TANARCRESTIN.net
 




Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/COMENTARII Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 107 108 109 110 111
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
Am ajuns la concluzia ca multi baieti/barbati, crestini sau nu, sunt incantati in primul rand de ce vede ochiul. Nu-i condamn. Nu vreau sa stereotipez, de aceea am pus intrebarea sa vad, cativa de aici, ce raspund.

_______________________________________
By grace - Daughter of the most high King

25/02/13 20:25

   
alex
membru

Inregistat: 02/03/09

Old a scris:


Cam cate cuvinte spune in 24 de ore?

lol, nene Old :D :D :)))


26/02/13 23:16

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

Tanara crestina a scris:

Am ajuns la concluzia ca multi baieti/barbati, crestini sau nu, sunt incantati in primul rand de ce vede ochiul.

Buna concluzie.


Tanara crestina a scris:

Nu-i condamn.

Nici n-ai de ce. Asa am fost creati. Voi ati fost create sa fiti incantate de atingeri. Noi suntem vizuali iar voi tactile.


Tanara crestina a scris:

Nu vreau sa stereotipez

Ba o poti face. Cei care nu se incadreaza in acest stereotip ori mint ori au preferinte pentru acelasi sex.


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

27/02/13 11:16

   
adriana
membru

Inregistat: 08/02/08

Andreea a scris:


ps. prin tăcută mă refer că nu simte nevoia de a spune tot ce face/ ce mănâncă etc. altor persoane.

Ce rea ai fost la faza asta.
Ceva de genul "cercul vostru stramt"?!:D

nu's baiat dar tacuta cred ca sunt/am fost; asa ca stiu cam ce gandesc: pentru unii e o provocare, pentru altii nimic interesant.

Am senzatia ca in general cei care sunt atrasi de genul asta de fata sunt baietii mai extrovertiti.

Ultima modificare de adriana (27/02/13 11:20)


_______________________________________
"Eu te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi." (Ps.32:8)

27/02/13 11:19

   
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07

Tanara crestina a scris:

Am ajuns la concluzia ca multi baieti/barbati, crestini sau nu, sunt incantati in primul rand de ce vede ochiul.



+Archangel+ a scris:

Buna concluzie.



Tanara crestina a scris:

Nu-i condamn.



+Archangel+ a scris:

Nici n-ai de ce. Asa am fost creati. Voi ati fost create sa fiti incantate de atingeri. Noi suntem vizuali iar voi tactile.



Tanara crestina a scris:

Nu vreau sa stereotipez



+Archangel+ a scris:

Ba o poti face. Cei care nu se incadreaza in acest stereotip ori mint ori au preferinte pentru acelasi sex.


Viitorul pare subru din punctul asta de vedere. Daca nu ar fi Dumnezeu in ecuatie, cele mai multe ar cadea in adanca despresie. Cum procentul de fete este mult mai ridicat decat cel al sexului opus si daca iei in calcul ce ai spus tu, neluand in calcul interventia lui Dumnezeu, depresia le-ar paste pe cele mai multe.


_______________________________________
By grace - Daughter of the most high King

27/02/13 13:02

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06
De ce sa le pasca depresia?

_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

27/02/13 14:24

   
Andreea
membru

Locatie: Cluj-Napoca
Inregistat: 16/08/06

adriana a scris:


Ce rea ai fost la faza asta.
Ceva de genul "cercul vostru stramt"?!:D

:)) Am încercat doar să fiu mai specifică. :p

adriana a scris:

Am senzatia ca in general cei care sunt atrasi de genul asta de fata sunt baietii mai extrovertiti.

Hm.. Adevărul e că asta e o nebuloasă pentru mine.  Adică nu văd de ce. :)

Ultima modificare de Andreea (27/02/13 14:48)


_______________________________________
His grace is enough!

27/02/13 14:46

   
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08

Tanara crestina a scris:


Am ajuns la concluzia ca multi baieti/barbati, crestini sau nu, sunt incantati in primul rand de ce vede ochiul.

Nu cred ca este vorba doar de barbati/baieti. Adica fetele/femeile nu ar fi incantate de ce vede ochiul daca ce vede este ceva frumos? Ca doar vine intai ce-i firesc si dupa aceea ce-i duhovnicesc. Si nu este valabil doar pentru baieti/barbati.

Treaba e sa nu se confunde aceasta incantare nevinovata cu pofta. Ca atunci este de condamnat si degeaba o dau cu "asa am fost creati"...


27/02/13 18:30

   
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07

+Archangel+ a scris:

De ce sa le pasca depresia?


Cum de ce? Pai, nu toate se simt chemate sa ramana singure.
D-asta spun, daca n-ar intra Dumnezeu in ecuatie, care este atotputernic ...


_______________________________________
By grace - Daughter of the most high King

27/02/13 19:08

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05
de ce v-ati mutat aici ?

Tanara crestina a scris:

Am ajuns la concluzia ca multi baieti/barbati, crestini sau nu, sunt incantati in primul rand de ce vede ochiul.


+Archangel+ a scris:

Buna concluzie.

