TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Prima intalnire Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 4 5 6 7
lorre
membru

Locatie: langa ape.
Inregistat: 07/10/06
Cel putin una?! :D

19/12/09 22:41

   
emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08

lorre a scris:

Cel putin una?! :D


Si fiecare e ...prima. ;)


_______________________________________
Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

19/12/09 23:03

   
felyy
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 23/06/08

mereu-tanar a scris:


Si fiecare e ...prima. ;)

daca fiecare e prima cu respectiva....la un moment dat o sa ajungi second :D :D :D si daca ajungi la a doua, a treia...etc si dupaa  o vreme incepi iar de la prima cu alta....esti si mai second :D :D  poate exagerez putin dar no cam asa e ;)
poate incepe sa-ti placa si asta nu e de bine :D


_______________________________________
Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot..sunt ceea ce este mai simplu EU

21/12/09 17:31

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
huh...cu ce sa incep..sa vedem..

actiunea s-a petrcut intr-o suberba dupa masa de noiembrie intr-un frumos oras, Sibiu.. :D
stabilisem la telefon sa ne vedem intr-o statie de autobuz, ca sa fie mai usor pentru amandoi sa ne gasim :D
nu-mi venea sa cred cand am vazut-o coborand din autobuz(de fapt nici acum nu-mi vine sa cred ca s-a intamplat :rolleyes: )era parca mai frumoasa ca niciodata.
eram agitat si emotionat si puteai usor observa ca si era intr-o oarecare masura la fel...inca nu eram decis ce urma sa facem, unde o sa mergem...
am decis intru-n final sa ne plimbam pentru inceput in parc, mai ales ca vremea era frumoasa..a fost un timp fain, in care am putut povesti, ca si prieteni de toate pentru toti :D ne-am simtit bine, am ras, aproape din orice ni se pare noua amuzant.
totul a durat cam o ora, dupa care am decis sa mergem sa mancam o pizza, ca ne era foame :D am intrat in prima pizzerie din centrul orasului, unde am stat mai putin de 2 min...era super aglomerat si nu aveam loc..am mers mai departe la urmatoarea, am comandat pizza, am povestit, am ras, ne-am uitat unul la celalalt..si la un moment dat de la o masa alaturata a venit o prietena de a ei, aici a fost un moment putin mai stanjenitor, din cauza tipei care parca nu mia voia sa plece o data la masa ei :D:D
am plecat in cele din urma, si pentru ca deja era trecut de 5 si ne grabeam sa prindem programul de rugaciune de la biserica, ne-am dus spre statia de autobuz. in drum ne-am oprit la o florarie de unde am luat un buchet de flori si pe urma ne-am oprit la un minimarket de unde am luat o cutie de ciocolata..mi-am cerut scuze ca nu le-am cumparat inainte sa ne vedem(rusine mie, eram prea agitat si am uitat complet:D)
in drum spre statia de autobuz, am adus vorba si despre noi doi, despre o relatie ceva mai mult decat de prietenie, ne-am stabilit prioritatiile, si asa mai departe...ne-am urcat in autobuz, am ajuns la biserica, dupa ne-am despartit, fiecare la casa lui :D
..cam asta a fost tot... :rolleyes:


10/11/11 02:56

   
jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06

alex a scris:

stabilisem la telefon sa ne vedem intr-o statie de autobuz, ca sa fie mai usor pentru amandoi sa ne gasim :D

Adica era blind date, sau cum?


_______________________________________
I only fear that I don’t have enough time left to tell the world that there’s no time left!

10/11/11 09:35

   
simona
membru

Locatie: Ploiesti, Romania
Inregistat: 19/02/08
Si nu a urmeaza si o a doua intalnire, alex?

Ultima modificare de anomis (10/11/11 12:04)


_______________________________________
"GOD IS ENOUGH"

10/11/11 11:25

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08
Pai abia ieri a avut loc prima, de acuma incolo sa mai fie. :D

_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

10/11/11 12:04

   
simona
membru

Locatie: Ploiesti, Romania
Inregistat: 19/02/08
[Abia acum am citit la Chat, ca ieri a avut lor prima intalnire. :D]

_______________________________________
"GOD IS ENOUGH"

10/11/11 12:05

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09

jezzi a scris:

Adica era blind date, sau cum?

nu, nu era blind, ne stim de multa vreme :P

anomis a scris:

Si nu a urmeaza si o a doua intalnire, alex?

mai urmeaza, dar mai incolo :D


10/11/11 15:30

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

alex a scris:

in drum spre statia de autobuz, am adus vorba si despre noi doi, despre o relatie ceva mai mult decat de prietenie, ne-am stabilit prioritatiile, si asa mai departe..

cea mai importanta discutia s-a desfasurat spre sfarsitul intalnirii, pe drumul spre autobuz. aha.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

10/11/11 18:48

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
avand in vedere ca scopul initial a fost doar iesire ca-ntre amici, da am lasat subiectul asta mai la sfarsit. oricum am vorbit si in restul timpului petrecut impreuna, despre asta, in drum spre autobuz am vb despre ce urmeaza si ce ne propunem cu relatia asta si mai multe.

10/11/11 18:59

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

april a scris:

cea mai importanta discutia s-a desfasurat spre sfarsitul intalnirii, pe drumul spre autobuz. aha.

April, april, faci pe supervizer-ul?:D

Poate aveau nevoie de niste vreme sa mai vorbeasca, sa se mai familiarizeze unul cu altul inainte sa intre in "paine" :P

Ultima modificare de shoricel (10/11/11 21:03)


_______________________________________
A passion lifestyle.

10/11/11 21:02

   
Pagini: 1 ... 4 5 6 7    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net