TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Discutii diverse/Mesajele subliminale Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1
monday_73
membru

Inregistat: 19/01/08
Mesajele subliminale. (= Care este inferior pragului conștiinței, care nu devine conștient.)

Credeti ca genul acesta de mesaje transmise prin texte sau imagini ascunse in fundal, prin sunete soptite sau prin cele auzite prin ascultarea unor melodii rulate de la sfarsit spre inceput chiar au vreun efect asupra noastra?

(surse: www.dexonline.ro si http://forum.softpedia.com )

"Sufletul nostru nadajduieste in Domnul; El este ajutorul si scutul nostru." (Ps.33:20)

21/06/10 21:14

copilu
Exclus

Inregistat: 11/05/10
sincer eu nu prea cred... :D

21/06/10 21:19

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06

monday_73 a scris:

Mesajele subliminale. (= Care este inferior pragului conștiinței, care nu devine conștient.)
Credeti ca genul acesta de mesaje transmise prin texte sau imagini ascunse in fundal, prin sunete soptite sau prin cele auzite prin ascultarea unor melodii rulate de la sfarsit spre inceput chiar au vreun efect asupra noastra?

citisem undeva mai demult ca Coca-Cola foloseste publicitate din asta. Oricum, Coca-Cola foloseste si publicitate pe fata prin filme, la fel si Lays .
    Eu cred ca au efect, daunator, normal. Nu constientizam ca ne afecteaza.
[oricum, trebe zilele astea sa-mi cumpar coca-cola sa lustruiesc cu el un metal si dupaia spal wc-ul, e chiar f bun pt asa ceva am inteles, restul la consum pt tata si fra, eu imi pastrez rinichii   :rolleyes: ]

21/06/10 21:28

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
http://www.stiintaazi.ro/index.php?opti ... ;Itemid=87

22/06/10 08:33

Pagini: 1    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la