TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Despartire dupa 5 ani .....e oare VOIA DOMNULUI? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
anquita
membru

Inregistat: 28/02/09

mikhael a scris:

Anquita.Eu nu pot sa-ti spun decat atat: ce n-i se intampla in viata de crestin nu e intamplator. Sunt incercarile vietii de crestin.
Dumnezeu e gelos si vrea cu ardoare toata inima noastra. Sa stii ca Dumnezeu a lasat si posibilitatea de a iesi din incercari in inima noastra.Raspunsul e intotdeauna acolo, trebe sa-L cauti..
Incearca sa nu te umpli cu amaraciune. Asta te poate scoate din har(din experienta).
Poate e o incercare majora in viata ta. Poate e greu, dar nimeni n-a renuntat la un om in lumea asta si sa nu primeasca o dragoste insutita de la Dumnezeu. Probabil Dumnezeu vrea sa te invete ca numai EL iti poate asigura o dragoste adevarata. Nu au rost judecatile asupra baiatului.
Dar tu esti chemata UCENIC al lui Hristos. Gandeste-te la momentul in care Isus il intreaba de 3 ori pe Petru daca il iubeste si Petru spune "DA" :
Se plimbau pe tarmul marii si in stanga sa Petru avea marea si corabia -lucruri care le iubea nespus de mult iar in dreapta era Isus Hristos. Domnul il pune sa aleaga, iar Petru isi da seama ca printre altele va trebui sa renunte la dragostea sa - marea.
Fiecare avem cate un punct slab: o iubire pentru ceva , o iubire care nu e data lui Hristos.
Eu te indemn sa fii tare. Sunt sigur ca daca Dumnezeu a permis asa ceva: IN mainile LUI e intreaga lume, nu  a permis intamplator ci vrea sa te invete ceva .
Eu vad din toata povestea asta sincer ca pe tine DUMNEZEU TE IUBESTE mai mult ca pe baiatul acela. Gandeste-te ca daca se intampla asta dupa casatorie era dezastru..Si la cat de pocait este el de a plecat cu o fata din lume, nu e cazul sa mai plangi dupa el.
Poate te gandesti ca se va pocai mai mult langa tine. GRESIT. NOI nu putem pocai oameni. Numai Dumnezeu o face.SI stie timpul fiecaruia.Dumnezeu a vrut sa te scuteasca de o mare problema in viata ta.
Fii SIGURA ca Dumnezeu a pregatit pentru  tine la timpul potrivit baiatul potrivit care va fi exact asa cum tu ai nevoie- Si EL stie asta mai bine.
Dumnezeu are toate lucrurile in control. Nu incerca in aceste momente sa-L indupleci pe Dumnezeu sa se indure de voi, sau de baiat sa-L intoarca la EL .
Dumnezeu oricum are totul in mainile LUI si stie totul la timpul hotarat.
Lasa problema la o parte , cauta-l in aceasta perioada mai mult pe Dumnezeu decat o dragoste umana, si iti garantez a Dumnezeu iti va umple inima cu o dragoste la care nici nu visai. Stiu ca e greu si incercarea ta e grea dar pune-ti toata increderea si speranta in Hristos. Noi,ca fiinte umane trebe sa trcem prin anumite stadii ca psihicul nostru sa se adapteze in marile incercari. In fiecare moment cere ajutorul de la Hristos si el te va ajuta sa mai faci un pas inainte.Vei vedea ca EL e acolo.
Pentru ceilalti de pe forum: propun sa ne rugam pentru Anquita sa o intareasca Dumnezeu in aceasta perioada  si s-o tina tare pe cale.

