TANARCRESTIN.net

Forum | Regulament | Cautare | Inregistrare | Login

Nu esti conectat.

tcForum/Discutii diverse/Mass message Moderat de Old, april  
Autor
Mesaje Pagini:  1 2 3 4
fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
asta l-am primit in 1 ian,dar cum nu eram acasa,abia acum l-am vazut...

'Buna dimineata An Nou! Seaman grau si cu secara, Pana-n seara Sa rasara, Pana mane sa se coaca, Pana maine sa se faca, Sa fim cu totii voiosi, Sa ramaneti sanatosi, Ca merii, Ca perii, In mijlocul primaverii, Si ca toamna cea bogata, De Dumnezeu binecuvantata!'

04/01/09 15:04

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
tatal nostru care esti in cancelarie, asculta-ne noua cererile, si fa-ne ora de 15 minnute , si pauza de 45, si lungeste-ne noua vacantele,si iarta-ne noua absentele, precum si noi iertam parintilor nostri ca ne-au trimis la scoala.

15/01/09 19:11

fluflu
membru

Inregistat: 20/09/07
Avem onoare sa va informam ca numele dvs.a fost selectat din "CARTEA VIETII"pt.a participa la concursul "SALVEAZA-TI VIATA"!Asa ca sunteti asteptat pe pista de alergare numita "CALEA MANTUIRII".Durata concursului este "DOAR O VIATA"!Locul desfasurarii concursului "DIN-NAINTEA POFTELOR TINERETII PANA LA DESAVARSIREA IN SFINTENIE".Marele premiu garantat "CUNUNA VIETII VESNICE!!!".Organizatori si sponsori ai acestui concurs:"D-ZEU TATAL,DOMNUL ISUS SI DUHUL SFANT!"Aceasta oferta de participare la concurs este limitata de "HARUL IN CARE SUNTEM"Cine nu participa sau se opreste din alergare in timpul concursului,"REGULAMENTUL(BIBLIA)"zice ca "ZACE IN CEL RAU "si este "D.E.S.C.A.L.I.F.I.C.A.T."=Domnul sa ne ajute=

14/02/09 22:19

cami
membru

Inregistat: 17/07/07
A fi puternic inseamna a iubi pe cineva in liniste. A fi puternic inseamna sa radiezi de fericire atunci cand esti trist. A fi puternic inseamna a incerca sa ierti pe cineva cand nu merita iertarea. A fi puternic inseamna sa astepti atunci cand nu se asteapta nici un raspuns. A fi puternic inseamna a ramane calm intr'un moment de disperare. A fi puternic inseamna a arata bucurie cand nu o simti. A fi puternic inseamna a zambi atunci cand vrei sa plangi. A fi puternic inseamna a face pe cineva fericit chiar daca tu ai inima franta. A fi puternic inseamna a consola pe cineva cand cel care are nevoie de consolare esti tu. A fi puternic inseamna a te increde in Dumnezeu ….

19/02/09 22:22

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
EU sunt EU!Faptul că trăiesc nu a fost ideea mea.Şi că respir nu a fost hotărârea mea.Faptul că trăiesc a fost ideea Altcuiva; Şi că respir – darul Lui pentru mine.Nimeni nu gândeşte, nu simte, nu se manifestă ca mine.Nimeni nu zâmbeşte aşa cum tocmai o fac eu.Nimeni nu vede cerul cum îl vad eu.Şi nimeni nu ştie tot ce ştiu eu.Faţa mea nu o mai are nimeni pe acest pământ.Si ochii aceştia îi am doar eu.Sunt bogat şi bogăţia mea nu sunt banii mei, ci Viaţa mea! Nimeni nu trăieşte ca mine.Eu sunt dorit.Nu sunt un rod al întâmplării, o toană a naturii, fie că-mi cânt viaţa în diezi sau bemoli.
Sunt un gând al lui Dumnezeu...Şi încă unul genial!

03/03/09 20:33

simo
membru

Inregistat: 13/04/08
Dumnezeu ti-a scris o scrisoare,si este atat de mare incat este imposibil s-o termini de citit aztazi. Iti este adresata personal si vine de foarte departe. Din China sau din Australia? De mai departe. Din America ? De mai departe. De pe Marte sau venus ,de pe Luna sau chear de pe steaua Polara? De mai departe. Din inaltimile cerului? De mult mai departe. Bine atunci, de unde vine scrisoarea? Scrisoarea vine din tara unde nu este niciodata noapte,unde nu este nevoie de doctori,spitale nici cimitire,acolo-i o sarbatoare eterna. Aceasta scrisoare vine din tara divina. Din ce oras vine scrisoarea? Din cerescul IERUSALIM. Care este numele strazi? Strada de aur . Si care-i casa ? CASA TATALUI ,cu multe locuinte. Care este numele celui care o trimite? DUMNEZEU ,CEL ATOTPUTENIC.
El te cunoaste,El te iubeste.
El isi face timp si-ti scrie tie o scrisoare de CHEMARE,VREA SA SA-L PRIMESTI IN INIMA TA.
EL stie exact unde locuiesti si aceasta scrisoare iti este adresata tie personal.
TE ROG GRABESTETE SA-I RASPUNZI ,UN SIMPLU DA LA O SCRISOARE ASA DE LUNGA .
DA VREAU SA TE PRIMESC IN INIMA MEA.
SI CERUL INTREG SE VA BUCURA DE RASPUNSUL TAU.

Ultima modificare de simo (26/04/09 16:30)

26/04/09 16:27

jezzy
membru

Inregistat: 13/03/06
Cnofrom uuni stduiu al ueni uinvresttiai elgenze, nu cntozeaa in ce odrnie se alfa lirteele itnr-un cuvant, signruul lcuru ipmotarnt e ca pirma si utlima lierta sa fie la lcuol lor. Rsetul potae fi o vrzaa colmpeta si tot o vei ptuea ctii fraa prboelme. Atsa e din cuzaa ca nu ciitm feicrae lteira, ci cvanutul ca un irtneg. Dcaa ai ptuut citi mejasul, trmitie-l mai depatre.

29/04/09 12:18

RainSong
membru

Inregistat: 08/11/06
Femeile sunt precum merele neculese. Cele mai bune sunt in varful pomului. Majoritatea barbatilor nu vor sa se intinda dupa cele bune fiindca se tem sa nu cada si sa se raneasca. Prefera, in schimb, merele cazute pe jos, care nu sunt la fel de bune, dar usor de luat. Merele din varful pomului se gandesc ca este ceva in neregula cu ele, cand, de fapt, sunt extraordinare. Trebuie numai sa astepte sa apara barbatul potrivit, care sa fie suficient de curajos sa urce pana in varful pomului.

03/03/10 13:22

Pagini:  1 2 3 4    

Felicitari Craciun, Felicitari cu ocazia Craciunului si Anului Nou, Felicitari electronice de sarbatori, Felicitari cu mesaj crestin Nasterea Domnului, Mesaje sarbatori de iarna, Urari de Anul nou, Urari sarbatori
felicitari electronice mesaj inviere felicitari sfintele pasti felicitare online pentru pasti felicitari crestine cu mesaj din Biblie felicitare cu mesaj de inviere felicitare cu mesaj de inviere felicitare crestina verset biblic inviere
Mergeti la