TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Discutii diverse/Facebook Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Poate :P

07/09/11 10:32

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08

jezzy a scris:

Apropo de ce face facebookul din om, sa vedeti chestie: azi am vrut sa ma loghez pe Tc, dar cand am apasat login, imi apare mesajul "user si /sau parola incorecte".Imi zic "bai, nu se poate, am aceeasi parola de cand ma stiu, nu are cum sa gresesc".Dar mai scriu si a doua oara.Si a treia.La fel.Deja intrasem la idei, chestia era foarte ciudata, cand imi sar asa ochii... pe spatiul de user.Ce credeti?Incercasem sa ma loghez cu adresa de email :D

Se numeste reflex. Intamplarea face ca pe forum sa nu te loghezi cu adresa de email.:P

april a scris:

Ai cont pe facebook :) ?

De unde stie oare ca pe facebook te loghezi cu adresa de email? :P

07/09/11 16:16

edi.theraven
membru

Inregistat: 26/10/08
Eu am sters complet (nu dezactivat) contul de facebook. Pierdere totala de timp.

07/09/11 16:17

Site web  
jezzy
membru

Poate april are cont pe facebook :D

07/09/11 16:31

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Am. Au si altii. Are si TC-ul. Vreo problema ?

edi.theraven a scris:

Eu am sters complet (nu dezactivat) contul de facebook. Pierdere totala de timp.

Pt tine.

07/09/11 20:27

jezzy
membru

De unde ai tras concluzia ca are cineva vreo problema?

07/09/11 20:43

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Era o intrebare, nu o afirmatie. E o diferenta.

07/09/11 21:02

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
ce intrebare pe facebook: cat ii 2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2-2+2 x 0 ?
   Si ghiciti ce raspuns e cel mai clickuit?

12/10/11 22:54

zambezi
membru

Inregistat: 19/09/07
de buna seama, 26 e cel mai clicuit raspuns.

12/10/11 23:00

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08
eu aproape as pune pariu ca 0. :D

Ma gandesc ca multi nu-s matematicieni si nu tin seama de ordinea operatiilor.

Ultima modificare de OLD TRAIAN (12/10/11 23:03)

12/10/11 23:02

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
eu am vazut pe facebook-ul lu' sormea si ambele fete de la care a aparut au zis 0. Si da, 0 e cel mai des raspuns, aproape dublu fata de 26, si creste mai repede decat clipesc eu :))
   Dar sa stiti ca imi fac facebook, e musai, deja ma simt depasita, mai gasesc lucruri utile. M-a sunat o prietena plangand sa-mi zica cum ca s-a despartit de gagiu, dar intre timp alte cunostiinte comune stiau, si nici nu ii eram prietene - de pe facebook, normal, e ca in gossip girl.

Ultima modificare de RainSong (12/10/11 23:15)

12/10/11 23:13

alex
membru

Inregistat: 02/03/09
De astazi incepand, nu mai pot fi gasit pe facebook :D
Un inteligent care n-a avut ce face mi-a spart si modificat parola...

28/11/11 12:01

Old
Moderator

Si? Ti-a modificat si datele? Ti-a pus alta poza? Sau ti-a sters contul?

28/11/11 21:01

alex
membru

nu stiu ca nu pot sa intru :D

le: am revenit pe facebook, mi-am primit contu inapoi :)) un amic a facut o gluma :D

Ultima modificare de alex (29/11/11 14:16)

28/11/11 21:35

edi.theraven
membru

Dupa 6 luni de cand mi'am sters vechiul profil, am facut unul nou. Cate chestii noi (si inutile :D)!! Imi placea cum era atunci, cat de cat simplu.

03/01/12 17:02

Site web  
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
Va avea din ce in ce mai multe ,,chestii", ca sa ii tina cat mai mult ( si, daca se poate, dependenti de el) pe cei care il folosesc in scopuri inutile.

03/01/12 21:40

edi.theraven
membru

Eu mi'am facut cont pentru a putea comunica mai usor cu tinerii din Biserica sau din grup :)

03/01/12 21:46

Site web  
Tanara crestina
membru

Si eu am motivele mele bune pt. care mi-am pastrat contul de FB. Doar mentionam in trecere ce observ ca a devenit FB pt. altii.

Ultima modificare de Tanara crestina (03/01/12 22:55)

03/01/12 22:55

ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10

Tanara crestina a scris:

Va avea din ce in ce mai multe ,,chestii", ca sa ii tina cat mai mult ( si, daca se poate, dependenti de el) pe cei care il folosesc in scopuri inutile.

si care ar fi scopurile inutile? si evident cele utile?

03/01/12 23:22

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
Sa iti scalzi ochii in ceva...nou !?!

ps: e caraghios, sa stai ore pe facebook si sa o faci pe interesantu, pozitii dificile (cea mai tare e cand sar fetele, de 20 de ori, ca sa aleaga o poza buna :D)

Eu am cont pe facebook dar nici o poza, din greseala am 2-3 prieteni, si cand vreau sa intru imi dau seama ca nu mai stiu parola. O gresesc si iaca asa incepe bombardarea cu mesaje "ne bucuram ca vrei sa intri din nou/iti rezolvam problema "uitucule"/100 de persoane asteapta confirmarea cererii de prietenie/ prima cerere e de nu'sh cati ani :)).  Zi ca nu e util sa ti se aminteasca ceva ce "nu stiai :rolleyes: " !

ps: o mai dau si eu in gluma, personal consider ca nu trebuie sa pierd timpul pe retele de socializare dar sunt constient ca unora le prinde bine. Pacat ca nu se compara cu viata reala si multi nu isi dau seama.

