TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Pt. fete : calitatile unui viitor sot Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 16
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Ce apreciati cel mai mult la un baiat ?

Care sunt calitatile pe care ati dori sa le aiba viitorul vostru sot?

Hai sa discutam despre asta, si poate trag si baietii cu ochiul si invata sa ne cunoasca mai bine...

Ultima modificare de april (01/11/05 18:58)

01/11/05 18:57

Larisa
membru

Inregistat: 22/05/05
Ma distreaza topicul asta pentru ca o sa vedeti ce bine e sa visezi, dar tre sa fii pregatit si pentru realitate. Nu sunt rea sunt REAlista. E asa de comic sa vezi ca uneori te casatoresti cu cine nu te-ai asteptat sa te casatoresti! Succes! Nu stiu daca eu pot sa-mi spun parerea, dar pot sa zic la ce m-am uitat: sa fie politicos, sa fie un om al lui Dumnezeu, sa fie mai destept decat mine si sa nu fie american!

01/11/05 21:40

Site web  
GabiB
membru

Inregistat: 09/07/05
Sunt de acord cu Larisa...sa nu fie american.:D. Sa fie pocait si atunci implicit are calitatile frumoase si politicos si bland si cred ca Dumnezeu il face si destept.Un pic de simt al umorului nu ar strica.Dar in primul rand, cum am mai spus sa fie pocait, cu adevarat, nu doar cu numele.

02/11/05 16:46

Site web  
gfod
membru

Inregistat: 21/03/05
Marijuana, Larisa are un sot american! asta-i singura "calitate" pe care Jesse n-o are. oricum, pentru un american, ii prea destept, deci nu se ia in considerare cetatenia:-p

02/11/05 17:18

Site web  
april
admin forum

Larisa, bineinteles ca poti sa-ti spui parerea...
Ai dreptate, de multe ori se-ntampla sa te casatoresti cu cine nu te astepti...omul propune, si Dumnezeu dispune...El ne cunoaste mai bine si stie mai bine cine ne trebuie...
Discutam si noi, mai visam cat mai putem... ( e bine sa si visezi )...Si poate ne  pregatim putin si pentru realitate...

Eu as vrea sa fie credincios, destept, bine crescut si comunicativ. Si sa stie romaneste!

Ultima modificare de april (03/11/05 21:46)

02/11/05 19:20

Larisa
membru

Gabi, toata stima si respectul!

02/11/05 20:03

Site web  
GabiB
membru

Larisa, nu stiam ca ai sot american.Fara suparare.Nu zic ca sun toti la fel, dar am cunoscut cativa americani si chiar nu mi-au facut impresie buna.Ziceau ca sunt pocaiti, dar nu prea traiau ca atare.Chestia cu sa nu fie american e pentru mine.Eu nu imi doresc sot american.Al meu sa fie roman.Dar mai intai de toate sa fie copil al lui Dumnezeu.Oricum eu spun ceea ce gandesc.Sper doar sa nu supar pe careva.Daca supar...imi cer iertare,nu asta e intentia.:D

08/11/05 15:52

Site web  
Larisa
membru

Ne-am intalnit ieri cu o romanca care e casatorita de 3 ani cu un american si tipul nu vrea sa mearga in Romania pentru ca cica nu este pregatit. Cica stie numai cateva cuvinte in romana si atata tot. Jesse a fost cu tot clanul lui in Romania: bunica, mamica, taticul lui, fratele lui si surorile lui. Tipa vorbea engleza foarte bine si-i ziceam lui Jesse ca e normal pentru ca ea are sot american, dar eu am sot "roman": vorbim romana acasa, mancam mancare romaneasca, gandim ca romanii si iubitul meu e un copil a lui Dz. Vrem sa mergem in misiune si sa traducem biblia intr-un dialect de acolo. Deci sunt si exceptiile de la regula, Marijuana!

08/11/05 21:27

Site web  
GabiB
membru

Cred ca sunt si exceptii de la regula, si cum am zis si mai sus, nu zic ca toti sunt la fel.Doar ca asa am cunoscut eu pana acum.Ma bucur pentru tine si iti doresc sa fii fericita si Dumnezeu sa binecuvinteze famila ta.Fiind amandoi copii ai lui Dumnezeu, sunt sigura ca deja a inceput sa o binecuvinteze.

09/11/05 10:59

Site web  
Larisa
membru

Intr-adevar e minunat cand casatoriile sunt facute in Domnul! Asta aduce prosperitate intr-o familie si sa nu fim nerealisti si sa zicem ca toate lucrurile sunt roz pentru ca uneori sunt zile cu furtuna, dar importat este cum tratezi toate cazurile de conflict, manie, judecata.