Multumesc mult pentru sfaturi...la ce biserica mergi in sibiu? poate ne stim din vedere....:)

07/03/09 22:29

anquita
membru

VA ROG DIN SUFLET SA VA RUGATI PENTRU MINE ....
Am fost informata azi de o verisoara de-a lui si de un fost coleg de facultatea de-a lui ca are de gand sa se insoare cu tipa aia dar nu stie exact cand....nu-mi vine sa cred ce aud... pe mine pentru ce m-a tinut 5 ani langa el... ca sa-l ajut cu tot ce am putut....fi-ti alaturi de mine.... multumesc

08/03/09 19:20

livu2day
membru

Inregistat: 06/11/08
Vrei ca noi sa ne rugam la Dumnezeu pentru tine sau sa ne rugam ca baiatul sa te aleaga pe tine si nu pe fata aceea?
Pentru tine o sa ma rog, la fel si pentru baiatul acela. Insa nu o sa ma rog pentru ceva anumit ci doar ca El sa lucre in viata ta si a-lui.... ca voia Lui sa fie proslavita. De voi 2 impreuna nu o sa indraznesc sa zic Doamne fa aia si aia, ca imi place mie asa. Totusi si El poate are un alt plan.
O sa ma rog ca voia Lui sa se implineasca in viata ta si tu sa o implinesti plin de putere de la El din dragoste.

Ultima modificare de livu2day (08/03/09 19:51)

08/03/09 19:50

anquita
membru

Daniel nu vreau ca el sa ma aleaga pe mine. Vreau sa se faca Voia Domnului si daca El vrea ca noi sa nu ne mai impacam sa ma elibereze de ceea ce am in inima mea pt el, adica sa nu-l mai iubesc.

08/03/09 22:09

anquita
membru

Scuze....Liviu...nu Daniel....am gresit....sorry

08/03/09 22:09

adriana
membru

Inregistat: 08/02/08

anquita a scris:

...Vreau sa se faca Voia Domnului si daca El vrea ca noi sa nu ne mai impacam sa ma elibereze de ceea ce am in inima mea pt el, adica sa nu-l mai iubesc.

Trebuie sa il lasi si tu pe Dumnezeu sa lucreze. Nu iti mai lasa gandurile sa zboare la el.
Intr-unul din momentele cele mai grele ale vietii mele, am citit cartea "Secretul multumirii".
Nu vedeam nimic bun in viata mea. Aveam pentru Dumnezeu numai potopuri de "de ce-uri"...cand am citit despre jocul multumirii numai ma puteam opri din plans; atunci am priceput ca aveam inca destule lucruri pentru care sa-i multumesc lui Dumnezeu. Daca n-ai citit cartea ti-o recomand. Sunt sigura ca Dumnezeu iti va aduce mangaierea. Nu incerca sa mai cauti raspunsuri. Incredinteza-ti soarta in mana Domnului. El stie mereu ce e mai bine pentru noi, chiar daca noi nu vedem uneori rezolvare la problemele noastre.

Domnul sa te intareasca!

Ultima modificare de MRU (08/03/09 22:36)

08/03/09 22:25

livu2day
membru

Inregistat: 06/11/08

anquita a scris:

Daniel nu vreau ca el sa ma aleaga pe mine. Vreau sa se faca Voia Domnului si daca El vrea ca noi sa nu ne mai impacam sa ma elibereze de ceea ce am in inima mea pt el, adica sa nu-l mai iubesc.

Acuma inteleg unpic mai bine, totusi iti pasa de om. Ti'a facut mult rau si fost nesimtit, rece... insa e frumos din partea ta, ca vrei sa ne rugam ca el sa se intoarce la Domnul si nu conteaza ca sa intoarce la tine ci doresti ca El sa se intoarca la Domnul.
Ii doresti numai binele :D
Inteleg ce zici si asa e, oricine ar fi... i-as dori viata vesnica. Da m-am rugat ca Domnul sa il intoarca sau sa vada Lumina adevarata. Deja m-am rugat pentru tine si pentru el inainte de ai zis ;)
Asa fara griji, fi plin de bucurie ca Domnul te-a binecuvantat :D
Adica... trebuie sa iti pui incredere in Domnul si ca EL va lucra, ca voia Lui e ceea mai buna si daca nu o intelegem indeplin. Nu te ingrijora de el, plus daca tot il deranjezi faci mai mult rau... sa iti explic.
Lasa sa isi invete lectia, dupa ce o sa treaca dupa niste chestii... o sa invete multe lucruri dupa opinia mea. El a facut multe gresili, el crede ca o sa gaseasca placere, bucuruie si plinitate in lume si fara Dumnezeu... ceea mai mare prostie si gandire. O sa invete el... o sa pretuiasca el ce a avut si o sa isi doreasca sa aiba din nou. Acuma nu vede ca e orbit de placerile lui si alte nebunii... insa daca tu tot il deranjezi faci mai mult rau, face ura pe tine din ce in ce mai mult. Dai pace, timpul si Dumnezeu va resolva, cel mai bun lucru e sa te rogi. Roaga-te nu ca tu sa fi cu el ci roaga-te ca el sa se intoarca. Ca cred si daca el se intoarce... Domnul nu o sa ii daie sansa sa fie cu tine, pentru ca nu te merita si tu meriti ceva mai bun. Domnul e drept... el o sa aiba pedeapsa lui pentru ce a facut...

