TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Muzica/Hip Hop spiritual Moderat de +Archangel+  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 6 7
gabi
membru

Inregistat: 14/11/06
s-a inteles ;)

17/04/08 20:39

Site web  
Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
pan' la urma am hotarat ca e mai bine sa ne rugam pt lucrarea pe care o fac ei...cu bune , cu rele ....poate e mai bine asa....Domnul stie...noi putem discuta la nesfarsit pe tema asta!

20/04/08 01:39

gabi
membru

Inregistat: 14/11/06
binenteles ca ne rugam pentru lucrearea lor...unii se vor ruga sa prospere...altii sa fie nimicita :)...dar e bine ca ne rugam :)

20/04/08 09:15

Site web  
mototey
membru

Inregistat: 11/12/06
cei care se roaga sa fie nimicita ... nu cred ca rugaciunea lor Ii place lui Dumnezeu ... ar trebui sa se mai gandeasca inainte sa rosteasca astfel de rugaciuni :)

21/04/08 21:27

Site web  
sunshine
membru

Inregistat: 10/04/06

Zeci de persoane implicate, printre care doctori in teologie. Peste 1500 de ore de munca si studiu pe teme de interes actual. Doua videoclipuri. Cheltuieli de sute de milioane. Urmeaza sa iasa la lumina cel mai greu, realist si tot-odata complex album de hip-hop spiritual scos pe piata din Romania. Nimic nu va mai fi ceea ce a fost dupa ce vei vedea care este realitatea, trupa Pocaitii prezinta Inima de titan. ( in curand )

Sursa: www.pocaitii.ro

Suna tentant, ce ziceti?

22/04/08 19:20

mototey
membru

wow!   ce fain... :D:D:D

22/04/08 20:11

Site web  
shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08

Tanara crestina a scris:

pan' la urma am hotarat ca e mai bine sa ne rugam pt lucrarea pe care o fac ei...cu bune , cu rele ....poate e mai bine asa....Domnul stie...noi putem discuta la nesfarsit pe tema asta!

tocmai de asta am renuntat.. ;)

22/04/08 21:52

mototey
membru

corect... e bine sa ne rugam pentru ei... au nevoie de rugaciunile noastre :D:D:D

23/04/08 16:30

Site web  
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Măi băieţi, nu vă pricepeţi. Ia uitaţi aici ce înseamnă cu adevărat Hip-Hop spiritual... :rolleyes:

Free image hosting by http://www.holdthatpic.com/

Ultima modificare de filip (24/04/08 12:17)

24/04/08 12:16

Site web  
irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08
Da, foarte explicita imginea.Se explica de ce" vad" ei lucrurile altfel,adica intoarse.:D

24/04/08 13:14

filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Da, da' io-s de-acord cu viziunea lor... :D

24/04/08 13:28

Site web  
irlanda
membru

Inregistat: 14/03/08
Da, si eu...:D

24/04/08 13:30

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
unde ai mai vazut tu hip-hop cu acordeonul? :rolleyes:

24/04/08 13:38

shoricel
membru

chiar vorbeam ieri cu Archi ca daca stam bine sa ne gandim, toate genurile muzicale sunt "un altfel de hip hop" :))))
Ia zi Arch :P

24/04/08 17:06

mototey
membru

ce tare e poza...=))=))=))

24/04/08 22:27

Site web  
lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
ce funny e poza:))

10/06/08 12:43

elena.v
membru

Inregistat: 31/07/08
eu am ascultat si ascult de fapt muzica hip-hop(pocaitii)si imi place cum canta...daca ei asa stiu sa cante de ce sa ii oprim noi?

01/08/08 11:11

lorre
membru

Inregistat: 07/10/06
yeah..bine zis..:)
p.s. Pocaitii sa ridice maini curate spre cer!! :))..ce'mi place melodia asta :D

02/08/08 21:39

Sword
membru

Inregistat: 01/02/08
Nu am citit toate paginile de la subiectul asta, dar am vazut anume confuzie intre mesajele pieselor. Adica unii spuneau ca nu se inchina Domnului prin hiphop(ex. Pocaitii). Dar cine zice ca muzica este doar de inchinare? Muzica poate avea si mesaje crestine valabile societatii in general, crestinilor...etc. Muzica de lauda si inchinare adresata direct Domnului este cu totul altceva. Dar nu este nimic gresit in a canta (vorbi) in muzica despre mesaje gen :Drogurile m-au distrus, dar acum sunt liber datorita Lui, sau degeaba ai bani daca prietenii nu ti-s aproape...samd. ptr. motivul asta mai cred eu ca multe mesaje cu caracter crestin se regasesc si in trupe care nu au un specific crestin. Mesaje chiar frumoase de dragoste sincera, de cautare a frumosului...etc. Si la urma urmei intr-un mod indirect oricum aduc slava tot lui D-zeu cei ce dau oamenilor mesajele Lui. Dar am mai spus: Una este muzica de lauda directa si alta de slava indirecta. Amandoua sunt bune si valabile.

