TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Spune-ti off-ul/Provocare interesanta... Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5
giany
membru

Inregistat: 18/05/07

polooradea a scris:

e interesant.. nu vad ce rost au comentariile negativiste. credeti ca Dumnezeu daca vrea nu ii poate da o masina? si eu m-am rugat pt multe si toate mi le-a dat(telefon, calculator, laptop, bani, etc,etc). iar cand termin liceul o sa-I cer o masina. dupaia o casa si o femeie.. apoi copii, un opel zafira sau autocar, etc :)

cap ai polooradea ... minte ce-ti mai trebuie? ... asta e o vorba din zona moldovei daca nu ma insel. poate mai intrii pe aici macar cu alt nick. parca te-am vazut exclus.

26/07/10 00:29

andrey_dav
membru

Inregistat: 05/03/10
Am primit un Audi, deci pentru toti cei care ati ras de mine, l-ati subestimat pe Dumnezeu, poate ar trebui sa visati mai mult ca si crestini. Apropo, am avut si un scop in a cere masina, nu sa ma plimb si sa ma dau mare cu ea. Am nevoie de ea pentru a merge sa cant pentru Domnul acolo unde e nevoie. Deci mai bine mai lasati ironiile si incercati sa il vedeti pe Dumnezeu asa cum e; nu stiu cat de mic e Dumnezeul vostru, al meu e mare si nimic nu e prea greu pentru El.

God bless you all!

09/08/10 14:39

adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Interesant...Si nu poti da mai multe detalii sa vedem si noi cum a lucrat Dumnezeu?

09/08/10 15:30

dhannyella
membru

Inregistat: 06/06/09

andrey_dav a scris:

Am primit un Audi, deci pentru toti cei care ati ras de mine, l-ati subestimat pe Dumnezeu, poate ar trebui sa visati mai mult ca si crestini. Apropo, am avut si un scop in a cere masina, nu sa ma plimb si sa ma dau mare cu ea. Am nevoie de ea pentru a merge sa cant pentru Domnul acolo unde e nevoie. Deci mai bine mai lasati ironiile si incercati sa il vedeti pe Dumnezeu asa cum e; nu stiu cat de mic e Dumnezeul vostru, al meu e mare si nimic nu e prea greu pentru El.

God bless you all!

Ma bucur pt tine :).Si stii de ce?Pt ca realizez ca mai exista oameni care traiesc prin credinta.
Fii binecuvantat!

"Ce bine stii sa-ti intocmesti caile cand este vorba sa cauti ce iubesti!Chiar si la nelegiuire te deprinzi."[Ieremia 2:33]

09/08/10 18:58

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Ma bucur pentru tine, andrey_dav! :)

10/08/10 08:58

ggarro
membru

Inregistat: 02/08/10
Wooooou.....mare este Dumnezeul nostru,Slava Lui,de altfel tot ceea ce detinem este din mana Lui;traieste prin credinta,asta asteapta Domnul de la noi,sa fim dependenti de El in toate lucrurile;dar sa fim atenti ,ca nu cumva sa  il avem pe Dumnezeu in minte si Egiptul in inima!
Gbu all !

"Pot totul in Hristos, care ma intareste"! (Filipeni 4:13)

10/08/10 22:47

andrey_dav
membru

Apropo, un tip a postat un video pe youtube in care cerea 1 milion de dolari fara un scop anume, just like that, si guess what? a primit (puteti sa dati un search pe google sa vedeti ca e adevarat). Deci incep sa cred ca eu la faza cu masina am fost cam putin credincios.
By the way mi-ar trebui 10.000 de euro, in caz ca citeste cineva cu inima mare :)
Fiti binecuvantati!

29/01/11 19:24

ultimul mohican
membru

Inregistat: 23/03/10
lasa un numar de cont, in zece minuti fac transferul. sigur iti ajung 10 000? :D

Ultima modificare de ultimul mohican (29/01/11 19:28)

29/01/11 19:27

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
mohicane istoria se repeta,  de data asta esti tu ironic ? :P

ps: un prieten a primit "de la Domnul" un BMW nou in urma cu 3-4 ani.

andrey_dav  Domnul sa te asculte.