Iti spun un secret care a zis Pavel, mai bine il pierzi acuma si il castigi in vesnicie...
1 Timotei 1:18 Porunca pe care ţi-o dau, fiule Timotei, după prorociile făcute mai înainte despre tine, este ca, prin ele să te lupţi lupta cea bună,
1 Timotei 1:19 şi să păstrezi credinţa şi un cuget curat, pe care unii l-au pierdut, şi au căzut din credinţă.
1 Timotei 1:20 Din numărul lor sunt Imeneu şi Alexandru, pe care i-am dat pe mâna Satanei, ca să se înveţe să nu hulească.
2 Timotei 4:14 Alexandru, căldărarul, mi-a făcut mult rău. Domnul îi va răsplăti după faptele lui.

Uite Pavel la lasat in lume ca sa isi invete lectia ca mai bine sa sufere acuma, mai bine sa fim judecati acuma si nu odata cu lumea. De aceea lasa ca Domnul va lucra, nu te ingrijora de el, caci Domnul poate sa isi apara lucrarea Lui sau mai degraba Domnul poate face totul. Increde-te in Domnul si Domnul va lucra, insa nui nevoie sa fortezi de la tine insusi si lasa pe Domnul sa isi faca voia Lui.

Tot scriu El inloc de el.. reflex rau :)

Ultima modificare de livu2day (09/03/09 01:06)

09/03/09 00:39

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08

anquita a scris:

Daca din obisnuinta spui "vreau sa se faca Voia Domnului" e egal cu zero.  Cand esti la pamant si suferi tot timpul e nevoie de mai mult decat sa zici o poezie care il include pe Dumnezeu si tu sa te lasi condus in continuare de sentimente zadarnice. 

Daca crezi ca e un lucru bun te sfatuiesc sa nu il mai suni, nu mai trimete mesaje, nu-l  mai cauta. Evident si relatia se va raci mai mult (de parca poti spune ca e catusi de putin calda :D ) iar energia ta iti va face bine (nu se canalizeaza spre mentinerea legaturii dintre voi ).

Ultima modificare de daniel (09/03/09 22:58)

09/03/09 22:57

mikhael
membru

Inregistat: 16/01/09
Hai sa ne rugam pentru ea si gata. Trece prin momente grele , e clar: n-are rost sa mai despartim firul in patru. Si sa ne rugam si pentru baiat ca nu cred ca e voia Domnului ca el sa plece in lume..asta e o alegere personala pe care Dumnezeu o permite dar nu e voia LUI.
Anquita , la emanuel merg in sibiu.

Ultima modificare de mikhael (10/03/09 01:23)

10/03/09 01:22

simo
membru

Inregistat: 13/04/08

anquita a scris:

Pace. Din 27 dec nu pot sa-mi mai revin. Am slabit 20 de kg, mai am doar 35 acum si am 24 de ani, am ulcer la stomac si pe baza de suparare un inceput de cancer la ficat care nu vreau sa cred ca este...plang toata ziua si nu pot intelege de ce? i-am facut numai bine, ne-am inteles bine urma anul asta sa ne casatorim...de ce?
Domnul sa va binecuvinteze.

