TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Cum ii spui unei fete/ unui baiat ce simti pt ea/el? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 19
Turcu Ovidiu
membru

Locatie: Arad, Romania
Inregistat: 16/06/09

editheraven a scris:

Dar daca tu chemi cu inca 3 amici 4 fete sa mergeti la un suc,de ex,doar pentru a vedea cu care v'ar placea sa iesiti in continuare nu mi se pare ok.Poate sunt eu prea batran nush:))


Play it safe. Bine punctat. Nu am vrut sa sune a loto. Gentleman pentru mine inseamna tratarea fetei cu respect in orice situatie.

Ultima modificare de Turcu Ovidiu (20/06/09 17:04)


20/06/09 17:02

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Din punctul asta de vedere,gandim diferit,insa imi place ca am ajuns totusi la un consens.Da,stiu ce inseamna,nu vad nici un motiv pentru care m'as purta altfel.

Ultima modificare de editheraven (20/06/09 17:06)


20/06/09 17:05

Site web  
Turcu Ovidiu
membru

Locatie: Arad, Romania
Inregistat: 16/06/09
Nu gandim diferit. Ne exprimam altfel doar. :))

20/06/09 17:11

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07

Turcu Ovidiu a scris:


Nu sunt nesimtit, dar sunt sincer cu fetele, la toate le spun ce si cum, limitele, si sunt destul de direct: "Vrei sa iesim la un suc/pizza/ciocolata calda?" Mai toate au spus "da". Curaj.(si bun simt)

Hai da-mi un exemplu ce le zici inainte de invitatia la suc.Is tare curioasa


Turcu Ovidiu a scris:

De aia zic ca trebuie sa cunosti fete cat mai multe

aaaa...sau nu.
Tu ce faci?Indirect ii zici ca e ok sa ai enspe mii de prietene...

Ultima modificare de fluflu (20/06/09 19:08)


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

20/06/09 19:05

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
ionutuliu si Turcu Ovidiu, nu mai postati atata consecutiv. Aveti optiunea Modificati la fiecare mesaj. Folositi-o.

Turcu Ovidiu a scris:

I destul de simplu de fapt, mai ales pentru Crestini. Io vorbesc din experienta. Nu stiu despre alti baieti ce si cum. Stiu sigur ca Harul lui Dumnezeu ma ajuta mai ales la fete, pentru ca vreau sa cunosc multe inainte sa aleg una.

Aha, harul lui Dumnezeu nu iti ajunge, vrei sa le cunosti tu mai bine.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

20/06/09 19:07

   
Turcu Ovidiu
membru

Locatie: Arad, Romania
Inregistat: 16/06/09
De ce esti curioasa? Vine spontan, nu pot sa un intr-o formula. Dar ma gandesc si iti spun.

Precurvia e in mintea voastra? :)) Nu pot sa va explic, e magia prieteniei pe care va sfatuiesc sa o cunoasteti. Voi ca ganditi la agatat si lucruri facute ca oamenii de rand sau cum auziti de la prietenii nemantuiti. Trebuie sa experimentati, nu se poate spune in cuvinte.

Nu am timp acuma ca ma duc cu pretenii. :D Si am o fata de udat rau de tot cu pistolu cu apa ;)

Am luat 2, unu si pentru ea, ca sa nu ziceti ca nu is corect.

Un verset tare e in Proverbe care spune cam asa: "Un om prietenos are multi prieteni."

Ultima modificare de Turcu Ovidiu (20/06/09 19:15)


20/06/09 19:08

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
Si nu mai cita asa. Sterge ce e in plus in citatul tau .

