TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenie, dragoste, casatorie, familie/Invitatie pentru cei casatoriti Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
De altă parte, ştim că toate lucrurile lucrează împreună spre binele celor ce iubesc pe Dumnezeu. Romani 8:28

Cand vei intelege acest verset vei intelege ca imposibilul este posibil. As vrea sa te simti la noi ca intr-o familie. Bine ai venit! :)

Ultima modificare de +Archangel+ (14/03/08 23:37)


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

14/03/08 22:01

   
albertina
membru

Locatie: washington
Inregistat: 12/11/06
Roxana, draga mea, as vrea tare mult sa te stiu bine, nu te cunosc deloc, dar ma doare cand familiile incep sa se destrame.In asa situatii ni se pare ca cerul tace si intrebarile " de ce mie mi se intampla asta?" continua sa iti macine sufletul... Lacrimi, care dor si care lasa urme... Cunosc pe Cineva care poate vindeca tot, absolut tot de aceia te rog sa citesti mesajele tale private...
Cu dragoste in Hristos... eu, care am trecut pe-acolo.


_______________________________________
Nu astepta sa nu mai vezi nici o cale de iesire ca sa privesti in sus!!!

14/03/08 23:35

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
..Albertina te rog din suflet sa-mi spui unde gasesc mesajele private ca eu una nu le vad...nu mai gandesc cum trebuie...

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


15/03/08 12:19

   
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07

+Archangel+ a scris:

Dai click pe "Prima pagina" care e mai sus imediat sub sigla TanarCrestin si in fereastra noua care se va deschide o sa gasesti in partea dreapta chiar sub nick-ul tau link-ul "citeste mesaje private". Succes.


:) :)


15/03/08 12:28

   
Roxana
membru

Locatie: ACASA
Inregistat: 14/03/08
..am gasit multumesc din suflet..dar imi spune ca nu am mesaje

_______________________________________
„Eu sunt Alfa şi Omega, Începutul şi Sfârşitul”, zice Domnul Dumnezeu, „Cel ce este, Cel ce era şi Cel ce vine, Cel Atotputernic.”


15/03/08 12:29

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
He he he. Am ajuns un clasic. Am inceput sa fiu citat. :D :D :D

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

15/03/08 15:16

   
albertina
membru

Locatie: washington
Inregistat: 12/11/06

ROXANA82 a scris:

..am gasit multumesc din suflet..dar imi spune ca nu am mesaje
Imi pare tare rau  si nu stiu de ce nu a ajuns mesajul... intra te rog la mesaje private, am mai trim un mesaj... sper sa fi ajuns...

Ultima modificare de albertina (15/03/08 17:53)


_______________________________________
Nu astepta sa nu mai vezi nici o cale de iesire ca sa privesti in sus!!!

15/03/08 17:34

   
Sarah
membru

Locatie: Michigan
Inregistat: 08/03/07

Tanara crestina a scris:

mai asteptati...cartea e atat de buna incat ar trebui s-o cititi ca sa patrundeti in toata frumusetea ei..


Dupa ce te casatoresti,astept parerea ta despre carte.
Eu cred ca sunt unele chestii care nu-s chiar Biblice in ea.


_______________________________________
Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

11/04/08 21:28

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

april a scris:

Cum, unde, cand l-au intalnit pe viitorul sot, cum si-au dat seama cine e cel ales de Dumnezeu pentru ei. Cum a lucrat Dumnezeu in cazul lor, de ce au tinut cont in aceasta alegere...

"invitatie pentru cei casatoriti". iote-ma-s :D (raspund scurt si la obiect, ca-i lunga povestea)
cum l-am intilnit- in vacanta-concediu, venind la sora mea.
unde - in Italia. aici aveam sa intilnesc omul pe care-l asteptam de... cativa ani buni :D
cand - in vara anului 2005 ne cunosteam, in 2006 ne casatoream.
Dumnezeu a facut tot... eu doar am tinut cont de tot ce mi se intimplase in viata pana atunci, am tinut cont de toti anii singuratatii, care mi-au fost dati sa invat ceea ce trebuia sa invat, si, cred eu, am invatat.
este incredibil. niciodata, dar Niciodata n-am imaginat si dorit sot strain, sa ma casatoresc in strainatate, sa traiesc "printre straini".

am postat aici nu atat pentru a vorbi despre mine, cat pentru a-mi exprima parerea vis a vis de celelalte situatii, mai putin fericite.
imaginati o femeie care are grija de familie, de casa, de copii: spala, calca, gateste, curatenie, cumparaturi, etc etc.
in aceeasi situatie, o femeie se simte sclava, iar o alta regina. diferenta dintre un "statut" si altul, nu o da faptul ca una are oale de aluminiu, si alta de inox; sau ca una spala cu un detergent si alta cu altul; sau ca una foloseste creme iar alta apa si sapunul.
diferenta o da Modul de Gandire. este foarte important, extrem de important, Cum gandesti si Ce gandesti.

sper sa reflectati...


