TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Prietenia: intrebari si raspunsuri/Cum spui unei persoane ca nu vrei sa fii cu ea ? Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4 5 ... 6
filip
membru

Inregistat: 27/04/05
Nopăi, ce-i derept, trebuia să pui şi io ceva mai multe smilieuri, ca să se înţeleagă că e rost de şagă, da' mi-o fo' cam lene. My bad!

Aşadar, deci, cum îi spui cuiva că vrei să fii cu ea, şi nu prea. Sau că n-ai vrea să fii cu ea, da' parcă totuşi ai vrea?!

Ultima modificare de filip (10/03/08 12:48)

10/03/08 12:45

Site web  
fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
opaaa :D :D filip asta...degeaba!ca nu o mai intereseaza pe tarana crestina subiectul asta!adica probabil o intereseaza dar asa...luat in general nu asa cum era inainte cand a zis problema ei.

10/03/08 16:53

filip
membru

Eşti cumva geloasă?

10/03/08 20:57

Site web  
fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
ce?cum?cand?unde?

10/03/08 21:16

filip
membru

Deh, nu putem porunci inimii... N-am ce-i face, sunt irezistibil!

10/03/08 21:19

Site web  
april
admin forum

Inregistat: 15/10/05

Tanara crestina a scris:

april,am senzatia ca esti suparata pe mine...si nu-mi place adica ma simt prost..ma rog,nu am sa mai deschid subiect nou...pana si filip ma trateaza cu ironie..daca ma insel corectati-ma...totusi suntem frati in Domnul!

Este un forum unde pot discuta toti. Daca pe tine nu te mai interesa subiectul poate interesa pe altcineva...;).

Deschide, nu asta e problema. Numai mai incet cu inchisul ;) .

P.S. pentru toti : ganditi-va cand scrieti ceva si scrieti in asa fel incat sa nu aveti nevoie sa stergeti dupa nu stiu cat timp.
P.P.S. Daca problema era asa de delicata, puteai apela la mine sa sterg tot. Persoana respectiva, daca tot intra aici, putea vedea titlul subiectului, chiar daca ti-ai facut curatenie printre mesaje ;) .

11/03/08 00:17

Tanara crestina
membru

Inregistat: 26/09/07
stiu dar macar am vrut sa elimin detaliile...multumesc de sfaturi april..o sa fiu mai atenta! ;)

11/03/08 23:23

giany
membru

Inregistat: 18/05/07
DOAMNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE ... ce copchiiiiiiiiiiiiii !!!

14/03/08 14:02

homeless
membru

Inregistat: 16/02/08
x

Ultima modificare de homeless (13/02/11 22:27)

14/03/08 19:58

black-panther
membru

Inregistat: 18/10/05
atunci cand te apuci de operat pui mana pe bisturiu si tai, apoi scoti ce trebuie de scos, dupa care pansezi si mangai/saruti etc.

07/04/08 15:01

Site web  
+Archangel+
Moderator

Inregistat: 05/07/06
Numai sa nu te trezesti ca operatia a reusit dar pacientul a murit.

07/04/08 16:02

monica
membru

Inregistat: 16/03/05
E buna asta cu moartea pacientului...=D
Eu cred ca nu avem dreptul sa dam sperante acolo unde stim clar de la inceput ca nu e nimic-si, de obicei, stim lucrul acesta!!!
In relatiile mele merg pe principiul sinceritatii si intotdeauna acest lucru a fost apreciat, chiar daca poate am produs ceva durere in inima celui pe care
l-am refuzat. Daca e la inceput relatia, el va trece mai usor peste refuzul meu decat daca as fi ipocrita si l-as lasa sa se ataseze de mine tot mai mult.
Dragostea nu se poate impune si daca observi ca nu e, atunci cred ca e mai bine sa rupi respectiva relatie, altfel, mi se pare ca doar te folosesti de celalalt la modul cel mai egoist cu putinta.
Pe scurt, prefer sa mi se spuna in fata, chiar daca e dureros la inceput, apreciez sinceritatea si imi vad de viata mea.
Tanara crestina, nu uita sa tii cont de faptul ca si baietii sunt sensibili, chiar daca nu vor sa para, si sa-ti formulezi raspunsul cat mai finut, dar ferm. =)
Multa intelepciune pentru toti cei care au de rezolvat probleme sentimentale dificile!
Sunt alaturi de voi si in rugaciune.