11/11/05 04:18

Site web  
Corina
membru

Inregistat: 02/04/05
Nu e rau deloc sa vorbim despre cum am vrea sa fie soti nostrii si baietii despre cum ar vrea sa fie fetele pe care sa le prefere, si e bine sa citim despre asta si sa fim atenti...daca nu stim ce cautam nu o sa stim nici cand am gasit ceea ce am cautat. Mie imi plac tare mult baietii care au o relatie speciala cu Dumnezeu, parca stralucesc. Imi plac baietii destepti cu care ai ce discuta( care au pareri si idei). Si cei care traiesc dupa principii!!! Apreciez mult pe baietii pentru care nu orice fata, numai pentru ca e alta e buna de a incepe o relatie, ci cei care au rabdare si sa stea fara prietena si sa caute adanc pana ce gasesc comorile, caci perlele stau intotdeauna in adancul apei, pe deasupra plutesc numai gunoaiele- asta imi spunea o prietena si mi-a placut tare mult. Si exista asemenea baieti... am cunoscut si ii respect si apreciez din tot sufletul si pe un astfel de baiat il doresc sa fie sotul meu, o si sper sa nu patesc cum zicea cineva mai sus sa ma trezesc ca ma casatoresc cu un om total diferit fata de cum il vad acum pe sotul ideal.

15/11/05 09:22

Jesus Inside
membru

Inregistat: 15/11/05
Sunt foarte deacord cu tine ,Corina, (sper sa nu intelegi gresit ce voi spune in continuare)... totodata chestia asta poate fi 'periculoasa'...in ce sens?...e bine sa discuti asemenea lucruri dar eu prefer sa fac lucrul asta intr-un cerc restrans de prietene...că ...de!..daca mai citeste vreaun 'amic' de-al tau parerea ta...poate sa te induca in 'eroare'...sa se prefaca a fii ceea ce tu vrei si de fapt el doar sa vrea o 'o noua prietena'...se mai intampla chestii de astea si intre 'crestini'...

Galateni 2:20

15/11/05 15:06

Larisa
membru

Jesus Inside, Jesus trebuie sa fie si Outside! Daca noi o sa tinem in noi dorintele noastre, gandurile, parerile si sugestiile noastre sa nu ne plangem de ceea ce avem mai tarziu. E ca si cand poti alege sa mergi la vot sau nu. Daca nu mergi la vot nu ai dreptul sa comentezi cum stau lucrurile pentru ca atunci cand ai avut dreptul sa-ti spui parerea nu ai facut-o! Deci eu incurajez tinerele sa-si spuna parerea ca bajetii sa stie in ce directie sa se indrepte!

15/11/05 19:09

Site web  
ionelcim
membru

Inregistat: 01/11/05
bravo Corina !, multumim Larisa!

15/11/05 22:59

anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05
Nu stiu daca am format inca un model al viitorului meu sot...dar mi-ar placea sa fie o persoana sociabila...si cu care sa pot comunica ...sa aiba rabdare sa ma asculte si daca reuseste , sa ma inteleaga :D
      As dori sa fie un copil al lui Dumnezeu, ca sa mergem pe aceeasi cale :) , sa aiba simtul umorului, sa fie descurcaret, sa stie sa se poarte  si cu mine si cu cei din jur (sa nu fie  " badaran " ) ...si ar mai fi mai multe...cand mi le aduc aminte le mai scriu ...
      Poate sa aiba si voce sa am cu cine sa mai cant : P ( asta e optional :) )...iar cat despre fizic... nu am un tipar anume...daca-mi place pur si simplu imi place :D ...nu tintesc prea sus in acest domeniu ;)...totusi prefer brunetii :) ...si sa fie la fel de urati ca mine :P

17/11/05 00:26

pauli
membru

Inregistat: 16/11/05
anca4j...cred ca ceri prea mult....unui barbat ii este f greu sa inteleaga o femeie in profunzime...si in totalitate:)
Eu cred ca pt a avea parte de ceea ce D-zeu a pregatit pt noi e bine sa ne rogam pt el dinainte de a-l fi cunoscut si sa postim pt asta. Eu asta am facut, si D-zeu mi-a dat mai mult decat imi puteam vreodata imagina.E fain sa visezi la "barbatul ideal"...dar D-nul stie cel mai bine de ce avem nevoie cu adevarat:)Trebuie sa ai langa tine un barbat care sa te completeze si pt care tu sa fii un suport si o incurajare in tot ceea ce face.
E important sa fie un copil al lui D-zeu, pt ca daca il iubeste pe D-nul...cu siguranta te va iubi si pe tine asa cum meriti sa fii iubita:)
merita sa astepti momentul potrivit:)