29/01/11 20:18

andrey_dav
membru

Amin daniel!
Abia astept sa va scriu inapoi zicandu-va ca i-am primit :)

29/01/11 22:37

irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08

andrey_dav a scris:

Apropo, un tip a postat un video pe youtube in care cerea 1 milion de dolari fara un scop anume, just like that, si guess what? a primit
...
By the way mi-ar trebui 10.000 de euro, in caz ca citeste cineva cu inima mare

Sa mai zica cineva ca-i viata grea si ca banu' se castiga greu...

Nu incurajati cersetoria...virtuala.

30/01/11 01:15

emma_mada
membru

Inregistat: 20/10/10

andrey_dav a scris:

Deci incep sa cred ca eu la faza cu masina am fost cam putin credincios.
By the way mi-ar trebui 10.000 de euro

ultimul mohican a scris:

sigur iti ajung 10 000?

Andrey_dav, eu as zice sa nu mai fi asa de putin "credincios" ca la faza cu masina si, vorba ultimului mohican, "sigur iti ajung 10 000"? nu ai vrea sa te mai gandesti un pic ;)? Urmatoarea data cred ca vei solicita o vila :D Cam pe unde ti-ar placea sa fie? Nu de alta, dar ca sa caut din timp

"Deschide-mi ochii, ca sa vad lucrurile minunate ale Legii Tale!" Psalmul 119:18

31/01/11 14:16

andrey_dav
membru

Iacov 4:2 "Voi poftiţi, şi nu aveţi; ucideţi, pizmuiţi, şi nu izbutiţi să căpătaţi; vă certaţi, şi vă luptaţi; şi nu aveţi, pentru că nu cereţi."

Asta aporpo de ultimele comentarii mai negativiste.
Daca tatal meu ar fi Bill Gates si el ar avea 20 de oameni care ar fi pusi sa ii administreze averea, ati rade de mine daca i-as cere 10.000 de euro.
Tatal meu din ceruri e infinit mai bogat decat Bill Gates, asa ca ii un lucru prea mic pentru el sa imi dea suma respectiva. Mesajul acesta il postez pe un forum de exemplu, pentru ca Dumnezeu lucreaza prin oameni. Credeti ca aceia care au sute de mii de euro sunt mai merituosi decat cei care nu au ce manca? Eu pur si simplu indraznesc sa cer, si daca Tatal meu considera ca vrea sa imi indeplineasca dorinta, voi primi orice voi cere. Oricum stiu ca tot ce am pe pamantul acesta aici va ramanea asa ca nu imi leg inima de nimic. Dumnezeu poate sa imi dea 100.000 de euro sau poate sa imi dea cancer. Totul e in mana Lui si ma rog ca El sa ma ajute sa accept orice imi va da vreodata. Oricum, viata asta e foarte scurta si toate trec; astept sa primesc Premiul cel Mare, acolo in imparatia Lui.
Dumnezeu sa ne ajute pe toti sa ajungem acolo!

Fiti binecuvantati!

31/01/11 16:06

Sarah
membru

Inregistat: 08/03/07
andrey_dav,ce urmaresti de fapt,nu am vazut sa fi postat pe la alte subiecte,sa te cunoastem,sa vedem cum gandesti,cine esti,povesti putem inventa fiecare,ne putem mandri cu multe,chiar si cu credinta,dar nu putem astepta sa ne creada cineva,atata timp cat nu stie nimic despre noi.

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

31/01/11 18:04

andrey_dav
membru

Imi cer scuze daca a parut ca m-am mandrit cu credinta, chiar nu sunt in masura sa fac asta pentru ca sunt un om cu multe slabiciuni. Daca cineva incearca sa vada daca sunt vrednic sa primesc un asemenea cadou ii spun de pe acuma sa nu se mai oboseasca. N-am nici un merit. Daca vreti sa ajutati oameni pocaiti, va pot da niste adrese; cunosc oameni cu adevarat pocaiti. Cat despre mine, nu vreau sa spun deocamdata prea multe, incerc doar, asa cum banuiesc ca si voi incercati, sa ajung acolo...

