TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Pt. baieti : calitatile unei viitoare sotii Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 14
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
cred ca a luat o intorsatura cam ciudata acest topic :) ... gabi, se spune ca tot timpul va fi cineva mai bun decat tine, inclusiv mai destept... si aici se includ si fete, chiar destul de multe ;) ...si ar fi chiar inteligent din partea ta sa-ti cauti una mai isteata ca tine, pt ca te va ajuta mult in viata :) ...parerea mea . acum depinde si de ea daca va dori unul mai putin istet ca ea... 
      dar oare asta sa fie marea problema ?  nu cumva atunci cand incep baietii sa expuna calitatile pe care si le doresc de la o fata creeaza un prototip , mai rar intalnit in realitate :)? . Cred ca cel mai fain e daca gasesti o persoana foarte apropiata de ce visezi tu e sa vezi daca si tu,ca baiat , corespunzi idealurilor ei ;)

si totusi ce calitati ati dori sa aiba o sotie ?  atat de putine cate ati expus pana cum ? :D inseamna ca nu sunteti pretentiosi sau....va feriti sa ziceti ? :P

astept idei....pe subiect.... de preferinta sa scrie baietii si fetele sa citeasca...si doar cand e cazul, adica f rar, sa posteze :P . Multumesc pentru intelegere :)

16/11/05 23:43

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Ai dreptate, anca4j. De aceea am propus subiectul acesta, ca baietii sa scrie si fetele mai mult sa citeasca....

Dar poate ca baietilor le este teama sa spuna ce vor...cu adevarat...

17/11/05 07:51

filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Io vreau o nevastă care:
1. SĂ TACĂ MAI MULT DECÂT SĂ VORBEASCĂ!

Deoarece punctul 1 este un ideal care nu poate fi atins, cred, nici la sfârşitul tuturor lucrurilor, hai să trecem la lucruri mai realiste:

2. ... .... .........

Măi dar tot nu pot trece de punctul unu, ăsta. Rugaţi-vă pentru mine, fraţilor! Ăăăăă, şi surorilor, dacă mai aveţi loc printre alea 24 de miii de cuvinte (vezi predicile lui Pustan...)

Acuma daţi-mi omoru'!
:D

Ultima modificare de Lupea_Filip (17/11/05 11:33)

17/11/05 11:32

Site web  
gfod
membru

Inregistat: 21/03/05
:D :))) chiar imi plac reactiile voastre. In nici un caz nu ma cred eu cine stie ce destept, dar imi plac reactiile voastre. Acuma sper sa va dati si voi seama ca am glumit in marea parte a timpului...daca nu....
chiar, ce cauta fetele pe topicul asta???:))))

17/11/05 12:52

Site web  
april
admin forum

gfod a scris:

Acuma sper sa va dati si voi seama ca am glumit in marea parte a timpului...daca nu....
chiar, ce cauta fetele pe topicul asta???:))))

Daca nu, ce ...? (glumesc, in caz ca nu va dati seama :D )

Chiar, ce cauta fetele pe topicul asta? Poate acelasi lucru pe care-l cauta baietii pe celalalt topic....?

Filip, te-am gandit vreodata ca unele femei vorbesc mai mult deoarece barbatii lor vorbesc prea putin ?

17/11/05 14:47

gfod
membru

Inregistat: 21/03/05
Dar stai putin, ii neaparat ca un barbat sa vorbeasca mult? Sau exista un plafon zilnic de cuvinte pe care o persoana trebuie sa le foloseasca(aluzie la gluma aia...)? Femeile vorbesc mult. SI GATA.

Ultima modificare de gfod (17/11/05 14:53)

17/11/05 14:52

Site web  
filip
membru

april a scris:

Filip, te-am gandit vreodata ca unele femei vorbesc mai mult deoarece barbatii lor vorbesc prea putin?

Întrebarea are şi un revers:
April, te-ai întrebat vreodată de ce bărbaţii vorbesc aşa de puţin?... :D

17/11/05 15:15

Site web  
april
admin forum

De acord, Filip....dar ne invartim in cerc ....care a inceput primul? Femeia sa vorbeasca sau barbatul sa taca?

