TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/COMENTARII Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 ... 111
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
Subiect pentru comentariile adiacente subiectelor de la acest topic.

Daca aveti intrebari sau comentarii legate de anumite mesaje ale celorlalti, care nu au legatura cu subiectul, sunteti invitati sa le discutati aici :) .

Multumesc.

20/07/08 13:00

the_stranger
membru

Inregistat: 15/01/08

+Archangel+ a scris:

Hmmm... dar si aspectul fizic e un semnal de disponibilitate! ;)

Foarte adevărat.Problema e că băieţii nu prea ştiu să vadă lucrurile cum sunt ele de fapt,şi le interpretează eronat(mă refer la acest aspect).O fată poate să fie îmbrăcată decent,şi totuşi toată lumea să se holbeze la ea.La o adică fiecare vede ce vrea.

Mă gândesc că se poate asemăna cu urmatoarea fază.Dacă îi cade cuiva o monedă..şi e pe stradă,toată lumea întoarce capul(deoarece îi interesează banii).Da ce se întâmplă dacă un copil cade jos şi începe să plângă?poate doar o mama se apropie de el.Ceilalţi trec fără se le pese.

Aşa că dacă pe băieţi îi interesează fetele care etalează tot,asta o să vadă mereu în jur.Dar dacă doresc să se păstreze curaţi,se vor uita la viaţa lor şi vor încerca să se apropie mai mult de Domnul...şi atunci vor vedea pe cei care"plâng".

abelusca,întrebările pe care le pui fetelor,au în spate gândul la fata care te-a dezamăgit?

Ultima modificare de the_stranger (20/07/08 14:43)

20/07/08 14:42

Site web  
fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
adica voi ziceti ca se poate vedea dupa imbracaminte daca o fata e sau nu disponibila?adica daca are sau nu prieten

20/07/08 14:44

adriana
membru

Inregistat: 08/02/08

+Archangel+ a scris:

dar si aspectul fizic e un semnal de disponibilitate! ;)

asta cum vine?
singur nu la atractivitate te gandeai? ;)

20/07/08 14:46

the_stranger
membru

fluflu,bănuiesc că o fată se imbracă şi mai indecent când are prieten!Nu îi mai este frică de eventualii cuceritori...că e deja "luată",şi vrea ca prietenul ei să se mândrească cu ea!

20/07/08 15:07

Site web  
felyy
membru

Inregistat: 23/06/08
the stranger ai si tu partea ta de dreptate dar difera de la caz la caz sunt unele care renunta la unele fite dupa ce au prieten, ca doar au agatat iar acum stau cuminti in banca lor....si exista si cazul tau, si mai exista un caz cele care se imbraca la fel si cand n-au si cand au prieten.

Ultima modificare de felyy (20/07/08 15:16)

20/07/08 15:15

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08

the_stranger a scris:

Foarte adevărat.Problema e că băieţii nu prea ştiu să vadă lucrurile cum sunt ele de fapt,şi le interpretează eronat(mă refer la acest aspect).O fată poate să fie îmbrăcată decent,şi totuşi toată lumea să se holbeze la ea.La o adică fiecare vede ce vrea.

Ma bagi in ceatas, ce ai vrut sa zici ??    Cum sunt lucrurile de fapt ?

the_stranger a scris:

Aşa că dacă pe băieţi îi interesează fetele care etalează tot,asta o să vadă mereu în jur.Dar dacă doresc să se păstreze curaţi,se vor uita la viaţa lor şi vor încerca să se apropie mai mult de Domnul...şi atunci vor vedea pe cei care"plâng".

Corect+ vor plange si ei :D

Nu cred ca Arch se referea la haine ;)

Ultima modificare de daniel-l (20/07/08 16:01)

20/07/08 16:00

+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Cred ca ar trebui sa dau ceva mai multe detalii.

1. Un strat adipos (care, totusi, sa nu strice armonia corpului) ce acopera soldurile dar nu si talia indica fertilitatea si, astfel, instinctiv, devine mult mai atractiva fata. Tot aici putem mentiona marimea bazinului care cu cat e mai mare cu atat ajuta mai mult femeia la nastere. De aceea femeile care au un bazin mai mare sunt, instinctiv, mai atractive.
2. Parul desfacut sau "fluturand" si bogat este interpretat, tot instinctiv, ca un semnal de disponibilitate.
3. Desi nu intra in categoria semnalelor de disponibilitate putem mentiona simetria feţei. Oamenii cauta simetria perfecta. De aceea, suntem incantati cand vedem o faţă (aproape) perfect simetrica. Un alt aspect, e ca ne cautam un partener care sa semene cu noi din punct de vedere al trasaturilor fetei. Nu stiu daca ati observat dar, in multe cupluri, cei doi cam seamana unul cu altul.

20/07/08 16:30

fluflu
membru

si chiar crezi ca cineva pe strada sta sa 'calculeze' toate chestiile astea la o persoana???

20/07/08 19:04

felyy
membru

april a scris:

De ce unii prefera fetele tinere/mult mai tinere decat ei/foarte tinere ?

vai april ce ma provoci sa-ti raspund...stiu ca era pt. baietii si n-am voie ;)

20/07/08 20:17

+Archangel+
Moderator

fluflu a scris:

si chiar crezi ca cineva pe strada sta sa 'calculeze' toate chestiile astea la o persoana???