Draga anguita, suntem alaturi de tine! Domnul sa te binecuvinteze si nu te da batuta! Eu una, te inteleg! Multumesc Lui Dumnezeu! nu am trecut prin situatia ta si nici nu mi-as dori si nu as dori nimanui. Dar scumpo, Dumnezeu stie cel mai bine, de ce ingaduie aceste incercari.  Incearca sa vezi partea buna! sigur el, nu a fost pentru tine. Nu trebuie sa te demoralizezi asa! Gandeste-te, tu suferi... si te distrugi, iar poate ca lui, nici nu-i pasa. Esti tanara si ai viata inainte. Dumnezeu, te va trece biruitoare si prin aceste incercari. Gandeste-te ca sunt tinere, care au si copii si se despart de soti. Fii tare si incearca sa crezi ca va fi bine. Crezi ca daca te-ai fi casatorit cu el si el facea lucruri murdare, ai fi fost mai fericita? Asta e un semnal de alarma! Dar din pacate, am auzit 2 cazuri, cunoscute.

1. Fata si baiatul respectiv, sau casatorit din dragoste. El tanar crestin, din familie cu tata predicator, fratii si surorile lui, Ii slujesc Lui Dumnezeu. Ea venita din lume, mergea la biserica de la varsta de 13 ani, parintii ei nu au fost deacord sa se pocaiasca, a renuntat la tot pentru a sluji Lui Dumnezeu. Parintii au alungat-o de acasa cand ea s-a hotarat pentru Domnul. S-a dus la bunici, fiindca nu mai avea unde sta si nu a renuntat la Dumnezeu. La 19 ani, s-a casatorit cu acest baiat, in varsta de 23 de ani. Acum 3 ani, s-au casatorit, s-a dus cu el in Anglia, acum au un copil si ea s-a intors acasa. El a gasit o fata necrestina si si-a lasat sotia, cu un copilas de 1 an. Acum tanara, este criticata de parinti, spunandu-i...uite ce ti-a facut pocaitul. Ce sa faca, suporta consecintele. Singurul lucru, ce ne ramane, in momentele de incercare, nadejdea in Dumnezeu... si speranta. Dumnezeu, ne da putere sa mergem mai departe, chiar atunci cand... aripile sunt fisurate, sau rupte. Dumnezeu ne panseaza durerea si suferinta, El ne da biruinta.

Cunosc o familie, ce s-au despartit, dupa 14 sau 15 ani de casatorie. Toata unitatea si tot ce au construit in 15 ani, au distrus in cateva clipe.
Au 2 copii 1 baietel de 10 ani si 1 fetita de 14 ani, au fost uniti si au fost o familie model. Totul s-a destramat, cand relatia cu Dumnezeu, a inceput sa fisureze. Ambii sunt din familii crestine si mereu au avut activitati in biserica, el a fost dirijor la cor, ea era in corul bisericii. El vestea evanghelia si... a plecat sa lucreze in Italia, iar de 3 ani, totul a inceput sa se schimbe. Au divortat si sunt sigura...ca asta nu e voia Domnului, cred...ca e voia celui rau! care vrea sa rada de noi, de indiferenta noastra, de inconstienta noastra.

Cunosc si alte cazuri...si din pacate! multe familii crestine, divorteaza. 1. Intrebarea! de ce?
2. Raspunsul! departarea de Dumnezeu! timpul de pe urma.

