TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Prima intalnire Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 7
benny
membru

Inregistat: 27/05/07
tu cum îţi imaginezi prima întâlnire cu alesul, flu?

22/08/08 22:24

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
pai...am zis,nu? :)...asa superficial,dar am zis.

22/08/08 22:30

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08
pai superficiala o sa fie intalnirea? :D

Ultima modificare de shoricel (22/08/08 22:38)

22/08/08 22:35

fluflu
membru

clar ca nu

22/08/08 22:36

shoricel
membru

aha, deci e secret cum iti imaginezi, a?

22/08/08 22:39

fluflu
membru

nu e...
daca chiar vreti sa stiti....
pai...eu ma gandesc ca o sa adorm foarte greu gandindu-ma la ziua urmatoare si la...aa staiti ca de intalnirea propriu-zisa e vorba!pai...o sa ajung acolo,o sa am emotii o gramada,o sa zic tampenii,sau mai rau,nu o sa zic nimic.am speranta ca el sa nu fie asa emotionat si sa se descurce mai bine ca mine,de nu,sunt pierduta.ok,trecant peste primele minute,probabil vom merge spre terasa...si nu stiu despre ce vom vorbi,depinde daca ne stim de mult timp sau de putin timp.e de preferat sa ne stim de mai mult timp,sa nu fie asa ciudat momentul.
ok...

22/08/08 22:43

lara
membru

Inregistat: 03/12/06
Imi place natura foarte mult,asadar imi doresc sa fie undeva in natura, langa o apa curgatoare, cadru feeric (si romantic ;) ). Nu mi-ar place sa fie pe vreo terasa sau la cofetarie ca e prea multa aglomeratie :D
In rest...totul sa curga de la sine. Nu cred ca voi avea emotii prea mari (doar suntem maturi ;) ) si sper ca nici el nu va fi atat de emotionat incat sa-si uite cuvintele acasa :).

Ultima modificare de lara (22/08/08 23:04)

22/08/08 23:02

hopeful
membru

Inregistat: 30/05/07
Stiti toti ca realitatea invinge fantazia nu? Nu prea are rost sa facem noi planuri pentru ca e clar ca va fii ceva foarte special ;)

22/08/08 23:40

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
Conteaza mult si locul, dar sincer atata timp cat sunt cu cine trebuie nu mai conteaza ce si cum va fi... important e ca vom petrece timp impreuna doar noi doi si prezenta lui ar fi de ajuns. Poate fi in natura sau nu...important e sa ne simtim bine impreuna. Scenarii as avea destule....am ce alege cand o veni si momentul potrivit...oricum ca o concluzie din partea mea: locul trebuie ales astfel incat ambii sa se simta in largul lor!

22/08/08 23:53

shoricel
membru

fluflu a scris:

pai...o sa ajung acolo,o sa am emotii o gramada..

hehe, am uitat sa zic de emotii. pai... nu cred ca voi avea emotii. daca va fi prima intalnire in calitate de iubiti inseamna ca raspunsul il stiu deja de la Dumnezeu. Sincer, n-am nici cea mai mica idee cum si cu cine va fi... dar eu tind sa cred ca nu voi avea emotii deoarece scopurile sunt bine definite, adica voi sti cu siguranta ce vreau. Dar, cum sunt om, e posibil sa am emotii, asa ca, in cazul asta voi muta pe 'pilot automat' (spontaneitatea) :D oricum, spontan tot voi fi, dar cand intervin si emotiile se schimba un pic datele problemei :D
iar faza cu plimbarea romantica prin parc, sau unde am zis in pagina anterioara, sunt doar niste idei. Cum a zis si Tanara crestina, conteaza ca voi fi cu ea, conteaza prezenta ei si, hehe, restul se rezolva, chiar nu imi fac probleme ;)

Ultima modificare de shoricel (28/08/08 16:52)

23/08/08 00:14

Norkis
membru

Inregistat: 17/07/08

hopeful a scris:

Stiti toti ca realitatea invinge fantazia nu? Nu prea are rost sa facem noi planuri pentru ca e clar ca va fii ceva foarte special ;)

Ma tem ca imaginandu-va si proiectandu-va tot mai mult in viitor elementele intalnirii veti fi foarte dezamagiti Mai bine sa av impresioneze caracterul persoanei iubite decat conjuncturile intalnirii. poti fii pe un baton-mouche pe Sena, si sa ai parte de un individ sau individa care intr-una  se victimizeaza sau se destainuie in mod negandit, or, poti fi tot cu var pe cap zugravind biserica si sa-ti vina in ajutor tocmai omul care valoreaza cat infinitul. Asadar, lasati rumegusul pentu altii, iar voi luati-va partea cea mai buna!

Norkis,

23/08/08 18:44

mihaella
+

Inregistat: 04/07/07
Cat romantism pluteste in aer ! :))
Mie nu-mi plac chestiile siropoase : nu-mi doresc sa ma intalnesc cu ditamai Romeo cu o privire patrunzatoare , elegant, cu un buchet de flori , cantand serenade , versuri dulci ..bla bla bla..
Mi-e greata de la atata dulce ! :P
Eu ma bucur atunci cand traiesc momente imprevizibile, cand totul e intamplator, cand tipul e simpatic,picant, cu simtul umorului , realist. ;)

23/08/08 19:29

fluflu
membru

la prea multe filme te-ai uitat mihaella :) de aia ti s-a facut greata? :D

23/08/08 19:34

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
mihaella, lasa ca te faci tu mare! ;)

23/08/08 19:44

mihaella
+

Nup. Nu-mi plac telenovelele , dramele si altele. Raman la comedii si documentare. :) De aici pot sa ma aleg cu ceva : o portie de ras si extrainformatii.

