TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/ADMINISTRATIV/Sanctiuni si sanctionati Moderat de april, m3diator Subiect inchis
Autor
Mesaje Pagini: 1
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
In acest topic vor fi scrisi userii care sint banati, motivul pt care au fost banati cat si durata banului.

epicx- ban 3 zile pt ignorarea avertismentului + ban 4 zile pentru:

epicx a scris:

Irlanda, in spatele mesajele tale, exista ceva cu mult mai grav. Deci cred ca ar trebui sa-ti pui urgent problema cauzei mesajelor tale, problema care te chinuie!  Din aceasta cauza ti-am spus, ca imi e mila de tine! La modul cel mai sincer...

epicx a scris:

Irlanda, nu cred ca are rost sa postesti degeaba, pentru ca nu are nici un efect! Nici macar nu stii pentru ce postesti ("fara motive speciale"!?!??). Dar daca totusi vrei sa postesti, uite aici o premisa corecta, fara de care iti ramane doar varianta de a postesti "ca un pipirig"

epicx a scris:

eu atat iti spun: daca nu dezlegi orice jug, inclusiv al rautatii (si din pacate emana din belsug din mesajele tale!) postesti DEGEABA. Mare lucru daca se ridica rugaciunea pana la tavan.

Nu e de gluma!

ne recitim pe 9 martie.

poloradea- ban 3 zile pt ignorarea avertismentului + ban 4 zile pentru:

polooradea a scris:

intradevar despre acesta politica totalitara i-am atras atentia si mediatorului, insa se pare ca nu prea il intereseaza situatia.

polooradea a scris:

ps: odata m-am gandit ca probabil unii useri ii au la degetul mic pe unii moderatori, de nu le atrag atentia.

polooradea a scris:

intradevar mi-a trecut gandul asta prin cap. ma gandeam: ma frate cum reusesc astia sa scape neobservati, si eu la cea mai mica abatere am ban? probabil au unii useri ceva pacte cu moderatorii :))

polooradea a scris:

intradevar, acuma vad ca am avut dreptate. insa din cate stiam eu, regulamentul se aplica tuturor nu doar celor noi. insa e cineva caruia sa ii pese?

polooradea a scris:

epicx, cred ca aceasta problema s-a pus de multe ori in discutie. insa probabil ca pe unii moderatori nu ii intereseaza.

ne recitim pe 9 martie.

irlanda - ban 3 zile pt ignorarea avertismentului.

02/03/10 10:00

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
epicx si irlanda - ban 3 zile pt ignorarea avertismentelor mele + 1 zi pt mesajele :

epicx a scris:

Tot ce reusesti in ce ma priveste, este sa-mi provoci zambete triste! In rest..esti pe de langa!

irlanda a scris:

Bietul de tine!
......
Daca imi spune unul ca tine ca-s pe langa, nu poate decat sa ma bucure aceasta constatare

10/03/10 10:52

april
admin forum

epicx si irlanda au fost banati pana pe 14-03-2010. Am vrut s-o debanez pe irlanda numai pt a raspunde la concurs, dar nu stiu de ce cele doua banuri au fost ridicate automat cu o zi mai devreme de catre ... forum. O fi fost vreo eroare de site/server/program etc. Chiar nu inteleg.

Intre timp irlanda a crezut, pe buna dreptate, ca i s-a ridicat banul de tot si a postat. Cineva de pe forum s-a sesizat insa ca banul trebuia sa expire maine, asa ca am "remediat" situatia, ca sa zic asa, si cei doi au reprimit ban pana la 00:00, asa cum era de fapt programat initial.

13/03/10 14:09

m3diator
admin

Inregistat: 08/12/04
Polooradea a primit BAN pe o perioada nedeterminata dupa cum am spus ca va primi in urma avertismentului.

31/03/10 23:16

feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
epicx - ban pt o luna pentru ignorarea a 3 avertismente si sfidarea moderatorilor.

banul a fost dat pe 26 martie, ne recitim pe 26 aprilie.

01/04/10 14:04

april
admin forum

irlanda - ban 3 zile pt ignorarea avertismentului si limbaj neadecvat.

19/05/10 14:03

zambezi
membru

Inregistat: 19/09/07
utilizatorul Lucifer primeste din partea-mi cca. 5 zile de ban pentru jigniri aduse altui utilizator.

25/05/10 21:52

april
admin forum

utilizatorul fineas a revenit, dupa ce a fost banat nelimitat, sub numele de "pamant"  - ban nelimitat.

07/06/10 22:23

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08
irlanda, ban 3 zile

pentru nesocotirea avertismentului si continuarea, folosind limbaj inadecvat.

25/02/11 20:31

april
admin forum

pt mesajul scris dupa avertismentul meu:

irlanda a scris:

Imi pare rau april, dar nu ma poti obliga sa arat respect fata de un nemernic chiar daca tu spui ca este moderator si are nu stiu ce drepturi.

irlanda a primit ban pt 3 zile.

17/03/11 10:42

Old
Moderator

Claudiu, ban pentru 3 zile!

