TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Evenimente crestine/Conferinţe de tineret Moderat de +Archangel+  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08
ofofof mai jezzy mai. daca vrei iti fac eu invitatie speciala :D asa poate vii :P glumesc. oricum, poate cunosc si eu forumisti noi :D (pe care nu ii cunosc personal)
vad ca vin ceva persoane.

13/11/08 21:45

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
si de ce nu discutati la intalnire tanarcrestin despre asta ? :)asa macar stiti sigur cine vine si va si puteti intalni inainte/dupa ;)

13/11/08 22:08

hopeful
membru

Inregistat: 30/05/07
Maine,3 decembrie 2008,incepand cu orele 19:00,la biserica Betania Gradiste Arad, are loc o noua seara speciala de  tineret. Spre lauda Domnului vor canta Mesagerii Harului iar cuvantul Domnului va fi propovaduit de  fratele Dutu Margaian! Sunteti asteptati cu totii!

02/12/08 21:15

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
ce formatii sunt acum la Peniel .. se pocaiesc fratii :D :))

28/02/09 21:17

maryus
membru

Inregistat: 19/02/09
care sunteti din Austria...conferinta la Amsteten(langa Linz)...mai multe detalii...PM

06/03/09 23:51

maryus
membru

Inregistat: 19/02/09
Se gaseste printre forumisti cineva care e de prin Austria si merge la conferinta mare de la St. Pölten???

PS.nu am gasit un subiect unde sa scriu asta....:) (april daca nu-i scris corect pune-l unde trebuie....si scz)

22/04/09 00:02

daaria
membru

Inregistat: 20/05/07
astazi si maine, 9 si 10 mai 2009, la "Radio Elim" din Viena se va transmite in direct programele religioase de la cea de a 18-a conferinta a bisericilor penticostale din Austria. Pentru cei interesati, mai multe detalii aici

09/05/09 19:25

fluflu
membru

Conferinţa de tineret: “Cu Dumnezeu în fiecare zi”

În data de 13 iunie 2009 de la orele 18 Biserica Penticostală Albini din Cluj Napoca va avea loc conferinţa de tineret cu tema: “Cu Dumnezeu în fiecare zi”. La această întâlnire sunteţi invitaţi toţi tinerii bisericii pentru a lua astfel parte la ultima întâlnire din acest an şcolar înainte de vacanţa de vară. Considerăm ca 2-3 ore petrecute la această conferinţă nu va strica nici programul studenţilor care se afla în perioada de sesiune. Ca invitaţi vom avea pe Ramona şi Cătălin Lup, iar mesajul biblic va fi transmis de fratele Adi Mocan din Oradea. Sunteţi rugaţi sa chemaţi tineri şi din alte biserici precum şi prietenii dvs.. programul va fi si trasmis LIVE pe http://www.bisericaalbini.com/

-preluat de pe : http://crestintotal.wordpress.com

09/06/09 17:02

Corneboy
membru

Inregistat: 06/09/06
Tobosari Crestini organizeaza “Prieteni de Drum(s)”  editia a II a, 10 – 12 august 2009, Taut (Arad), in colaborare si cu sprijinul festivalului de muzica crestina Drumfest. Vor fi activitati practice si teoretice cu si despre tobe!
Invitati: Matt Hains, Emil Kindlein, Pica Mengher, Adrian Schiopu, si multi alti…
Pentru mai multe informatii vizitati linkurile de mai jos:

Video de prezentare: http://www.tobosaricrestini.ro/?q=node/181

Inscrieri: http://prietenidedrums.tobosaricrestini.ro/?page_id=137

18/07/09 12:15

Site web  
fluflu
membru

Conferinta Anuala Crescendo pentru prima data in Romania

Crescendo organizeaza in perioada 17-20 Septembrie 2009 Conferinta Internationala cu tema “Experiencing Unity”, conferinta sustinuta pentru prima data in Romania . Locul de desfasurare al conferintei : Hotelul ” Aro Palace ” din Brasov .

Organizatia Crescendo organizeaza anual  aceasta conferinta si se adreseaza artisitilor profesionisti crestini ( muzicieni, plasticieni, actori, etc.) care, impreuna, pot avea parte de o experienta inedita, constructiva si motivatoare pentru fiecare dintre cei interesati in a-si dezvolta slujirea, prin darurile cu care a fost inzestrat.

Invitati de onoare: Donald and Laura Malcolm, coordonatori ai Organizatiei ” AgapeArts Italy”.

Organizatia Crescendo este o filiala independenta si interconfesionala a Organizatiei Campus Crusade for Chirst si se adreseaza muzicienilor profesionisti din intreaga lume. Avand biroul principal in Liestal ” Elvetia, colaboreaza cu artisti din peste 40 de tari.  Unul din scopurile organizatiei este de a incuraja muzicienii sa slujeasca in Biserica lui Hristos cu darurile lor, sa ajute bisericile si organizatiile in organizarea de concerte si evenimente speciale.
Mai multe informatii despre Crescendo si programul conferintei pe site-ul www.crescendo.org.

Informatii legate de inscriere, cazare si programul conferintei “Experiencing Unity” 2009 puteti obtine de la Carmen Zaharia Danicov , coordinator proiecte culturale in cadrul Crescendo Romania : nr tel. 0747 045944, e-mail Carmen_zah@yahoo.com .

