TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Despre si pentru noi, forumistii/Ceva bun despre tine Moderat de april, feedback  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 19
livu2day
membru

Inregistat: 06/11/08
UnderZero - E micuta :D Simte plouia, zapada si tot ce cade din cer mai tirziu. Scapa mai usor in locuri ingramadite.
Acuma stiu un alt motiv de ce ai "under" :D Ca esti micuta.
Speri sa nu te superi si eu glumesc despre inaltimea mea, sunt micut si eu :D
E un lucru bun pina la sfarsit :)
Sper ca iti place gluma si complimentul :D

02/02/09 15:46

mototey
membru

Inregistat: 11/12/06
cred ca in 7 pagini s-au scris toate lucruri bune despre toti forumistii activi( sau destul de activi)... deja incep sa se repete laudele asupra acelorasi... si asta e un lucru bun... sa faci compliment cuiva pur si simplu din respect fara sa iti fi spus cineva ceva sau sa te influenteze cu ceva(PROBABIL MESAJUL ASTA VA INFLUENTA PE UNII SA MAI MODIFICE PUTIN MESAJELE)... dar nu astept sa spuna cineva lucruri bune despre userul despre care va vorbesc...
   si fiindca lucruri bune nu sunt de spus despre el am sa spun eu altfel de lucruri despre el...

oare cine sa fie acest personaj, acest forumist?... hmmm

nu stiu cati dintre voi il cunoasteti... de fapt... cred ca cu totii il cunoasteti pentru ca el e foarte bagacios peste tot.... nu are astampar... se baga 'unde nu ii fierbe oala' ... ii place sa fie bagat in seama chiar daca nu merita... incearca sa faca ceva, dar nu ii iasa nicicum... aici pe forum doar enerveaza pe unii si pe altii(marul discordiei l-as numi)... se baga in discutiile altora si ii intrerupe... si multe astfel de lucruri despre acest user... cred ca ar fi trebuit sa ii pun numele la inceput, dar i-l pun la sfarsit...

mototey ... hmmm... mda... asta-s io... wow!... ce direct si ce deschis am fost... :D:D:D:)) :)) :))

Ultima modificare de mototey (03/02/09 10:15)

02/02/09 17:28

Site web  
tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
[cred ca asta puteai sa scrii la chat ;) ]

02/02/09 21:35

mototey
membru

ma gandeam ca sunt putin la subiect cu ce se vorbeste la topicul asta... :P

03/02/09 10:16

Site web  
lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
fluflu - are un avatar super!! :)

03/02/09 22:08

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
ca tot veni vorba de avatare ... crisstina are un avatar superb... :D

04/02/09 17:38

lorre
membru

si mie imi place :D
si imi place noul nickname al lui gabitzu :D >> KoJack

05/02/09 22:31

livu2day
membru

zambezi - Un barbat elegant. Infranat si cunoaste limita care nu trebuie sa treaca.
Sa exprima extraordinar de frumos si clar. Plin de intelepciune, rabdare, blandete si elegant ca un artist.
Dupa cum vad, cred ca el poate sa fie un poet sau daca nu este deja. Astept cu rabdare sa aflu mai mult.

06/02/09 16:30

adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
zambezi- o persoana cu suflet de poet, cu mult tact si bun simt... Imi pare o persoana prudenta in declaratii si nu numai ...

06/02/09 20:01

KoJack
membru

Inregistat: 29/02/08
mototey - o persoana careia ii place studiarea Bibliei, un bun prieten ... mai bine zis foarte bun ... si un crestin devotat

---------------------------------------------------------------------------------------------

lorre a scris:

si imi place noul nickname al lui gabitzu :D >> KoJack

si mie imi place noul meu nickname ... :D:P

Ultima modificare de KoJack (06/02/09 23:52)

KJ.

06/02/09 23:45

Site web  
feedback
Moderator

Inregistat: 28/04/08
Lorzor- desi este nou in forum, mi'a placut mult faptul ca, desi vorbeam de un subiect delicat pt el, nu s'a simtit atacat/ofensat; desi au fost pareri contra, nu si'a pierdut cumpatul si a raspuns educat si politicos tuturor. asa useri sa tot fie :)

07/02/09 17:41

mototey
membru

april - o persoana sigura pe sine, stapana pe situatie, sociabila... si lista poate continua
Tamarta - cred ca avatarul ei spune multe... :)
livu2day - ii place sa spuna ce gandeste, impaciuitor
feedback - o viitoare mamica bucuroasa :)
KoJack - un baiat la inceput de drum care vrea sa faca multe pentru Domnul (Domnul sa te ajute)
fluflu - foarte atenta la detalii, la respectarea regulilor, la o buna functionare a forumului... si cine stie... probabil in viitorul apropiat, o noua moderatoare... ;)
Magdy - o mamica fericita
+Archangel+ - ce as putea zice mai multe despre el decat ca este un baiat de nota 10(iar asta include multe) ;)
OldTraian - sincer, pocait, intelept(P.S. Domnul sa te ajute sa fii mereu aproape de El, sa te apropii de El, si El se va apropia de tine) ;)
lorre - o fata careia nu ii place Starcraftul :)) ... imi place cum abordeaza lucrurile... tine-o tot asa(adica din bine in mai bine) ;)
Tanara Crestina - un avatar superb... :)