04/01/12 00:23

Tanara crestina
membru

Tanara crestina a scris:

ultimul mohican a scris:

si care ar fi scopurile inutile? si evident cele utile?

Ex. de scopuri utile:
- reamintesti oamenilor, de Dumnezeu, prin ce pui acolo si dai mai departe ..
- tii legatura cu cei departe de tine ( atunci cand nu ai posibilitatea sa-i vezi live mai des )
[...]

Ex. de scopuri inutile:
- joci diverse jocuri pierzand timp pretios, pe care l-ai putea petrece cu Dumnezeu sau facand ceva util
- iti contruiesti online un SUPER-TU, o persoana care, de cele mai multe ori, in realitate nu exista; de ce? ca sa agati fete/baieti, ca sa fii cel mai cool .. etc
- stai ore si ore comentand pe la diverse, lucruri comentate de dragul de a comenta, nu pentru a fi de folos cuiva
- multe alte motive care acum nu imi vin in minte [..]

04/01/12 19:53

ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
pai sa le luam pe rand.

1. "reamintesti oamenilor de Dumnezeu" da, e un punct de vedere. al unui crestin.

2. "legatura cu cei departe de tine" e mess pt asta, dar e usor de accesat facebook-ul. mai ales pt poze si nu numai. deci un punct util.

inutilitati:

1. jocuri- sa-mi fie iertat, argument superficial. daca vreau sa ma joc o pot face si fara facebook. si ar fi culmea chiar dpdv crestin, sa nu ma relaxez din cand in cand la un joc, gandindu-ma ca acel timp l-as putea petrece cu Dumnezeu. asta ar insemna sa nu mai merg la un film, la teatru sau sa nu fac orice alta activitate ce nu-l implica in mod direct pe Dumnezeu. deci acest punct cade.

2. imaginea de macho sau de pitipoanca. aici ai dreptate, dar e pacat sa nu razi de ignoranta sau snobismul societatii. eu de ce m-as mai amuza?

3. comentarii - pai e retea de socializare. asta facem si noi aici pe forum. comentam. e drept, de multe ori discutiile si subiectele sunt superficiale, dar asta e.

Ultima modificare de ultimul mohican (04/01/12 21:24)

04/01/12 21:12

Old
Moderator

ultimul mohican a scris:

pai sa le luam pe rand.

1. "reamintesti oamenilor de Dumnezeu" da, e un punct de vedere. al unui crestin.

deeci, e bun!

2. "legatura cu cei departe de tine" e mess pt asta, dar e usor de accesat facebook-ul. mai ales pt poze si nu numai. deci un punct util.

Asta e util, doar subliniez ce ai spus tu.

2. imaginea de macho sau de pitipoanca. aici ai dreptate, dar e pacat sa nu razi de ignoranta sau snobismul societatii. eu de ce m-as mai amuza?
Uneori e pacat sa nu razi, dar de multe ori e pacat sa nu plangi, asa ca mai bine nu; sa nu trebuiasca plans.

3. comentarii - pai e retea de socializare. asta facem si noi aici pe forum. comentam. e drept, de multe ori discutiile si subiectele sunt superficiale, dar asta e.
Asta e mai restrans, nu e asa mondial ca facebook-ul. E mai persoanal. ;)

05/01/12 00:07

4givenByJesus
membru

Inregistat: 14/04/08
Care este scopul facebook-ului?
http://www.lovendal.net/wp52/facebook-c ... -din-lume/
Cat despre sa "reamintesti oamenilor despre Dumnezeu", intr-adevar, este un lucru bun, insa in viata reala, Dumnezeu ne-a asezat langa atatea persoane care ar avea nevoie sa le reamintim asta, si nu o facem, de cele mai multe ori.
Din cate am observat, multi cauta un fel de refugiu in acest facebook. Unii au nevoie de atentie (fie aceasta de orice natura), si in lumea virtuala primesc aceasta atentie, dar la ce folos? Asta inseamna sa te hranesti cu o nadejde inselatoare...
Iar parerea mea despre socializarea in lumea virtuala, in special cu necunoscuti, e bine sa fii cat mai rezervat.
Proverbele 17:28 Chiar şi un prost ar trece de înţelept dacă ar tăcea, şi de priceput dacă şi-ar ţine gura.
Vorba multa, saracia omului.
(nu judec pe nimeni, mi-am expus doar punctul de vedere)

Ultima modificare de 4givenByJesus (28/01/12 18:32)

28/01/12 18:19

alex
membru

feedback a scris:

dupa cum unii stiu, mi'am facut si io cont pe facebook :D cum sint incepatoare si vreau sa completez jurnalul, intampin greutati, si vreau sa'ntreb:
1. la anii trecuti (2010, 2009, etc), cum fac sa apara toate lunile?

2. daca vreau sa incarc mai multe poze, pt luna martie, sa spunem, a anului 2010, pot incarca mai multe odata (cum?) sau doar una cate una?

multumesc :)

1.in ce priveste pozele de pe wall ai acolo un butonas unde selectezi an/luna/zi(vezi in imagine :D):

2.daca vrei sa incarci mai multe poze ai si acolo o chestie unde modifici data si mai multe :)

25/02/12 00:25

Pagini:  1 2 3 4 5    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la