TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Probleme, idei, sfaturi utile/Idei pentru cadouri.. Moderat de antonela, april  
Autor
Mesaje Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 12
cami
membru

Inregistat: 17/07/07
Luna asta e ziua sorei mele, face 16 ani si nu prea stiu ce cadou sa-i iau .. M-am gandit la o carte [poate `A walk to remember` varianta in romana , sau poate chiar in engleza ca in romana a citit-o ; oricum stiu ca i-ar placea sa o aiba], dar mai trebuie si altceva pe langa carte si nu-mi vine nicio idee ...
Astept niste sugestii :) Multumesc .

Ultima modificare de cami (01/07/09 14:33)

01/07/09 14:32

tamarta
membru

Inregistat: 22/11/06
Pe 4 iulie e ziua mamei mele. Face 41 de ani. Ce imi sugerati sa ii iau? Momentan nu prea am idei..

Abia acum mi-am amintit. Mai e putin pana atunci, deci am nevoie urgent de cateva idei.

01/07/09 14:53

adriana
membru

Inregistat: 08/02/08
Ce pasiuni are?

01/07/09 17:30

tamarta
membru

La asta ma gandeam si eu, dar e mai toata ziua la munca, deci n-are timp sa faca altceva. Stiu ca ii placea sa citeasca, dar i-am luat o carte de o luna si nici acum n-a terminat-o.(ii place, dar n-a putut din cauza timpului)
Ii place sa citeasca, adora florile, calatoriile si ii plac chestiile "de decor" (ceva ornamente, tablouri, chestii de atarnat pe pereti :D ). No, ca tot eu va dau idei :)) :D

01/07/09 22:52

abelusca
membru

Inregistat: 20/03/08
Ia cea mai frumoasă poză cu tine Tamarta şi Beny,te duci la firma de fotografie şi să o developeze la un format de lungime,lăţime pentru un anumit tablou cumpărat de tine,nu neapărat cea mai frumoasă,dar să nu fie ţipător,şi să iasă in evidenţă voi doi!
Altă idee de la tine este să ii iei o carte despre părinţii şi copii,cum să ii inţeleagă,ceva de genu ! Ştiu că este una,nu mai ştiu numele.
Ii poţi lua ceva de bucătărie,ceva util,tigaie,ceva ce are nevoie,asta tu ştii cel mai bine.
O bluză sau un tricou imprimat cu poză cu tine si Beny,sau anumite versete biblice,de preferat versetul ei preferat.Poate fii şi un tablou cu aceste versete preferate.
Nişte statuete micute de ingeraşi,alea sunt mortale,bune pt sufragerie ,c├ónd vin musafirii şi le observă imediat ! :)

Deocamdată am pană de idei ...sper să te ajute :)

01/07/09 23:09

Site web  
fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07

abelusca a scris:

Ia cea mai frumoasă poză cu tine Tamarta şi Beny,te duci la firma de fotografie şi să o developeze la un format de lungime,lăţime pentru un anumit tablou cumpărat de tine,nu neapărat cea mai frumoasă,dar să nu fie ţipător,şi să iasă in evidenţă voi doi!

no ca asta nu am mai auzit-o.sa ii dai mamei poza cu tine si iubi :D
evetual la beni sa ii faca un asemenea cadou...

02/07/09 13:50

cami
membru

nicio idee, nimeni ? :|

03/07/09 14:34

Turcu Ovidiu
membru

Inregistat: 16/06/09
Ce zici de niste dvd cu hilllsong? Sau un catelus mic din ala hibrid.

03/07/09 14:39

cami
membru

Zic ca nu zici tu rau. Da` cum e ala catelus hibrid ?:D

03/07/09 14:49

Turcu Ovidiu
membru

Ridicol de mic. Am vazut pe strada o tipa care ducea in lesa un hibrid din ala de buzunar. In timp ce trecea strada a cazut cainele intr-o gaurica in asfalt asa de mic a fost si a trebuit sa il scoata.

03/07/09 14:51

UnderZero
membru

Inregistat: 19/04/08
Hai no. :D Nu il jigni doar pentru ca e... mic! Nu-i frumos... :( El n-o fii vrut sa fie ceva dulau ciobanesc?

03/07/09 14:53

cami
membru

No, din start cade asta cu hibridul :D ea nu se omoara dupa catei .
Si daca tot zici cA e chiar asa minuscul, poate il calc din greseala sau se sperie sis cand il vede, zice ca e soarec :))

03/07/09 14:56

Turcu Ovidiu
membru

Da nici nu stiu unde se fabrica asa ceva :)) i ceva nou.

03/07/09 14:56

UnderZero
membru

Inregistat: 19/04/08
O alta idee: o palarie, ca tot e vara :)! De-aia faina, cu boruri largi...(de care imi caut si eu :D )

03/07/09 15:01

harra
+

Inregistat: 21/04/09
Daca ati iesi undeva voi doua,sa va relaxati,sa povestiti,intr-un loc unde i-ar place?