Ultima modificare de Sword (02/08/08 23:49)

02/08/08 23:49

crisstina
membru

Inregistat: 10/03/08
is si nu is deacord cu hip-hop crestin...is deacord pt scrie in psalmul 150-laudati-L cu sunet de trambita ,cu alauta si arfa,timpane ,jocuri.chimvale sunatoare si cu chimvale zarganitoare ... si nu is deacord cu genul de melodi deoarece mai mult de doboara decat zideste spiritual... eu prefer melodiile linistite la care daca meditezi ai ce invata ,chiar daca mai demul am ascultat un pic genul asta de muzica...

03/08/08 13:28

pesciolino
membru

Inregistat: 23/07/08
Vazand  foto. mi-a venit in minte versetul din Coloseni.3:17 care spune:..."ori ce facet,cu cuvantul sau cu fapta,sa faceti totul in numele Domnului Isus"  Oare au gasit evreii un nou mod de a multumi Domnului?  In loc sa ne indepartam de ce este lumesc noi ne apropiem ...sa fim atenti!

03/08/08 18:44

andrei_tm
membru

Inregistat: 20/08/08
din cate stiu eu hip-hop in america e maneaua de la noi...ce canta snoop dog...despre femei, masini tari si hainele lui...asa e peste ocean, in romania ii avem pe penalii aia de bug mafia...de care mie scarba...parazitii, zale, spike etc...astia park au ceva perspectiva...dar hai sa fim seriosi...nu canta spre slava Domnului...ok asta e o scurta prezenatare...avem si hip-hop spiritual, pocaitii care nus altceva decat o trupa care imita pe sisu&puya...dreptul la cauvant...au versuri faine(cred k au ceva scoala)...dar aranjamentul si prelucrarea e aiureah...si dunamis...chiar ii aiureah...deci astia chiar canta aiureah...asta e parerea mea...nu inseaman k ei nu trebuie sa continue sa cante...eu dka vreau sa ascult hip-hop...n-am sa ascult hip-hop crestin...e penibil...ca multe alte genuri muzicale...care nu au aparut inspirate de divinitate...decis a nu s esupere pe mine pocaitii si dunamis...sunt doar un tip care nui asculta...sunt destui fraieir care sa asculte hip-hop spiritual...

20/08/08 10:41

elena.v
membru

Inregistat: 31/07/08

andrei_tm a scris:

sunt destui fraieir care sa asculte hip-hop spiritual...

prin asta ii faci fraieri pe cei ce asculta...si nu-i frumos

20/08/08 14:11

april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

andrei_tm a scris:

...sunt destui fraieir care sa asculte hip-hop spiritual...

si-s si destui fraieri din cei care nu-i asculta. cum iti suna ? iti place?

20/08/08 14:58

shoricel
membru

andrei_tm a scris:

din cate stiu eu hip-hop in america e maneaua de la noi...ce canta snoop dog...despre femei, masini tari si hainele lui...asa e peste ocean, in romania ii avem pe penalii aia de bug mafia...de care mie scarba...parazitii, zale, spike etc...astia park au ceva perspectiva...dar hai sa fim seriosi...nu canta spre slava Domnului...ok asta e o scurta prezenatare...avem si hip-hop spiritual, pocaitii care nus altceva decat o trupa care imita pe sisu&puya...dreptul la cauvant...au versuri faine(cred k au ceva scoala)...dar aranjamentul si prelucrarea e aiureah...si dunamis...chiar ii aiureah...deci astia chiar canta aiureah...asta e parerea mea...nu inseaman k ei nu trebuie sa continue sa cante...eu dka vreau sa ascult hip-hop...n-am sa ascult hip-hop crestin...e penibil...ca multe alte genuri muzicale...care nu au aparut inspirate de divinitate...decis a nu s esupere pe mine pocaitii si dunamis...sunt doar un tip care nui asculta...sunt destui fraieir care sa asculte hip-hop spiritual...

andrei_tm, te invit sa dai o tura pe la Regulile forumului si apoi sa faci corectarile de rigoare (ca de exemplu sa respeti scrierea limbii romane si pe ceilalti useri, adica sa renunti la ofense de genul 'fraieri').

PS: 'h'-ul pus de din la sfarsitul cuvantului 'aiurea' suna cam... tinganeste (a manea) mai ales folosit in mod repetat (in gluma e altceva), si nu da dovada tocmai de foarte multa scoala :) . No offence :)

Ultima modificare de shoricel (20/08/08 15:25)

20/08/08 15:20

Pagini:  1 2 3 4 5 6 7    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la