Ultima modificare de monica (07/04/08 18:13)

07/04/08 18:11

Daniela Matei
membru

Inregistat: 01/05/08
Eu sunt sincera si ii spun in fata ca nu-mi place si gata!

27/06/08 23:56

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
daniela..si daca nu intelege ce faci?
daca tu ii tot explici si ii dai "n" motive, iar el tot pe a lui o tine?

eu inca ma mai confrunt cu problema asta. cine ma cunoaste mai bine stie cate de directa pot fi si uneori trantesc mult prea tare in fata tot ce am de spus.. dar sunt persoane care nu vor sa inteleaga ca fericirea ta nu este langa ei, ca ai nevoie de altceva. atunci cand sunt respinsi tind sa creada ca totul e doar de suprafata. cei care tot insista au o impresie mult prea buna despre ei si considera ca tot ce isi doresc li se cuvine. aici fiecare se cunoaste, dar eu stiu ca daca un baiat n-a inteles de la mine ca nu vreau nimic de la el, inseamna ca el are o problema majora. ori e surd, ori se preface.
poate e nevoie de solutii aici, nu de chestii generale, dar aici nu sunt chestii standard.."fa aia, fa aia". totul tine de fiecare in parte, de cum suntem noi, de cum e cealalta persoana. ceea ce convinge pe cineva, pe altcineva poate face sa insiste si mai mult. tot ce trebuie sa facem este sa ne rugam ca Dumnezeu sa ne dea intelepciune si cuvinte potrivite, iar pentru celalalt ca Dumnezeu sa ii deschida ochii si sa realizeze ca nici fericirea lui nu e langa cealalta persoana, pentru ca nu poti fi fericit langa cineva care sta cu tine doar din mila sau impins de la spate.

05/07/08 05:59

shoricel
membru

Inregistat: 04/01/08
am trecut si eu printr-o intamplare similara de curand (similara cu titlul copicului). acum vreo 2 sapt am primit un mesaj de la un numar pe care nu-l cunosteam, nu-l aveam in agenda, ma intreba daca-s alex. i-am raspuns ca da. si apoi mi-a zis ca e o persoana care nu m-a uitat niciodata si nu ma poate uita. eu invatam pt examenul care urma sa-l am a doua zi. ramasesem masca... am citit mesajul si nu mai aveam cuvinte. intr-un final am aflat ca e o fosta prietena (ne-am desp de 2 ani in conditii ciudatele). am votbir ce am vorbit si apoi mi-a propus sa ne intalnim sa rezolvam misterul. zis si facut. ne-am intalnit, bucurosi ca ne revedem (nu aveam nimic pe ea, urasc despartirile dupa care te prefaci ca cealalata persoana nu mai exista) vorbim, ne lamurim. toate bune si frumoase. a doua sau a treia zi, primesc un mesaj daca vreau sa fim in continuare prieteni. era cat p-aci sa raman iarasi mut. dar na, ma pregatisem pentru asa ceva, era anticipabil. in mesaj ii scriu eu ca nu stiu la ce prietenie se refera... amici deja suntem, iar iubiti... ii zic printre altele ca astept raspunsul lui Dumnezeu: si momentul si persoana.
a doua zi... imi zice ca nu i-am raspuns la mesaj. am ramas asa... ii mai trimit odata... urmatoarea zi, iarasi imi zice ca nu i-am raspuns. ii zic cum nu?? ti-am trimis 2 mesaje... in sfarsit, ii mai trimit odata. iara nu-l primeste!!! urmatoarea zi... incearca sa ma sune, dar nu puteam sa raspund, imi trimite un mesaj si imi zice ca mai bine ii ziceam direct ca nu vreau si nu ma mai deranja. am vrut sa ii trimit al patrulea mesaj dar zic ca degeaba, ca nu-l primeste. incerc s-o sun... eroare de conxeiune. zic, aaa... e de la retea. intre timp ma mai consult cu alte fete... le prezint situatia... si multe imi zic: e clar ce vrea. io zic: asa ma gandeam si eu. dar e strigator sa cer sa nu primesti 3 mesaje!!! ma rog... un pic mai tarziu, imi trimite din nou mesaj, si pan la urma reusesc s-o sun... ii zic cate mesaje i-am trimis, si intr-un final ii dau raspunsul direct, exasperat dupa acele 3 mesaje, fara sa o intreb la ce prietenie se referea. ii zic ca nu vreau sa ma implic intr-o relatie momentan (cu ea :D). ea imi zice senin: dar nu la asta me refeream... am ramas iarasi fara cuvinte... (faze din astea de neintelegere n-au lipsit dintre noi nici cat am fost impreuna :D). si zic... bine, daca zici tu... bine ca nu e ce am inteles eu :))) unele persoane mi-au zis ca de fapt asa e dar nu o fi vrut sa recunoasca. ma rog, nu imi bat capul. o fi spus adevarul, nu l-o fi spus, treaba ei, eu am fost direct cu ea, i-am repetat de 4 ori acelasi lucru, cu toate ca la ea nu a ajuns decat odata. important e ca a iesit bine :D