17/05/08 01:59

   
Sarah
membru

Locatie: Michigan
Inregistat: 08/03/07
super feedback, Domnul sa va binecuvanteze.
Voiam de mult sa trec si eu pe-aici sa mai spun ceva. De obicei incepem viata impreuna cu vise multe,si dorinte multe,dar Dumnezeu asa lucreaza si schimba circumstante,astfel incat tot ce conteaza este sa-l vezi pe celalalt fericit. Si cand il vezi fericit/a, implinirea si fericirea ta este imensa.


_______________________________________
Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

17/05/08 03:41

   
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Îmi place mult ce ai scris, feedback! :)

Domnul să vă ţină în mâna Lui puternică pe amândoi!

feedback a scris:

in aceeasi situatie, o femeie se simte sclava, iar o alta regina. diferenta dintre un "statut" si altul, ...[..]...o da Modul de Gandire.

La fraza aceasta, eu aş mai adăuga ceva: diferenţa dintre un "statut" şi celălalt îl poate da şi persoana de lângă tine. Acea persoană, căreia i-ai spus Da, te face să te simţi regină sau sclavă!


17/05/08 09:21

   
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Eeeeee, da' cu ce plăcere îmi amintesc io de Don Leoncio şi sclava Izaura...

Ultima modificare de filip (17/05/08 10:51)


17/05/08 10:51

Site web  
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Păi, da! ;) Că atunci erai la vârsta când îţi zburau ochii după Izaure!!! :D :D

17/05/08 11:47

   
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08

Sarah a scris:

super feedback, Domnul sa va binecuvanteze.

multumesc /multumim Sarah :)

Magdy a scris:

Îmi place mult ce ai scris, feedback! :)
Domnul să vă ţină în mâna Lui puternică pe amândoi!
La fraza aceasta, eu aş mai adăuga ceva: diferenţa dintre un "statut" şi celălalt îl poate da şi persoana de lângă tine. Acea persoană, căreia i-ai spus Da, te face să te simţi regină sau sclavă!

multumim Magdy :)

filip a scris:

Eeeeee, da' cu ce plăcere îmi amintesc io de Don Leoncio şi sclava Izaura..

:D nabadaioasa povestea lor :D  dar nu la ei ma gandeam cand am scris :D


17/05/08 13:06

   
Costescu Lavinia
membru

Locatie: Oradea, Romania
Inregistat: 27/08/08
Ma numesc Lavinia si in cateva randuri o sa va povestesc cum l-am cunoscut eu pe minunatul sot al meu...Ma aflam intr-o misiune cu un cor in SUA..dupa ce s-a terminat programul din biserica un tanar din biserica a venit la mine cerandu-mi adresa de e-mail..eu nesstiind ce urmeaza sa fie i-am dat adresa mea de e-mail...dupa 2 saptamani eu am ajuns in tara inpoi si primul lucru care l-am facut am mers la calculator sa vad daca mi-a scris...am vazut ca incepuse sa imi scrie si sa imi zica ca a ramas impresionat de programul care l-am avut...dupa scurt timp a mi-a cerut numarul de telefon si a inceput sa ma sune zilnic de 3 4 ori:D...am tinut legatura cu el 2 ani fara sa ne vedem in acet timp ne rugam Domnului daca este voia lui sa avem o relatie serioasa am vazut in fiecare zii raspunsul lui Dumnezeu la rugaciunile noastre..dupa doi ani a venit el in tara am petrecut o luna minunata cu el si cu familia mea...in 24 decembrie 2006 m-a cerut de sotie eu am acceptat si acuma suntem casatoriti de un an de zile si ne bucuram in fiecare zii de minunile care Dumnezeu le face in vietile noastre..
Anul acesta Dumnezeu ne-a dat o foarte mare binecuvantare...ne-a binecuvantat cu o fetita...pot spune ca suntem cei mai fericiti impreuna si ne iubim foarte mult
Ii multumim Domnului ca ne-a ascultat rugaciunile...


27/08/08 11:54

   
Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Bine ai venit, Lavinia! :)

Spor la postat. ;)


27/08/08 12:02

   
felyy
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 23/06/08
Bine ai venit Lavinia...frumoasa povestea voastra Domnul sa va binecuvinteze pe tine si familia ta!!