17/11/05 10:36

filip
membru

Inregistat: 27/04/05

pauli a scris:

unui barbat ii este f greu sa inteleaga o femeie in profunzime...si in totalitate:)

Unui bărbat îi este foarte greu să înţeleagă o femeie. Punct,

De fapt îi este imposibil. Punct virgulă. Că acuma urmează să vorovească femeile... :D

17/11/05 11:36

Site web  
anca4j
membru

Inregistat: 24/01/05

pauli a scris:

anca4j...cred ca ceri prea mult....unui barbat ii este f greu sa inteleaga o femeie in profunzime...si in totalitate:)

E fain sa visezi la "barbatul ideal"...dar D-nul stie cel mai bine de ce avem nevoie cu adevarat:)

pai eu am scris o chestie ironica acolo...cine a inteles a inteles ...mai scriu o data " sa aiba rabdare sa ma asculte si daca REUSESTE , sa ma inteleaga :D "  ...adica sigur nu va reusi , dar macar sa asculte :P . Ideea ar fi sa am cu cine comunica :) ...ca daca e unul care nici nu vorbeste nici nu asculta  e..... jale :D. Cam asta am avut de zis :P ...mai astept sa zica si alte fete :)
     Cat despre barbatul ideal, nu exista asa ceva ... si sunt destul de flexibila din acest punct de vedere... nu VISEZ la barbatul ideal ... daca imi place imi place :D pur si simplu ... si pana la urma o sa vad eu cum o sa fie :D va povestesc dupa ce ma casatoresc ;))

17/11/05 11:57

gfod
membru

Hai ma Filip, nu fii asa drastic cu noi! totusi, sunt multe alte chestii pe care le putem face noi si ele nu, asa ca nu trebuie sa ne cramponam in chestii de-astea, ca "noi nu le putem cunoaste deloc".....prostii :D

17/11/05 12:55

Site web  
filip
membru

:D   Gfod, eşti în prag de a face "marele salt" şi se uită "viitoarea" peste umăr la ceea ce scrii acum, sau chiar ai ntenţionat să spui ce ai spus?... :D

Ultima modificare de Lupea_Filip (17/11/05 15:13)

17/11/05 15:12

Site web  
april
admin forum

Mai baietilor....aici trebuie sa " voroveasca " fetele....si voi sa bagati la cap ce spun ele....;)

Filip, invata, domnule, de la gfod ( o sti el ceva, ca nu degeaba e asa destept...): poti sa cunosti femeile, daca te straduiesti...macar un pic...ca de inteles, n-o sa le intelegi mereu, asta e altceva...

Gfod, ce alte multe chestii puteti face voi?
Ati putea sa faceti un topic nou..." NOI, BAIETII " -  si sa va faceti reclama acolo....

Ultima modificare de april (17/11/05 17:21)

17/11/05 17:20

filip
membru

april a scris:

si voi sa bagati la cap ce spun ele...

Aş vrea eu să am un cap suficient de mare pentru lucrarea asta grea... :D

april a scris:

Filip, invata, domnule, de la gfod ( o sti el ceva, ca nu degeaba e asa destept...

Gabi, am cumpărat un bloc-notes nou, şi un pix nou. Sunt gata! Las' să curgă!...
(Vezi, April, io nu-s aşa de deştept, dar măcar mai ascult, din când în când...) :D

17/11/05 19:58

Site web  
gfod
membru

Lupea_Filip a scris:

(Vezi, April, io nu-s aşa de deştept, dar măcar mai ascult, din când în când...) :D

asta-i mai omule...pacat, n-ai fi bun de femeie

17/11/05 23:07

Site web  
filip
membru

Aşa zic şi io, mare păcat... că şi-aşa sunt puţine în lume, drajiele die iele...

18/11/05 08:48

Site web  
april
admin forum

Ce v-ati face voi fara ele, drajii de voi !

Mare pacat, Filip, ca nu esti femeie...poate te lua gfod de nevasta, ca minte ai....si el asta vrea, nevasta cu minte....( nu stiu daca se aplica si cuminte... )

18/11/05 19:06

Pagini:  1 2 3 4 ... 16    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la