... o sa mai revin pe aici... Dumnezeu sa va binecuvinteze pe toti... am omis mai multi forumisti tocmai din cauza faptului ca vreau sa mai revin pe aici... ;)

09/02/09 12:09

Site web  
daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
sweetandra
-modesta ;)
-sincera, directa, atenta la tot ce face :)                 
-a trecut peste faptul ca sunt glumet :D (asta e, daca ma vedeti ff serios e echivalentul 'la a plange' pt cei seriosi ;) )
-pe limbajul tinerilor se zice ca   - e de treaba  :P
-mi se pare ca e (vrea si lupta sa fie) integra ;)

09/02/09 21:50

livu2day
membru

mototey - Din cate am vazut si am cercetat binele de la el, am vazut ca ii deschis dar totusi mentine aceea linea de mister si ceva mai adanc.
E de treaba, plin cu bunatate si sa pare ca nu l-am vazut inca suparat, deci e si o lumina plin de veselie.
Isi iubeste viata cu Domnul.
(trebuie sa scriu de gabitu ceva, stiu destule lucruri bune despre el dar totusi cu rabdare sa alfu in mai detali :))

Ultima modificare de livu2day (10/02/09 03:05)

10/02/09 02:44

mototey
membru

liv u 2day ... ce de lucruri despre mine... wow!... nu stiam... :)

livu2day - un adevarat crestin, un tanar caruia ii place sa studieze si sa se straduiasca sa ii ajute pe altii sa inteleaga felul in care gandeste... :)

benny - avatarul sau spune multe... un tanar bland, impaciuitor, cumpatat, dornic de a ajuta pe altii :)

crisstina - imi place foarte mult avatarul ei... :)

just_for_jesus - desi nu cunosc foarte mult acest forumist, imi place cum isi expune punctul de vedere si imi mai place ca nu se supara atunci cand nu esti de acord cu ce a scris... Dumnezeu sa te binecuvinteze!!!

Ultima modificare de mototey (10/02/09 13:53)

10/02/09 08:14

Site web  
livu2day
membru

filip - foarte comic, e intelept dar totusi stie sa se simta innocent ca un copil la humorul lui. Imi place mult cum glumeste, pentru ca si eu sunt obisnuit cu astfel de glume. Intelept si comic cam rar gasesti asa ceva si in plus stie sa o balanteze destul de bine.

sweet andra - am citit unile din paririle ei si din cate putinuri am vazut, mi-a placut multe ca persoana si character.
Are concepti sanatoase in Domnul, ea nu vrea ceva de la capabilitatile ei insusi ci vrea ceva de la Domnul. Adica are rabdarea si credinta sa nu isi faca asteptari si opinii, dar ea ce face e sa se increde in Domnul si nu face asteptari desarte.
Are umor, e si inteleapta dar totusi mi sa pare ca e credincioasa si gaseste placere in voia Lui si sa fie dupa placul Lui.

gabi a.k.a KoJack - E la un inceput frumos, cel mai frumos care poate exista. De la copilarie sa ai ochii deschisi si sa ai dorinta de te apropia de Domnul.
Acest lucru e foarte special si mi-e ciudat ca eram eu teenager, eram nebun. Dar ma bucur pentru el ca totusi, ca Domnul ia dat sa guste din dragostea Lui la tinerete si el a acceptat cu adevarat voia Lui.
Creste din ce in ce mai mult, e o lumina plin de dragoste calda si o prezenta dulce de bucurie innocenta.
Ii place sa studieze Cuvantul Domnului si incearca sa mearga pe Calea ceea mai bun, placerea si distractia Lui devin in majoritatea din timp cu Domnul dar totusi ii place jocuri.
Ii place jocuri innocente in care ca orice tinar crestin(inclusiv eu), ii place jocurile mai multe pentru a cunoaste sau sa creasca o relatie distractiva ca o familie.

mototey - are ochii deschisi. Ce inseamna asta? Inseamna multe dar in primul are ochii deschisi ca sa vada binele si lumina a-Lui Dumnezeu fie ca e mica sau mare la oameni. Sa uita la aceea lumina si nu baga in seama intunericul ca stie ca lumina e mai puternica, asta seama un crestin positiv in care credinta e in Lumina Domnului.
Are ochii deschisi a studia Cuvantul Domnul, stie pe ce Calea trebuie si e asteptat sa mearga.
E intelept totusi nu prea vrea sa isi arata acest lucru.
Ii place jocurile ca gabi, e foarte innocent ca un copil si acest lucru spun multe ca El cu adevarat a fost chemat la Imparatia alesa de copii Lui. Are o relatie innocenta si nu judeca.
E drept si incearca sa faca binele, sa nu fie gasit rau la el.