Arh' a scris:

mihaella, lasa ca te faci tu mare! ;)

Ce vrei sa zici cu asta ? :x :)

Ultima modificare de mihaella (23/08/08 19:47)

23/08/08 19:46

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Ca o sa adori sa-l vezi facand chestii romantice. Scuze... corectie! O sa vrei sa faca chestii romantice. :D

23/08/08 19:53

fluflu
membru

...mai ales la intalniri,ca de asta e vorba ;)

23/08/08 19:58

mihaella
+

Arch' a scris:

O sa vrei sa faca chestii romantice. :D

Aha, si banuiesc ca o sa ramana doar la stadiul de dorinta. :D

Bine acuma, nu ma intelegeti gresit.
Nu stiu de ce , eu  asociez romanticii cu persoane rezervate , care au grija sa-si slefuiasca fiecare fraza, visatori incurabili..
Gestul in sine  ( de a primi flori , cadouri ) mi se pare ok .
Imi place sa fiu respectata, sa mi se ofere mici atentii dar vreau sa stiu ca am alaturi de mine un barbat cu picioarele pe pamant.

23/08/08 20:04

benny
membru

Inregistat: 27/05/07
mihaella, unde te-ai ascuns până acum?? :D :D :D

23/08/08 20:10

mihaella
+

P'aci, pă după un topic, pă dupa altul. ;)
De ce benny ca nu iti inteleg subtilitatea? Sau e o intrebare retorica?!
Ezistă o ecsplicaţie? Zîi!! :D

23/08/08 20:20

shoricel
membru

mihaella a scris:

Mie nu-mi plac chestiile siropoase : nu-mi doresc sa ma intalnesc cu ditamai Romeo cu o privire patrunzatoare , elegant, cu un buchet de flori , cantand serenade , versuri dulci ..bla bla bla..
Mi-e greata de la atata dulce ! :P
Eu ma bucur atunci cand traiesc momente imprevizibile, cand totul e intamplator, cand tipul e simpatic,picant, cu simtul umorului , realist. ;)

imi place cum gandesti :D

mihaella a scris:

Bine acuma, nu ma intelegeti gresit.
Nu stiu de ce , eu  asociez romanticii cu persoane rezervate , care au grija sa-si slefuiasca fiecare fraza, visatori incurabili..

asta imi suna oarecum a 'vrajeala' (nu din partea ta, ci 'fenomenul' explicat de tine)
eu asociez romanticii cam cu ceea ce ai descris tu ca iti place. (e o definitie persoanala? adica sunt pe langa realitate? :))) )

mihaella a scris:

Imi place sa fiu respectata, sa mi se ofere mici atentii dar vreau sa stiu ca am alaturi de mine un barbat cu picioarele pe pamant.

pai romantismul nu inseamna respect? :-?? ... ca altfel ii cam vrajala :D

Ultima modificare de shoricel (28/08/08 16:56)

23/08/08 21:56

hopeful
membru

Norkis a scris:

Ma tem ca imaginandu-va si proiectandu-va tot mai mult in viitor elementele intalnirii veti fi foarte dezamagiti Mai bine sa av impresioneze caracterul persoanei iubite decat conjuncturile intalnirii. poti fii pe un baton-mouche pe Sena, si sa ai parte de un individ sau individa care intr-una  se victimizeaza sau se destainuie in mod negandit, or, poti fi tot cu var pe cap zugravind biserica si sa-ti vina in ajutor tocmai omul care valoreaza cat infinitul. Asadar, lasati rumegusul pentu altii, iar voi luati-va partea cea mai buna!

Norkis,

cata dreptate ai Norkis ;)

Ultima modificare de hopeful (23/08/08 22:02)

23/08/08 22:01

felyy
membru

Inregistat: 23/06/08
Nu cred ca ar trebui sa ne facem atatea planuri...sa nu ramanem dezamagiti ca poate nu va fi asa....vedeti voi cum va fi prima intalnire, nu prea conteza locul, atentia pe care ti-o aduce sau...chesti de genu, conteaza sa fie cu cine trebuie sa stie sa faca din acea intalnire una speciala ca sa mai urmeze si altele :)

Ultima modificare de felyy (23/08/08 22:09)

23/08/08 22:09

hopeful
membru

Asa e felvy. Pana la urma locul si chestiile majore nu conteaza de loc. Viata e construita din detalii in realitate. Detaliile sunt cele de care o sa iti aduci aminte mai tarziu. Un trandafir, o privire...

23/08/08 22:12

felyy
membru

Inregistat: 23/06/08
Da, de detali o sa-ti aduci aminte mai tarziu ...si mie imi povesteste mama unele chesti care pur si simplu mi se par şoade(amuzante), dar bineinteles de la tata primite ca de restu nici nu-si mai aduce aminte :D.

Sti cum e, atunci cand ai o intalnire cu persoana care vrei, persoana la care ti, nu conteaza ce ti-a adus si nici daca a fost la o terasa, restaorant sau intr-un varf de munte.. Trebuie sa fie doar "persoana potrivita la timpul potrivit".

Ultima modificare de felyy (23/08/08 22:36)

23/08/08 22:19

Pagini:  1 2 3 4 5 ... 7    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la