TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Intrebari Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 6
irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08

marian29 a scris:

Mai ales cu ea..Doar mi-e draga!

Mai, omulet, tu nu-i esti ei drag, n-ai priceput?

06/02/11 00:59

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
Te-ai gandit ca se poate sa reactioneze asa pentru ca esti prea "lipicios" ?

06/02/11 01:02

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08

irlanda a scris:

Mai, omulet, tu nu-i esti ei drag, n-ai priceput?

Nu esti prima care ii zice si nici cea care o sa il convinga :) Daca era asa de simplu omul ar fi avut problema rezolvata.

06/02/11 01:13

marian29
membru

Inregistat: 03/10/10
Da,irlanda?

06/02/11 17:04

irlanda
membru

shoricel a scris:

Nu esti prima care ii zice si nici cea care o sa il convinga  Daca era asa de simplu omul ar fi avut problema rezolvata.

Nici nu ma asteptam sa primesc premiul intai pentru zisa mea si nici intentia sa-l conving n-o am. Eventual sa-l ajut sa-i pice fisa.E simplu.

Problema putea fi rezolvata de mult daca omul stia ca atunci cand iti place de cineva nu-i obligatoriu sa fie si invers. Am urmarit povestea si nu am dedus din spusele lui ca fata aceea ar fi aratat interes pentru el, intr-un sens mai aparte.

marian29 a scris:

Da,irlanda?

Intocmai.

06/02/11 22:02

shoricel
membru

irlanda a scris:

Am urmarit povestea si nu am dedus din spusele lui ca fata aceea ar fi aratat interes pentru el, intr-un sens mai aparte.

De acord. :)

06/02/11 22:42

marian29
membru

Bine ca stiti exact ce si cum. Eu propun sa incheiem subiectul.

06/02/11 22:48

marian29
membru

Am zis ca fata nu ma place daca a zis sa nu mai dau nici un sms. Mi-am cerut scuze daca s-a simtit deranjata si am incercat sa ma resemnez. Mai ales ca nu ne-am vazut 2 sapt. Dar ieri,azi in grupul nostru a inceput sa ma tachineze ca si inainte,sa tot ma contrazica,parca intentionat sa ma enerveze. Sa tot zica ceva de mine,cu sau fara rost. Pai de ce se comporta asa? Daca nu ma place de ce nu ma lasa in pace?? Chiar nu mai inteleg nimic... Cine nu stie povestea e in subiectul"Cum spui  unei persoane ca vrei sa fii cu ea/el"...asta era intrebarea daca vreti sa imi raspundeti

Ultima modificare de marian29 (12/02/11 06:40)

09/02/11 19:24

shoricel
membru

Eu ce ti-am zis, mariane? :P

09/02/11 21:45

marian29
membru

Nu mai stiu la ce te referi shoricel...?!

09/02/11 21:55

daniel
membru

Ar fi un moment bun sa ii spui ce simti pentru ea. Fie vorba intre noi...e greu sa dezvalui ceva asa important fetelor :D

ps: mi-a povestit o prietena despre unu care a insistat si a insistat, fata il refuza iar la un moment dat a trebuit sa inceapa ea relatia ca saracul nu mai era in stare sa-i zica ceva ;))

09/02/11 22:10

shoricel
membru

marian29 a scris:

Nu mai stiu la ce te referi shoricel...?!

Ca sa te lamuresti de tot trebuie sa vorbesti cu ea ;)

daniel a scris:

ps: mi-a povestit o prietena despre unu care a insistat si a insistat, fata il refuza iar la un moment dat a trebuit sa inceapa ea relatia ca saracul nu mai era in stare sa-i zica ceva ;))

Sounds funny :D

Ultima modificare de shoricel (09/02/11 22:21)

09/02/11 22:20

daniel
membru

Nu si pentru el :D

09/02/11 22:24

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06

marian29 a scris:

Pai de ce se comporta asa? Daca nu ma place de ce nu ma lasa in pace?? Chiar nu mai inteleg nimic...

mariane, las-o in pace. Nu-i de tine.

10/02/11 08:48

homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (14/02/11 09:24)

11/02/11 15:58

Roxana
membru

Daca aceasta este decizia ta si sunt sigura ca te-ai gandit foarte bine si mult la ea,ar trebui sa inchei relatia acum cat nu apucati sa intrati in acele planuri de viitor.Imi pare nespus de rau...eu totusi astept o minune in cazul tau si stiu ca este posibila.La El totul este cu putinta.Doamne ajuta!Daca te iubeste sunt sigura ca va dori sa stie detalii vis-a-vis de ceea ce ai decis, desi daca i le dai s-ar putea sa isi doreasca sa ramana langa tine.Eu ma rog ca Domnul sa-ti vorbeasca si sa iei cea mai buna decizie.Domnul sa te binecuvanteze si sa te intareasca si sa-ti dea multa sanatate!

11/02/11 16:03

monday_73
membru

Inregistat: 19/01/08
Te simti inutila, Homeless? Oare valoarea ta de fiinta umana, copil preaiubit al Domnului, depinde de sanatate daca o ai sau nu ??? La fel, oare valoarea ta in ochii iubitului tau, sau afectiunea lui pentru tine, depinde de sanatatea ta ??? Ca daca-i asa, nu e iubire adevarata.

