TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Imagini / animatii/Micul fotograf Moderat de feedback  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2
strategy
membru

Inregistat: 06/09/05
Si ca si concluzie .. daca sigur stai si-ti bati capul sa cauti informatie, in timp vei deprinde limbajul unui fotograf si cu el si intelegerea lui. iar, testand noile invataturi pe camera ta foto iti vei forma o experienta. ca si orice arta, doar stand si privind nu vei reusi mai nimic spectaculos (ai nevoie si de talent, evident), dar tot practicand vei obtine si rezultate.

20/01/09 00:11

Site web  
ovello
membru

Inregistat: 25/01/09

gabi_aron a scris:

daca vrei sa faci poze tip portret reusite e nevoie sa alegi o treapta mai mica a diafragmei, daca vrei sa faci poze peisajelor ai nevoie de un zoom optic bun si o treapta cat mai mare a diafragmei pentru claritatea peisajului

Pe asta nu am inteles-o niciodata. Eu am tot Fuji Finepix, ma gandesc ca diafragma e ceea ce in setarile aparatului meu se numeste Aperture. Daca e asa, eu am setat mereu deschidere maxima (3.5F - cred ca este deschidere maxima), iar timp de expunere cat mai mic, in functie de lumina. Am observat ca in functie de lumina, perechea de parametrii: aperture si shutter speed poate fi setata in multe feluri, obtinand cam aceeasi calitate a pozei. Daca shutter speed cam stiu pentru ce e, aperture pentru ce e? Ne poti detalia?

28/01/09 11:19

ovello
membru

Deci... nimeni nimic? :-?

29/01/09 16:42

ovello
membru

Mda... forum mort...

03/02/09 09:25

abelusca
membru

Inregistat: 20/03/08
Feedback..am gasit cateva date despre anumite subiecte in domeniul asta...nu imi merge optiunea de editare copy-paste ....dar rezolv eu :)

10/06/09 21:33

Site web  
aurelian177
membru

Inregistat: 30/07/09
Cea mai buna poza e aia care iti iese atunci cand ai nevoie:D am scos poze bune si cu telefonul. . .e o pasiune si asta sa pozezi cam tot ce vezi. . .am inteles ca japonezii se ocupa cu asa ceva:D

17/08/09 17:36

Pagini:  1 2    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la