisa Bangs si ma semnez: "Peace be with you!" pentru ca in biserica noastra este un act important cel in care trasmitem pacea lui Dz unii altora. Pace inseamna bunatate materiala, spirituala, emotionala si relatii bune cu tine si cu Dz. Deci e foarte bine sa urezi cuiva:"Pace", dar din pacate crestinii nu se mai saluta cum o faceau cei din vechime cu:"Pacea Domnului Isus Hrisotos" ci s-au rezumat la PA - ce!

Ultima modificare de Larisa (13/11/05 03:41)

13/11/05 03:40

Site web  
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
ĂĂĂĂĂ, mai neim iz... adică vreau să zic că iş haiză... mi chiamo... je mapel... Pepel ea

Avatarul meu reprezintă o māţă dopată cu cafea. (asta o fost cāndva... cine nu l-a văzut a pierdut...) E haios şi atāt. Nu-mi plac māţilii. Mai ales aia a lu' cumnată-mea. Dacă va intra vreodată pe acest forum nu mă tem că o să afle, pt. că o ştie deja. De cānd i-am tras o palmă lu' māţa iei iar iea m-a cārpit pe mine īn numele māţii...

Na, ăsta sānt io!

Ultima modificare de Lupea_Filip (24/11/05 21:10)

14/11/05 15:35

Site web  
Shilo
membru

Inregistat: 24/10/05
frumos topic , dar nu stiu ce sa scriu aici , imi plac toate avatarurile , mai ales avatarul meu :D

14/11/05 19:51

april
admin forum

Poti sa-ti explici numele...si semnatura :D

14/11/05 19:55

doitili
membru

Inregistat: 23/10/05
cand am vrut sa deschidem acest topic ma refeream la ceva de genul: Ma numesc Cecilia, m-am nascut si am crescut in Brasov si acum 5 ani m-am casatorit si m-am mutat in Arges. Am 3 copii minunati si mergem la o biserica a crestinilor dupa Evanghelie libera. Imi plac discutiile pe teme biblice si lucrul de mana. Mai am 7 frati dintre care 2 mai mari si restul mai mici.....

14/11/05 20:53

filip
membru

Şi eu...

14/11/05 21:40

Site web  
Shilo
membru

Poti sa-ti explici numele...si semnatura

semnatura =numele unei`melodii America- The Last Unicorn

numele este unul care se regaseste in Biblie , stud .filozofie ultimul an , crestin

Ultima modificare de Shilo (14/11/05 21:46)

14/11/05 21:46

filip
membru

Īn fază terminală, 'ai?! :D

14/11/05 22:45

Site web  
gfod
membru

Inregistat: 21/03/05
Wow...shilo....frumos. Ma gandeam si eu la "calea filosofiei"...
ii oarecum interesant topicul asta, dar eu chiar n-am chef sa-mi "dau in vileag" identitatea :D ii mai interesant asa...
ok, ma numesc cum multi de-aici stiti, am o varsta interesanta, imi plac multe chestii, mai ales sa citesc, sunt dintr-un oras in care nu m-am nascut(filip, sunt timisorean :D), ....si alte chestii nu le consider relevante. :D

14/11/05 22:53

Site web  
Shilo
membru

Īn fază terminală, 'ai?!

nu am emotii , :)

nu m-am nascut in ro,

gfod niciodata nu este prea tarziu

Ultima modificare de Shilo (14/11/05 22:59)

14/11/05 22:54

m3diator
admin

Inregistat: 08/12/04
ok... m3diator vine de la mediator (dooh) ceea ce inseamna..
iar semnatura mea se traduce prin "dragostea invinge totdeauna"
si e inspirata din filmul The man who sued God.
imaginea de la avatar reflecta realitatea (putin mai colorata) :)

16/11/05 01:51

april
admin forum

Despre mine : sunt nascuta in april, in Bucuresti, cu ceva timp in urma...Imi plac florile, de aceea am ales o floare la avatar ( nu prea am gasit poze asa de mici).
Semnatura am ales-o dupa ceva timp ..aveam mai multe idei si nu ma puteam hotari...  in fine am ales  Dumnezeu este dragoste ,pentru ca stiu ca ma  iubeste cu o iubire vesnica..

Larisa...imi place avatarul tau si semnificatia lui...eu ma gandeam ca e o persoana cu aripi...dar as putea putin generaliza ce ai spus : toti asteptam sa ne schimbam si sa ne luam zborul ca niste fluturi....

Doitili, nu te supara pe Filip...eu chiar ma intrebam ce animal e ala...

gfod, poate ne explici totusi ce inseamna " gfod " ?