Fii tare draga anguita! si cauta sa comunici cu noi, poate ca vei mai uita de probleme. Apoi, cauta sa acorzi cel mai mult timp, Lui Dumnezeu. Cauta sa faci lucruri... care sa te faca sa uiti de probleme, care sa te mentina activa. Iti anteleg durerea si iti sunt alaturi. Imi pare rau ca din pacate, trebuie sa suferim, ca sa constientizam ca trebuie sa fim mai atenti.
Imi pare rau, ca suferinta altora, ne face... sa tragem semnale de alarma. Si imi pare rau, ca nici suferinta altora, nu ne face sa intelegem suficient durerea. Ba chiar, noi cautam sa repetam greselile altora.
Inca un lucru, ce cred ca e gresit, poate ca relatia voastra de prietenie a durat prea mult. Poate ca trebuia sa fiti mai atenti, la detaliile relatiei voastre de comunicare. Dar nu sunt in masura sa spun nimic mai mult. Decat ca... nu te da batuta! si nu descuraja! Domnul, sa aduca liniste inimii tale! Sunt sigura ca...dupa aceasta suferinta, Dumnezeu iti va pregati baiatul care sa te iubeasca asa cum meriti.

Ultima modificare de benny (17/03/09 09:17)

13/03/09 23:43

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
anquita ai o poveste trista in legatura cu acest baiat.dar daca stai sa analizezi putin..era mai bine sa te mariti cu el,ca dupa aceea el sa se indragosteasca de fata aia din lume??..ar fi fost totul mult mai complicat si mult mai dureros..putea sa te insele,sau pur si simplu sa treci peste un divort..nu cred ca asta ti-ai dori..incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva,sa nu-ti mai plangi de mila si sa mergi inainte.Este bine ca te rogi.continua cu asta.ai nevoie de vointa..ca sa mergi mai departe!
..poate intr-adevar..asta a fost voia Lui,te-a protejat..pentru ca "toate lucrurile lucreaza spre binele celor ce iubesc pe Dumnezeu"

20/03/09 20:23

TINA@
membru

Inregistat: 07/05/09
Stii anca demulte ori Biblia spune ca oamenii sunt inselatori, azi pot spune da miine nu, deaceaia nu trebue sa ne incredem in oameni!Nici tu nu trebuia sa iti pui prea tare increderea in el .Stiu ca asta e tare dureros!dar poate Isus are un alt plan p-u viata ta,poate meriti ceva mai mult, deaceia lasate alinate si multumita in mina Lui ca El sa se ingrijeasca de tine caci El a spus:Nicidecum nam sa te las cu nici un chip nu te voi parasi!Tinete strins de aceasta promisiune si nu te lasa invinsa de amaraciune,Priveste la El si El iti va spune ce trebue sa faci mai departe!Dupa cum tia spus si prorocul la care ai fost ca asta e un farmec,deci trebue sa coestiiintizezi ca asta e lucrarea celui rau ca sa te distruga deaceia nu piermite ca el sa-si faca de cap!Lupta lupta cea buna a credintei si nu da inapoi caci sunt sigura ca D-ul te iubeste si are ceva special p-u viata ta deaceia ingadue El toate astea!da e dureros dar sa stii ca vei avea biruinta caci El a pus:Prin mine sunteti mai mult decit biruitori!Si eu ma-m increzut in oameni si am avut multe dureri provocate din cauza asta, dar decind incep sa ma incred in Domnul simt cum viata mea ia o noua intorsatura!Ma voi ruga pentru tine in mod special!

In privinta farmecilor!Nu te teme caci Domnul nostru este mai mare ca cel ce este in lume!Tu esti copilul Domnului si sunt sigura ca nu va piermite celui rau sa faca ceva ficei Lui Fii sigura de asta!Roagate Domnului cu putere si mustra Duhurile intunericului care sunt indreptate asupra ta chiama singele lui Isus cind simti o presiune demonica!Asta ma invatat si pe mine unii frati inaintati in credinta,daca vei face asta vei avea biruinta si sa stii ca dupa ploae si furtuna va veni o zi mai Buna!Acum stai cu incredere si credinta in asteptarea zilei bune!

[Nu mai posta consecutiv.]

Postari adunate de benny.

Ultima modificare de benny (17/05/09 19:01)

15/05/09 17:42

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
eram curioasa cum a fost povestea mai departe,si daca Anca a trecut peste. :(

30/12/09 18:06

anquita
membru

Dragii mei frati in Domnul,

Va doresc in Noul An in care am intrat ca Domnul sa va binecuvinteze cu tot ce are mai bun si El sa va modeleze si sa va conduca in toate dupa Voia Lui....Sa fim lumini in fiecare loc in care suntem si in prin toate lucrurile din viata noastra El sa fie proslavit....Domnul sa ne ajute....AMIN

02/01/10 01:51

anquita
membru

Scumpii mei.....