03/07/09 15:03

Turcu Ovidiu
membru

sau 16 palarii... sa se potriveasca

03/07/09 15:04

cami
membru

under, daca tu iti cauti si nu ti-ai gasit, crezi ca eu am vreo sansa sa gasesc ? plus ca ea nu poarta palarii :D dar poate ca daca i-o dau eu, o poarta .. :rolleyes:

@harra, nu stiu. o sa o intreb :)

@ovidiu, dau in faliment asa :))

Ultima modificare de cami (03/07/09 15:05)

03/07/09 15:04

harra
+

Inregistat: 21/04/09
Incearca sa aduci vorba asa pe ocolite,ca o mica surpriza sa fie,eventual cere ajutorul cuiva din familie,sau arnjati o masa frumoasa toti,cu un tort fain,pt ea,cu ceva mancare speiala facuta de voi pt ea...

03/07/09 15:10

Turcu Ovidiu
membru

ia-i o mica bratzara din aia misto.

03/07/09 15:11

cami
membru

Noah bine .. Va multumesc pt sugestii. :)

Ultima modificare de cami (03/07/09 15:13)

03/07/09 15:13

Andreea
membru

Inregistat: 16/08/06

cami a scris:

nicio idee, nimeni ? :|

Eu la 16 ani mi-am dorit un buchet mare de flori.Mare!Dar nu l-am primit...

03/07/09 22:40

tamarta
membru

Ce figura esti abelusca :D multumesc, dar nu-i pot face astfel de cadouri.
Acum ea e plecata la munte si ma duc maine sa cumpar o Biblie si o felicitare, iar inainte sa vina ii iau un buchet de flori si o cutie de bomboane si gata :D

[mi-am amintit ca fratele meu a lipit tot felul de chestii pe Biblia ei si a si scris prin ea si mama n-o mai lua la biserica din cauza asta. ]

04/07/09 00:35

cami
membru

Andreea a scris:

Eu la 16 ani mi-am dorit un buchet mare de flori.Mare!Dar nu l-am primit...
Lasa ca primesti la anul :) iti trimit eu unul virtual :D

Eu, cand am imiplinit 17 ani, mi-am dorit sa-mi spuna cineva ceva :D si acel cineva a tacut :P . Si mi-am mai dorit sa nu aduca un coleg zapada pana la etajul 3, la noi in clasa ca sa ma aspele fix in ziua cu pricina, dar lui i s-a parut distractiv. Si mi-am  mai dorit sa nu se ia curentul in seara aceea .. si toate astea ce nu mi mi-am dorit sa se intample, s-au intamplat :) .

Buun, deci sa revenim :)

Pana la urma, o sa-i dau sorei mele o chestie din aia [cred ca ii zice papirus] cu un verset fain pe ea sa o agate deasupra patului. Cartea pe care o cautam, nu am gasit-o , asa ca probabil pe langa papirus, o sa-i mai cumpar o bratara de la kerigma cu ceva mesaj fain. :)

14/07/09 10:59

denysell
membru

Inregistat: 29/07/09
hey...
In noiembrie este majoratul surorii mele si nu stiu ce cadou sa ii iau nu este genul de fata inebunita dupa moda, este destul de cuminte si ii place sa citeasca sa asculte muzica sa danseze... astept propuneri din partea voastra. Multumesc!

Ultima modificare de denysell (29/07/09 20:55)

29/07/09 20:38

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06

denysell a scris:

hey...
In noiembrie este majoratul surorii mele si nu stiu ce cadou sa ii iau nu este genul de fata inebunita dupa moda, este destul de cuminte si ii place sa citeasca sa asculte muzica sa danseze... astept propuneri din partea voastra. Multumesc!

ai putea sa ii iei un parfum .. de firma :D Dar e cam scump.
Sau daca ii place sa citeasca cumpara-i o carte, ori din literatura universala ori una crestina.[aaa, sora ta e crestina?].
Sau, daca tot esti din Bucuresti ,da o fuga la libraria crestina Stephanus si i-ai ceva de la sectiunea cadouri/carti. Aici e link sa iti faci o idee: http://www.stephanus.ro/

Sa iti zic ce imi place mie: carnetelele [http://www.stephanus.ro/new/index.php?cPath=903_912], ramele foto [http://www.stephanus.ro/new/index.php?cPath=903_943], mai e un jurnal ,niste cani etc. Depinde ,tu iti cunosti mai mult sora ,ii stii preferintele. Poti sa ii faci o felicitare handmade pe langa cadou si sa bagi totul intr-o punga de genul : http://www.stephanus.ro/new/index.php?cPath=903_923.

29/07/09 20:58

Pagini: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 ... 12    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la