Ultima modificare de april (16/11/05 16:10)

16/11/05 16:10

gfod
membru

Inregistat: 21/03/05
pai, uite, ia initiala prenumelui meu, si adaug-o la initialele numelui trupei mele - vezi primul nr. al revistei TanarCrestin :)

16/11/05 17:02

Site web  
april
admin forum

Ok. Am citit si m-am lamurit...

16/11/05 17:55

anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
ok...sa ma prezint si eu ... 4j vine de la for jesus, iar anca ...e numele pe care si l-a dorit mama mea :)
        Avatarul .... ce l-am avut e "inspaimantator " dupa cum zicea cineva in alt topic :D ...dar reprezinta chipul meu... oricum, l-am schimbat cu ceva ce ma reprezinta mai mult ...un ingeras ce canta la un intrument...cu capul cazut...poate de oboseala...sau e ingandurat :D
        iar cat despre semnatura.... "dragostea nu va pieri niciodata"...e a 2-a semnatura, si ma pune pe ganduri de cate ori o citesc . Prima a fost "Nimeni nu isi poate bate joc de tine fara voia ta " .
        Mai multe detalii la echipa :D

Ultima modificare de anca4j (17/11/05 14:12)

17/11/05 13:45

Jesus Inside
membru

Inregistat: 15/11/05
Eu cred ca nu mai trebuie sa dau explicatii referitoare la Jesus inside...
Si semnatura..Galateni 2:20...cititi si vedeti:d
Cred din toata inima ca 'numele' si semnatura ma reprezinta...pe bune!

Galateni 2:20

17/11/05 15:43

monica
membru

Inregistat: 16/03/05
Cine sunt eu?
O floare, un zambet, un cantec, o anume culoare...o raza de soare.
Imi plac limbile straine, mai ales franceza, muzicile de mai multe genuri-rock-ul in mod deosebit, calatoriile, florile si o gramada de alte chestiute care probabil va plac si voua.
Am o varsta respectabila deja, desi unii spun ca par mult mai tanara decat sunt...Imi place sentimentul pe care mi-l da libertatea...in Isus si da, sunt crestina si ma bucur ori de cate ori am ocazia sa spun acest lucru in public, pentru ca acest lucru mi-a schimbat viata pentru totdeauna.

Ultima modificare de monica (17/11/05 21:53)

17/11/05 21:51

filip
membru

monica a scris:

Am o varsta respectabila deja

Sărr'na! :D

18/11/05 08:52

Site web  
april
admin forum

Uite ce copchil politicos ! Mai sunt si copchii binie creskutzi ! Vin la maica sa te tzuce pe obradjorii astia bukalatzi! Stai sa se aplece maica, ca e batraaanaaa rau...asha, tzooooc...stai ma,...tzoooooc.......Ia o ciucalata ca sa cresti mareee ca bradu' si sa-ti vina mintea la cap....

Ultima modificare de april (18/11/05 14:56)

18/11/05 14:46

filip
membru

Tanti, tanti, dar ciocolata face carii...

(No că iară am deviat de la subiect...)

18/11/05 21:21

Site web  
april
admin forum

Lasa ca te speli pe dinti dupa masa...

( na, ca am deviat si eu de la subiect)

18/11/05 21:28

april
admin forum

Mi-am schimbat avatarul si semnatura...primele au fost provizorii...
La avatar este scrisa o mica rugaciune care mie mi se pare de mare efect :

"God, grant me the serenity to accept the things I cannot change, the courage to change the things I cann, and the wisdom to know the difference"...

Mi-am schimbat si semnatura : "Every day brings new blessings"...

Scria undeva ca Dumnezeu are pentru fiecare din noi un anumit numar de binecuvantari in fiecare zi....pe unele nu le primim pentru ca nu le cerem, pe unele nu le recunoastem, altele nu le consideram binecuvantari ( chiar daca sunt ), iar unele le luam ca si cum le-am merita....

Fie ca Dumnezeu sa ne binecuvanteze cu toate binecuvantarile pe care le are pentru noi si sa ne deschida ochii sa le vedem si sa le apreciem....

Ne sporim bucuria cand ne numaram binecuvantarile...

Ultima modificare de april (23/11/05 07:59)

23/11/05 07:59

filip
membru

Nooo, numa' nu te-ntrece...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

23/11/05 08:29

Site web  
april
admin forum

Lupea_Filip a scris:

Nooo, numa' nu te-ntrece...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Hm...cred ca ar trebui sa specifici cui ai adresat mesajul asta...

Si originalul era  "hai numa'hai...nu te-ntrece....!" si nici macar autorul lui nu mai stie de ce l-a scris.....dar poate stii tu......si poate ma lamuresti si pe mine.....pana nu se ia iar cineva de persoana mea, ca deviez IAR de la subiect....

Ultima modificare de april (23/11/05 16:01)

23/11/05 16:01

Pagini:  1 2 3 4 ... 88    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la