05/07/08 14:06

daniel
membru

Inregistat: 01/03/08
shoricel omule s-au indragostit fetele de tinee !!!!!!  ;)

lory4love a scris:

am si eu  o intrebare ...ce anume trebuie noi fetele sa evitam a face pt a nu da impresii gresite unui baiat..adika cum sa ne purtam ca el sa nu creada ca vrem ceva de la el...?
da...si mai e si faptul ca toata lumea spune sa ii refuzi frumos si cand o faci adik ii refuzi frumos...nu inteleg si insista si mai tare...atunci ce faci???ca sa nu ii jignesti...

lory mai bine sa il jignesti decat sa-ti reproseze la urma (cand isi da seama ca nu esti pt el).

Ultima modificare de daniel-l (05/07/08 16:17)

05/07/08 16:15

zambezi
membru

Inregistat: 19/09/07
Eu zic să nu-l jigneşti. Pentru început poţi să încerci să-l ocoleşti. Să încerci să elimini orice motiv care te-ar putea aduce faţă în faţă cu respectiva persoană. Dacă acest lucru nu dă nici un rezultat, mai bine îi faci un cadou sub forma unei plângeri penale acuzându-l de hărţuire.

Dacă până în acel moment, respectivul se îndoia că "NU" este un răspuns negativ la insistenţele lui, în momentul când se va vedea în boxa inculpaţilor, orice urmă de îndoială i se va spulbera, întocmai ca un duş rece într-o zi fierbinte de vară.

Problema este că nu e o experienţă tocmai plăcută pentru nimeni. Dar asta-i situaţia, cuţitul, osul ....

05/07/08 16:50

shoricel
membru

de acord cu daniel. unele circumstante nu au alta iesire decat suferinta unuia...
nu-s de acord cu zambezi, e exagerat ce a zis el. si sper ca a glumit :D

05/07/08 17:10

daniel
membru

Zambezi esti fata ?     :D

05/07/08 17:32

shoricel
membru

daniel-l a scris:

05/07/08 17:35

zambezi
membru

Inregistat: 19/09/07

daniel-l a scris:

daniel-l, ce este o fată?

05/07/08 23:16

felyy
membru

Inregistat: 23/06/08
shoricel ce bine te inteleg

06/07/08 00:28

filip
membru

zambezi a scris:

Adâncă întrebare... Oricum, de ce vrei să ştii? Vrei să te verifici?... Ca totuşi, să nu cumva...

06/07/08 00:38

Site web  
daniel
membru

zambezi a scris:

[later edit] abia acum am observat ce ai scris, credeam ca m-ai intrebat si tu daca sunt fata :D     ....    Nu iti raspund, eu am intrebat intai ;)

filip  si eu astept raspunsu (de la zambezi ), cred ca toate intrebarile sunt adanci  :D  :D

Ultima modificare de daniel-l (06/07/08 13:42)

06/07/08 12:47

dodo86
membru

Inregistat: 14/02/07
LASAMA TU IN PACE !!!!! :D :D :D ( ps. fraza trebuie urlata :D )

05/08/08 17:02

Pagini:  1 2 3 4 5 ... 6    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la