Homeless, faci o mare greseala daca vrei sa te desparti de el din cauza sanatatii tale.
In iubirea adevarata niciunul nu renunta la celalalt, indiferent din ce motiv. Daca baiatul asta te iubeste din toata inima sa, asa cum si trebuie, nici nu se va gandi sa renunte la tine indiferent de ce boala ai avea, si in niciun caz nu vei fi o povara pentru el.
In viata vor fi o multime de necazuri si boli, asta inseammna ca ar trebui sa renuntam la persoana iubita din cauza asta, ca sa nu fim, cica, o povara?? Indiferent de ce se s-ar intampla, nu vei fi niciodata o povara pentru celalalt, pentru ca dragostea "ACOPERA TOTUL, crede totul, nadajduieste totul, SUFERA TOTUL.". Homeless, suntem inca pe pamant, sunt necazuri, asta e, le depasim, dar nu renuntam. Nu uita ca "toate lucrurile lucreaza impreuna spre binele celor ce iubesc pe Dumnezeu" (Romani 8:28)
Nu poti cere o relatie perfecta, o viata perfecta, totul perfect, pentru simplul motiv ca nu exista asa ceva. Uite, in cazul tau, sanatatea e un cusur in viata ta. Poti alege sa treci peste sau sa-l lasi sa-ti umbreasca relatiile si viitorul.
Sanatatea subreda va fi un test de iubire pentru el. Vei vedea cat de mult te iubeste.Asa cum spune in Biblie, barbatul sa-si iubeasca sotia atat de mult (voi aveti planuri serioase), incat sa fie gata sa-si dea viata pentru ea. Asa trebuie sa te iubeasca si el. Daca nu va trece peste chestiunea sanatatii tale, fii sigura ca nu si-ar da viata pentru tine. Deci nu te-ar iubi cu adevarat.

Domnul cu tine!

Ultima modificare de monday_73 (11/02/11 16:34)

"Sufletul nostru nadajduieste in Domnul; El este ajutorul si scutul nostru." (Ps.33:20)

11/02/11 16:23

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
homeless, idee e urmatoarea: la bucurie si in necaz, in sanatate si in boala, in belsug si in saracie etc :)
   Nu il vezi suficient de matur incat sa te accepte asa? Asta ar fi singura problema in relatia voastra?
Oricum, daca suntem realisti, sunt sanse foarte mari pentru fiecare dintre noi sa ne alegem cu ceva care sa ne distruga sanatatea noastra sau a partenerului, nici nu stii de unde te loveste. Si atunci e asa fain sa vezi oameni care se sustin si se iubesc .. si ii vezi pe astia din lume ca nu isi parasesc partenerul, la crestini nu cred ca se pune problema.

Si oricum, de la 30 in sus iti cade pe rand cate un dinte, ajungi sa ai probleme cu un organ, cu altul si tot asa avansezi pana scapi de trup si apoi ai sufletul liber. Ahh, abia astept ziua aia, si eu ma gandem la sanatatea mea zilele astea si ma apuca dorul de Casa :D abia astept.

Ultima modificare de RainSong (11/02/11 16:27)

11/02/11 16:24

daniel
membru

Iti dau un exemplu. In cluj frecventez Biserica Penticostala Speranta si inca de la inceput am aflat ca unul din cei care canta la pian e orb. Imi amintesc foarte clar o faza dinainte sa il cunosc, a fost in Turda impreuna cu Ramona & Catalin Lup si dupa una/doua cantari a vorbit ceva, printre altele "sunt orb, inca nu sunt casatorit dar o astept..". Bun, s-a casatorit dupa cativa ani cu o fata ff frumoasa :P, tatal fetei cred ca e diacon sau ceva mai important in biserica si chiar avea multe alte optiuni tipa. Cand am aflat "povestea" lor m-a gandeam ca din compasiune s-a casatorit fata cu el dar si daca ar fi compasiune cred ca e nesemnificativa in comparatie cu dragostea pt el.

Daca as fi in situatia prietenului tau cu siguranta as prefera sa fii sincera, cand crezi ca e timpul potrivit sa-mi spui problemele si temerile tale si in nici un caz sa nu decizi pentru mine. :)

Inteleg, ai o multime de probleme dar daca e cineva care te iubeste ""cum esti"" de ce sa tragi o linie intre tine si el ?

Ultima modificare de daniel (11/02/11 18:32)

11/02/11 16:33

monday_73
membru

daniel a scris:

Inteleg, ai o multime de prbleme dar daca e cineva care te iubeste ""cum esti"" de sa tragi o linie intre tine si el ?

Foarte bine spus.

"Sufletul nostru nadajduieste in Domnul; El este ajutorul si scutul nostru." (Ps.33:20)

11/02/11 16:36

Roxana
membru

Din ce am inteles eu din mesajul ei, decizia a fost luata deja :(

11/02/11 16:38

monday_73
membru

Chiar daca ar fi, razgandirea e la indemana. :)

11/02/11 16:46

homeless
membru

x

Ultima modificare de homeless (14/02/11 09:24)

11/02/11 16:49

Roxana
membru

monday_73 a scris:

Chiar daca ar fi, razgandirea e la indemana. :)

Nu cred ca in cazul ei, mi se pare un om cu mult prea mult discernamant, cred ca a luat in calcul dinainte toate variantele.

11/02/11 16:52

homeless
membru

x

Ultima modificare de homeless (14/02/11 09:25)

11/02/11 16:58

Pagini:  1 2 3 4 5 ... 6    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la