Dupa cum am si mentionat chestiile sunt instinctive. Deci sunt 'calculate' de catre subconstient. Marea majoritate a baietilor habar n-are de ce se holbeaza la fundul sau decolteul unei fete.

20/07/08 20:53

fluflu
membru

nu de fund /decolteu era vorba in ceea ce ai scris acolo .ci de bazin, sau de parul desfacut, simetria fetei.

20/07/08 21:03

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

felyy a scris:

vai april ce ma provoci sa-ti raspund...stiu ca era pt. baietii si n-am voie ;)

ai raspuns alteia pana la urma :)

20/07/08 21:56

adriana
membru

Inregistat: 08/02/08

daniel-l a scris:

Mai daca nu are rabdare nici macar prieteni nu ajungem :D :D :D

asa nehotarat esti? :D :D :D

20/07/08 22:36

daniel
membru

mereu_alaturi_de_tine a scris:

asa nehotarat esti? :D :D :D

Mda, daca tu crezi ca e nehotarare ;)

20/07/08 22:41

+Archangel+
Moderator

fluflu a scris:

nu de fund /decolteu era vorba in ceea ce ai scris acolo .ci de bazin, sau de parul desfacut, simetria fetei.

Tu tot n-ai inteles ca astea sunt instinctive?

21/07/08 08:53

the_stranger
membru

+Archangel+ a scris:

De ce obligatoriu?

+Archangel+,nu pot să cred!Chiar aşa de mici aşteptări ai de la soţia ta?

Întotdeauna ne mulţumim cu puţin,deşi Dumnezeu doreşte să ne ofere mari binecuvântări.Suntem ca şi copii aia mici.Ai un pumn plin de bomboane şi le spui că dacă te roagă frumos le pot lua pe toate.În schimb ei se pune jos şi începe să plângă..şi nu vrea nici în ruptul capului să zică cuvântul magic"te rog frumos".

Şi la o adică de ce să nu avem aşteptări mari de la partenerii noştri?Ne este frică deoarece credem că vom fi dezamăgiţi?

21/07/08 09:14

Site web  
+Archangel+
Moderator

the_stranger a scris:

Chiar aşa de mici aşteptări ai de la soţia ta?

Si daca a fost violata? Pentru acest lucru trebuie condamnata la o viata de singuratate?
Si chiar daca ar fi avut raporturi sexuale cu incuviintarea ei chiar nu putem acorda o a doua sansa? the_stranger, tie cate sanse ti-a acordat Dumnezeu pana acum? Nu crezi ca si tu ar trebui sa faci la fel? Poate stii pilda cu robul nemilos si ce a patit.

Nu-mi vine sa cred ca unii ar fi in stare sa rateze iubirea vietii lor numai pentru ca posibilul partener a facut candva o greseala si pentru asta trebuie sa plateasca toata viata.

21/07/08 09:30

Magdy
membru

Inregistat: 09/01/07
Din păcate, nu mulţi gândesc ca tine, la capitolul ăsta, Archangel. :)

21/07/08 09:33

filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Din păcate nu mulţi gândesc. Punct. Şi din păcate şi ăia care gândesc... gândesc. Şi mai punct!

Ultima modificare de filip (21/07/08 09:35)

21/07/08 09:35

Site web  
the_stranger
membru

Mă..eu nu mă refeream acum la o fată care a fost violată!
Ai dreptate când ai spus că nu îţi poţi rata iubirea vieţii doar pt că aceasta a făcut o greşeală..da mie mi se pare că prea multe fete din ziua de azi fac această greşeală!

Am simţit nevoia să postez mai devreme doarece am avut impresia că încurajezi un pic acest lucru!Adică,se iartă când cineva se căieşte,dar asta nu înseamnă că e o regulă...de acum fiecare poate să facă ce vrea că doar..oricum va fi iertat..să fim un pic serioşi!

21/07/08 09:40

Site web  
+Archangel+
Moderator

Daca va fi sa renunti la un partener o faci pentru ca nu e matur, pentru ca e lumesc nu pentru ca nu mai virgin(a). Sper ca intelegi diferenta dintre simptome si problema in sine.

21/07/08 10:11

felyy
membru

daniel
Tu vrei sa-ti iei sotie sau servitoare pe care s-o controlezi?

Pe astea mai tinere le poti "prosti" mai usor asa-i, cam asta-i gandirea voastra.

Arch
Rar gandire ca a ta!

Ultima modificare de felyy (21/07/08 10:35)

21/07/08 10:34

daniel
membru

felyy a scris:

daniel
Tu vrei sa-ti iei sotie sau servitoare pe care s-o controlezi?

Pe astea mai tinere le poti "prosti" mai usor asa-i, cam asta-i gandirea voastra.

Deja deviati cam mult de la subiect si nu cred ca e o gluma :D

Pai o sa scriu si eu cum as vrea sa fie nevasta mea la topicul potrivit si apoi lamurim neintelegerile sau concluziile voastre ;)

21/07/08 11:27

+Archangel+
Moderator

daniel-l a scris:

Asa mi se pare mie normal, consider ca o fata trebuie sa fie cum o cere biblia, curata.

Dar tu esti curat? Daca da, ai devenit eroul meu.

Matei 5:28   
Dar Eu va spun ca oricine se uita la o femeie ca s-o pofteasca, a si preacurvit cu ea in inima lui.

21/07/08 11:32

Pagini:  1 2 3 4 ... 111    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la