_______________________________________
Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot..sunt ceea ce este mai simplu EU

27/08/08 12:30

   
simona
membru

Locatie: Ploiesti, Romania
Inregistat: 19/02/08
Wow, Lavinia! Superb! Domnul sa va binecuvinteze in continuare! :)

_______________________________________
"GOD IS ENOUGH"

27/08/08 23:09

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Frumoasa povestea, Lavinia :)

_______________________________________
A passion lifestyle.

27/08/08 23:26

   
Norkis
membru

Locatie: Puppa
Inregistat: 17/07/08
am va impartasesc si eu in cateva cuvinte cum l-am cunoscut pe sotul meu:

1)il cunosteam/stiam de vre-un an de zile, ambii fiind activi pe acelasi forum.Dar nu interrelationam pe privat decat foarte putin; la un moment l-am bannat/dat afara de pe forum pt nerespectarea regulamentului. Cand i s-a permis sa intre iar pe forum, si ceilalti vorbeau aspru despre mine, cel care trebuia sa-mi fie viitor sot le-a spus  ca , de fapt, sunt singura persoana de pe forum pe care vrea sa o cunoasca si ca ma respecta(eu pe privat, asa cum imi era obiceiul, motivam frumos tot ce faceam);

-ok. intre timp nu ii dadeam atentie: nu ma interesa, credeam ca ma linguseste si aveam si o relatie;

-relatia s-a terminat(prietena mea cea mai buna mi-a "luat" persoana iubita :)  ) iar eu nu ma mai "concentram" pe dorinta de a avea o relatie, cat pe ideea de a invatat cat mai mult si a ma realiza profesional; in acea perioada m-am si mutat, ceea ce mi-a facut bine;

-sotul meu, incepea sa vbeasca tot mai frecvent cu mine, ma suna etc, iar cand mi-a spus ca incepe sa tina la mine i-am retezat-o cu :"Nu e nevoie de asa ceva!";

-in fine, la un moment dat el a spus ca vrea sa vina in orasul meu sa ma vada, si daca nu vreau sa il vad, asta este;

-mi-era mila de el, pt ca stiam ca face un efort mare(sute de km de condus etc) si m-am gandit sa il cazez acasa la ai mei, nu la mine, si ...ca sa nu ma simt datoare cu ceva i-am si trimis bani pe cont ca sa nu depuna efort financiar aiurea, cum spuneam eu(asta a fost o mare surpriza pt el!);

-cand venise, am dat de o persoana calda, fffffffffff simtita, ffffffffffffff respectuasa etc.
-citeam impreuna din Biblie, ne rugam...

...dupa ce s-a intors acasa la el, in doua saptamani m-a cerut deja in casatorie.M-am indragostit tare mult de el, iar cand i-am cunoscut parintii(pupa-i mama!) deja eram coplesita de gandul de a ne casatori mai repede;

-am scurtat perioada pana la casatorie cu 9 luni!
..si nu regretam!
Domnul sa va binecuvinteze pe toti. amin!

Ultima modificare de Norkis (28/08/08 10:36)


_______________________________________
Istetimea nu inseamna intelepciune...

28/08/08 10:35

   
lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Interesant norkis:)

_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

28/08/08 11:14

   
simona
membru

Locatie: Ploiesti, Romania
Inregistat: 19/02/08
Ce tare!!!... Norkis, da de'unde ii stiai numarul de la cont? :D

_______________________________________
"GOD IS ENOUGH"

28/08/08 11:21

   
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06
de ce intrebi simo? vrei cumva sa afli si tu?

oricum.. faina povestea voastra norkis :)
asteptam si povestile celorlalti.. care sunt si care vor fi :D


_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

28/08/08 12:07

   
felyy
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 23/06/08
Norkis foarte frumoasa povestea voastra ;)

tamarta4jc a scris:

asteptam si povestile celorlalti.. care sunt si care vor fi :D

Toate la timpul lor ;)


_______________________________________
Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot..sunt ceea ce este mai simplu EU

28/08/08 12:16

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Din cate am vazut eu, Norkis, sotul tau a fost o persoana care stia ce vrea ;)
... si interesant ca v-ati cunoscut pe forum :D
Felicitari! :)

anomis a scris:

Ce tare!!!... Norkis, da de'unde ii stiai numarul de la cont? :D

probabil a inventat ea o circumstanta in care sa faca rost de nr de cont, sau pur si simplu i l-a cerut, nu e mare lucru :P

tamarta4jc a scris:

asteptam si povestile celorlalti.. care sunt si care vor fi :D

subscriu pe felyy ;)

Ultima modificare de shoricel (28/08/08 12:19)


_______________________________________
A passion lifestyle.

28/08/08 12:17

   
Pagini:  1 2 3 4 5 6    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net