17/11/05 17:22

filip
membru

Ce a fost înainte? Oul sau găina?...

Bine, hai, fie, cedez: GĂINA!  :D

17/11/05 19:59

Site web  
Jesus Inside
membru

Inregistat: 15/11/05
eh...si ca sa salvam baietii...sa stiti ca s-au facut nu stiu ce studii si s-a constatat ca femeile vorbesc mai mult de 2 ori ca barbatii(probabil pt ca ei gandesc mai mult)...si gandirea baietilor e fffffff diferita de a fetelor...nu stiu daca ati auzit urmatoarea chestie...creierul este impartit in 2 parti:D una logica si una sentimentala...ei femeile o folosesc mai mult pe cea sentimentala...pe cand barbatii pe cea logica...a si inca ceva mintea femeii este un 'tot' adica in mintea ei este o singura 'camaruta':) din care ies ganduri ..aleator...adica trec de la un subiect la altul f repede...iar in mintea barbatului este tot o 'camaruta':) dar ca sa treaca de la un subiect la altul ei au si niste 'seratare' de deschis...adica sentimentele intr-un sertar,matematica intr-altul..etc

Galateni 2:20

17/11/05 23:17

april
admin forum

Hai sa discutam despre asta la diferentele dintre barbat si femeie...

Barbatul gandeste si apoi vorbeste, pe cand femeia le poate face pe amandoua in acelasi timp....

Si, Jesus inside, ar trebui sa iei apararea fetelor...lasa baietii  sa se "salveze" singuri....dragutii si desteptii de ei...;)

Ultima modificare de april (17/11/05 23:28)

17/11/05 23:26

ionelcim
membru

Inregistat: 01/11/05

april a scris:

Barbatul gandeste si apoi vorbeste, pe cand femeia le poate face pe amandoua in acelasi timp....

..;)

da se pare totusi ca barbatul gandeste si apoi vb,.....dc asta este concluzia ta atunci te felicit......

Doamne fa sa fie si fetele asa (parerea mea)

18/11/05 00:05

Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05
Ionelcim, nu-ti fa probleme pentru ca si femeile gandesc - DUPA ce s-a intamplat o anumita chestie! Ba chiar fac o intreaga epopee despre ce s-a intamplat si mai cu seama ce s-ar fi putut intampla! Ce v-ati face voi fara femei?

18/11/05 00:59

Site web  
ionelcim
membru

pai tocmai de-asta vroiam sa fie si fetela ca baietii pt ca de obicei vb inainte sa gandeasca, dar nu am intentia sa fiu rautacios pt ca hai sa fim realisti; si la baieti se mai intampla

totusi dc fetele pot face 2 lucruri de odata cred ca ar putea gandi de 2x, iar apoi sa vb si sa lucreze in acelasi tp,  n-ar fi tare?

18/11/05 07:40

april
admin forum

Hm...hai sa mutam discutia...

Dar inainte, ionelcim , barbatii gandesc ( uneori te intrebi ce? ) si apoi vorbesc, sau gandesc si nu mai vorbesc....

Femeile pot sa-si clarifice o problema discutand despre ea....si femeile pot oricum sa faca mai multe lucruri in acelasi timp...sa vorbeasca si sa lucreze, asta e ceva normal le ele...pe cand barbatilor le este greu sa se concentreze asupra mai multor lucruri in acelasi timp....( sunt si exceptii )

18/11/05 08:03

filip
membru

Jesus Inside a scris:

probabil pt ca ei gandesc mai mult...

Şie faşi badie, şăzi şi cujieţi?
N'opăi dară io numa' şăd...
:D :D

18/11/05 08:41

Site web  
filip
membru

Băieţi (hai, şi fete...) poate sunteţi familiari cu bancul:

La cascada Niagara. Un grup de turiste. Cu un ghid în frunte. Începe ghidul să vorbească: "Cascada Niagara are debitul cel mai mare din lume. Dar nu numai atât. Într-o zi cu vreme frumoasă, zgomotul ei se poate auzi chiar şi de la 10 km depărtare." ... ... ... "Da' vreţi să tăceţi odată ca să se poată auzi şi zgomotul cascadei?!?!"

