TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Muzica/Hip Hop spiritual Moderat de +Archangel+  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7
+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
andrei, un pic de atentie la limbaj.

20/08/08 15:35

dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07

april a scris:

si-s si destui fraieri din cei care nu-i asculta. cum iti suna ? iti place?

Ce se stie april

Ultima modificare de dodo86 (20/08/08 23:19)

20/08/08 23:18

mototey
membru

Inregistat: 11/12/06
ascultam in primavara asta si eu foarte mult timp hip-hop spiritual... playlistul meu era doar cu Pocaitii, Dunamis si Dreptul la Cuvant... dar mi-am dat seama ca astfel de muzica nu e pentru mine si ca nu ajuta la cresterea mea spirituala... asa ca am renuntat la a mai asculta hip-hop spiritual(nu ca nu as mai fi de acord cu genul acesta de muzica) si am inceput sa ascult Grup Ierusalim, Grupul Alfa, Mesaj, Speranta, Fratii Groza, etc... vreau sa va spun ca muzica aceasta pe mine ma relaxeaza si mesajul ei ma face sa ma gandesc mai mult la Dumnezeu si la lucrurile pe care trebuie sa le fac... deocamdata... hip-hop spiritual nu mai ascult... dar ii sustin pe cei care fac astfel de melodii cu sinceritate, din toata inima si pentru Domnul, nicidecum pentru spectacol... Domnul sa ii binecuvinteze!

21/08/08 05:50

Site web  
andrei_tm
membru

Inregistat: 20/08/08
da...imi cer scuze ptr limbaj...e un loc unde numai crestini sunt...si eu nu amd at dovada de asta...imi cer scuze...si ptr ca am folosit limbaj de messenger...

21/08/08 11:32

andrei_tm
membru

din cauza faptului ca scriu foarte rapid...se mai intampla greseli de ortografie...ce vreau sa spun despre hip-hop...nu cred k e inspirat de Dumnezeu...e adevarat trebuie evanghelizati tinerii din cartierele marginase...acei tineri careu au ajuns in situatii mai urate datorita anturajului...si lpsei de cunoastere...o paranteza, eu ca barbat daca imi propun sa nu beau, sa nu fumez, sa nu ma droghez...anturajul nu are cum sa ma influenteze negativ...ajung sa beau, sa fumez, sa ma droghez doar daca si eu vreau asta..........revin la muzica...muzica trebuie sa te relaxeze, sa-ti dea o stare de liniste...eu dupa ce ascult parazitii sau pocaitii(am facut  comparatia asta ca sa vedeti k si la necrestini, si alc restini e la fel)...nu am deloc senzatia de liniste...din contra sunt agitat...dar asta sunt eu, poate altii nu au aceeasi stare:)

21/08/08 11:38

mototey
membru

eu unul tin sa te contrazic... eu cred ca sunt si rapperi cu adevarat crestini... care L-au inteles pe Dumnezeu in felul lor si vor sa Il laude asa cum stiu ei mai bine, prin muzica lor, hip-hop... eu asa cred...:D

21/08/08 12:19

Site web  
pesciolino
membru

Inregistat: 23/07/08

andrei_tm a scris:

...nu am deloc senzatia de liniste...din contra sunt agitat...dar asta sunt eu, poate altii nu au aceeasi stare:)

Pe langa  Cuvant, sunt si eu de aceeasi parere...  1.Samuel.16:23

Doomnul sa ne dea intelepciune...!!!

21/08/08 22:00

mototey
membru

eu zic ca daca muzica asta ... asa cum a spus si andrei... daca nu iti da senzatia de liniste, de pace as mai adauga eu... si te face agitat... renunta la o mai asculta... sunt foarte multe melodii, interpreti de muzica crestina pe care ii putem asculta...;)

21/08/08 22:54

Site web  
+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Nu stiu cat de fericita e comparatia Pocaitii - Parazitii. Asa si eu pot sa compar Speranta cu Angela Similea. Asa, si?

22/08/08 10:26

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08
Dumnezeu a inventat muzica si ne-a inzestrat cu darul de a o asculta, 'savura' si crea. Satan a corupt=o cum a vrut el. Si multi pica in 'capcana' de a crede ca nu toata muzica e de la Dumnezeu. Dar ar gandi altfel daca nu ar exista decat muzica crestina, adica versuri crestine, pe aceleasi negative (chair daca unele sunt suspecte ar exista o anumita incredere ca e ok). Cum, exista si muzica necrestina, unii decat sa se poticneasca (sau pur si simplu sa isi calce incredintarea) renunta la a asculta anumite genuri/piese, si e perfect biblic avand in vedere versetul din matei care zice ca decat sa intrii in iad din cauza unui madular mai bine il 'tai si il arunci' si esti mantuit :P altii, avand in vedere ca au fost in lume pana la un moment dat, se simt ispititi de anumite piese, datorita trecutului (de care trebuie sa scape a mai fi influentati) renunta a le mai asculta :)
cred ca s-a mai discutat asta... si sper ca n-am fost offtopicu, desi am o mare impresie :D

22/08/08 10:46

crashh
membru

Inregistat: 25/11/06
eu cand ascult pocaitzii ma simt tarreeeeeeeeeeeeeeee!
si aproape de DZeu!
restul nu mai conteaza!