_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

20/06/09 19:10

   
fluflu
membru

Locatie: mures
Inregistat: 20/09/07
Sunt curioasa pentru ca ceea ce imi imaginez eu e super aiurea si sper ca nu e cum imi imaginez eu. ;)


april a scris:

Si nu mai cita asa. Sterge ce e in plus in citatul tau .

haha a sters tot :D
trebuie sa exersezi ovidiu ;)

Ultima modificare de fluflu (20/06/09 19:12)


_______________________________________
never regret something that once made you smile...

20/06/09 19:11

   
celine
membru

Locatie: Midlands
Inregistat: 26/05/08
lăsaţi-l măi uşor că apoi nu mai beau cico de la el!!!

sincer, cred că cei care se concentrează cel mai tare asupra subiectului ăsta (invitatu', cercetatu') aşteaptă cel mai mult şi îşi asumă riscul de a "rata" persoana potrivită din cauza "aglomeraţiei" de fete/ băieţi cu care iese la suc...pardon, cico.


20/06/09 19:25

   
maryus
membru

Locatie: LINZ : AUSTRIA
Inregistat: 19/02/09
si cum faci atunci :)) ? astept raspuns scris si(nu)formal ;) :P

_______________________________________
crede-ma ca te cred !!!

20/06/09 19:43

   
celine
membru

Locatie: Midlands
Inregistat: 26/05/08
îţi vezi de treaba ta :) fii natural, fii tu...! numai aşa te va sesiza cine trebuie..
pfoai, dacă aş auzi că el a ieşit cu 20 de fete înaintea mea, ar ieşi ...urât!


20/06/09 21:57

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Asta ziceam si eu.

20/06/09 22:00

Site web  
ionutuliu
membru

Locatie: Moisei Romania
Inregistat: 19/06/09
Si ii  si chestia asta de "respingere"..."frica de respingere" cum ii la pagina 5.
Adica, trebuie sa fie o "metoda" prin care sa afli daca te place sau nu, fara ca ea sa-si dea seama si atunci nu ar mai aparea "frica asta".

Ii ciudat...


20/06/09 23:26

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09

ionutuliu a scris:

Adica, trebuie sa fie o "metoda" prin care sa afli daca te place sau nu, fara ca ea sa-si dea seama si atunci nu ar mai aparea "frica asta..

nu cred ca exista asa o metoda....:D sau cine stie poate ca nu o stiu io... :)


21/06/09 15:17

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

ionutuliu a scris:

Adica, trebuie sa fie o "metoda" prin care sa afli daca te place sau nu, fara ca ea sa-si dea seama si atunci nu ar mai aparea "frica asta".

Il intrebi pe Dumnezeu ;).


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

21/06/09 16:05

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09
mda....da ca sa faci asta trebuie sa ai rabdare si sa astepti raspunsul Lui....

21/06/09 18:11

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

ionutuliu a scris:

da, da' de unde stiu eu ca si-a dat seama?:))


fluflu a scris:

aia nu stii.
adica daca stie,poate si ei ii place si...va face si ea ceva,daca nu,nu va face nimic in speranta ca'ii trece lui'dar aici vine din nou intrebarea oare stie si nu vrea sa nu stie?
da,e incurcat,stiu.

Il intrebi pe Dumnezeu, ionut. El stie cel mai bine cand si cum sa iti ofere ceea ce iti doresti. Este bine sa ai rabdare si sa astepti calauzirea si "unda verde" de la El, pentru ca El cunoaste daca este ea sau nu cea potrivita tie, cunoaste daca este timpul sa aduci vorba de ceva mai mult decat amicitie atat pt tine cat si pt ea. Unele fete au nevoie de mai mult timp.

Mi-am adus aminte de cateva ori saptamana asta de ce am citit in cartea scrisa de familia Ludy ("Cand povestea de dragoste ti-o scrie Dumnezeu"): sunt unele lucruri pe care le poti face atunci cand nu ai prieten/a, lucruri pe care dupa ce ai intrat intr-o relatie nu le mai poti face. Mare adevar... pe care unii il simt mai mult altii mai putin. Ideea e ca e bine sa te concentrezi pe acele lucruri, activitati etc. pe care ti le ofera viata in exclusivitate in timpul celibatului. La un anumit timp dupa ce iti gasesti jumatatea te uiti in urma si e posibil sa ajungi la concluzia ca ai irosit timp pretios cautand ceva ce nu era timpul sa primesti in loc sa te ocupi de chestii mai importante pt acea perioada. E vorba de ceva disciplina si asteptare care te vor ajuta mult atunci cand va veni vremea sa intalnesti persoana :) Eu am inteles destul de tarziu asta...

celine a scris:

îţi vezi de treaba ta :) fii natural, fii tu...