Buna ? Poate realista, dar nu vad de ce ar fi "buna".


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

27/02/13 21:08

   
tamarta
membru

Locatie: Cluj :D
Inregistat: 22/11/06

april a scris:

si felyy, poate te grabesti si/sau nu ai mult timp, dar te rog sa scrii mai corect gramatical / sa tastezi mai atent, ca asa poate sunt sanse mai multe sa fii ...inteleasa :) .

Probabil are probleme cu tasta "i". Si eu am cu "q" numai ca nu prea il folosesc


_______________________________________
"Nu varsta aduce intelepciunea, nu batranetea te face in stare sa judeci. Iata de ce zic: Ascultati-ma! Imi voi spune si eu parerea"  Iov32:9, 10

27/02/13 21:56

   
irlanda
membru

Locatie: bucuresti
Inregistat: 14/03/08
Probabil, dar cu gramatica sigur are probleme.

27/02/13 23:23

   
felyy
membru

Locatie: Romania
Inregistat: 23/06/08
ms de atentionare irlanda...
ma retrag sa nu te mai obosesc cu "gramatica mea vai de ea"

poate imi da april si un ban sa nu mai fiu tentata sa intru :D

P.S: intru si eu pe site sa mai citesc una alta sa mai uit de ale mele si voi repede dati cu pietre  :))
vai ce ma manaca limba....dar incerc sa ma abtin, alta data stiu sa nu mai bag nasul unde nu imi fierbe oala :)) ca e tare greu e sa te abti sa nu scri ceva de... :D

Ultima modificare de felyy (27/02/13 23:45)


_______________________________________
Complimentele nu ma ridica, criticile nu ma coboara..sunt ceea ce sunt, nu ceea ce vor alti sa fiu. Nu sunt perfecta, nici nu vreau, nici nu pot..sunt ceea ce este mai simplu EU

27/02/13 23:38

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

Tanara crestina a scris:

Pai, nu toate se simt chemate sa ramana singure.

Tot nu inteleg ce vrei sa spui. Ce legatura are felul in care sunt creati barbatii cu depresia si cu singuratatea?


april a scris:

de ce v-ati mutat aici ?

Nu ne-am mutat. Doar am raspuns la o intrebare de la comentarii si asa a inceput un dialog. Si n-am vrea sa intindem acest dialog pe prea multe topicuri mai ales ca nu cred ca o sa continue mult.


april a scris:

Buna ? Poate realista, dar nu vad de ce ar fi "buna".

Orice concluzie care este realista mi se pare ca este buna. Nu stiu, asa ma gandesc eu.


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

28/02/13 09:39

   
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07

Tanara crestina a scris:

Pai, nu toate se simt chemate sa ramana singure.



+Archangel+ a scris:

Tot nu inteleg ce vrei sa spui. Ce legatura are felul in care sunt creati barbatii cu depresia si cu singuratatea?


Reformulez.
1. Barbatii sunt foarte mult atrasi de ceea ce ochiul vede.
2. Sunt mai multe femei decat sunt barbati.
2. Nu toate femeile intra in tiparul ,,dorit" de cei mai multi.

Ar rezulta faptul ca multe vor ramane necasatorite si nu toate se simt chemate sa ramana singure. La acest gand, multe ar putea intra in despresie sau, cel putin, adanca suparare.
Dar nu fac asta, cel putin cele care au o relatie cu Dumnezeu, pt ca El le ridica si, fiind atotputernic, poate intoarce orice situatie imposibila in ceva posibila daca ele au credinta deplina in bunatatea, puterea si iubirea Lui pt ele.


_______________________________________
By grace - Daughter of the most high King

28/02/13 10:07

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

Tanara crestina a scris:

Ar rezulta faptul ca multe vor ramane necasatorite si nu toate se simt chemate sa ramana singure. La acest gand, multe ar putea intra in despresie sau, cel putin, adanca suparare.

Am inteles ce vrei sa spui. Dar nu are legatura cu faptul ca barbatii sunt vizuali ci cu matematica: Numarul femeilor > Numarul barbatilor. Oricum ar fi barbatii sau femeile acest raport nu se schimba.


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

28/02/13 10:54

   
april
admin forum

Locatie: Germania
Inregistat: 15/10/05

felyy a scris:

P.S: intru si eu pe site sa mai citesc una alta sa mai uit de ale mele si voi repede dati cu pietre  :))

care "noi" ?

felyy a scris:

vai ce ma manaca limba....dar incerc sa ma abtin, alta data stiu sa nu mai bag nasul unde nu imi fierbe oala :)) ca e tare greu e sa te abti sa nu scri ceva de... :D

felyy, ti s-a parut poate dura irlanda, dar a spus un adevar cu gramatica, si nu o lua (iar) ca o piatra. ai putea invata din asta, nu sa reactionezi asa.