Am sa va scriu mai jos cum a decurs viata mea incepand din vara de cand nu am mai postat pe forum....
Incep asa: SLAVIT SA FIE DOMNUL PENTRU TOATE LUCRURILE DIN VIATA MEA.....
Cei care mi'ati urmarit povestea de la inceput stiti prin ce am trecut....a fost un an 2009 greu cel putin inceputul lui .... chiar groaznic...in care sanatatea mea a fost aproape in intregime distrusa...insa am avut langa mine un sprijin Tare care m'a inteles si mi'a dat putere...
Au fost zile grele....in care de multe ori imi doream sa nu mai fiu pe aceasta lume...zile in care desi am terminat cu mesajele si orice legatura cu acest baiat....eram amenintata...batjocorita...facuta de ras....de el si de noua lui achizitie din lume...desi mi'a fost greu sa inteleg de ce trebuie sa trec prin aceasta incercare Domnul mi'a dat putere...si acum sunt bine...chiar daca plang in fiecarea seara pe genunchi pentru ei, dar mai ales pentru el, ca Domnul sa-i arate adevarul si sa-l aduca din nou la Tronul Lui... doar El e singurul care poate...
Stiu ca Domnul are ceva pregatit pentru mine...ceva special...ceva minunat...ceva ce numai El imi poate da...si cei care mi-ati scris ca Domnul ma iubeste foarte mult de asta ma trece prin aceasta incercare pentru ca-mi vrea binele...ati avut mare dreptate...
a fost un an in care m-am apropiat mai mult de Domnul si in care relatia mea cu El s-a consolidata tot mai mult si se ma simt bine acum...ma simt speciala prin El...ma simt bine si fizic slava Lui...
Am avut parte de multe binecuvantari din partea Domnului in acest an care tocmai s'a sfarsit si ii multumesc Domnului pentru vremurile de liniste care le am acum in viata mea. Cu toate ca provocari exista (familia mea nu e crestina si sunt umilita si e foarte greu...poate doar cineva in aceeasi situatie cu mine ma poate intelege) am langa mine un Dumnezeu mare care imi da putere si care ma intelege celmai bine. El va lucra in toate domeniile din viata mea in care sunt confuza inca asa cum numai El stie s'o faca.
A fost un an in care n-am putut lega nici o relatie cu vreun baiat...un an in care acest subiect a fost inchis pt mine si probabil numai Domnul i-l va mai putea deschide vreodata....Un an in care relatia mea cu Domnul a devenit mai solida si in care am devenit mai puternica si mai stapana pe mine datorita Lui....Slavit sa-i fie numele in veci de veci...
Am fost binecuvantata cu mai multe concedii in strainatate anul care tocmai s-a sfarsit si pentru noul an imi doresc pe langa apropiere de Domnul si cunoasterea Lui tot mai mult...sa ajung in Israel intr'un circuit. E singurul lucru pentru care am nevoie de bani si care mi'l doresc sa se implineasca cu Voia Domnului.
Va multumesc din suflet pentru ca v-ati rugat pentru mine si ati crezut ca pot depasi situatia groaznica de care am avut parte.Va multumesc de asemenea pentru toate sfaturile pe care mi le-ati dat si care m-au ajutat enorm.
Astept comentarii cu drag de la voi....

Fi-ti binecuvantati de Cel care a facut Cerurile si Pamantul si in mainile Caruia sunt toate lucrurile....slavit sa-i fie numele....AMIN

02/01/10 02:42

dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07
anquita, fii binecuvantata. Un nou an fericit. Domnul este taria ta.

Continua sa fii o lumina pentru familia ta...