Aveai 2 avertismente si mai multe atentionari.

Daca te-am atentionat sa postezi la subiect trebuia sa faci asa!

OLD TRAIAN a scris:

Aici suntem la predestinare, soarta, destin.

Claudiu a scris:

A vorbi despre liberul-arbitru la subiectul caracterului lui Dumnezeu sau viceversa este foarte potrivit si chiar indicat.

OLD TRAIAN a scris:

Nu insa si pe acest forum unde trebuie asa cum ti-am sugerat, sa vorbesti respectand tema.
Sper ca nu trebuie sa-ti spun mai clar.

Claudiu a scris:

Ca sa nu mai zic de faptul ca aici nu moderezi tu.
Nu se autosesiza Arch care raspunde de acest topic daca eu nu vorbeam la subiect?

Ultima modificare de OLD TRAIAN (22/07/11 00:42)

22/07/11 00:34

Old
Moderator

stefan a scris:

Irlanda-ai face bine daca ai raspunde la intrebare folosind altceva decat kilometri de postare intelectuala care nu arata altceva decat ca intr-adevar esti femeie.(vorbesti mult si fara rost).

Stefan, aveai deja un avertisment pentru limbaj inadecvat, iar acum discriminezi femeile prin atitudinea ta si prin afirmatiile tale.

Pentru asta primesti ban o perioada de trei zile.

Ultima modificare de OLD TRAIAN (13/10/11 00:10)

13/10/11 00:09

Old
Moderator

zacariah a scris:

...este o blas"femeie"..sa ma exprim plastic.Prin femeie vin majoritatea ereziilor si a rastalmacirilor ,este un vas perfect ptr cel rau sa-si duca planul de nimicire a adevarului .

Pentru ignorarea a 3(trei) avertismente, si continuarea comentariilor cu nuanta misogina si pentru insultarea femeii ca gen, zacariah primeste ban  7 zile.

Ultima modificare de OLD TRAIAN (18/10/11 22:36)

18/10/11 22:33

Old
Moderator

Stefan, pentru discriminare si ... recidiva primesti ban o perioada de 7 zile.

Pe 31 octombrie contul tau va fi activ din nou.

april a scris:

1. Care e planul lui Dumnezeu descoperit doar lui Branham ? Ca asta cred ca vrei sa insinuezi.

2. De ce sa mai citim Biblia atunci ?

stefan a scris:

Te rog sa-ti tai unghiile...

Repet: Pe forumul TC nu este permisa atitudinea misogina pentru ca asta-i discriminare.

E cu atat mai grav cu cat indrazneala ta te face sa vorbesti astfel cu adminul forumului, si asta dupa ce odata primisesi sanctiune tot pentru o asemenea atitudine.

Ultima modificare de OLD TRAIAN (24/10/11 23:06)

24/10/11 23:02

april
admin forum

irlanda - ban pt 3 zile pt cearta cu ultimul mohican, dupa ce primise avertisment in urma certei cu zacariah.

29/10/11 18:11

Old
Moderator

Userul David este clona userului Klaudiu. De asemenea si RagnaroK.
Nu este doar Klaudiu ci este si Ragnarok.

Iata ce spune regulamentul de functionare a forumului.

Art.8.
Nu sunt permise conturile multiple (clonele). Acestea vor fi sterse si persoana care le-a facut risca sa fie banata. In caz ca cineva si-a uitat parola sau nu se mai poate loga persoana respectiva este rugata sa trimita un mesaj la adresa de contact si sa astepte raspunsul nostru. In cazul celor care si-au facut cont multiplu inaintea regulamentului nou:
In cazul conturilor multiple fara mesaje vor fi sterse primele si va ramane valabil ultimul. In cazul celor cu mesaje scrise va ramane primul cont sau ultimul (in functie de numarul mesajelor si data cand au fost scrise) si blocat(e) celalalt(e) daca userul a scris si de pe ele sau sters(e)(daca nu a scris).

Pentru aceasta, tinand cont ca persoana care a facut aceste conturi  nu este noua pe forum, a avut timp sa citeasca regulamentul, iau urmatoarele masuri:

1. David, ban 7 zile! De asemenea ban 7 zile pe conturile Klaudiu si Ragnarok.

2.Dupa ce am discutat cu administratorul forumului si cu moderatorii am decis ca

userul Klaudiu va avea ban 7 zile asa cum am spus, adica pana in data de 4 noiembrie 2012.

Userii David si Ragnarok vor avea ban permanent.

Am hotarat astfel pentru ca potrivit regulamentului ramane userul cu cel mai mare numar de posturi. Clonele sunt blocate. In cazul acesta am decis ca deocamdata sa nu stergem postarile.

In cazul in care nu mai stii parola, trimite mesaj la adresa de contact si ti se va genera o noua parola pe care poti sa ti-o schimbi daca vrei.

Ultima modificare de Old (31/10/12 22:42)

31/10/12 22:41

Pagini: 1   Subiect inchis

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la