_______________________________________
Every Day Brings New Blessings

28/02/13 12:20

   
zambezi
membru

Locatie: ro
Inregistat: 19/09/07

Tanara crestina a scris:


Reformulez.
1. Barbatii sunt foarte mult atrasi de ceea ce ochiul vede.
2. Sunt mai multe femei decat sunt barbati.
2. Nu toate femeile intra in tiparul ,,dorit" de cei mai multi.

Ar rezulta faptul ca multe vor ramane necasatorite si nu toate se simt chemate sa ramana singure. La acest gand, multe ar putea intra in despresie sau, cel putin, adanca suparare.
Dar nu fac asta, cel putin cele care au o relatie cu Dumnezeu, pt ca El le ridica si, fiind atotputernic, poate intoarce orice situatie imposibila in ceva posibila daca ele au credinta deplina in bunatatea, puterea si iubirea Lui pt ele.


pct 1. e destul de discutabil. Desi poate nu pare, barbatii sunt fiinte complexe si prin urmare sunt atrasi de multe ... chestii. In alta ordine de idei, o femeie (sau orice alt om) ar trebui sa-si cunoasca atuurile (lucru nu extrem de simplu, dar posibil pentru cine cauta) care o fac unica fata de celelate si sa le puna in valoare atunci cand cauta sa iasa in evidenta. ;)

pct 2. (amandoua) sunt mai mult decat discutabile: sunt gresite.
Sa explic. La nastere, raportul barbati/femei este in favoarea barbatilor (cca. 100 de fete/106 baieti). Acest raport ramane in favoarea barbatilor pana inspre 40 de ani, cand el devine aproximativ egal. Abia apoi el se modifica in favoarea numarului femeilor. una din mai multe surse.

Nu exista un tipar de femeie frumoasa universal valabil pentru barbati. Ei apreciaza, printre multe altele, si fizicul unei femei, dar plaja de valori este destul de mare. Pt. o femeie nu este necesar a intra in tiparul dorit de cei mai multi. Este suficient si un tipar dorit de cei mai putini, ca sa zic asa. :) In afara de asta, tiparul se schimba cu varsta, nivelul de educatie, etc.

Ultima modificare de zambezi (28/02/13 16:21)


28/02/13 16:03

   
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
Apreciez raspunsul tau, zambezi.
Chiar spuneam celor dragi de la intalnirea TC de azi, ca sunt fana a ce scrii. Intri rar, scrii rar, dar cand scrii se vede.
Multumesc inca o data.


_______________________________________
By grace - Daughter of the most high King

28/02/13 21:13

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08

Delmoniko a scris:

...
Si crezi ca am incercat? Eu nu incerc niciodata pentru ca reusesc tot timpul....

Asta da mentalitate de invingator. :D


_______________________________________
A passion lifestyle.

28/02/13 22:23

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08

shoricel a scris:

Tacerea eu o percep mai mult ca pe un lucru pozitiv. Poate insemna ca fata respectiva mai mult gandeste decat vorbeste. Si atunci cand vorbeste, vorbeste cu cap.

Cu alte cuvinte asta inseamna selectie inteligenta a persoanelor carora le permiti sa te influenteze/selectie inteligenta a anturajului. :)

Si daca esti mai vorbareata inseamna ca e inversul la ceea ce ai zis tu? :D

Nu neaparat. Eu am intalnit fete tacute care au surprins in mod neplacut cand au deschis gura. :D Si, de asemenea, am intalnit fete vorbarete, dar nu in sensul ca si-au trambitat viata lor privata, ci in sensul ca au fost deschise.
Depinde de felul fiecaruia, sunt fete faine in ambele categorii.

Ultima modificare de FiicaDeRege (28/02/13 23:14)


_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

28/02/13 22:47

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Raspunsul meu a fost pe lungimea de unda a Andreei, domnisoara FiicaDeRege. :)
Asa imi place mie sa percep tacerea pana la proba contrarie.


+Archangel+ a scris:

Tot nu inteleg ce vrei sa spui. Ce legatura are felul in care sunt creati barbatii cu depresia si cu singuratatea?

Insensibilule :D

Ultima modificare de shoricel (28/02/13 23:02)


_______________________________________
A passion lifestyle.

28/02/13 22:55

   
FiicaDeRege
membru

Locatie: ascunsa in Dumnezeu
Inregistat: 03/11/08
Bine, bine, o sa incerc sa nu o iau prea personal. :)

_______________________________________
Inima mea este Templul Lui.

28/02/13 23:27

   
shoricel
membru

Locatie: Cluj-Napoca (Ploiesti)
Inregistat: 04/01/08
Serios? :D

_______________________________________
A passion lifestyle.

28/02/13 23:58

   
+Archangel+
Moderator

Locatie: Ploiesti, RO
Inregistat: 05/07/06

zambezi a scris:

barbatii sunt fiinte complexe

Asta e o premiera pentru mine. Bine, acum depinde si cu cine ii comparam.


_______________________________________
A sti nu inseamna a fi!

01/03/13 11:35

   
Pagini: 1 ... 107 108 109 110 111    



Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la
Powered by PunBB
© Copyright '02-'04 Rickard Andersson




© 2005-2018 TANARCRESTIN.net