18/11/05 08:45

Site web  
april
admin forum

Trebuie sa rad? Am uitat...sa rad...de, nu sunt familiarizata cu bancul...Ma mir ca saracul ghid se mai auzea pe el insusi...

Acum sa facem o mica sinteza : au postat trei baieti:
- unul a facut o lista lunga - sa-i ajunga ( cam mult scris pt. un baiat...fara suparare, e doar o constatare..)
- ceilalti doi au dragii de ei doar doua dorinte : unul vrea nevasta cu minte  ( cuminte de asemenea? )( dar crede ca nu e pericol sa apara una mai desteapta decat el....) iar celalalt vrea nevasta care mai mult sa taca, decat sa vorbeasca ( probabil nu se mai aude el gandind, daca vorbeste ea prea mult...)

Ceilalti baieti de pe forum ce fac? Ori nu vor sa se insoare ( or pleca misionari prin jungle, si nevasta i-ar incurca, mai ales daca o vrea si copii...), ori nu au curaj sa zica ce vor ( poate citeste vreuna lista si raman neinsurati...), sau....????

Acum sper ca nu am deranjat prea mult cu mesajul meu....mai bine zis cu vorbaria mea " femeiasca"...

Si despre diferentele dintre baietii cei destepti si ganditori si fetele cele vorbitoare si...vorbitoare..si....etc..., putem discuta pe alt topic...ce ziceti?

Ultima modificare de april (18/11/05 19:21)

18/11/05 19:20

Jesus Inside
membru

Inregistat: 15/11/05
Şie faşi badie, şăzi şi cujieţi?
N'opăi dară io numa' şăd...

-------
HAHAHAHAHAHAHAHAH:)

Galateni 2:20

18/11/05 20:40

filip
membru

april a scris:

probabil nu se mai aude el gandind, daca vorbeste ea prea mult...)

Io numa' şăd... iar dacă se aude totuşi ceva, apăi e musai să fie ecoul... :D

april a scris:

Ceilalti baieti de pe forum ce fac?

Unii "tace şi face"...

april a scris:

Si despre diferentele dintre baietii cei destepti si ganditori si fetele cele vorbitoare si...vorbitoare..si....etc...
si...vorbitoare..si...vorbitoare..si...vorbitoare..si...vorbitoare..si...vorbitoare..
si...vorbitoare..si...vorbitoare..si...vorbitoare..si...vorbitoare..si...vorbitoare..
si...vorbitoare..

, putem discuta pe alt topic...ce ziceti?

Hai măi, april, şi tu acuma... atât de rar apucăm şi noi băieţii să vorbim, măcar aici dă-ne voie... :D

Ultima modificare de Lupea_Filip (18/11/05 21:11)

18/11/05 21:10

Site web  
april
admin forum

Ok. Dar vorbiti, fratilor, la subiect....

18/11/05 21:18

anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
si iar ne-am indepartat de subiect ....cate-un pic pic pic ;)) .... unde sunt baietii ?? ca fetele trebuie sa posteze partea cealalta :P

hai ca suntem si noi curioase sa vedem ce asteptari aveti :D
spor la scris

18/11/05 23:21

ionelcim
membru

apreciez fetele care nu intreaba tot timpul: de ce?

si nu-mi plac fetele care au o obsesie in a-si arata "barbatia"

19/11/05 18:19

black-panther
membru

Inregistat: 18/10/05
nu mi-ar place cand merg la cumparaturi sa fiu nevoit sa umblu ca un catel dupa dumneaei(deocamdata merg la cumparaturi cu surioara :) )

asta e unul din lucrurile care nu-mi place si acum

mi-ar place sa fie feminina chiar si in momentele in care pur si simplu e necesara barbatia ei.

Ultima modificare de black-panther (19/11/05 22:21)

19/11/05 22:16

Site web  
ionelcim
membru

si nu-mi place sa fie "istorica"(vezi la rubrica zambeste)

19/11/05 22:50

Pagini:  1 2 3 4 5 ... 14    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la