19/08/09 12:20

fluflu
membru

Conferinţa naţională de tineret Neemia Arad 2009

Conferinta Nationala de tineret Neemia este acum la editia a-ll-a si se desfasoara tot la Arad si este organizata de Centrul Crestin RÂUL TREZIRII Arad.

(www.revivalromania.ro)

Conferinta se va desfasura pe parcursul a doua zile 18-19 septembrie 2009 cu
posibilitatea de a participa si duminca, 20 septembrie la un program special al
bisericii organizatoare.

Mai multe detalii pe site-ul: http://conferintaneemia.wordpress.com/

19/08/09 12:20

fluflu
membru

Conferinta nationala a slujitorilor creativi dedicati tinerei generatii

One Way România în colaborare cu programul Alo!Copii organizează în data de 4-5 septembrie 2009 Conferinţa naţională a slujitorilor creativi dedicaţi tinerei generaţii cu tema „Stânca pe care stau.”

Împreună vrem să descoperim într-un mod creativ metode eficiente şi relevante pentru evanghelizarea şi ucenicizarea tinerei generaţii. Suntem datori să-i ajutăm pe cei mici să-şi clădească destinul pe Stânca Vieţii, ISUS.

Pe parcursul celor două zile, participanţii vor învăţa principii de lucrare şi vor deprinde abilităţi practice în următoarele domenii: teatru de păpuşi (de la începători la avansaţi), jocuri, conducerea unei echipe, conceperea materialelor de lucru, închinarea cu copiii, lecţii cu obiect, relatarea povestirilor, protecţia copilului în biserică, steaguri, etc.

Stire preluata de pe
www.onewayromania.ro

30/08/09 23:27

fluflu
membru

Conferinta Judeteana de Tineret – Piatra Neamt

Sambata, 26 septembrie, orele 11, la Piatra Neamt va avea loc Conferinta Judeteana de Tineret, a caror invitati sunt C.I. Dupu si un grup muzical din Bucuresti. Programul cuprinde: recitalurile muzicale sustinute de tinerii din comunitate si invitati, mesaj, premii, saluturi si scurt-metraje. Evenimentul are loc la Biserica Baptista – pastor Marin Tifrea - iar intrarea este libera. Seara de la 18.00 ruleaza filmul Magdalena.

preluat de pe : www.evenimentcrestin.blogspot.com

20/09/09 23:21

RainSong
membru

fluflu, mergi la Peniel in aprilie?

06/02/10 19:38

fluflu
membru

hm, nu stiu,cam departe de mine :D :D
glumesc.normal ca o sa fiu acolo.
intrebarea e ,cine mai vine? :)

06/02/10 20:20

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
Of, asa ce as merge si eu. Daca nu  merg acasa, o sa fiu prezenta acolo :) Si daca merg la conferinta, acasa abia la vara mai apuc sa trec

06/02/10 20:45

antonela
Moderator

Inregistat: 02/11/05
Conferinta pe tema familiei cu Beni Faragau

Fundatia Filocalia va invita in perioada 24-27 februarie la conferinta pe tema familiei, din cartea Efeseni, cu Beniamin Faragau.

Perioada:

* Miercuri, 17-20
    * Joi, 17-20
    * Vineri, 17-20
    * Sambata, 9-12

Locatia

* Sala Bisericii Filocalia, str. Smardan nr.13, Iasi

Conferinta va fi transmisa LIVE de Iasi Evanghelic.

Ultima modificare de antonela (26/02/10 08:51)

25/02/10 23:18

fluflu
membru

si deci, cine vine la Peniel? :)

11/03/10 19:59

emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Unde se tine Peniel?

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

11/03/10 20:15

RainSong
membru

in Targu Mures.

11/03/10 21:01

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
crisstina o sa mearga, asa mi-a zis. Ce-as merge si eu. Dar e depaaaarte. :(

11/03/10 21:03

polooradea
Exclus

Inregistat: 07/09/09
am auzit ca pe la conferinta se intampla lucruri necurate.. ii adevarat?

11/03/10 21:06

emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08
Ca nu se spala pe maini inainte de a manca un sanwish?

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

11/03/10 21:07

polooradea
Exclus

Inregistat: 07/09/09
nuu... ca se cam urca unii peste altii prin corturi sau camere.. asta am auzit :D

Ultima modificare de polooradea (11/03/10 21:12)

11/03/10 21:12

RainSong
membru

polooradea a scris:

am auzit ca pe la conferinta se intampla lucruri necurate.. ii adevarat?

pe alocuri se intorc acasa 3 in loc de 2? =)))
  Eu am auzit faza la tabara nationala, intai mi s-a parut tragic, dupaia am ras, problema lor.

Din experienta mea cu Penielul, nu m-as mai duce decat daca s-ar tine in tm anii viitori si daca as fi in oras, poate nici asa, nu-mi place, nu e nici organizare buna - era sa raman sa inoptez in parc - si nici in spiritualitatea lor nu cred.

Ultima modificare de RainSong (11/03/10 21:18)

11/03/10 21:17

Pagini:  1 2 3 4    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la