crisstina - o fata extraordinara. Imi aduce multa bucurie nespusa. Cand ma gandesc cum Domnul lucra la viata ei, imi zice ca Domnul nu face diferenta si face la fiecare in parte nespus de mult.
E plina cu dragostea si iaras are aceea calitate de crestin care aduca innocenta, adica nu judece, e vesela si credinta ei e clara si pura.
E umpluta cu dragostea fierbinte, o dragoste care devine de la Domnul. E un lucru extraordinar sa accepta acesta dragoste indeplin, deci imi zice ca e o persoana care stie ce placere aduce Domnul.
Bucuria e viata ei, fie ca e suparata adanc sau e suparata pe fata. E intotdeauna gata sa zambeasca, sa gandeasca positiv, stie sa fie o prezenta dulce de bucurie pentru alti (Domnul sa iti rasplateasca).
Sa increde in Domnul si doreste mult bine la cei dragi din viata ei, ma mir citeodata. Sa gandesti la alti decat la ea insusi, e un lucru extraordinar. Doreste la fiecare dragi sa obtine Mantuirea, sa obtine Imparatia Lui Dumnezeu, doreste ca fiecare sa cunoasca dragostea Lui si pe Isus.
Un copil a-Lui, sa vede ca alesi Lui sunt ceva de nespus de extraordinar si ce alege Domnul... e ceva care noi nu putem intelege numai cate putin. Totusi din acest putin vad ca Domnul e nemarginat si lucra in acest fel.

Ultima modificare de livu2day (12/02/09 15:10)

11/02/09 14:47

sweet andra
membru

Inregistat: 11/01/06
liviu2day - credincios, dornic sa se apropie mai mult de Domnul, atent

12/02/09 09:53

daniel
membru

simo
-cea mai atenta persoana de pe forum :)
-incurajeaza   mult / frumos / tot timpul  :)
-e matura
-daca am fi toti ca ea nu s-ar simti nimeni prost ;)
-e sincera, draguta, de treaba.. imi place :D

17/02/09 23:12

belinda
membru

Inregistat: 13/11/08
livu2day: amuzant,deschis, fff.daruitor si bun.......Domnul sa te binecuvinteze!
mototey: esti ff. de treaba, chiar dca nici eu nu prea stiu multe de tine (sper sa mai aflu) pot sa spun ca imi place cum ii incurajezi pe oameni sasi spuna opiniile chiar daca nu esti convins de ceea ce au spus!!!!:):):)Domnul sa te ajute in ceea ce vrei sa faci pentru El!!multa bafta la facultate!!!!!
lorre: esti o persoana sociabila(nici de tine nu stiu chiar atatea)!!:):)dar esti tare de tot!!!
april:imi place de tine atunci cand imi spui ca nu stiu sa citez sau ca ...etc.....esti o persoana binecuvantata de Dumnezeu si sper sa ne mai vedem de acum incolo!!:)
irlanda:imi place modul in care iti expui opinile(ff, original). Sper sa mai vorbim la diferite subecte de acum inainte!!:)

"Mandria omului va fi smerita si trufia oamenilor va fi plecata;numai Domnul va fi inaltat in ziua aceea"(Isaia 2:17)...

18/02/09 14:25

adriana
membru

simo - o prezenta foarte placuta si calda!
the_stranger - o persoana serioasa cand e vorba de Dumnezeu; Chiar daca este interiorizata, pune mult suflet in ceea ce face!

18/02/09 16:15

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
imi place muuuuult de april cand e glumeata :)

18/02/09 17:11

adriana
membru

RainSong- prea complicata s-o incluzi in tipare! :)

fluflu Un zambet frumos si un suflet fara rautate! :)

Ultima modificare de MRU (18/02/09 21:28)

18/02/09 20:59

lorre
membru

abelusca - e glumet.Cand ia o hotarare se tine de ea,si nu da inapoi.E lucid chiar si cand e indragostit :)) :D

crisstina - o prietena de incredere [imi vine sa te scriu aici de fiecare data cand intru :D))]

KoJack - perseverent.Stie sa mearga impotriva curentului,nu se da batut.

Ultima modificare de lorre (03/03/09 20:41)

03/03/09 20:38

daniel
membru

fluflu a scris:

imi place muuuuult de april cand e glumeata :)
Subscriu :D
april - e ca o sora mai mare, atenta la ce se petrece pe aici si cand chatuiesc nu ezita sa-mi reaminteasca celebrul "comentariile la comentarii" (cum am zis la inceput, ca o sora mai mare doar ca nu ii face mare placere sa o faca :D :D :P)
- are multe cunostinte, la subiecte variate...e clar ca-i place sa citeasca ;), se exprima frumos, adora sa fie on-topic si uraste off-topicul :D
-imi pare foarte credincioasa, are baza (buna) in credinta, e foarte bine ca asculta opiniile celorlalti.
-misterioasa, ii place simplitatea, cred ca e frumoasa ;)) :P (deh, arunc cate o pastila in speranta ca pune candva si ea o poza :D :P ), ii place/e eleganta ;)

04/03/09 08:48

adriana
membru

Larisa
Desi, avem un orar diferit si n-am avut tangente, din postarile ei, mi se pare o fata hotarata, directa, o femeie puternica.

04/03/09 13:31

Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 19    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la