Metoda mea preferata ;) altfel nici nu prea pot, mi-e destul de greu, ma simt intr-o "lume straina"... :D

Ultima modificare de shoricel (21/06/09 18:41)


_______________________________________
A passion lifestyle.

21/06/09 18:37

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

Alexa_gvb a scris:

mda....da ca sa faci asta trebuie sa ai rabdare si sa astepti raspunsul Lui....

aha. si e mai bine sa te arunci tu in fata, fara a sti care e voia Lui ? "succes".


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

21/06/09 18:47

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09

april a scris:

aha. si e mai bine sa te arunci tu in fata, fara a sti care e voia Lui ? "succes".

normal ca nu e bine....astepti raspunsul Domnului si atunci actionezi.. :D


21/06/09 18:55

   
Turcu Ovidiu
membru

Locatie: Arad, Romania
Inregistat: 16/06/09
Am zis si eu. Naturaletea e cheia. Sau daca nu am spus, spun acuma. E de la sine inteles ca nu poti sa fi altcineva pentru multa vreme.
Cred ca s-o inteles gresit ce am scris. Am vrut sa zic: fi prieten bun cu toate fetele, fi sotul uneia singure.

Poate asa e mai clar la ce ma refer in scrierile anterioare.

Si cum iti da Domnul raspunsul? "GO!" sau "FAULT! RETRAGERE!"?

Ultima modificare de Turcu Ovidiu (21/06/09 23:11)


21/06/09 22:31

   
Lina93
membru

Locatie: Moldova
Inregistat: 17/05/09
Da prieten bun trebue sa fii cu toate fetele Turcu Ovidiu, dar in asa mod incit sa-ti poti gasi printe ele o sotie potrivita!Cred ca ma intelegi?

_______________________________________
Venirea Domnului este aproape!

22/06/09 14:03

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09

Lina93 a scris:

Da prieten bun trebue sa fii cu toate fetele Turcu Ovidiu, dar in asa mod incit sa-ti poti gasi printe ele o sotie potrivita!Cred ca ma intelegi?

prieten bun adica amic nu? nimic mai mult...


22/06/09 14:58

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Va gasiti,voi 2,in acelasi timp,impreuna.Nu tu pe ea dupa care incerci sa fi cu ea.

22/06/09 15:02

Site web  
lara
membru

Inregistat: 03/12/06

editheraven a scris:

Va gasiti,voi 2,in acelasi timp,impreuna.Nu tu pe ea dupa care incerci sa fi cu ea.


Nu e general valabila chestia... Cunosc persoane, sotii care au fost cucerite... si soti care si-au cucerit sotia. Chiar pastorul nostru de tineret ma sfatuia ca daca un baiat nu lupta pt mine sa ma cucereasca, atunci sa-i dau pace ca nu stie ce vrea. ;)


_______________________________________
Nu este nebun cel care da ceea ce nu poate tinea pentru a castiga ce niciodata nu pierde.- Jim Elliot

22/06/09 15:16

   
edi.theraven
membru

Locatie: me
Inregistat: 26/10/08
Poate.Poate sunt eu prea batran:D Personal,nu am facut asta fiindca nu cautam asa ceva.De fapt nu cautam nimic.Apoi s'a intamplat pur si simplu.Am stiut amandoi dupa ce ne'am cunoscut reciproc si stiam dinainte ca fiecare dintre noi 2 simte la fel.

Ultima modificare de editheraven (22/06/09 15:58)


22/06/09 15:31

Site web  
Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 19    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net