22/08/08 11:35

andrei_tm
membru

f bine crashh...eu nu simt la fle si nu pot acuza pe cineva...si in ceea c epriveste comparatia pocaitii vs. parazitii...logic k nu se compara parazitii cu pocaitii...parazitii sunt ceva, in schimb pocaitii..gata, numai compar nimik...nu vreau sa-mi impun puntul meu de vedere, deoarece nici mie nu-mi place sa fac ceea ce cred altii, atata timp cat eu nu sunt de acord, si nu e biblic ceea ce mi se cere!!!

22/08/08 14:48

mototey
membru

shoricel a scris:

Dumnezeu a inventat muzica si ne-a inzestrat cu darul de a o asculta, 'savura' si crea. Satan a corupt=o cum a vrut el. Si multi pica in 'capcana' de a crede ca nu toata muzica e de la Dumnezeu. Dar ar gandi altfel daca nu ar exista decat muzica crestina, adica versuri crestine, pe aceleasi negative (chair daca unele sunt suspecte ar exista o anumita incredere ca e ok). Cum, exista si muzica necrestina, unii decat sa se poticneasca (sau pur si simplu sa isi calce incredintarea) renunta la a asculta anumite genuri/piese, si e perfect biblic avand in vedere versetul din matei care zice ca decat sa intrii in iad din cauza unui madular mai bine il 'tai si il arunci' si esti mantuit :P altii, avand in vedere ca au fost in lume pana la un moment dat, se simt ispititi de anumite piese, datorita trecutului (de care trebuie sa scape a mai fi influentati) renunta a le mai asculta :)
cred ca s-a mai discutat asta... si sper ca n-am fost offtopicu, desi am o mare impresie :D

satan in toate lucrurile vrea sa il imite pe Dumnezeu... lucrul acesta l-am auzit intr-o predica rostita de fratele Iosif Ton

23/08/08 01:45

Site web  
soso_zizou
membru

Inregistat: 29/07/07
mie imi plac pocaitii, nu pot sa zic ca ascult doar acest gen dar imi place cum canta baetzii..:P

29/08/08 16:55

Site web  
Zacheu
membru

Inregistat: 24/10/08
de unde pot face rost de albumul lui cipry "redusi la tacere" ? am doar cateva piese d p myspace...

24/10/08 17:00

gabi
membru

Inregistat: 14/11/06
cine e cipry?

24/10/08 22:02

Site web  
Zacheu
membru

Inregistat: 24/10/08
De fapt MCipry, sau No Silence: http://www.myspace.com/nosilencemcipry
E din Oradea, s-a lansat d curand, canta cu Pocaitii, Dunamis, Prorocu ..

25/10/08 12:12

ilovejesus
membru

Inregistat: 24/03/09
deeci asa ceva nu exista deci sunt alte religi si nu as vrea sa spun care nu ii stii care sunt crestini sau sau necrestini este rau insa multi sunt asa dar cea mai apopiat religia este dupa mine penticostala este pararea mea sa nu ma contraziceti k.si depinde mult caracteru tau de crestin si credinta

24/03/09 09:30

Site web  
lorre
membru

Inregistat: 07/10/06

Zacheu a scris:

De fapt MCipry, sau No Silence: http://www.myspace.com/nosilencemcipry
E din Oradea, s-a lansat d curand, canta cu Pocaitii, Dunamis, Prorocu ..

eu il am in lista de mess pe acest MCipri de o gramada de vreme,si habar n-am avut cine e :D.acuma am vazut pe forum,si l-am intrebat. :D)))..ce faza!

07/06/09 15:34

polooradea
Exclus

Inregistat: 07/09/09
sal.. il stiu sji pe boboc sji pe cipry, eu as zice sa le cumparati albumu daak vrei alte piese decat is pe myband, la dunamis nu e scump dak vii odata la salem sji ii ceri un album la boboc are totdeauna la el, cred k e 10 lei sji 15 lei nuj cum le vinde amu sji asa ii pretu sji la cipry.paces ;)

07/09/09 22:21

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05
nuj cum scrii da' eu nu te pot citi ushor.

07/09/09 22:39

Old
Moderator

Inregistat: 18/01/08
In cazul asta nu se zice ushor, ci se zice usjor ;)

Ultima modificare de OLD TRAIAN (08/09/09 07:10)

08/09/09 07:10

polooradea
Exclus

Inregistat: 07/09/09
ok :)) eram obosit ieri... deci albumu lu boboc daca vii si il iai de la salem e 10 lei sji a lui cipri cred ca tot asa ;)

Ultima modificare de polooradea (21/11/09 23:54)

08/09/09 18:41

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

polooradea a scris:

ok :)) eram obosit ieri... deci albumu lu boboc dk vii sji il iai dl salem e 10 lei sji a lui cipri cred k tot asa ;)

asa scrii cand esti odihnit :) ?

ne poti traduce ;) ?

08/09/09 18:51

emanuel
membru

Inregistat: 14/09/08

polooradea a scris:

ok :)) eram obosit ieri... deci albumu lu boboc dk vii sji il iai dl salem e 10 lei sji a lui cipri cred k tot asa ;)

Nu ti-ai dat seama de ce ti se atrage atentia?
Pe acest forum se scrie romaneste , nu se foloseste limbaj cu prescurtari sau limbaj de mirc asa cum folosesti uzual pe mess.
Cred ca ai inteles?

Dar domnia, stapanirea si puterea tuturor imparatiilor care sunt pretutindeni sub ceruri, se vor da poporului sfintilor Celui Prea Inalt.(Daniel 7:27)

08/09/09 21:10

Pagini: 1 ... 2 3 4 5 6 7    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la