31/01/11 21:09

emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
andrey_dav, cred ca ai nimerit bine. Suntem o comunitate de crestini. Aici te poti maturiza, si prin ceea ce spui s-ar putea sa ne ajute si pe noi; imperfecti suntem si noi, dar tindem spre perfectiune. Ai putea sa afli ca unii dintre noi au darul ajutorarilor, dar nu stiu pe cineva din aceasta comunitate sa aiba darul minunilor. Noi credem in minuni, dar provocarea interesanta pe care ti-o fac este sa te increzi in Dumnezeul Atotputernic si sa cauti mai intai ce are mai valoare mai mare. "ce ar  folosi unui om sa castige toata lumea daca s-ar pierde pe sine"

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

31/01/11 21:31

andrey_dav
membru

Nu stiu de ce toata lumea are impresia ca eu m-am oprit acuma din cautarea Imparatiei si a lucrurilor sfinte. Pur si simplu am nevoie acuma de suma respectiva; daca o sa ii primesc, bine, daca nu, tot e bine. Nu mi-am legat inima de ei si Dumnezeul meu ramane la fel de mare chiar daca nu mi-i da. Pur si simplu am cerut, si poate o sa primesc. Atat... In rest, speculatiile cum ca imi doresc lumea asta mai mult decat imparatia cerurilor va rog sa le lasati deoparte. Nu cred ca ii pacat sa iti doresti un anumit lucru din lumea asta, totul se rezuma la cat de tare ti-l doresti. Sper sa fi inteles ceva din ce am zis aici...

01/02/11 09:13

Sarah
membru

Inregistat: 08/03/07
andrey_dav,participa si la alte discutii,lasa-ne sa te cunoastem,si atunci nu te vom intelege gresit,cu siguranta.

Tu imi dai scutul mantuirii Tale,dreapta Ta ma sprijineste,si indurarea Ta ma face mare. Ps.18:35

01/02/11 14:57

irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08

andrey_dav a scris:

Eu pur si simplu indraznesc sa cer, si daca Tatal meu considera ca vrea sa imi indeplineasca dorinta, voi primi orice voi cere.

Invata sa te mai multumesti cu ce ai si cu ce-ti da Tatal tau de buna voie fara sa-i ceri tu non-stop cate-n luna si-n stele.

02/02/11 01:40

andrey_dav
membru

Nu cunoasteti, si nici nu vreau sa dau detalii despre situatie, motivatie, gandire, inima. Asa ca voi mai zice un singur lucru: "Nu judecati ca sa nu fiti judecati".

02/02/11 10:55

furtuna dragos
membru

Inregistat: 26/01/11
man tre sate gandesti si la intretinere, costuri, impozite, asigurare, consumabile, transcriere, cere bani chiar daca sta pe loc.

mai bine te insori crede-ma.

02/02/11 11:03

Site web  
andrey_dav
membru

Sunt casatorit, si am un loc de munca. Imi permit sa o intretin :)

02/02/11 11:06

emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Sa intretii nevasta sau masina? :D

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

02/02/11 11:07

furtuna dragos
membru

Inregistat: 26/01/11
pai cu 250-300 eu gasesti in romania dacie buna, te mai costa 150 actele, transcrierea..

pui ban pe ban si iti iei una incetul cu incetul..

cu ceva rabdare se fabrica si otetul :)

02/02/11 11:14

Site web  
andrey_dav
membru

Dragos, tu esti putin in urma cu subiectul, citeste tot, acuma e vorba de altceva :)

Emanuel, Domnul mi-a dat o sotie care e o binecuvantare pentru mine, nu am probleme cu intretinerea la capitolul asta.

02/02/11 11:29

Pagini:  1 2 3 4 5    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la