02/01/10 04:11

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Anquita, fii binecuvântată! :)

02/01/10 07:29

alex
membru

Inregistat: 02/03/09
pfoai Anca...si eu care credeam ca mi-e mie greu...pff ce am eu pare nimic in comparatie cu ce ai experimentat tu...ma bucur pt tine ca lucrurile au luat o intorsatua mai placuta...Domnul face minuni...si sunt sigur ca planul Lui cu privire la tine nu s-a incheiat ci dimpotriva de-abea a inceput...El vrea lucruri mari de la tine si incep sa cred ca tocmai asta e motivul pentru care Domnul ne trece prin diverse situatii (chiar daca noi intelegem sau nu la momontul acela) este ca sa ne apropiem mai mult de El....Domnul sa te binecuvinteze Anquita..
Ps: mai sa fie nici nu stiam ca esti din sibiu :D:D eh' Sibieni astia :D si io's tot din sibiu de asta zic :P :):)

02/01/10 16:19

felyy
membru

Inregistat: 23/06/08
Draga mea fi binecuvantata si nu uita toate lucrurile lucreaza spre binele celor ce-l iubesc spre EL...Domnul stie de ce a trebuit sa treci prin asta, si fi sigura ca El ae ceva pentru tine.....ai fost prea buna pentru el si nu te-a meritat asta e concluzia din tot ce am citit.

Be blessed!

02/01/10 18:51

anquita
membru

dodo86 a scris:

anquita, fii binecuvantata. Un nou an fericit. Domnul este taria ta.

Continua sa fii o lumina pentru familia ta...

fii binecuvantat si tu...cu ajutorul Domnului o sa incerc sa fiu o lumina in familia mea...multumesc pentru mesaj....multa pace

03/01/10 00:16

anquita
membru

Magdy a scris:

Anquita, fii binecuvântată! :)

fii binecuvantata si tu draga mea...multa pace

03/01/10 00:16

anquita
membru

alex a scris:

pfoai Anca...si eu care credeam ca mi-e mie greu...pff ce am eu pare nimic in comparatie cu ce ai experimentat tu...ma bucur pt tine ca lucrurile au luat o intorsatua mai placuta...Domnul face minuni...si sunt sigur ca planul Lui cu privire la tine nu s-a incheiat ci dimpotriva de-abea a inceput...El vrea lucruri mari de la tine si incep sa cred ca tocmai asta e motivul pentru care Domnul ne trece prin diverse situatii (chiar daca noi intelegem sau nu la momontul acela) este ca sa ne apropiem mai mult de El....Domnul sa te binecuvinteze Anquita..
Ps: mai sa fie nici nu stiam ca esti din sibiu :D:D eh' Sibieni astia :D si io's tot din sibiu de asta zic :P :):)

pace...mersi mult de comentariu...scrie-mi cu ce probleme te confrunti...a fost o perioada la inceputul anului trecut in care imi spuneam ca eu sunt cea mai batuta de Domnul....ca nimeni in lumea asta nu sufera ca mine...daca vrei putem vorbi si pe mess...eu sunt acum in spania in concediu dar revin pe 9 in sibiu....multa pace...nu uita ca POTI TOTUL IN HRISTOS CARE TE INTARESTE....

03/01/10 00:28

anquita
membru

felyy a scris:

Draga mea fi binecuvantata si nu uita toate lucrurile lucreaza spre binele celor ce-l iubesc spre EL...Domnul stie de ce a trebuit sa treci prin asta, si fi sigura ca El ae ceva pentru tine.....ai fost prea buna pentru el si nu te-a meritat asta e concluzia din tot ce am citit.

Be blessed!

fii binecuvantata si tu...multumesc pt incurajari...multa pace...

03/01/10 00:29

benytob
membru

Inregistat: 02/01/10
pace

03/01/10 04:47

benytob
membru

Inregistat: 02/01/10
fi binecuvantata anquita, ma bucur ca ai trecut cu biruitoare prin incercarea grea prin care ai trecut.Dl sa te caluzeasca in 2010 si sa te binecuvinteze cu tot ce ai nevoie material si spiritual.........

03/01/10 04:49

Pagini:  1 2 3 4    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la